Bodemsanering Bedrijven- en regiogids Modeshow Provincie Zeeland 1 1 VW/ANWB Vlissingen 3'6 ks 949 49 lÖfficiële Mededelingen m Help Charlotte SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com SCHLECKER de/Vr.ï discount DROGIST iii Europa. Wegwerkzaamheden DeltalnZicht mini Diversen Wijziging Landschaps verordening Zeeland 2001, voorontwerp Milieu Besluit accepteren melding Sea Way Refining B.V. Besluit accepteren melding ATOFINA Vlissingen B.V. Vergunning KoSa Netherlands B.V. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten 1 tüt n m m m m m Aanvang van de show: 11.00 en 14.00 uur. Locatie: 't Spui in Vlissingen AN Geef wat van uw tijd Geef kinderen met astma meer lucht 0 Wine Reus Compact of Color Fort Pads Koffiepads Regular of Caffeïnevrij 18 stuks Edet Wipe Clean Keuken papier 6 rol Hegron Gel pomp 980 mi 1.79 w Broodbakautomaat BM3 bil T i ons p Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 13/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Gedeputeerde Staten (GS) willen in het bodemsaneringsprogram ma 2005-2009 een beheersfase opnemen. In het nationaal milieubeleidsplan (NMP 3) is afgesproken dat per 1 januari 2005 een schatting van de totale bodemverontreiniging in combinatie met de kosten voor verder onderzoek en/of sanering (de werkvoorraad) vastgesteld moet zijn. In verband met de landelijke bud getverdeling is 1 januari van dit jaar al een conceptversie ge maakt van de Zeeuwse situatie, die is goedgekeurd door de lan delijke toetsingscommissie. In middels is deze doorgestuurd aan het ministerie van VROM. Het aantal locaties in Zeeland waarvan verwacht wordt dat er saneringsmaatregelen getroffen moeten worden is groot, circa 14.000. Vierduizend locaties hebben een milieuhygiënische urgentie en op 500 van deze locaties is het onderzoeks- en saneringstraject gestart. Op 10.000 locaties zullen sane ringsmaatregelen worden getrof fen als dat nodig is voor bijvoor beeld nieuwbouw of wegrecon- structie. Budgetverdeling Voor de periode van 2005 tot 2009 worden de beschikbare budgetten verdeeld over het lan delijk gebied, het stedelijk gebied en de sanering van bedrijfsterrei nen. De overheidsbijdrage is als stimu lans bedoeld en bedraagt maar een deel van de saneringskosten. Een belangrijk deel van de kosten moet worden betaald door der den. Het is uiteindelijk de bedoeling dat in 2030 alle bodemverontrei nigingen in Nederland gesaneerd of beheersbaar zijn. Vervolg Er is veel werk verzet om de bodemsaneringsgebiederi in kaart te brengen. Het inzicht dat daar door verkregen is kan als basis dienen voor meerjarenprogram ma's en kan geraadpleegd wor den door o.a. makelaars en pro jectontwikkelaars. Zodra de betrouwbaarheid van het eindproduct nader bestu deerd is, wil GS de bodemsane ringssituatie van Zeeland in de loop van dit jaar in de openbaar heid brengen. GS willen in het bodemsanerings programma 2005-2009 een beheersfase opnemen om de gegevens actueel te houden en de toepassingsmogelijkheden te waarborgen. Vrijdag 19 maart is het officiële startsein gegeven voor de aanleg van een rotonde en parkeerterrein ter hoogte van kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle. Het nieuwe parkeerterrein moet ervoor zorgen dat de parkeerpro blemen bij het kasteel opgelost worden en de rotonde moet de aansluiting op de provinciale weg van Domburg naar Oostkapelle vei liger maken. Om de verkeersoverlast voor het autoverkeer zo veel mogelijk tegen te gaan, wordt een omlei- dingsroute aangelegd. De weg tussen de rotonde en de bebouwde kom zal zo ingericht worden, dat deze in overeenstem ming is met de al ingestelde maxi mumsnelheid van 50 km per uur. Op die manier kunnen de bewo ners van het park Zonnehove ook veiliger hun terrein op en af rijden. Het project wordt uitgevoerd in opdracht van de provincie, het Waterschap Zeeuwse Eilanden, de gemeente Veere en Staatsbos beheer. Het provinciaal bestuur van Zee land heeft samen met de provin cies Noord-Brabant en Zuid-Hol land de Integrale visie Deltawate ren opgesteld Deze geldt voor de Ooster- en Westerschelde, het Veerse Meer, Krammer, Volkerak, Zoommeer, Markiezaatmeer, Grevelingen, Haringvliet, Hol- landsch Diep en de Voordelta. In de nieuwsbrief DeltalnZicht komen behalve de voortgang van de plannen ook de mogelijke op lossingen aan bod voor de ver schillende problemen die na vol tooiing van de Deltawerken in het gehele gebied zijn ontstaan. Door alle betrokkenen zijn duur zame en innovatieve oplossingen aangedragen. De nieuwsbrief kan besteld worden bij het provinciaal informatiecen trum (zie elders in deze rubriek). Een abonnement kan daar ook aan gevraagd worden. Provincie Zeeland, gemeenten en bedrijven presenteren zich in de bedrijven en regiogids 2004-2005. De gids van de Stichting Econo mische Promotie Acquisitie