Yvonne de Kramer schrijft over creatief bezig zijn met brooddeeg OUVECO Parketsecretaris moet steeds weer kiezen Nieuwste uitgave over brooddeeg boetseren voor kinderen Smit uit Koudekerke schaatst marathon bij Van Benthem EXPO AGENDA Aquarelleren in één dag Museumbezoek verwondert zich Succes voor collecte Amnesty Sportvereniging Serooskerke viert lustrum Kwikstaart zoekt actieve kaarters Spullenmarkt in Vlissingen Boekenmarkt muziek vereniging Uitvoering van Accordeola Speelgoedbeurs peuterspeelzaal Workshop over sieraden maken Kledingbeurs in Gasthuiskerk Dansavond met River Side Trio MET RECHT DOMBURG KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VLISSINGEN Kleuterleidster Honger 1 jaar v.a 5 jaar v.a. 10 jaar v.a. 30 jaar v.a. WWW.UVECO.NL 04 13 315315 Woensdag 17 maart 2004 De Faam Pagina 3 Henk Smit haalt de eindstreep. KOUDEKERKE - Hij nam zich ooit voor: "Als Evert van Ben them iets in Canada organiseert, ga ik er onmiddellijk naar toe." Toen de meervoudige Elfsteden tocht- winnaar en inmiddels naar Canada geïmmigreerde schaat ser en koeienhouder kond deed van zijn organisade voor een ma rathon op een meer, zo'n ander half uur met de auto van Calga ry, popelde Henk Smit uit Kou dekerke dan ook van ongeduld om op het vliegtuig te stappen. Zijn dochter Annette en zoon Joost schreven en passant ook maar in. De jeugd reed in de prijzen, de zestigjarige Smit eindigde na bijna negen uur schaatsen ergens in de middenmoot van de recreatierij ders. Smit begon rond zijn veertigste met schaatsen. "Mijn dochter wilde die sport doen. We zochten een vereni- (foto: pr) ging op en zo rolde ik er in. We woonden toen in Naaldwijk, pak weg zes kilometer van schaatsbaan De Uithof in Den Haag." De voor malige Mavo-leraar verhuisde be gin januari van dit jaar naar Koude kerke. Hij kende de plaats en de provincie behoorlijk goed en voelt er zich nu "al een beetje thuis." Er waren niet zo gek veel deelne mers in Canada, verhaalt Smit. Dat kwam omdat in Finland de Alterna tieve Elfstedentocht werd verreden. Hij verwacht dat er zich volgende jaar aanzienlijk meer Nederlanders zullen melden. Van Benthem had het - aldus Smit - perfect georgani seerd en er was veel publieke be langstelling. Of Henk Smit er vol gend jaar weer bij is kan hij nog niet zeggen. Hij twijfelt. "Ik ben natuurlijk gewend om dicht bij huis te kunnen trainen. Nu moet ik naar Den Haag of naar Breda. Dat is nogal een verschil in afstand." Marie Tak van Poortvliet museum, Ooststraat 10 a, schilderijen van Kees Markusse (Marco), 'Ironie en Kleur', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 6 juni. Golden Tulip Westduin, Westduin 1, schilderijen van Jack Breure, t/m 31 mei. Woontrend Zeeland, Duinstraat 18 a, schilderijen van .Telle Meltman, 'Kracht en Water', t/m mei. Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Russische mode uit de Art Nouveau pe riode, 'From Russia with Love', maandag van 13.00-17.00 uur, dins dag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur, t/m 19 juni. De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tekeningen van Dian- go Hernandez, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 21 maart. De Vleeshal, Markt, Futureways: The Middelburg Triënnale 2304, catalogus en een bundel Science Fiction verhalen, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 21 maart. Donorcentrum Walcheren, Noordbolwerk 33, aquarellen van Corrie Rijkaart, maandag t/m don derdag van 14.00-20.00 uur. t/m 5 april. Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk, collectie Zeeuwse ordonnanties, 'Beurtvaart in Zeeland, 1695-1806', t/m 10 april, tentoonstelling concert- en gehoorzaal, 'Middelburg aan de Muzen der Toonkunst', t/m 3 april werk van Peter Anthonie van de Kreek, 'Streetcomers Manhattan', t/m 10 april, schil derijen van Sjaak Willemse, 'Nog steeds op zoek', t/m 27 maart, maan dagvan 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur. za terdag van 10.00-13.00 uur. Galery Maritime, Gortstraat 43, schil derijen van Rijk Grisel, Gerard van Grieken, Frits Hoogstrate en Ida Nauta, 'Zeeland in Zicht; Ik worstel en drijf, donderdag t/m zondag van 12.00-18.00 uur, t/m 30 april. Zeeuws Museum, Abdij, schilde rijen. 