De harmonie tussen gevoelige liedjes en rake feestnummers V Introdans brengt emoties bij elkaar Dansen met handen en voeten in Stadsschouwburg Middelburg Expositie 'Bloemen en poëzie' op school Vlaamse invasie in De Piek Zeeuwse Komedie voor jongeren CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Wrakken krijgen eigen plaats PODIUM Cosmic Slop in Schuttershof GOTHIKA ALONG CAME POLLY THE RUNAWAY JURY BIG FISH Suske Wiske: De Duistere Diamant Cold Mountain Spy Kids 3D: Game Over Peter Pan School of Rock Something's Gotta Give The Last Sumarai Pietje Bell Lord Of The Rings: The Return Of the King Sneak Le Fils - Moviezone De Passievrucht Finding Nemo Neder lands gesproken White Oleander Pietje Bell 2 Ahoy Brabantgevoel Barok Voetsporen Vlaamse REM Nieuwe weg DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 17 maart 2004 deFaam Pagina 9 Première Dagelijks 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Wanneer psychologe Dr. Miran da Grey ontwaakt na een ver schrikkelijk ongeluk, ontdekt ze dat haar man is vermoord. Het bewijs wijst naar haar en voor ze het weet zit ze tussen de paranoï de patiënten van de Woodward inrichting. Première Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Komedie met Reuben Feffer (Ben Stiller), die een oude schoolvriendin Polly (Jennifer Aniston) op een party tegen het lijf loopt. Dinsdag 13.45 en 19.00 uur. Swimming Pool Een verkilde Engelse schrijfster raakt geïntrigeerd door een jonge vrouw in een buitenverblijf in Frankrijk. Dagelijks 13.45, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. In deze thriller, met Gene Hack- man, Dustin Hoffman, John Cu- sack en Rachel Weisz, wordt de wereld van wapenhandelaren on der de loep genomen. Dagelijks 16.00 en 18.45 uur. Niet op zaterdag 16.00 uur. SEABISCUIT Na twee jaar van bittere strijd te gen zijn trainers en slechte prestaties als renpaard, blijkt dat er in Seabiscuit een klassepaard schuilt. Dagelij les 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. PAYCHECK Na een bijna afgerond vijfjarig project komt Michael Jenning (Ben Affleck), een briljant expert er achter dat zijn vroegere werk gevers hem willen laten ver moorden. Donderdag, vrijdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur. Ewan McGregor weet met zijn fantasierijke verhalen vele men sen te charmeren. Echter zijn ■'larger than life' verhalen zijn ook de oorzaak van de verstoorde relatie met zijn zoon Will, die fictie slecht van werkelijkheid kan onderscheiden. Dagelijks 16.15 uur. De striphelden komen tot leven in een flitsend bioscoopavontuur vol spanning en humor. Dagelijks 18.45 uur. Niet op dinsdag. Volgt de levensloop van drie mensen die door de oorlog uit hun omgeving zijn weggerukt en laat zien hoe ze zowel lichame lijk als geestelijk volledig van el kaar afhankelijk worden. Dagelijks 13.45 uur. Spy Kid Juni probeert zijn zus Carmen te bevrijden, die gevan gen zit in een 3-D computerspel. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Brother Bear Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Dagelij les 13.45 uur. Nieuwe avonturen van Peter Pan. Dagelijks 16.15 en 19.00 uur. Gitarist en herrieschopper De wey Finn (Jack Black) doet zich voor als zijn huisgenoot Ned (Mike White) en begint met les geven op Horace Green. Als hij de kinderen van groep zeven iets klassieks hoort spelen, is hij vast besloten om de muzikantjes om te vormen tot een spetterende rockband. Dagelijks 21.45 uur. Harry Sanborn (Nicholson) is een eeuwige vrijgezel die af spraakjes maakt met vrouwen onder de dertig jaar. Een week end met zijn laatste verovering Marin (Amanda Peet) eindigt on verwachts met hartklachten. Ma rin's moeder gaat Harry verzor gen en dan blijkt dat Harry ook vrouwen van zijn eigen leeftijd heel aantrekkelijk kan vinden. Dagelijks 21.45 uur. Niet op maandag. De wegen van twee krijgers, ka pitein Nathan Algren en Samoe rai Katsumoto kruisen elkaar, als kapitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks 13.45 uur. Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Dagelijks 21.00 uur. Zaterdag ook om 13.45 uur. Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuur zee van Mount Doom werpen, om dc legers van Sauron te stop pen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber. Donderdag 20.00 uur. Aangrijpende film van de ge broeders Dardenne. Wie is de nieuwe leerling op Oliviers houtwerkplaats? Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag en woens dag 20.00 uur. Succesvole verfilming van de gelijknamige roman van Karei Glastra van Loon. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag 20.00 uur. Blue Moon Roadmovie met grootste lief desfinale tussen een callgirl uit de Oekraïne en een tweede rangs gangster. Woensdag 14.00 uur. Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Mar- lin en zijn zoon Nemo. Donderdag, zondag 20.30 uur. Na de moord op haar vriend, belandt Ingrid, de moeder van Astrid in de gevangenis. Hier na is Astrid op zichzelf aange wezen en probeert ze keer op keer een nieuwe identiteit aan te meten, passend bij haar steeds veranderende omge ving. Zondag, woensdag 14.00 uur. Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Dinsdag, woensdag 20.30 uur. Japon Een depressieve man verlaat Mexico City en gaat naar een afgelegen onherbergzame streek om zich voor te bereiden op zijn zelfmoord. GOES - Het begon allemaal in zijn stamkroeg De Vagant in Tilburg. Het is 1994 wan neer Guus Meeuwis met een aantal studiegenoten een band opricht. Geen van hen zou ooit kunnen bevroeden dat ze nummer een hits zou den scoren en dat ze volle za len zouden trekken, zelfs Ahoy zouden platspelen. Op woensdag 24 maart doet de Tilburgse zanger in theater De Mythe in Goes wat hij al tijd doet: er een groot feest van maken. De band van Guus Meeuwis VLISSINGEN - Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissin- gen heeft sinds het begin van de ze maand een speciale 'Mu ZEEum &Wrakkenroute' inge richt. Die zijn op twee plaatsen te bezichtigen. De expositie heeft er mee te maken dat zaterdag 13 maart de vvrakkenopruiming op de Westerschelde werd voltooid. De getoonde voorwerpen zijn af komstig van de wrakken oprui ming. Wie gedegen wil kijken, kan met de speciaal voor deze tentoonstel ling gemaakte brochure in de hand de beide plaatsen met informatie bekijken. In het thema 'Water' is een presentatie unit ingericht waarin het nut en de effecten van de wrakkenopruiming worden toe gelicht. Het zogenaamde 'open de pot' is behangen met materiaal dat afkomstig is uit de diverse in de Westerschelde gelichte wrakken. Het Vlissingse maritieme museum heeft de expositie kunnen inrich ten dankzij samenwerking met het projectbureau wrakopruiming en Rijkswaterstaat Zeeland. wint in 1995 het AHC Studen ten Songfestival met het num mer Het is een nacht. In juni van dat jaar verschijnt het op singel en Nederland gaat plat voor het simpele maar treffende nummer. Het liedje staat zeven endertig weken in de nationale Top 40. Ongeveer een kwart miljoen singels gaan over de toonbank. Een eendagsvlieg, dat zou Guus Meeuwis zijn. Hij heeft in middels anders bewezen. Per Spoor wordt in 1996 opnieuw een nummer een hit. En het de buutalbum Verbazing wordt goud. De jaren ernaar brengt de band verschillende liedjes uit, dc een met succes, de ander gaat geruisloos voorbij. Maar Guus Meeuwis blijft een be kend gezicht in de Neder landstalige muziekwereld. Na het derde album volgt een hoogtepunt. Meer dan zeven duizend fans zijn op 18 januari 2001 getuige van een jubileum concert in Ahoy. Enkele maan- iWÉtT Guus Meeuwis verbaasde vriend en vijand met een geslaagde theatertour. (foto: Thomas Piek) den later besluiten de bandle den dat het welletjes is geweest en gaat Guus Meeuwis op de solotoer. Zijn eerste single als soloartiest is Leve het leven. Hij maakt ook weer een album waarin hij samenwerkt met Daniël Lohues van Skik. Pascal Jacobsen van Blof en Tren van Enckevort van Rowen Heze. In zijn thuispro- vincie Noord-Brabant slaat het nummer Brabant goed aan. Er ontstaat een ware hype rond dat liedje dat het Brabantgevoel treffend weergeeft. Het eerste theatertournee van Guus Meeuwis in 2002 bleek een groot succes. De Tilburgse zanger en liedjesschrijver ver baasde vriend en vijand met een afwisselend programma waarin gevoelige liedjes een goede harmonie vormden met feestnummers. Zelf leidt hij zijn nummers in, de rol van ver halenverteller gaat Guus Meeuwis goed af. De nieuwe voorstelling in De Mythe begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 22 euro. MIDDELBURG - Vijf chore ografen en een scala van emo ties. De gevoelens van Nacho