Zee land (SEPAZ) is in samenwerking met uitgeverij De Poorterij B.V. uit Drongelen samengesteld. SEPAZ is een samenwerkingsver band van alle Zeeuwse gemeen ten en de Provincie Zeeland. De imagocampagne Welkom in Zeeland heeft een bijdrage gele verd, aangezien nieuwe bedrijven uiteraard zeer welkom zijn in de provincie. Niet alleen de vestigingsmogelijk heden voor nieuwe ondernemers komen aan de orde, maar ook informatie over het bestaande Zeeuwse bedrijfsleven. Zo zijn in het register alle bedrij ven uit de regio opgenomen met meer dan vijf medewerkers. Nieuw in de gids is dat voor het eerst de volledige lijst ook digi taal beschikbaar is via een bijge voegde cd-rom. Als het programma geïnstalleerd is, worden adresmutaties auto matisch via internet uitgevoerd. Bovendien is het bedrijvenregis- ter via het internet te raadplegen op de portal voor de regio Zee land www.bedrijvenpromotie.nl. Wegwijzer In de wegwijzer in de gids staat voor het bedrijfsleven in Zeeland een netwerk van regionale en lan delijke instanties vermeld, die elk hun eigen specifieke functies hebben. Afhankelijk van de vragen die een onderneming heeft kan contact opgenomen worden met één of meerdere instanties, waardoor snel het juiste antwoord of de juiste doorverwijzing verkregen kan worden. De websites van de instanties zijn ook vermeld, waardoor snel en gericht zoeken mogelijk gemaakt wordt. Onderwijsinstellingen De onderwijsinstellingen die oplei den voor banen in het bedrijfs leven vormen een apart hoofd stuk in de nieuwe bedrijvengids. Er is aandacht voor de Regionale Opleidingscentra (ROC's), de Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academy, die dit na jaar in Middelburg van start gaat. Bedrijventerreinen De provincie is opgedeeld in de regio's Bevelanden/Schouwen- Duiveland/Tholen, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Per regio worden de bedrijventer reinen van alle gemeenten in beeld gebracht door middel van luchtfoto's. In korte omschrijvingen worden de specifieke eigenschappen van de dertien gemeenten in Zeeland weergegeven met uiteraard de bijbehorende contactadressen. Verder is er aandacht voor zake lijke dienstverlening en het be drijfsleven en de gids sluit af met het bedrijvenregister van A t/m Z. De bedrijven- en regiogids is onder andere te bestellen bij het provinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. De openingstijden van het cen trum zijn vooralsnog van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde staten hebben op 24 februari 2004 het vooront werp vastgesteld van de wijziging van de Landschapsverordening Zeeland 2001. Naar aanleiding van een initiatief voorstel en een bijbehorend amendement van een aantal sta tenleden is door gedeputeerde staten besloten een derde bord toe te staan voor agrarische streekproducten. Concreet gaat het om het volgen de: - Er bestaat nu een vrijstelling in de verordening voor twee bor den voor de verkoop van agrari sche producten geplaatst bij het verkooppunt of op het agra risch bouwblok. - Deze vrijstelling wordt verruimd tot het plaatsen van drie borden maximaal waarvan er twee wor den geplaatst bij het verkoop punt of op het agrarisch bouw blok van het bedrijf waar de ver koop plaatsvindt en een bord elders binnen een straal van 1 km gemeten vanaf het bedrijf waar de verkoop plaatsvindt. - De andere eisen aan de borden voor wat betreft afmetingen en onderhoud blijven gehandhaafd. Het voorontwerp ligt van 25 maart 2004 tot en met 21 april 2004 ter inzage: - bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Groenewoud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien bui ten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieen van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot Wiima Maljaars, tel: 0118-631726, - bij de gemeentesecretarieën van alle Zeeuwse gemeenten op werkdagen tijdens de openings uren en - bij alle openbare Zeeuwse bi bliotheken tijdens de openings uren. Een ieder kan tot en met 21 april 2004 schriftelijk of mondeling op de inhoud van het voorontwerp reageren bij gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg (0118 631171, 0118-631726). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Sea Way Refining B.V. te Vlissingen- Oost. De melding heeft betrek king op het realiseren van een granulaattransportsysteem ten behoeve van de PEPP-fabriek. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 22 april 2004 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9- 16 en op donderdag van 9-19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 22 april 2004 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een be zwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van ATOFINA Vlissingen B.V. De mel ding neeft betrekking op het plaatsen van een 20 m3 ISO-con tainer voor de opslag van Cetiol. Deze activiteit leidt met tot ande re of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrich ting ingevolge de vergunning en daaraan verbonden beperkingen en voorschriften mag veroorza ken. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 23 april 2004 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9- 16 en op donderdag van 9-19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 23 april 2004 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan KoSa Nether Zeeland Nieuw statenlid De heer L. Harpe is beëdigd als statenlid voor GroenLinks. De heer Harpe volgt mevrouw EJ.I. Timmermans op, die om persoonlijke redenen haar staten lidmaatschap heeft neergelegd. Tijdens de vergadering van Pro vinciale Staten van 12 maart is onder andere gesproken over: Fusie Delta Waterbedrijf B.V. en N.V. Waterbedrijf Euro poort Tijdens de vergadering werd gediscussieerd over een fusie van Delta Waterbedrijf B.V. en N.V. Waterbedrijf Europoort, Diverse sprekers hebben hun standpunt uitvoerig toegelicht. Tegenargumenten waren o.a. dat het in de markt zetten van indus- triewateractiviteiten door het nieuw te vormen bedrijf Neptunus geen monopolie-positie tot ge volg mag hebben, zorg voor de Zeeuwse werkgelegenheid, ver lies van de invloed van de Zeeuw se overheid door schaalvergro ting. Voorstanders kwamen met argumenten over gunstige ontwik kelingen t.a.v. de tarieven voor de toekomst, marktontwikkelin gen en continuïteit van belang voor economisch rendement en de zorg dat er voor een klein bedrijf als Delta in de toekomst wellicht geen plaats is. Het voorstel is aangenomen. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg De motie ingediend door het CDA, betreffende de benoeming van een lid van de RvC van Nep tunus door Delta, werd eveneens aangenomen. Gedragscode bestuurlijke integriteit provincie Zeeland 2004 Voorgesteld werd een gedrags code vast te stellen voor de leden van GS en PS alsmede de commissieleden niet zijnde sta tenleden. Deze gedragscode is in aanvul ling op de wettelijke regelingen, een handreiking ten behoeve van provinciale bestuurders voor het toetsen van bestuurlijke integri teit. Het voorstel werd unaniem aanvaard. Bijdrage onderwijshuisvesting Roosevelt Academy De gemeente Middelburg heeft van de provincie een bijdrage ge vraagd in de huisvestingslasten. Voorgesteld werd om uit de Al gemene Reserve middelen een bedrag ad €750.000,- beschik baar te stellen voor de onderwijs huisvesting van de Roosevelt Academy. Aangezien men concludeerde dat de provincie een groot belang heeft bij een universiteit in Zee land werd, na het stellen van een aantal kritische vragen over de financiële dekking, het voorstel aangenomen. Subsidiering aankoop natuur gebied de Maire Het Statenvoorstel inzake natuur aankopen van Delta NV behelst alleen nog maar de aankoop van het duingebied de Maire. Provin ciale Staten hebben ingestemd met de subsidiëring van het aan koopbedrag van €224.000 van deze 27 ha op de Kop van Schouwen, ten behoeve van Staatsbosbeheer. mm lands B.V. een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor uitbreiding van de productie van de polyolenfabriek, inclusief een betere verwerking van de daarbij ontstane restpro- ducten. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlisingen- Oost, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie M, no. 526, 559, 576 en 609. De vergunning ligt van 25 maart tot en met 6 mei 2004 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9- 16 en op donderdag van 9-19 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 7 mei 2004 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 8 mei 2004 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouw vergunning nog niet is verleend. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Op zaterdag 27 maart houdt de VVV/ ANWB in Vlissingen een Modeshow. Tijdens deze wervelende modeshow zal de nieuwe Human Nature zomercollectie van de ANWB geshowd worden. Laat u ook dit jaar weer verrassen door een zeer divers aanbod van dames-, heren-, en kinderkleding. Geef 90 minuten van uw tijd. Collecteer in de week van 10-15 mei voor Charlotte en al die andere kinderen met astma. Bel (033) 434 12 95 of mail ikcollecteer@astmafonds.nl SCHLECKER per kg; 1.66 -tïl Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Extra sterk of Mega sterk per Itr 1.52 Best.Nr.: 519694 Advertentie geldig vanaf 24.03.2004 t/m 06.04.2004 zolang de voorraad strekt Prijswijzigingen voorbehouden. Volautomatisch deeg en brood bereiden (kneden, rijzen, bakken). Capaciteit tot 1,3 kg broodgewicht 2 kneedhaken voor gelijkmatig kneden, 10 bakprogramma's, bruining instelbaar, snelbakfunctie. warmhoudfunctie en timer (13 uur) 800 Watt Bestel nu per telefoon: 0900-7777444 20 ct min

de Faam | 2004 | | pagina 17