'Topstukken van de Teeken Akademie', woensdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 18 april. Zeeuws Archief, Hofplein 16, Aan Tafel! Een kijkje in de keuken van het Van de Perrehuis, t/m 5 ju ni, schetsen, foto's en videobeelden van Takako Hamano, 'Amemui- den bekeken door het oog van de Japanse kunstenares Takako Hama no', t/m 15 april, maandag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur Boemb- inderij Atmosfeer, Dam, acrylschilderijen, gedichten, 'Van rozen en liefde', t/m 30 juni* De Burg, Groenmarkt 13, archeologische glas vondsten, 'Glas van vissers, kooplui, monniken en heren', maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur, t/m 14 mei. Galerie 'T', Turfkaai 25- 27, schilderijen van Jan van Spronsen, Juul Kortehaas, Lys Vosselman en Guus Hendrickx, bronzen van Ingrid Bom en keramiek van Jet Mous, 'Import/Export', donderdag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur, t/m 27 maart. Galerie 't Haentje te paart, Spanjaardstraat 19, ge mengde techniek op papier van Jenny Das en objecten van Teun Renes, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00-16.30 uur, t/m 8 april. Stichting Kunstuitleen Zeeland, Balans 17, diverse stijlen en technie ken van Jan Peter Muilwijk Armando, Jan van Leeuwen, Peter Klas horst, Bert Brouwer, Sandra Kruisbrink, Katja Clement, Annemarie van Sprang, 'Zwart/Wit', maandag t/m donderdag van 9.00-17.00 uur, t/m 31 maart. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, verwondertentoonste- ling, Alice in Wonderland, voor iedereen vanaf vier jaar, woensdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 31 oktober. De Watertoren AK, Viissingsestraat 239, video, sculptuur, perfor mances, concerten van Los Dancing Queen, 'Easy Living', donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 28 maart. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, schilderijen, 'Zeeuwse stukken, schatten uit de Zeeuwse collecties', maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur, t/m 18 april. De Willem 3, Oranjestraat 4, sculpturen van Mitsy Groenen dijk, 'People see - People do', fotowerken van Margriet Smulders, 'Schoonheid als beeld van verlangen en troost', donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 28 maart. Glazen Pui, Walstraat 41, schil derijen en keramiek van Piet Dekker, maandag t/m vrijdag 9.30-17.00 uur en zaterdag 9.30-16.00 uur, t/m 31 maart. Bibliotheek Vlissin- gen, Spuistraat 6, beeldhouwwerken van Tineke Roose, Jacomicn Ric- mens, Annie Heidanus, Atie Postma, Maarten van Ijzerloo, Joeke Schuurman, Joep Aerssens, Joke Schreijenberg, Suze van den Ouden, El Burlage en Wil Goed, t/m 4 april. Saüer Qonk notarissen, Badhuisstraat 181, foto's van Willy Lippens, 'Fragmenten uit de bele vingswereld', maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45-17.00 uur, t/m 21 april. Stedelijke Scholengemeenschap Scheldemond, Wey- evlietplein 7-13, foto's van Tina Verburg, 'Bloemen en Poëzie', maan dag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur, t/m 25 april. VLISSINGEN - Ze hield altijd al van boetseren. Als de jongens op de lagere school handenar beid kregen en de meisjes nuttig handwerkten, neigde ze zelfs tot opstand. "Ik kocht dan vaak een kilo klei om thuis lekker te kneden." Intussen is ze uitge groeid tot een professional. Niet in de klei, maar met brooddeeg. Vier boeken dragen inmiddels de naam van Yvonne de Kra mer uit Vlissingen. Door Ad Hanneman Alle gaan over creatief werken met brooddeeg. Het laatste boekje van Uitgeverij Cantecleer is be stemd voor de jeugd onder de titel 'Brooddeeg voor kinderen'. In fe bruari kwam het uit. De Drvkkery in Middelburg toont wat creaties uit het boek van de voormalige kleuterleidster. Op tafel heeft ze alvast wat brood werken uitgestald. Om uit te leg gen en voor als de fotograaf komt. "Ik moet wel nog effe mijn lippen stiften", excuseert ze zich. Er lig gen bijtjes en een grote bij, kralen een sokpop lijkend op een vogel verschrikker en - zoals later blijkt - Vrolijke Wannus, die als een ro de draad loopt door Brooddeeg voor Kinderen. Later, als