Grote wolf als redder van Sneeuwwitje Hybrishydroliek en alarmfase 2 m De Zaete Zware metal in de Piek De wereld van slaven en de verslaafden Groep Papillon op reis door Amerikaansemusical-geschiedenis Elvis herleeft in Kamperland CINE CITY VLISSINGEN PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Grandpa Nick in Schuttershof Try-out van OKK Gitaarrock van Mamilla in café De Concurrent Le Fils - Moviezone De Passievrucht Le Temps de Loup Finding Nemo Neder lands gesproken Hero (Ying Xiong) Mystic River DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Suske Wiske: De Duistere Diamant Cold Mountain Brother Bear 0 Peter Pan Schooi of Rock Something's Gotta Give The Last Sumarai Pietje Bell Lord Of The Rings: The Return Of the King Sneak Haunted Mansion Vizontele Tuuba Gothika About Schmidt The Runaway Jury Paycheck Superrecensies Alarm Felle live-show Geen Neil Young Woensdag 24 maart 2004 De Faam Pagina 11 Donderdag 20.00 uur. Aangrijpende film van de ge broeders Dardenne. Wie is de nieuwe leerling op Oliviers houtwerkplaats? Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Succesvole verfilming van de gelijknamige roman van Karei Glastra van Loon. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag en woens dag 20.00 uur. Nieuw meesterwerk van Mi chael Hanelce (La Pianiste) met Isabelle Hupert en Beatrice Dalle. Woensdag 14.00 uur. Een spetterend onderwater- spektakel over clownvis Marl in en zijn zoon Nemo. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. In de vijfde tot derde eeuw voor Christus droomt de koning van Qin ervan als eerste keizer Chi na te regeren. Daardoor is hij het doelwit van vele huurmoorde naars. De koning belooft macht en rijkdom aan degene die de huurmoordenaars kan verslaan. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. In een rustige wijk in Boston wordt Dave Boyle (Tim Rob- bins) gedwongen in een auto te stappen. De gevolgen zijn ver schrikkelijk. Goes, De Mythe, Hakini. 'Mohamlet', 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg. Introdans, 'Emotions'. 20.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Peter de Graef, 'Poe- tiewiet', 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Frank Anthony The Windmill Big Band, 'A Tri bute To The King'. 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaalthea ter. Hans Dorrestijn Mar tin van Dijk, cabaret, klein kunst, 20.15 uur. Goes, He- artBreak café. Over The Ed ge, 22.00 uur. Vlissingen. De Piek, Dance Macabre, gothic dance-night, 21.30 uur. Goes, De Pit, De Bergmu- ziekanten, concert. 19.30 uur. Middelburg, Klove niersdoelen, Finale van de Muziekprijs Zeeuwse Jeugd, 20.15 uur. Westka- pelle, discotheek De Hooizol der, DJ Contest, 'HoofiKoorts', 20.00-24.00 uur. Vlissingen, café De Concurrent, Mantilla, gitaar rockband, 18.30 uur. Kapel- Ie, De Vroone, Toneelvereni ging Plankenkoorts, Harry 's Nachtmerrie', 19.30 uur. Geersdijk, Het Drenthelnns, Toneelvereniging De Vaete. 'Een gast teveel van Ton Da vids', 19.30 uur. Goes, De Mythe, The Deep River Quartet, 'Music in the air', 20.00 uur. Goes, Podi um 't Beest, Julian Sas, con ceit. 22.00 uur. Middelburg, Minitheater, Het Middel burgs Theater, 'Een tramlijn die verlangen heet', 20.30 uur. Oost-Souburg, De Zwaan, Toneelvereniging STEC, 'Een Griekse Tragedie', 20.00 uur. Yerseke, De Zaete, Akentade Bloemen, 'Hy- brishydrolisch' en Reijn Goed, 'Alarmfase 2', 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaal theater, Marcel Woods, tran ce techno-event, 21.00 uur. Vlissingen, De Piek, Force- feed