Kunstenares uit Japan over Arnemuiden 'Wij tolereren hier géén drugs' Mountainbikers maken zich op voor X-Treme Zomercup 2004 Mondiale speurtocht door Middelburg 77A7/7" De Splenter o S schoenen o UP ro OJ 3 www.stefanos Twee 60-jarige huwelijken op dezelfde dag Open dag Gilde Walcheren Concert orkest Humoreske Muzikant houdt lezing over stilte Comité daklozen zoekt leden Modeshow van Human Nature Rommelmarkt Kledingbeurs Zandvretertjes Politiek voor ouderen Nehalennia in kwartfinales van debatwedstrijd Shantykoor viert lustrum C bew. EX. J ro lo "E <~M CD CO Scampi's in looksaus Heerlijke stukjes biefstuk met kipfilet gewokt met verse groenten met gepast garnituur Dessert van de chef Sport Smit schaatste marathon bij Evert van Benthem Breeduit Vlaamse invasie in De Piek Vlissingen Regio Op Bierfestival Goes is altijd iets te vieren 0118 - 635 443 FEESTJE? www.vitaevent.nl GRATIS KLEURADVIES! De nieuwe collectie is binnen! Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 van 18 tot 28 maart TRENDHOPPER GOES MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 Wegener huis-asn-hulskranten deFaam WEEKKRANX_V_Qi(R WALCHEREN f-^SE8IBUo^ *4— r~ (0118)418 019 Woensdag 17 maart 2004-12/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 I EVENT, FDI ENTERTAINMENT! MIDDELBURG - In het Zeeuws Archief is van donder dag (18 maart) tot en met 15 april een tentoonstelling met werk van de Japanse kunste nares Takako Hamano te zien. Bijzonder is vooral het onder werp: de Japanse maakte schetsen, foto's en videobeel den van Arnemuiden. In het Zeeuws Archief is een zo- MIDDELBURG - Twee Middel burgse echtparen hebben afge lopen maandag, 15 maart, hun 60-jarig huwelijk gevierd. Bur gemeester Koos Schouwenaar bracht maandagmorgen eerst een bezoek aan het echtpaar Tissink- Boogaard in de Koninginnelaan 32. Dit echtpaar heeft vier kinde ren, acht kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Vervolgens bezocht de burgemeester het echtpaar Janse-Van Nieuwen- huijzen aan de Korenbloemlaan 66 in Arnemuiden. Dit echtpaar heeft vijf kinderen, elf kleinkin deren en één achterkleinkind. VLISSINGEN - Het Gilde Wal cheren houdt zaterdag 20 maart een open dag in het St. Majoraat aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. De open dag is van 12.00 tot 16.00 uur en de en tree is gratis. Tijdens deze open dag laat het Gilde zien wat de mogelijkhe den zijn die het Gilde biedt, zo als bijvoorbeeld het taaiproject de cursus internetbankieren. Er zijn ook tal van demonstraties. MIDDELBURG - Amusements Orkest Humoreske houdt vrijdag 2 apnl een muzikale avond in het Middelburgs Mini theater in de Verwerystraat in Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn telefonisch te bestel len op 0118-633682. genaamde mid-presentatie te zien met impressies naar aanlei ding van onderzoek en inter views met de lokale bevolking. Takako Hamano is gefascineerd door het leven van vissers en vissersvrouwen. Als kind bracht ze vaak zomers door in haar moeders geboorteplaats, een vissersstadje in Japan. De rest van het jaar woonde ze in de wereldstad Tokyo. Wat haar vooral bijbleef, waren de verha len van de lokale bevolking en de beelden van het dagelijkse le ven in het kleine vissersplaatsje. Deze herinneringen kwamen weer boven toen ze verhalen hoorde over de hechte, van oor sprong vissers-, gemeenschap in Arnemuiden. Inmiddels heeft ze het voor elkaar gekregen de ou de vissers te laten praten over hun verleden. Uiteindelijk zal Hamano een grote tentoonstelling maken, die door heel de provincie te zien is. Net als bij de 'echte' Olympische Spelen was er in Vlissingen veel vlagvertoon. (foto: Ruben Oreel) VLISSINGEN - Basisschool De Wissel hield vorige week don derdag (11 maart) een Olympisch evenement in de Sporthal Baskensburg in Vlissingen. In totaal namen er zo'n 650 leerlin gen deel aan het sportevenement. De deelnemende landen waren België, Griekenland (de gastheer van de Olympische Spelen in 2004) en Nederland. Het Europees Platform leverde in het kader van het Socrates-programma een fi nanciële bijdrage namens de Europese commissie. Het evenement werd op flitsende wijze geopend door de Belgische consul, de directeur van de Wissel en een afgevaardigde van Grie kenland. Dit gebeurde samen met de leerlingen van de Wissel. Na afloop van het sportevenement voerden de leerlingen ook nog een Olympische musical op. MIDDELBURG - Journa list, muzikant en medita tiedocent Tijn Touber spreekt zondag 21 maart in de Middelburgse Stads schouwburg over stilte. Touber, oprichter van de be kende popgroep Lots Lane, begon zestien jaar geleden aan wat hij zelf'zijn inner lijk avontuur' noemt. Binnen enkele jaren gaf hij lessen en workshops meditatie, posi tief denken en stress-mana gement. Volgens