andere onderwerpen worden besproken, wil ze geen leeftijd noemen. IJ delheid? Ze haalt haar schouders op. Niet belangrijk genoeg om te onthullen. Het gaat immers om haar boekjes die ze met liefde maakt, maar "die je niet rijk ma ken. Ik hoop dat ze ooit in het En gels worden vertaald. Met die taal heb je een veel groter bereik. En geland, Amerika en ga zo maar door". Ze ontdekte haar liefde voor crea ties scheppen met brooddeeg (niet-rijzende bloem met zout om te conserveren en water) toen ze twintig jaar geleden nog als kleu terleidster werkte. "Privé maakte ARNEMUIDEN - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt dinsdag 30 maart in Arnemuiden een workshop aquarelleren. Deelne mers maken onder individuele begeleiding in één dag een schilderij. Belangstellenden kunnen zich vóór 20 maart op geven bij de ZVU, telefoon 0118-634800. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum, gevestigd aan de Duinvlietweg 6 in Oost- kapelle, houdt woensdag 24 maart de activiteit 'Verwonder wereld' van 14.00 tot 15.00 uur. Deze activiteit sluit aan bij de verwondertentoonstelling 'Alice in Wonderland' die momenteel in het museum te bezichtigen is en speelt zich af in de heemtuin Hortus Zelandiae. Onder leiding van een gids wordt met eenvou dige hulpmiddelen gespeeld met de vormen en kleuren van de planten en dieren in de tuin. De ze activiteit is voor iedereen vanaf 6 jaar en deelname kost 3,70 euro. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmel den bij het museum, telefoon 0118-582620. Het museum is geopend van woensdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Met een wel gemeende dank aan de collec tanten telde Amnesty Internatio nal in Zeeland een verrassend hoge opbrengst. De plattelands gemeenten op Walcheren do neerden 2078 euro, terwijl in Goes 5100 euro werd opgehaald. In Vlissingen kregen de collec tanten in totaal 1580 euro en Middelburg hielp de milieuorga nisatie met een bedrag van 4101 euro. Yvonne de Kramer met een paar van haar creaties. ik allerlei dingen. De familie Van Pamelen nodigde me uit om een demonstratie te komen geven op de kinderboerderij in Middelburg. Die familie beheerde toen die boerderij. Ik reserveerde een hal ve kraam, maar later bleek dat ik waarschijnlijk aan een hele nog niet genoeg had gehad." Ze had allemaal schaapjes gemaakt aan een ketting. "Op gegeven moment liepen er zoveel kinderen met zo 'n schaapje om dat mevrouw Van Pamelen zich verbaasd afvroeg: 'Wat is dit', 's Avonds had ik ge woon een schorre keel." Van het één kwam het ander. "Waar folkloristische markten werden gehouden, daar ging ik naar toe. Tot er eens een keer op zo'n markt iemand van de uitge verij me aansprak met de vraag of ik geen boek wilde maken over de deegfiguren. Dat was het be gin." Flet eerste boek heet: 'Brooddeeg, te mooi om op te eten'. Inmiddels is de tweede druk verschenen. In totaal wer den 8.500 exemplaren verkocht. Er volgden: 'Lieve landleven in brooddeeg' en 'Bosftguren in brooddeeg', allemaal bij dezelfde drukkerij. Het meest recente boekje heeft een plaats in de serie Krea Kids. Yvonne de Kramer laat ze een voor een zien. Ze is best wel trots op die producten, geeft ze toe. Schiet dit creatieve bewerken van voedsel niet vaak in het verkeerde (foto: Jaap Wolterbeek) keelgat van mensen die vinden dat spelen met eten niet eerlijk is in verhouding tot de honger in de wereld? "Ik krijg daarop niet vaak kritiek, maar als ik het krijg ver wijs ik naar mensen die zo mak kelijk eten weg gooien. En wat te denken van de appelberg en de boterberg en boeren die hun melk in de sloten lozen? We zijn hier thuis heel precies op eten. Zelden wordt er iets weggegooid. Ik steel met deze creaties dus geen eten van anderen..." MIDDELBURG - Sportvereni ging Serooskerke viert vrijdag 19 en zaterdag 20 maart het eer ste lustrum. De omnivereniging voor zaalsporten houdt vrijdag een receptie vanaf 19.00 uur met bal na in verenigingsgebouw Dc Zandput. Zaterdag is er in De halve Maan in Oostkapelle een uitvoering van de afdelingjazzdansen. Deze demonstratie, waaraan ook een Belgische acrogymnastiek groep medewerking verleent, begint om 