Trespass, 22.00 uur. Domburg, Theater De Parel, Altena Brass, concert, 20.00 uur. Nw\- en St. Joosland, Theater De Wegwijzer, Ar- mand, 20.30 uur. Middel burg, Ontmoetingscentrum Dauwendaele. De Goudvin ken met de Brabantse zanger Peter van Dun, bal met spet ters, 20.30 uur. Westkapelle, Westkapelle Herrijst, Markt, Muziekvereniging OKK en Jong Onda, try-out concert, 20.00 uur. Kapelle, De Vroone, Toneelvereniging Plankenkoorts, 'Harry's Nachtmerrie', 19.30 uur. Middelburg. Stadsschouw burg, Theatergroep Rast, 'De Kus van de Roos'. Turkse zigeuneropera, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheatcr, Knock-Out Gala, Boksen, Muay Thai Professional Shooto, 18.00 uur. Vlissin gen, Het Majoraat, van Ho- gendorpweg. Accordeon ver eniging Accordeola, uitvoe ring, 14.00 uur. Baarland, verenigingsgebouw De Cam- ronian, Nieuweweg, Muziek vereniging Prinses Juliana en Con Amore. concert. 14.30 uur. Middelburg, cafe Schuttershof, Danny Vera en Cees Meerman, 17.00 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Portsmouth Cathedral Choir, 'D-Day Remenbran- ce', concert, 15.00 uur. Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur. Goes, HeartBreak café. Dexter, 16.00 uur. Kamperland, café Havenzicht, Fonzy Reno, 17.00 uur. Rit- them, Ned. Hervormde Kerk, Brassband ONDA en Excel sior, try-out concert, 15.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, ODCP Spectacle, La Compagnie du Loup, 'Dom Juan', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat. live on stage, 22.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Howard Kom- proe, 'DusDat...', 20.00 uur. Middelburg, Minitheater, Het Middelburgs Theater, 'Een tramlijn die verlangen heet', 20.30 uur. moorden. Dagelijks 16.15 uur. De striphelden komen tot leven in een flitsend bioscoopavontuur vol spanning en humor. Dagelijks 18.45 uur. Niet op dinsdag en woensdag. Volgt de levensloop van drie mensen die door de oorlog uit hun omgeving zijn weggerukt en laat zien hoe ze zowel lichame lijk als geestelijk volledig van el kaar afhankelijk worden. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Dagelijks 16.15 uur. Nieuwe avonturen van Peter Pan. Dagelijks 13.45 uur. Niet op dinsdag. Gitarist en herrieschopper De wey Finn (Jack Black) doet zich voor als zijn huisgenoot Ned (Mike White) en begint met les geven op Horace Green. Als hij de kinderen van groep zeven iets klassieks hoort spelen, is hij vast besloten om de muzikantjes om te vormen tot een spetterende rockband. Dagelijks 16.15 uur. Harry Sanborn (Nicholson) is een eeuwige vrijgezel die af spraakjes maakt met vrouwen onder de dertig jaar. Een week end met zijn laatste verovering Marin (Amanda Peet) eindigt on verwachts met hartklachten. Ma rin's moeder gaat Harry verzor gen en dan blijkt dat Harry ook vrouwen van zijn eigen leeftijd heel aantrekkelijk kan vinden. Dagelijks 21.45 uur. De wegen van twee krijgers, ka pitein Nathan Algren en Samoe rai Katsumoto kruisen elkaar, als kapitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks 13.45 uur. Niet op vrij dag en zaterdag Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Donderdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.00 uur. Vrijdag en zaterdag 13.30 uur. Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuur zee van Mount Doom werpen, om de legers van Sauron te stop pen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber. Voorpremière Woensdag 31 maart 19.30 uur. Passion of the Christ De laatste twaalf uren van het le ven van Jezus van Nazareth. Première Dagelij les 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Timeline Tijdens het blootleggen van een ruïne, verdwijnt Professor Ed ward Johnston en komt in de veertiende eeuw terecht. Première Donderdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45. 