DO Hypotheek OUVECO Mooiste tuinen van Walcheren toegankelijk voor bezoekers Wedstrijd voor dj's in de Piek Vlissingen Nieuwe politiecellen in gevangenis M'burg Tango trekt volle bak in De Zwaan in Oost-Souburg MICMEC toont oneerlijk verschil tussen rijk en arm in de wereld BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN Schilderswijk eert zijn naamgevers Fu Yu Lo opent in Middelburg Bijleveld compleet verbouwd Simpelpaars voor design meubelen Uitvoering Westkappels Koor boordevol zang en toneel Saldo collecte BBB-beurs in 't Speeltreintje WWW.UVECO.NL 04 13 315 315 DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Melkmeisje Blauwe Huik Woensdag 24 maart 2004 De Faam Pagina 3 Pensioenspecialisten VERZEKERINGEN DE LAAGSTE HYPOTHEEKRENTES VAN NEDERLAND! Koudekerke, De Couburg, po litieke bijeenkomst, St. Wel zijn Ouderen, 14.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, vergadering van dc gemeen teraad, 19.30 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, lezing, 'Amcrika-Euro- pa: cultuurverschil?', Thomas van der Dunk, 17.00 uur. Vlissingen, clubhuis Zeeland Sport, voorjaarstocht, w.s.v. de Vrolijke Tippelaars, 9.00 uur. Vlissingen, wijkcen trum Open Hof, kledingbeurs. Europa kinder hulp, 1 1.00-16.00 uur. Wa terland Neeltje Jans, parkeer plaats, natuurexeursie. 14.00 uur. Vlissingen, wijkcen trum Het Palet, rommel markt, 10.30-16.00 uur. Vlissingen, De Lammeren- burcht. Zuidbeekseweg 22. dansavond, ver. Culturele Be langen, 20.30 uur. Oostka- pelle, Zeeuws Biologisch Mu seum, wandeling langs stinze- planten, 16.00 uur. Vlissin gen, clubgebouw schietvereni ging De Fles, Baslcenburg- plein. open dag, 10.00-16.00 uur. Middelburg, Kuiper spoortgebouw. open ochtend, Zeeuwse Muziekschool. 9.30- 12.00 uur. Vlissingen. VVV/ANWB winkel, modes how, 11.00 en 14.00 uur. Vlissingen, Eben Haëzer kerk, Sing In, thema: Onvoorstel baar Wonderlijk, 19.30 uur. Middelburg Club Jeu de Boules Middelburg, Koude- kerkseweg 139-141, Jeu de Boules Strandtoernooi, 10.30 uur. Vlissingen. Cen trum, koopzondag. 13.00- 17.00 uur. Middelburg, Sl. Welzijn Ou deren, Molstraat, cursus, 'De Griekse keuken', Zeeuwse Volksuniversiteit, 19.00-22.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek. lezing, 't Is een schone dag geweest en 10c gebod: Noch z'n ezel, Jos de Putter. 14.30-17.00 uur, 19.30-22.00 uur. Vlissingen, Hogeschool Zeeland, lezing, 'De grondsla gen der mensenrechten', prof. dr. J. van der Dussen, Open Universiteit Ned. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, avond met Heieen van Royen, 'Van gelukkige huis vrouw tot godin van de jacht', 20.00 uur. Zoutelande, peu terspeelzaal De Zandvreter- tjes, Oranjeplein, kinderkle- dingbeurs. 15.00-16.30 uur en 20.00-21.00 uur. ...vervolg van voorpagina.. "Maar van Albeit Cuyp was maar een piepklein schilderij voorhan den in Dordrecht. Het andere werk hangt in musea in Ameri ka," legt de 67-jarige Gemmeke uit. Dus bleven er nog twee vitrines over. Mede door een gebroken heup van Gemmeke vertraagt de voortgang. Na een inventarisatie van wat voorhanden is aan reprowerk in de musea volgt de selectie voor beide plaatsen. Gemmeke: "Het Melkmeisje in natuurlijk wereld beroemd, het staat op nagenoeg elke koektrommel. Toch is het interessant. Er staat geen rijke da me op, maar een arme gewone keukenmeid. We hebben voor de ze afbeelding gekozen omdat ze zo kleurrijk is." Een ander verhaal is De Omge keerde Wereld van Pieter Breugel junior. "Het heet ook De Blauwe Huik, dat is een soort jas die de vrouw de man aandoet als ze on trouw is geweest. In totaal zijn nog zo'n honderd spreekwoorden verwerkt in de Breugeliaanse ta ferelen." Die spreekwoorden wor den genoemd aan de andere kant van de vitrine. Uitleg wordt ook gegeven over Het Melkmeisje. De Lotus is overgenomen en heet nu Fu Yu Lo. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Aziatisch restaurant Fu Yu Lou is sinds het begin van dit jaar te vinden op Euromarkt 12 in Middelburg. Eigenares X. Zhou, met jarenlange ervaring in de horeca, zag in het voormalige Lotus-pand een goede mogelijkheid om voor zichzelf te beginnen. Een van de specialiteiten in Fu Yu Lou is het lopend buffet dat iedere zaterdag en zondag vanaf 17.30 uur wordt gehouden. Vanaf tien personen wordt het lo- pénd buffet bezorgd, thuis of als catering bij bedrijven. Men kan er genieten van specialiteiten van hoge kwaliteit uit de Thaise keuken, Japanse Tipang of Chinees/Indische gerech ten. Het restaurant biedt vijftig plaatsen. Voor feesten en par tijen kan worden gereserveerd. X. Zhou werkt met een Chi nees en een Thaïs afhaalmenu, voldoende voor twee perso nen, dat iedere maand van samenstelling wisselt. Fu Yu Lou kent een rolstoelvriendelijke entree en is zeven dagen per week open. Meer informatie: 0118 - 681839. Meer ruimte bij Bijleveld. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Bijleveld Mannenmode is na een ingrijpen de verbouwing heropend. De winkel onderging een metamor fose waarmee op de bovenverdieping een kleine 130 vierkan te meter extra ruimte voor confectie is gecreëerd. "Het trap penhuis is naar dc zijkant verplaatst," legt eigenaar Frank Bijleveld uit. "Zo kunnen wij de collectie beter laten zien. Er duidelijk gewerkt is aan de aanvangsprijzen, zodat onze col lectie voor een breder publiek bereikbaar is. Voor die prijs le veren wij een goede kwaliteit en geven wij voor alle prijsseg menten dezelfde service." Bijleveld Mannenmode heeft merken in huis als Hugo Boss, Cornéliani, Paul Shark, Polo Ralph Lauren, Gant, tenson, Prax, Faqonable, en verkoopt bijna al deze merken exclusief. "Alles op mannengebied, zakelijk en vrije tijd, en door de in deling van de winkel ontstaat het shop-in-shop idee. Voor de consument is dat zeer overzichtelijk," aldus Bijleveld. Anneke Treurniet houdt niet van massaproductie. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG -Simpelpaars Design is sinds kort te vinden in het Hofje onder de Toren in Middelburg. Het nieuwe be drijf van Anneke Treurniet is gespecialiseerd in het ontwer pen en maken van eigentijdse meubelen van hoge kwaliteit. De tentoonstelling geeft een overzicht van de collectie van Simpelpaars. Alle meubels die te zien zijn, zijn ontworpen in het eigen atelier in Vlissingen. Rode draad bij het vervaardi gen is het toepassen van vernuftige, niet voor de hand liggen de oplossingen. Zo is het gebruik van schroeven bij bepaalde ontwerpen uit den boze. Aan duurzaamheid en stevigheid valt niet te tornen. Dc meubels zijn op bestelling leverbaar en om dat massaproductie niet in het woordenboek van Treurniet voorkomt, kunnen klanten rekenen op een uniek ontwerp. De expositie is te zien in het Hofje onder de Toren, Nieuwe Kerkgang 1 in Middelburg. Meer informatie via 06- 10423625. MIDDELBURG - De groep Walcherse Tuinen houdt deze zomer voor de vijfde keer Open Tuindagen. Vijf tuinen doen daar aan mee. Het zijn Het Blauwe Hof in Koudekerke, De Blommenhof en De Sprenckhof in Middelburg, Bram Louws in Serooskerke en Rammekenshof in Ritthem. Door Ad Hanneman Er is veel belangstelling voor de open Tuindagen, meldt secretaris Maria Vermaal. Jaarlijks komen steeds meer bezoekers. "Niet al leen Zeeuwen, maar ook een groeiend aantal mensen van bui ten de provincie". In totaal telde de organisatie vorig jaar per weekeinde tegen de honderdvijf tig bezoekers. "Maar zo'n evene ment is natuurlijk ook heel weer- gevoelig." De secretaris omschrijft de te be zichtigen tuinen als divers. "Zo is Het Blauwe Hof een voorbeeld voor een boerderijtuin, die door het natuurlijke karakter veel rust uitstraalt. Gemengde borders met rozen, vaak in combinatie met clematis, zijn kenmerken. Dit wordt afgewisseld met een moestuin, een boomgaard." De Blommenhof van Maria Vermaal zelf is aangelegd in Engelse stijl met 'strakke vormen met weelde rige beplanting'. Rozentuin, bloe men, vijver, kruiden en moestuin zijn volgens haar 'in symmetrie en op kleur verdeeld'. Een liefhebberstuin. Zo wordt de huis-omzoming van De Sprenc- WESTKAPELLE - Het West kappels Koor houdt vrijdag 2 en zaterdag 3 april uitvoerin gen in het plaatselijke vereni gingsgebouw Westkapelle