19.30 uur. De nu vijfjaar ou de sportvereniging overkoepelt de zaalsporten in Serooskerke. "Iedereen die wat wil met zaal sporten kan bij ons aankloppen", meldt voorzitter R.A. Maandag. OOST-SOUBURG - Senioren die graag kaarten zijn welkom in De Kwikstaart in Oost-Souburg. Tijdens dc koffieochtenden dins dag en donderdag van 10.00 tot 11.30 uur wordt vaak gekaart en zijn nog wat extra kaart krachten welkom. In de Kwikstaart is elke maandag van 1115 tot 12.00 uur seniorengym en wie Tai Chi wil volgen kan er elke maandag van 15.00 tot 16.00 uur terecht. VLISSINGEN - Vanaf zaterdag 20 maart wordt inCasAllijn aan de Roosenveltlaan 744 in Vlissin gen wordt zaterdag 20 maart tus sen 09.00 en 14.00 uur een spul lenmarkt gehouden. Mensen die spullen te koop aan willen bieden kunnen een tafel huren om de tweedehand spullen van eigenaar te laten wisselen. Voorheen wer den deze spullenmarkten gehou den in de Bonedijkestraat. Voor informatie 0118-412302. OOST-SOUBURG - Muziek vereniging Vlijt en Volharding houdt zaterdag 20 maart een boekenmarkt. Tussen 12.00 en 17.00 uur gaan de boeken van hand tot hand in clubgebouw De Blazer aan de Ritthemsestraat 45 in Oost-Souburg. VLISSINGEN - Accordeola houdt zondag 28 maart een mid dag vol accordeonmuziek. De drie orkesten van de vereniging (Leerlingenorkest, Accordeola Go en Chapeau) treden op. De muzikale middag begint om 14.00 uur in Het Marjoraat aan de Van Hogendorpweg in Vlissingen. Toegangskaarten kosten vijf euro. advertentie 0* oo Hypotheek- 1 Pensioenspecialisten VERZEKERINGEN DE LAAGSTE HYPOTHEEKRENTES VAN NEDERLAND! de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J. V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Cli. van den Oosterkamp Reductie Algemeen Iloofdredacteur Mw. C. Arendsen-Ticben Hoold Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen dc Drea 0! 13-274023 of 06-54267! 32 rcd.fuam@whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Eieler Karman Verkoopteam Mineke Cmct/ 0113-2740) 7 (privii 0118- 4I2I99) Linda Heikoop 0113-274013 (privii 0118- 641569) Ramon leluxsa 0113-274060 of 06-25031343 De l'aain is een uitgave van Wegener lluis-aan-liuiskranten IIV. Wegener Huisman-huiskranten HV is een onderdeel van liet Wegencr-concern. Op al onze advertcnliecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden liuis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. I)e door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze udministratie en om u te tlatenI informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde dertien. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis- aan-huiskranten IIV, t.a.v. A.T. Kooij, lloofd Marketing, postbus 6V2, 7501) AR Enschede. Kantoor Fniillan 4c, postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 lol 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur, kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda MIDDELBURG - Peuterspeel zaal Meneer Koekepeer, ge vestigd aan de Buitenhove 163 in Middelburg, houdt zaterdag 3 april van 10.00 tot 13.00 uur een kinderkleding- en speelgoed beurs. Wie ook wat te verkopen heeft kan dit woensdag 31 maart tussen 14.00 en 15.00 uur afge ven bij de peuterspeelzaal. Wat betreft de opbrengst is van al het verkochte veertig procent voor de peuterspeelzaal en zestig pro cent voor de verkoper. Wie meer informatie wil kan bellen, tele foon 0118-624692. MIDDELBURG - Op de zond agen 4, 18 en 25 april wordt een workshop sieraden maken ge houden. Tijdens deze driedaagse workshop ligt de nadruk op cre ativiteit en de workshop is ge schikt voor zowel beginners als gevorderden. Voor aanmeldin gen en/of meer informatie: tele foon 0118-623514 of 06- 18442318. MIDDELBURG - In de ontmoe tingsruimte van de Gasthuiskerk aan de Lange Delft (ingang aan de achterkant: De Barbaragang) in Middelburg wordt donderdag 8 april een kledingbeurs gehou den van 9.00 tot 13.00 uur. Er is kleding voor zowel kinderen als volwassenen en ook speelgoed verkrijgbaar en de opbrengst gaat naar een zendingsproject. OOST-SOUBURG - In wijk centrum De Zwaan in Oost- Souburg is zaterdag 20 maart een dansavond met medewer king van het Rover Side