Op Bierfestival Goes valt altijd iets te vieren Volksdansgroep Vlissingen danst binnenkort blessurevrij Zang-avond voor gehandicapten Open dag zorgsector Tentoonstelling Moen! tussen Toorop en Mondriaan in Domburg Symposium over mens en God met auteur H.M. Kuitert BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN 'T WETEN WAARD Vuilniswagens naar Albanië Met Vodatent naar Tsjechië Ochtend voor whiplashpatiënt Reisburo Rosa in Middelburg Stichting Europa Kinderhulp zoekt Zeeuwse gastgezinnen Lezing en cursus over walvisvaart DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Delta X Stevige blonde Keuring De Mug Woensdag 17 maart 2004 De Faam Pagina 21 Oostkapelle, De Halve Maan, koersbaltoernooi, 9.30 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, lezing, 'Sicilia Antica', Nederlands Klassiek Verbond, 19.30 uur. Stedelijke Scho lengemeenschap Nehalennia, Breeweg, literair café, 20.00 uur. Vlissingen. In- en Uitloophuis Vlissingen, invulactie, kwijt schelding gem. belastingen en waterschapslasten, 10.00- 17.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'Grenzen aan sportieve presta ties', Het Natuurkundig Ge zelschap Middelburg, 20.00 uur. Middelburg, Stedelijke Scholengemeenschap Neha lennia, Breeweg, debattoer- nooi, poulewedstrijden 13.30 uur, finalewedstrijden 19.00 uur. Vlissingen, Coosje Bus- kenstraat, Scheldeplein, week markt, 8.00-16.00 uur. Middelburg, Ontmoetingscen trum Dauwendaele, Intercul turele Vrouwendag, 19.30 uur. Middelburg, sporthal Nassaulaan, opening clubhuis EMM, 19.30 uur. Vlissin gen, Bellamypark, Speyk Boulevard City Run, 15.30 uur. Vlissingen, sporthal Baskensburg, snuffelmarkt, 9.00-16.00 uur. Vlissingen, tuincentrum Maritima, rozen- snoeidag, 10.00-16.00 uur. Vlissingen, Casalijn, Pres. Rooseveltlaan 744, spullen- markt, 9.00-14.00 uur. Oost-Souburg, wijkcentrum De Zwaan, dansavond, 19.30 uur. Vlissingen, St. Majo raat, van Hogendorpweg 58 a open dag, Gilde Walcheren, 12.00-16.00 uur. Middel burg, woonzorgcentrum Hof ter Veste, open dag, zorgsec tor Walcheren, 10.00-15.00 uur. Middelburg, Gasthuis- kerk, paaszangavond, 19.30 uur. Oost-Souburg, De Bla zer, Ritthemsestraat, boeken markt, muziekvereniging Vlijt Volharding, 12.00- 17.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, lezing, 'Stappen naar Stilte', De Spirituele Sociëteit Zeeland, 10.30-13.00 uur. Middelburg, Het Palet, Rei gersbergstraat, lezing, 'Voe ding en MS', dr. A. Maas, 20.00-22.00 uur. Middel burg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'Amerika voor en te gen', SLAZ, 20.00 uur. Middelburg, Stadhuis, verga dering van de gemeente raad, 19.30 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, taxatiedag voor mun ten en postzegels, 12.00-16.00 uur. Middelburg, Kindercentrum Bommes, Arnelaan, kinder- kledingbeurs, 19.30-20.30 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, diverse activiteiten, 'Verwonderwe reld', 14.00-15.00 uur. HEINKENSZAND - Twee vuil niswagens gevuld met afvalbak ken zijn maandag vanuit Hein- kenszand aan een lange reis naar Albanië begonnen. De gemeente Borsele heeft de ene wagen na ja renlange trouwe dienst geschon ken aan een van de armste landen in Europa en de ander voor een prikkie verkocht. De vuilnisauto's krijgen in het stadje Delvine een tweede leven. De voer tuigen zijn er hard nodig. De vuilop haaldienst moet het met weinig middelen doen, zodat heel wat huis vuil op straat belandt. Een van de wagens reed zestien jaar door de Borselse straten en is door de gemeente geschonken. De andere vuilniswagen is tien jaar oud en te gen inruilwaarde aan het project ge geven. De diaconieën van de gere formeerde gemeenten in Borsele hebben die kosten op zich genomen. Medewerkers van de buitendienst hebben de voertuigen voor de lange reis een grote beurt gegeven. Zes vrijwilligers rijden de vuilkarren naar het Zuid-Europese land. Christiaan Bor: "We willen binnen een paar jaar trendsetter zijn". (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Vodatent is een nieuwe organisatie die inspeelt op de toenemende vraag naar vakanties in Tsjechië. Tsjechië is als nieuw lid van de Europese Unie erg in trek bij de Nederlandse toerist. De hoofdstad Praag is bij veel Nederlanders be