16.15, 18.45 uur. Vrijdag 13.45, 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 13.45, 16.15, 19.00 21.45 en 24.15 uur. De familie Evers, samen met de excentrieke Gracey en myste rieuze butler Ramsley komt ge vangen te zitten in een oud huis. Al snel blijkt dat zij niet de enige gasten zijn! Donderdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45 en 19.00 uur. Vrijdag en zaterdag 13.45 uur. Allerlei vreemde gebeurtenissen kruisen elkaar, wanneer Deli Emin verliefd wordt op Tuba, de dochter van Giiner Semliki. Dagelijks 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Wanneer psychologe Dr. Miran da Grey ontwaakt na een ver schrikkelijk ongeluk, ontdekt ze dat haar man is vermoord. Het bewijs wijst naar haar en voor ze het weet zit ze tussen de paranoï de patiënten van de Woodward inrichting. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Along Came Polly Komedie met Reuben Feffer (Ben Stiller), die een oude schoolvriendin Polly (Jennifer Aniston) op een party tegen het lijf loopt. Dinsdag 13.45. 19.00 uur. Warren Schmidt reist richting Denver om het huwelijk van zijn dochter te voorkomen. Het wordt een reis vol onverwachte ont moetingen en Warren heeft alle tijd om over het leven na te den ken. Dagelijks 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. In deze thriller, met Gene Hack- man, Dustin Hoffman, John Cu- sack en Rachel Weisz, wordt de wereld van wapenhandelaren on der de loep genomen. Dagelijks 21.45 uur. Vrijdag en zaterdag ook om 19.00 uur.. Na een bijna afgerond vijfjarig project komt Michael Jenning (Ben Affleck), een briljant expert er achter dat zijn vroegere werk gevers hem willen laten ver- VLISSINGEN - De Zeeuwse gi taarrockband Mamilla geeft vrijdag 26 maart een concert in Café de Concurrent in Vlissin gen. Mamilla brengt naar eigen zeggen pittige rock met fantastisch gitaar- werk, oerstrakke drum- en bas partijen en emotionele zangpartij en. De groep vierde onlangs het tien jarig bestaan, dat gekenmerkt wordt door vele hoogtepunten. Zo waren er diverse optredens op festivals en voorprogramma's van bands als De Dijk en Nor maal. hi 1998 schreef de band de muziek van de tienermusical Back Off, die in verschillende schouwburgen in het land werden opgevoerd. Het optreden in de Concurrent begint om 18.30 uur. Reijn en Goed lachen, schelden, zoeken en springen. YERSEKE - Twee maal twee jonge honden, cabarettalenten die prijzen wegsleepten op festivals, zorgen op zaterdag 27 maart voor een flitsende avond in De Zaete in Yerseke. In 2000 namen Alkemade en Bloemen alle prijzen mee naar huis tij dens het Groninger Cabaret Festival. Kort daarop wonnen ze de Hol land Casino Podiumprijs. Sudomotorisch was een droomdebuut dat in heel Nederland volle zalen hok. Het duo kreeg superrecensies in verschillende kranten. Vergelijkin gen met Benny Hill, Andre van Duin. Snip en Snap, Waardenberg en de Jong passeerden de revue. 