Trio. De zaal is open om 19.30 uur en de entree bedraagt vier euro. Dat is altijd zo leuk. Ben je op een feestje, staat er een berichtje in de krant dat er een 'dader' is gepakt en dan weet iedereen precies hoe het verder moet. Afhankelijk van dc ernst van het vergrijp is 'ophangen' al tijd een leuke optie. En iedere keer weer mag parketsecretaris Johan van de Weijgert uitleggen dat de wereld er, in Nederland althans, iets anders uitziet. Uitleggen dat de rechter bepaalt of iemand dader is en dat de officier van justitie eerst maar moet zien te bewijzen dat degene die is opgepakt het ook inderdaad heeft gedaan. Door Esther Boot/Ad Roos De zogenaamde 'buik-misdrijfzaken' worden direct afgedaan door de Politie-Parketsecretarissen/Secretarissen op locatie, die gestationeerd zijn op de diverse politiebureaus. Zaken die worden doorgestuurd naar het parket worden daar in eerste instantie beoordeeld door de parketse cretaris die in de meeste gevallen zelfstandig beslist wat er met dc zaak gaat gebeuren. "Bij voldoende bewijs wordt er altijd vervolgd, of wordt er eerst een aanbod aan de verdachte gedaan om strafvervolging te voorkomen (de z.g. schikking)", verduidelijkt Johan. Dc parketse cretaris is eigenlijk de rechter- én linkerhand van de officier van justitie. Het is aan de parketsecretaris om uit te zoeken wat er juridisch bewezen kan worden, hoe hij de zaak zelf gevoelsmatig inschat en welke reactie van justitie daar op moet volgen. "Bij zedenzaken ligt het vaak gecom pliceerder" zegt Johan. "In deze zaken is vaak sprake van het verhaal van het slachtoffer t.o.v. de verklaring over het gebeuren van de ver dachte. Getuigen zijn daar meestal niet bij aanwezig. Het juridisch be wijs in dit soort zaken is dan ook vaak erg 'mager'. Als er enig juri disch bewijs is, en we hebben de overtuiging dat het ook zo gebeurd is als in de aangifte staat, dan maken we soms de keuze om de verdachte toch te vervolgen, het risico lopend op een vrijspraak in zo'n zaak. Bij iedere zaak wordt alles tegen elkaar afgewogen en moeten we keuzes maken. Iedere keer weer: wat kunnen we bewijzen. En daarom is het aan het publiek ook vaak moeilijk uit te leggen. Iedereen 'weet zeker' dat die man het gedaan heeft en toch komt-ie er héél genadig vanaf. Daar zijn voorbeelden genoeg van. Neem alleen maar moord en dood slag of zware mishandeling met de dood als gevolg. Of dood door schuld. Hebben we de keuze gemaakt wat er te bewijzen valt. dan volgt in overleg met de officier van justitie de strafmaat. Wat wordt de eis en daaraan gekoppeld: wordt het een zaak voor de politierechter of de meervoudige strafkamer. Als al die keuzes zijn gemaakt moet er na tuurlijk een dagvaardig (uitnodiging) en een tenlastelegging worden gemaakt." En dat dat voor de leek in een vaak een onbegrijpelijke taal is, daar is Johan het roerend mee eens. "Het is ook meer bedoeld voor de juristen", geeft hij toe. "En vaak zeer uitgebreid. En dat is weer no dig om een vangnet in te bouwen." Een voorbeeld schept misschien duidelijkheid. "Je ziet iemand op jouw splinternieuwe fiets rijden. Is dat diefstal? En als die man/vrouw de fiets niet heeft gestolen maar zegt de fiets voor een paar euro van een onbekende te hebben gekocht, is dat dan opzet- of schuldheling? Stel dat we alleen maar de diefstal ten laste zouden leggen, en dc rechtbank vindt dat niet bewezen, dan gaat je vrijuit. Vandaar dat we dus op diverse varianten gaan zitten. Want als de rechtbank oordeelt dat bewezen is dat die dure, nieuwe fiets voor pakweg 25 euro is gekocht, dan wordt-ie tenminste veroordeeld voor (opzet)heling." Ter wille van de zuiverheid heeft de parketsecretaris in dc regel geen contact met een verdachte. "Wat wij doen is een dossier beoordelen op haar juridische meritus. Puur op basis van papierwerk. Dat heeft weer alles te maken de objectiviteit, de juridische zorgvuldig heid en de -zuiverheid. Als het dossier compleet is en gereed is om door een rechter te worden behandeld, zal de officier tijdens een openbare behandeling zijn eis formuleren. Maar uiteindelijk is het de réchter die zijn oordeel over de zaak velt.

de Faam | 2004 | | pagina 3