Herrijst. Naast muziek is er ook een blijspel in drie bedrij ven van Hans van Wijn gaarden 'Het is niet alles goud wat er blinkt'. Zaterdag kunnen de beentjes van de vloer, want er is bal na af loop. Beide voorstellingen be ginnen om 19.30 uur, tijdens de pauze is er een verloting. Onder pianobegeleiding van Marcela Simons en Corry Janse en Jozien Slabber op de accorde on, brengt het koor populaire liedjes zoals het Ave Verum van Mozart, Halleluja van Flandel, Zomer in Zeeland en Aan de Amsterdamse grachten. Het toneelstuk in drie bedrijven gaat over Willem, een verstokte vrijgezel, die het eenzame leven meer dan beu is. Op zijn adver tenties krijgt hij weinig aantrek kelijke reacties, totdat hij een brief krijgt van ene Kootje. Piet Willeboordse regisseert het stuk. De voorverkoop voor deze uit voering is donderdagavond van 19.00 tot 19.30 uur voor dona teurs en van 19.30 tot 20.00 uur voor niet-donateurs. Een mooie tuin is een lust voor het oog. khof genoemd. Vlak bij het Middelburgse centrum ligt de tuin met oude bomen, volle borders, vijvers, paadjes en veel snoei- werk. Weer heel anders is het in dc tuin van Bram Louws in Serooskerke, tegenover de buitenplaats Welge legen. Kenmerken zijn strakke vormen met gemengde borders. "Ook is er een kweektuin. De buxus vormsnoei ondersteunt de structuur," weet Vermaal. De jongste tuin ligt in Ritthem. Daar wordt getuinierd met uitbundige kleuren door de vele borders, ge- OOST-SOUBURG - De Sa lon de Tango die elke eerste zondag van de maand wordt gehouden in De Zwaan in Oost-Souburg, lijkt een suc ces. Die conclusie trekt woordvoerster Ida Meul- meester van het Souburgse wijkcentrum. "Maar liefst 44 mensen kwam op die eerste zondag in maart," stelt ze vast. De volgende sa lon staat voor 4 april op de agenda, de leiding is in handen van Jacques Grosman. Het Belgische koppel Lin Petersen en Daniël Lauwens verzorgt dan een demonstratie. De Salon de Tango is volgens Meulmeester een welkome af wisseling in De Zwaan. "Het is eens wat anders. Fris en nieuw. Bovendien past het hier goed, want we hebben een fantasti sche houten dansvloer." Zelf danst ze niet mee. "Ik heb veel met mensen gepraat. Het was een uitermate spontaan gebeu ren. Er kwamen stellen binnen, maar ook alleenstaanden in de leeftijd tussen 25 en zestig jaar. De meeste mensen lessen in België, begreep ik." Salon de Tango wordt nog tot en met de eerste zondag van juni maandelijks gehouden tussen 16.00 en 21.00 uur. (foto: Ellen de Dreu) legen achter een Zeeuwse boerde rij. Er is een boomgaard, fruitkooi en een groente- en pluktuin. De Open Tuindagen zijn vrijdag 18 en zaterdag 19 juni, zaterdag 26 en zondag 27 juni en zaterdag 3 en zondag 4 juli, elke keer van 10.00 tot 17.00 uur. SINT LAURENS - De lande lijke inzamelingsactie van het Nationaal Reumafonds, gehou den van 15 tot en met 20 maart, heeft in Sint Laurens 620 euro opgebracht. OOSTKAPELLE - Peuterspeel zaal 't Speeltreintje in Oostka- pelle houdt donderdag 8 april een bed-box-buggy-beurs ge houden. Daarbij wordt ook vooral veel tweedehands kinder kleding verkocht. De beurs wordt gehouden in het Her vormd Centrum aan de Joh. De Prourckstraat 2 in Oostkapelle. Informatie: 0118-582828. MIDDELBURG - MICMEC Walcheren wil het westers koopgedrag en consumptiepa troon kritisch onder de loep nemen. Om te tonen dat het ook anders kan, vraagt de or ganisatie nog tot en met zater dag (27 maart) aandacht voor ongelijkheid. Ze doet dat in een stand in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. VLISSINGEN - De Piek in Vlissingen houdt woensdag 5 mei tijdens het Bevrijdings festival een DJ Contest. Daarvoor zijn alle Zeeuwse dj's in de categorie dance uit genodigd. Een jury selecteert uit de inzendingen zes dj's. Die mogen dan tussen 14.00 uur en 18.00 uur draaien in De Piek. Ongeveer tegelijkertijd vindt op het Dijktheater een Liberty Dance plaats die doorgaat tot 23.30 uur, met funk/hiphop break van Gruesome Twoso me, tba, Dj Joost van Bellen, Laid back Luke, Deluxe Roun ders 0"Neil en Dj Remy. Flet milieu en informatie cen trum met