'Een aanwinst voor het Nederlands the ateraanbod', meende De Volkskrant. Hybrishydrolisch is het nieuwe programma van Alkemade en Bloemen. In deze voorstelling zijn ze met niets of niemand meer te vergelijken. Alkemade en Bloemen zijn absurd, snel en schaamteloos. Tijdens de voorstelling zaterdag staat één vraag centraal: is je trouwdag nog steeds de mooiste dag van je leven? (foto: Martijn Waardenburg) Na de pauze betreden twee andere toppers het podium. Reijn en Goed zijn sterk in de slapstick, specialisten op het gebied van klein mense lijk leed. Het duo in 2000 het Leids Cabaretfestival. Daarna speelden Reijn en Goed twee jaar lang voor overvolle zalen. In de voorstelling AlarmFase 2 slaan ze alarm. Er hangt namelijk een dreiging in de lucht. Waar is die hand boven het hoofd, waar is de be- schermfactor, de helm, het vangnet? De sirenes gaan af, maar wat moet er gered worden? Reijn en Goed lachen, schelden, zoeken, springen. Ze confronteren zichzelf en elkaar. Welkom in de wereld die 'alleen op de wereld' heet. De dubbelcabaretavond met de duo's Alkemade en Bloemen en Reijn en Goed zaterdag 27 maart in De Zaete in Yerseke begint om 20.00 uur. Kaarten kosten elf euro en zijn verkrijgbaar in het gemeen tehuis (Publieksbalie Bachten Vaete) en aan de zaal. Telefonisch be stellen kan via 0113-395326 (bureau sociale- en burgerzaken), 551864 (WV Yerseke) en 551552 (Jacques Boonman). Ook via www.podiumreimerswaal.nl kunnen kaarten gereserveerd worden. 'S-HEERENHOEK - Een kleurrijke sprookjesniusical in een surrealistisch decor, dat is de kindervoorstelling Stam- pot van Theater van Santen. In het kader van het Kinder theaterkwartaal Borsele is het stuk op zaterdag 27 maart om 14.00 uur in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek te zien. Stamppot is een sprookjesmix, een hedendaagse minimusical, gebaseerd op de bekende sprookjes. Even lijkt het of je de sprookjeswereld van Sneeuw witje binnenstapt maar dat duurt niet lang. Spoedig krijgt het ver haal een onveiwachte wending. Zo is de boze stiefmoeder ont zettend jaloers op de mooie Sneeuwwitje. Deze gemene vrouw stelt alles in het werk om Sneeuwwitje uit te schakelen. Ze jaagt zelfs haar eigen spie gelbeeld de stuipen op het lijf. Sneeuwwitje besluit om op de vlucht te slaan. In het bos komst ze de grote boze wolf tegen die spontaan verliefd op haar wordt. Bijna lijkt het de boze stiefmoe der te lukken om sneeuwwitje te vergiftigen, maar net op tijd kust de wolf haar wakker. Stampot is niet alleen een voor stelling om naar te kijken. De kinderen uit het publiek krijgen ook de kans om mee te spelen. Kaarten zijn aan de zaal te koop en kosten 2,50 euro voor kinde ren, volwassenen betalen een euro meer. MIDDELBURG - De mens heid is grofweg in twee catego rieën vindt Jörgen Raymann: de slaven en de verslaafden. Op zaterdag 27 maart legt de Surinaamse cabaretiers be kend van televisie, zijn theorie uit in de Stadsschouwburg in Middelburg. De een deelt de lakens uit, de ander moet ze strijken. De een zweept en de ander zweet. De een kiest, de ander verliest. Doordat Raymann zowel de Nederlandse als de Surinaamse cultuur door en door kent is hij de aangewezen reisleider om de theaterbezoeker op een doldwa ze trip van de tropen tot de Trompenburgstraat. Van een skivakantie tol een jungletocht, Raymann baant zich een weg door de wereld van politiek cor rectheid en het overwoekerde slavernijverleden. Het optreden in de Stads schouwburg begint om 20.00 uur, kaarten kosten zeventien euro. KAMPERLAND - In zijn tienjarige carrière was hij te zien in televisieprogramma's van AVRO, BNN en het Belgi sche BRT. Verder stond Fon zy Reno in de finale van de Soundmixshow van het Vlaamse station VRT. Zondag 28 maart treedt Fonzy op in café Havenzicht in Kamper land. Fonzy Reno is Elvis fan in hart en ziel. Op het podium surft hij door de jaren vijftig, zestig en zeventig. Het