Duato, Richard Wherlock, Hans van Manen, Ton Wig- gers en Nils Christe staan centraal in het programma Emotions dat het gezelschap Introdans op de planken brengt. Op donderdag 25 maart moet ook het Zeeuwse publiek in de Stadsschouw burg in Middelburg er aan geloven. De Spaanse choreograaf Nacho Duato staat bekend om zijn ge passioneerde energie en de ge voelige intimiteit van zijn stuk ken. Introdans brengt Na Flo- resta, een van zijn mooiste cho reografieën. Het is een ode aan de schoonheid van de Amazo ne. De Brit Richard Wherlock werkte een groot deel van zijn carrière in Duitsland. Hij heeft als gastchoreograaf voor vele gerenommeerde gezelschappen gewerkt. In 1999 werd hij geno mineerd voort de internationale dansprijs Benois de la Dance. Van Hans van Manen brengt Introdans Shorthand/Six Strav insky Pieces op de planken. In dit stuk is Van Manen barokker te werk gegaan dan normaal. Het minimale heeft hij losgela ten. Van Ton Wiggers creëerde in 2003 het poëtische duet Passa ge speciaal voor het afscheid van Mr. C. van Lede als voor zitter va de Raad van Bestuur van Akzo Nobel. Nu wordt het werk aan het grote publiek ge toond. La Notte van Nils Christe vormt de afronding van de voorstelling van Introdans. Christe maakte meer dan zestig balletten bij tientallen gezel schappen. La Notte maakte hij speciaal voor Alexandra Radius en Han Ebbelaar. Twee dansers van Introdans treden donderdag 25 maart in de voetsporen van dit onvergetelijke danspaar. De dansvoorstelling van Intro dans in de Stadsschouwburg in Middelburg begint om 20.00 uur. Kaarten kosten vijftien eu ro. De show van het Internationaal Danstheater is opzwepend en ritmisch. (foto: pr) MIDDELBURG - Speciaal voor kinderen tot dertien jaar brengt het Internationaal Danstheater de voorstelling Met handen en voeten' naar de Stadsschouwburg in Middelburg. De wervelende dansshow laat de kracht en de stemming die uit een folklore- dans spreken, bij uitstek zien. Met handen en voeten bestaat uit een uur lang opzwepende ritmen, stampende stokken, tap en rap en roffelende voeten. Het verhaal gaat over een groepje pesterige loltrappers, die proberen anderen in hun spel mee te trekken. Een in zichzelf gekeerd meisje komt tegenover de groep te staan. Halverwege de voorstelling blijkt dat het populaire groepje toch niet zo sympathiek is, ter wijl het meisje veel normaler is dan ze in eerste instantie leek. De productie kreeg het afge lopen seizoen vele lovende re censies. De voorstelling in de Stads schouwburg begint om 19.00 uur. Meer informatie over kaar ten via 0900-3300033 (0.35 cent per minuut). VLISSINGEN - De Stede lijke Scholengemeenschap Scheldeinond houdt tot 25 april de expositie 'Bloemen en Poëzie' van Tina Ver burg. De fotowerken van Ti- na worden geëxposeerd in dc galerij van Scheldemond aan het Weyevlietplein 7-13 in Vlissingen. Alle werken hebben bloemen als thema, maar de van oor sprong Duitse Tina toont in haar werk juist het stadium van bloemen waarin de meeste mensen ze in de afval bak gooien. De versheid is dus verdwenen en verwelking of zelfs verrotting slaat toe. De expositie is tot en met 25 april te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN - Podium De Piek krijgt zaterdag (20 maart) een Vlaamse invasie te verwerken met de Belgi sche bands Club Soda en Tri poli. Het Gentse Club Soda valt het best te scharen onder het kopje pop-rock. Zanger Davy schrijft de nummers, waarna ze in de groep een ware Clubmix ondergaan. Gitarist Hendrik wisselt strakke gitaarriffs af met aanstekelijke melodieën waar de Beatles zich niet voor zouden schamen. Bassist en drummer zorgen voor een solide basis en het Hammond-orgel van Kenny geeft de moderne sound toch een retro-sausje. Na het ver schijnen van dc eerste demo werden ze in de pers wel 'de Vlaamse REM' genoemd. De muziek van Tripoli is min der gemakkelijk onder een noe mer te plaatsen. Etiketten als rock, poppy, postpunk en new wave met indiepopinvloeden zijn allemaal van toepassing. De bandleden kennen elkaar al lemaal al heel lang, maar zijn in 2003 een nieuwe weg inge slagen. Ze wonen vorig jaar de Studio Brussel Demopoll en het Oostvlaamse rockconcours. Het optreden van beide bands in De Piek begint om 22.00 uur. Toegangskaarten kosten zes euro, wie een pas heeft be taalt een euro minder. VLISSINGEN - Toneelgroep De Zeeuwse Komedie vrijdag 2 en zaterdag 3 april een nieuwe jongerenproductie, de voorstelling 'The Kiss and Cry Bench', op de planken van Theater Vestzak 99 aan de Oranjestraat 2 in Vlissin gen. De nieuwe productie gaat over de bezetenheid en emotie van (top)sport. In The Kiss and Cry Bench draait het allemaal om pieken en dalen, de successen en de teleurstellingen in de sport. De regie is in handen van Softe van Scheijen. Kaarten kosten zeven euro (met CVK/CJP zes euro) en zijn te bestellen via Uit in Vlis singen, telefoon 0118-416662 onder vermelding van naam, adresgegevens, telefoonnum mer, aantal kaarten, soort kaar ten en datum. Zonder tegenbericht liggen de kaarten dan tot 15 minuten vóór aanvang van de voorstel ling klaar aan de kassa. De voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Onder voorbehoud is er zondag 4 april, om 15.00 uur, nóg een voorstelling. Middelburg, Concertzaal, Het Zeeuws Orkest, werken van Weber. Brahms en Schumann, 20.00 uur. Middelburg. Stadsschouwburg, Jenny Are- an. Joke de Kruijf, Marnix Kappers en Tony Neef, musi cal, 'Telkens weer het dorp', 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal, Het Zeeuws Orkest, dubbelcon cert van Brahms, 20.00 uur. Middelburg. Stadsschouw burg, Het Internationaal Danstheater. 'Met handen en voeten', 19.00 uur. Rilland. Luctor et Emergo, Di Gojim. 'De Muur', muziektheater, 20.00 uur. Goes, Willibror- duscollege, Toneelvereniging De Nardusbloem. 'De aange kondigde moord'. 20.00 uur. Goes, Podium 't Beest. Mimi- rock Bambix, 21.00 uur. Vlissingen, De Piek. 2nd Ted dy Boy Weekend, 'Warm- up', 19.00 uur. Hoedekens- kerke, verenigingsgebouw De Griend, Toneelvereniging Baarland, 'Daar zit mijn schoonmoeder achter', 19.30 uur. Colijnsplaat, dorpshuis De Brug, Toneelclub Colijns plaat, 'De Colijnse en Kur- tjeense twisten', 20.00 uur. Goes, Grote Kerk, Het Zeeuws Orkest, dubbelcon cert van Brahms 20.00 uur. Goes, De Mythe, Nilgün Yer- li, "Held op blote voeten', 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Laïs, lichte muziek. 20.00 uur. Middel burg. Middelburgs Minithea- ter, Het Middelburgs Thea ter. 'Een tramlijn die verlan gen heet', 20.30 uur. Vlis singen, Arsenaaltheater, 2nd Dutch Teddy Boy, Rock'n' roll Festival, 14.00 uur. Vlis singen, St. Jacobskerk, Nord- westdeutsche Philharmonic, klassieke muziek, 20.15 uur. Goes, Willibrorduscollege. Toneelvereniging De Nar dusbloem, 'De aangekondig de moord', 20.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Het Jeugd theaterhuis. 'Hoezo Bang?', 15.00 uur. Vlissingen, café Groen Licht, Septuagint, 21.30 uur. Vlissingen, De Piek. Club Soda Tripoli. 22.00 uur. Koudckcrke, De Couburg, uitvoering, Harmo nie Voorwaarts. 19.30 uur. Hoedekenskerke, verenigings gebouw De Griend, Toneel vereniging Baarland, 'Daar zit mijn schoonmoeder ach ter', 19.30 uur. Veere, Het Akkoord, Oudestraat, Veere's Genoegen, try-out concert. 15.00 uur. Middelburg, café Schutters hof, Cosmic Slop, 17.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Staatsopera Tatarstan. 'Tosca', opera van Puccini, 20.00 uur. Vlissingen, Arse naaltheater, Norland Wind. folk-roots, 15.00 uur. Vlis singen. café De Concurrent. Big Chief Sugar, 17.00 uur. Vlissingen, café Fraggles, Vlissings Cabaret Festival, 13.00 uur. Goes, De Mythe, Harmonieorkest Ons Genoe gen, koffieconcert, 12.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, live on stage, 22.30 uur. Middelburg, Stadhuis. Burgerzaal, Mantangi Kwar tet, concert, 20.00 uur. Goes De Mythe, Guus Meeuwis, theaterconcert, 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Klezmer Night, interna tionale Klezmerensembles, 20.00 uur. Middelburg, café Desafinado, Jazz Sessie Band, 21.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse band Cosmic Slop treedt zon dag 21 maart op in Café 't Schuttershof in Middelburg. De zes Zeeuwse muzikanten brengen 'T-funk', wat staat voor een lekker stevig groovende funk met plukkende bas, gieren de gitaarsolo's, vette raps en fun ky vocalen. Cosmic Slop debu teerde op Mosselrock 2003 en lanceerde nog datzelfde jaar de demo Planet Funk. Bronnen van inspiratie zijn de oldschool- funk-artiesten als George Clin ton, Red Hot Chilipeppers en Gctcha. Het optreden in 't Schut ter diof begint om 17.00 uur.

de Faam | 2004 | | pagina 9