kend, maar Tsjechië is ruim twee keer zo groot als Nederland en heeft veel meer te bieden dan Praag alleen. "Vodatent biedt de moge lijkheid voor een betoverende ontmoeting," zegt Christian Bor van Vodatent. "We verhuren volledig ingerichte zespersoons luxe bunga lowtenten bij het mooie plaatsje Vrchlabi in het Reuzengebergte. Het aantal locaties en mogelijkheden wordt volgend seizoen aanzienlijk uitgebreid, zowel voor de zomer als voor de winter. Vodatent streeft er naar om binnen een paar jaar de trendsetter van vakanties in Oost Europa te zijn." Meer informatie via www.vodatent.nl. Het bedrijf is gevestigd op Hercules Segherslaan 124 in Vlissingen. VLISSINGEN - Met een beetje mazzel kan de Volks dansgroep Vlissingen haar internationale dansen binnen kort op een houten vloer uit voeren. Dat zegt bestuurslid Tine Vastenhoud die namens de vereniging - "samen met andere bestuursleden" - de onderhandelingen voerde met de gemeente. Die gemeente heeft al subsidie toegezegd. "De ambtenaren op het stadhuis berekenen nu de hoogte van het bedrag dat we krijgen." Een houten vloer is van essenti eel belang om goed te kunnen dansen. Nu oefent de volksdans groep in het gebouw aan de A. Coorterlaan 3 op een betonnen vloer. "Die geeft niet mee," stelt Vastenhoud. "Daardoor hebben onze dansers vaak blessures." Ze noemt knie, enkel en heup blessures. Vastenhoud: "Met een houten vloer kan dat worden voorkomen. Hout veert en geeft mee. Dat hebbend de dansers nodig." Maar zo'n vloer kost zo- 'n slordige tienduizend euro. Met het geld dat van de gemeen te komt, kan de vloer waar schijnlijk worden gerealiseerd. Ook zijn bedrijven benaderd om een duit in het zakje te doen. "Voor de vereniging zou dat een mooie opsteker zijn met het zil veren jubileum over drie jaar in het vooruitzicht." De Volksdansgroep Vlissingen telt zeventig leden. "We zijn ze ker geen noodlijdende vereni ging. Het gaat prima. We komen alleen geld tekort voor een grote investering als een dansvloer." MIDDELBURG - In de Middelburgse Gasthuiskerk is zaterdag 20 maart een paas zangavond. Behalve koorzang van evangeli satiekoor 'Internos' uit Middel burg en het christelijk gemengd koor 'Groot Veere' uit Gapinge is er ook samenzang. Halverwege de bijeenkomst is er een collecte voor het project 'Gehandicapten in Targu Mu res' van de Stichting Roemenië- Hulp Midden-Zeeland. Deze stichting wil geld bij el kaar sprokkelen om een Roe meens huis voor meervoudig gehandicapten te renoveren. Na de verbouwing is er in het huis plaats voor bewegingstherapie legt Vastenhoud uit. Wekelijks wordt er gedanst op dinsdag en donderdag, de beginners lessen op de woensdagavond de begin ners, steeds vanaf 20.00 uur. Op het programma staan internatio nale dansen, van Israëlisch tot Bulgaars en van Russisch tot Spaans. en kunnen meer gehandicapten gebruikmaken van de dagop vang. Het huis is eigendom van de Roemeense stichting Maini Dibace, wat 'bezige handen' be tekent. Een week na het concert in Middelburg is er een soortge lijke paaszangavond in Goes, in de Levensbron aan de Mans- holtlaan. Hieraan verlenen man nenkoor 'Sjaloom', christelijk gemengd koor 'Hammaalöth' en christelijk koor 'Voice Four' hun medewerking. De organisatie is in handen van de afdeling Midden-Zeeland van SDOK (Stichting De Ondergrondse Kerk). Beide avonden beginnen om 19.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - De zorgaan bieders op Walcheren houden zaterdag 20 maart een informa tieve dag in het kader van de landelijke Dag van de Zorg. Het doel van deze dag is belangstel lenden te informeren over het werken in zorginstellingen, maar zeker ook over het uiteen lopende aanbod opleidingsmo gelijkheden in de zorgsector. Het motto van deze dag is dan ook: 'Verscheidenheid van zorg, altijd in goede handen!'