zijn de klassiekers die hij opvoert maar ook minder bekende nummers van The King. Fonzy Reno bewandelt de weg van gospels en ballades vol melancholie naar echte rock roll. Het optreden van Fonzy Reno in café Havenzicht in Kamperland begint om 17.00 uur en de toe gang is gratis. MIDDELBURG - Dc Grandpa Nick Sessieband treedt zondag 28 maart op in Café 't Schut tershof in Middelburg. De sessieband, die maandelijks te zien is in het Middelburgse café, brengt deze keer vooral muziek van de Engelse band Le- vel42 gespeeld, waardoor er een grote rol is weggelegd voor bas sist George de Graaf. Gastvocalist is Jeroen van den Berg. Het optreden begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. WESTKAPELLE - De brass band en het slagwerkensemble van Muziekvereniging OKK uit Westkapelle houden zaterdag (27 maart) een try-out concert in Westkapelle Herrijst. Ook het jeugdorkest Jong Onda uit Nieuw- en Sint Joosland treedt aan. De nummers die op het pro gramma staan, worden ook ge speeld op het Lentefestival dat 3 april wordt gehouden in Middel burg. De voorstelling begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. MIDDELBURG - Groep Papil lon zingt zaterdag 3 april de voorstelling 'It's all Musical' in de Stadsschouwburg. Het Middelburgse musicalgezel schap maakt dit keer een reis langs vijf bekende Amerikaanse musi cals. Zo passeren fragmenten uit Pocahontas, Oklahoma, Showbo at, West Side Story en Porgy Bess de revue. De muzikale leiding over de voor stelling is in handen van Jos Din- gemanse. Het showballet wordt geleid door Lia Sorber en Johan Bodrij tekent voor de regie. Als solisten treden Peter Adriaan- se, José Dorleijn en Peter Reinders aan. De voorstelling in de Middelburg se Stadsschouwburg begint om 20.00 uur. De voorstelling It's all Musical bestaat uit fragmenten van be roemde Amerikaanse broadway-producties. (foto: pr) VLISSINGEN - Podium De Piek in Vlissingen heeft ko mende zaterdag twee metal- acts op het programma staan. Allereerst treedt Forcefeed aan, daarna is het podium voor de Limburgse band Tres pass. Forcefeed bestaat voor een groot deel uit naar Brabant verhuisde Zeeuwen. Bart, Ray en Mare speelden al jaren samen in bands, maar begonnen pas in 2001 serieus met Forcefeed. Ray en Mare studeren dan aan de Rockacademie in Tilburg en na een jaar vinden ze daar een ge schikte bassist en zanger voor de band. De stijl die ze voor ogen hebben is heftig en dynamisch, gebaseerd op zware gitaarriffs. Ze omschrijven hun eigen mu ziek als progressieve nu-metal, omdat hun invloeden variëren van echte nu-metalacts als Kom en Tool tot het klassiekere metalwerk van Pantera en Dre am Theater. Forcefeed staat op het punt om een debuut-cd te lanceren. Flet album is begin van dit jaar opge nomen in de nieuwe studio van het Zeeuwse label Avalanche Music in Renesse. Het wordt op 15 april gepresenteerd in 013 in Tilburg. Trespass komt voort uit de Lim burgse MOC-scene. De band speelt metalcore, een hardcore- vorm die ook bekend is van hun regiogenoten Born From Pain. De nog jonge band heeft in de eigen omgeving behoorlijke in druk gemaakt met de eerste de mo en hun felle live-shows. Voor het eerst proberen de leden het ook buiten de thuisprovin- cie. Trespass. (foto: pr) De optredens van de metalbands stonden nog niet zo lang op het programma van de Piek. Eigen lijk zou de Neil Young Mirror- band zaterdag optreden, maar die show is verplaatst naar 3 april. Forcefeed opent de avond om 22.00 uur. Toegangskaarten kosten vijf euro.

de Faam | 2004 | | pagina 11