standplaatsen in Middelburg en Vlissingen, legt dc nadruk op het verschil tussen de patronen in het rijke westen en de ontwikkelings landen. Bezoekers van de bibliotheek wordt gevraagd stil te staan bij het effect van het 'rijke ge drag' op het milieu. Ze krijgen daarvoor een vragenlijst die ingevuld de persoonlijke leef stijl weergeeft en vertelt hoe veel hectaren grond nodig is om in die leefstijl te kunnen voorzien. MICMEC noemt dat 'de voetafdruk'. Die van de gemiddelde Amerikaan - zo meldt de milieuorganisatie - is rond de negen hectare groot, mensen in India gebruiken amper één hectare en Neder landers nemen 4,5 hectare in beslag. Zouden grondstoffen eerlijk onder alle bewoners worden verdeeld, dan zou ie dereen ongeveer 1,7 hectare ter beschikking hebben. Zou elke aardbewoner leven zoals Nederlanders, dan zou den er drie aardbollen nodig zijn. Naast het invullen van van een vragenlijst, is er een tentoonstelling te zien van De Kleine Aarde. Daarin worden alternatieven aangedragen voor een eerlij kere verdeling. de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Direclcur J V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Cli. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Af». G. Arendscn-Ticben Hoofd Redactie Jan Dirk van Sclwycn Eindredactie Ellen dc Dreu 0113-274023 of 06-34267132 icd.faamfHvhk.vvegcncr.nl Advertentieverkoop Bladmanager Picter Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Unda Heikoop 0113-27-1013 (privé 0118-641569) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskrantcn BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concern Op al onze advertentiecontmclen en uanbiedingen daartoe zijn i an toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar tan dc Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Dc door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen In een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en am a te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van dc titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde derden. A Is u op deze informatie geen prijs steil kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis- aan-huiskranten BV. t.a.v. A.T. Kooij, lloofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. Kantoor Fruitlaan 4c. postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8 30 tot 17.00 uur Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17 00 uur Advertcrilies Maandag 12.00 uur. kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen'/ Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda Ruime media-aandacht bij de eerste-steen-legging van het nieu we cellenblok. (foto: Ellen de Dreu) MIDDELBURG - Op de binnenplaats van gevangenis Torentijd in Middelburg wordt druk gebouwd aan een nieuw politiecellenblok. Vorige week donderdag (18 maart) legden korpsbeheerder Koos Schou- wenaar en gevangenisdirecteur Peter van der Sande samen de eerste steen. Door Ellen de Dreu "Een unieke samenwerking", stelde Schouwenaar tevreden vast in zijn toespraak. Van der Sande sprak over 'een primeur voor justitieel Nederland'. De meeste politiecellen in Neder land bevinden zich in of vlakbij een politiebureau. "Maar hier in Zeeland neemt het gevangenis wezen de totale arrestantenver zorging van de politieregio voor zijn rekening", legde Van der Sande uit. "De oorspronkelijke gedachte achter de samenwer king is even eenvoudig als lo gisch. Laat de politie boeven vangen en laat het gevangenis wezen ze huisvesten en verzor gen". De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI), waar het gevangeniswezen onderdeel van is, sloeg kortgele den een nieuwe koers in die goed aansluit bij deze gedachte. De ge zamenlijke bouw van het cellen blok wordt landelijk dan ook goed in de gaten gehouden. Wel licht vindt het Middelburgse proefproject navolging in andere delen van het land. Het cellenblok, waarin straks 24 arrestanten gehuisvest kunnen worden, is een eenvoudig, recht hoekig gebouw. Het wordt naar verwachting in september in ge bruik genomen. (advertentie)

de Faam | 2004 | | pagina 3