. In Woonzorgcentrum Hof ter Veste 7 in Middelburg is die dag van 10.00 tot 15.00 uur een infor matieve markt. Hierbij zijn de volgende instellingen vertegen woordigd: Ziekenhuis Walcheren, Zorgstroom, SVRZ regio Walche ren, Arduin, Stichting Werkt voor Ouderen, SPOW, Stichting AZZ, GOES - Het Whiplash Infor matiecentrum Europa houdt op donderdag 18 maart in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes een informatieochtend over whiplash. Bij het gratis inloopspreekuur kunnen whiplashpatiënten vragen stellen over behandelingen maar ook over de juridische afwikke- Curadomi en de zorgcentra Eben Haëzer en Rehoboth. Daarnaast verlenen het Centrum voor Werk en Inkomen Middel burg en Via Zorg medewerking en zijn de regionale opleidingsinsti tuten ROC Zeeland en Hoge school Zeeland vertegenwoor digd. In Hof ter Vest laten de deelne mers zien hoe leuk het is om te werken in de zorg. Er worden vi deofilms vertoond over het wer ken in diverse takken van zorgver lening en over het opleidingsstel sel in de zorg. Daarnaast kan de bezoeker in het internetcafé onder deskundige begeleiding over de digitale snelweg surfen op zoek naar informatie over zorgberoe- pen en -opleidingen. Verder is er de hele dag gelegenheid tot het stellen van vragen aan praktijk mensen. ling. De Zeeuwse osteopate Jean- tine Bouwman is de aanwezige deskundige die wat meer kan ver tellen over whiplash. De bijeen komst is van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie over het werk van het Whiplash Informa tiecentrum Europa: 0167-567860 of 0165-511869 of w-i-e@ho- me.nl. Vriendelijk en hulpvaardig personeel bij Reisburo Rosa. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Vandaag opent Reisburo Rosa zijn vierde reisbu reau in Zeeland. Jarenlang had Rosa Bénard, eigenaar, al idee om zich in Middelburg te vestigen: "Een eigen initiatief dat nu gereali seerd wordt met goede medewerkers die jarenlang bij ons veel erva ring hebben opgedaan. Het is leuk om in een nieuw tijdperk met veel internet een nieuwe vestiging te openen. Zelf hebben wij ook een si te, www.reisburorosa.nlen dat is in feite onze vijfde winkel. Extra is datje via Reisburo Rosa altijd op ons kunt terugvallen en dat be tekend zekerheid en betrouwbaarheid. Wij bieden alle bestemmin gen, ook alleen vliegreizen. Thuis winkelen op onze website, kijken en boeken wanneer je maar wilt en toch mensen die je persoonlijk kunt aanspreken. In alle voorkomende gevallen zijn wij er; wij zijn zeer hulpvaardig." Reisburo Rosa is maandag tot 12.00 uur gesloten. Het bedrijf is te vinden aan de Segeerstraat 24 in Middelburg. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisart senpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zon dag 7.00 uur. F. Heere, J.H. Huysenstraat 15, Middelburg, 0118- 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: S.A. van de Haak, Rouaansekaai 47, Middelburg, 0118-644301. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag: waargeno men door F.M. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, 0118-571234 en R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Posthumus, Westerbaan 18, West Souburg, 0118-460104. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van zaterdag van 10 tot 17 uur: De Singel, Singel 9, Vlissingen, 0118-412730. 24- uurs dienst: Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: J. van Dierendonck, 0118-471140. Van vrijdag 20 uur- tot zondag 22 uur: H. Hament, 0118-471140. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: A. van der Wolf, Alexander Gogelweg 14, Vlissingen, 0118-466548. Landbouwdieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsen praktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreek uur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks van 10 uur tot 17 uur, tel. 0900-7673437. GOES - Het Zeeuws amateur bierbrouwersgilde De Delta brouwers houdt zondag (21 maart) voor de tiende keer het Delta Bier festival in het Am bachtscentrum in Goes. Veel amateur-brouwers en een aantal kleine brouwerijen zijn op het festival aanwezig. Amateur brouwers kunnen hun eigen bie ren laten keuren door deskundi ge keurmeesters en daar zijn in elke klasse prijzen mee te win nen. Een van de aanwezige brouwe rijen is Boelens brouwerij, een brasserie uit het Vlaamse Belze- le die speciaal voor de tiende editie van het festival een jubi leumbier maakte. Delta X heet dat speciale goudgele vocht. "De X moet je lezen als Ro meins cijfer. Delta tien dus", legt de voorzitter van Deltabrouwers Jan Passieux uit. Het nieuwe biertje is een stevige blonde met een volle, ronde smaak en met een lichte neiging naar triple bier. Een straffe acht procent alcohol maakt de Delta X compleet. "Op het festival wordt dit eenmalig brouwsel van 't vat getapt." De Deltabrouwers is een gilde van amateur-bierbrouwers en houdt om die reden een open bierkeuring voor thuis gebrou wen bieren. De keuring wordt gedaan door het Bier Keur meesters Gilde. Passieux: "Bij de keuring wordt het brouwsel helemaal besproken. De brou wer steekt er zo wat van op en MIDDELBURG - Europa Kinderhulp verzorgt vakan ties voor kansarme kinderen van zes tot twaalf jaar, zodat zij er een keer helemaal uit kunnen. Voor deze kinderen, die in gastgezinnen verblijven, is de ze vakantie niet alleen een va kantie, maar ook een periode van liefde, aandacht, rust en re gelmaat. Ook komende zomer komen er weer kinderen naar Nederland voor een vakantie. Ze komen van 26 juli tot en met 13 au gustus. Europa Kinderhulp is voor deze periode nog op zoek naar gastgezinnen. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met M. Clarijs, telefoon 0111-451036 of per e- mail: info@europakinderhulp.nl. Wie meer informatie wil kan ook een kijkje nemen op de website www.europakinderhulp.nl. Elk jaar is het feest op het Delta Bier festival in Goes. daar gaat het om." Aan het ambachtscentrum komt aangrenzend een grote tent om de bezoekers wat meer ruimte te bieden. Deelnemers en publiek MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg is zaterdag 3 april een symposium over 'Voor een tijd een plaats van God; een karakteristiek van de mens', het boek van H.M. Kuitert. De ontvangst is om 10.30 uur, het programma begint om 11.00 uur en rond de klok van 15.00 uur is de afsluiting van het symposium. Deelname kunnen zich naast een nieuw biertje proeven, vermaken met bierpulsjoelen en blind bier proeven. Uit Nederland en Vlaanderen zijn er brouwers met een stand. Ook de Zeeuwse brouwerijen Emelisse, Schelde- kost acht euro (inclusief kof fie) en voor de (niet verplich te) lunch betalen deelnemers eveneens acht euro. Wie zich in wil schrijven voor dit symposium kan tot 27 maart (onder vermelding van het aantal personen en of ge bruik wordt gemaakt van de lunch) het verschuldigde be drag overmaken op giro 148233 t.n.v. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Middelburg in Serooskerke. (foto pr) brouwerij, De Halve Maen en De Mug uit Middelburg zijn van de partij. Het Delta Bier festival is van 13.00 tot 20.00 uur bij de Hol landse Hoeve aan Kattendijkse- dijk in Goes. VLISSINGEN - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt donder dag 1 april in het Zeeuws Mari tiem MuZEEum aan de Nieuw- endijk 11 in Vlissingen een le zing met origineel beeldmateri aal over de walvisvaart. De le zing is van 19.30 tot 21.30 uur en kaarten kosten vijf euro. Daarnaast start de Zeeuwse Volksuniversiteit op woensdag 7 april met een cursus over Tibe- taans Boeddhisme. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten. Wie zich wil inschrijven kan te recht bij de ZVU, telefoon 0118- 634800. DOMBURG - Het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg viert van 19 juni tot en met 7 november het tienjarig bestaan met een jubileumten toonstelling over het leven en werk van de kunstenares Mies Elout-Drabbe. De collectie van Elout-Drabbe is de kern van de tentoonstelling Moen! Tussen Toorop en Mondriaan. Mies Elout-Drabbe (1875-1956) werd niet alleen door Toorop, maar ook door Mondriaan beïn vloed. De kunstenares werkte in Domburg en was mede-organisa tor van de beroemde Domburgse Tentoonstellingen van 1911 tot 1921. Buiten Domburg bleef zij relatief onbekend, hoewel haar werk toch getuigt van groot ta lent. Elout-Drabbe wordt vaak ge noemd als leerling van Toorop, maar was vooral nauw bevriend met hem. Zo zijn een neiging tot abstractie en duidelijk symbolisti sche invloeden waar te nemen. Haar werk is subtiel, sfeervol en veelzijdig te noemen. De samensteller van de tentoon stelling is Francisca van Vloten. Zij deed jarenlang onderzoek naar de kunstenaarskolonie Domburg en het leven en werk van Mies Elout-Drabbe. Tijdens de ten toonstelling is van haar hand ook een boek verkrijgbaar, dat ver schijnt bij uitgeverij den Boer/de Ruiter in Vlissingen/Middelburg. Menig internationale volksdans passeert de revue. (foto: Frank Husslage)

de Faam | 2004 | | pagina 21