hem kun je met stilte je eigen schoon heid, grootsheid en kracht leren kennen. In zijn lezing (op uitnodiging van de Spiri tuele Sociëteit Zeeland) gaat hij in op de belangrijkste stappen die moeten worden genomen alvorens de weg naar de stilte kan worden in geslagen. De bijeenkomst begint om 10.30 uur, toegangskaarten kosten 7.50 euro. Meer in formatie: 0113-251363. MIDDELBURG - Jongerenge- bouw Dauwendaele in Middel burg houdt zaterdag (20 maart) een open dag. Corry en Jos, de beheerster van het pand en de jongerenwerker, hopen dat de bezoekers door de open dag vertrouwd raken met het jeugd honk. Maar ze willen ook iets duidelijk maken. Corry: "Er gaan geruchten dat er in het ge bouw drugs gebruikt zouden worden, maar dat is absoluut niet waar. Door mensen hier te laten rondkijken, willen we dat verhaal de wereld uit helpen." Corry: "In ons gebouw mag niet gerookt, gedronken en drugs ge bruikt worden. Dat zijn de regels en daar heeft iedereen zich aan te houden. Als er geblowd zou wor den, zouden wij of andere jonge ren dat echt wel weten. Als we met iemand problemen hebben, praten we erover en als dat met helpt mogen ze hier een week of langer niet binnen. Net zolang tot ze begrijpen dat ze zich aan de re gels moeten houden. Maar we hebben helemaal geen moeilijk heden, de sfeer is hartstikke goed." Bezoekers kunnen zaterdag pra ten met medewerkers en de jonge- In Jongerengebouw Dauwendaele is genoeg te doen. GOES - Op het parcours AKF-terrein in Goes worden zaterdag 3 april de eerste wedstrijden verreden voor de X-Treme ATB Zomercup. Ge streden wordt in zes klassen, van jong tot oud. De Zeeuwse Mountainbike Vereniging X-Treme te kent voor het zevende achtereenvolgende jaar voor de organisatie, in nauwe samenwerking met het Wielercomité Wemeldinge en de Tour- en Trimclub Lewedorp De eerste wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Voor deze cup worden vijf wedstrijden, steeds op een andere locatie verreden, de laatste staat eind september op het programma.. Jong en oud kunnen meedoen aan deze wedstrijden. De jongste talenten strijden in de categorie zes tot tien jaar, er is een jeugdklasse van elf en twaalf jaar, een klasse van dertien tot en met zestien jaar, vrou wen van zeventien jaar en ouder, mannen van zeven tien jaar en ouder en mannen veertig jaar en ouder. Volgens André Goosen van de organisatie is deze vvedstrijdenreeks een vaste waarde in Zeeland ge worden. Maar ook van buiten de provincie weten jonge en oudere mountainbikers deze wedstrijden te waarderen. Veel aankomende pedaalridders - aldus Goosen - doen mee aan deze wedstrijden. Het onge dwongen karakter, de goede sfeer en de leuke par koersen staan garant voor een flinke dosis fietsple- zier. De volgende wedstrijden zijn: zaterdag 1 mei op Het Herdershofje in Wemeldinge, zaterdag 26 juni op het parcours Stellenplas Stelieplas, maandag (avond) 12 juli strijkt het gezelschap neer op het crossterrcin van MC De Sproeier en de finale vindt plaats in Burgh-Haamstede op zaterdag 25 septem ber in de Boswachterij Westerschouwen. ren zelf. Ook kunnen ze meedoen aan een djembé-workshop die sa men met het Jongeren Informatie Punt (JIP) is georganiseerd. Cor ry: "Iedereen is welkom, jong en oud. We hopen dat er ook ouders langskomen, zodat zij kunnen MIDDELBURG - Onlangs is in Zeeland een comité van Stich ting Ontmoeting opgericht. Het gaat om een groep vrijwilligers die zich inzet voor dak- en thuis lozen. Stichting Ontmoeting heeft een dienstencentrum in Rotterdam waar thuislozen een kopje koffie drinken, douchen, gebruik maken van het maatschappelijk werk en activiteiten doen. In het woon- werkcentrum in Epe worden thuis lozen met een detentieverleden zo danig begeleid, dat zij weer zelf standig in de maatschappij kunnen functioneren. De stichting is op zoek naar Zeeuwse leden die zich willen in zetten voor daklozen. Wie meer in formatie wil of zich wil opgeven kan contact opnemen met Betsy Sinke, 0118-604195. zien dat ze hun kinderen hier met een gerust hart heen kunnen gaan." Jongerengebouw Dauwendaele aan Goudend 2 is bedoeld voor jongeren van pakweg twaalf tot eenentwintig jaar. Ze kunnen er kletsen met leeftijdgenoten of de medewerkers, poolen, film kijken en internetten. Er zijn regelmatig activiteiten, zoals zaalvoetbal en een survivalweekend. Jos: "We (foto: Jaap Wolterbeek) hebben net als veel jongeren maar een beperkt budget, dus het mag allemaal niet teveel kosten. Alle hulp van anderen is welkom. Binnenkort krijgen we bijvoor beeld via de PvdA twee compu ters. Voor hen zijn het afdanker tjes, maar wij zijn er hartstikke blij mee." ledereen die interesse heeft is tus sen 13.00 en 17.00 uur en van 19.00 uur tot 22.30 uur welkom. MIDDELBURG - Leerlingen uit de groepen 7 en 8 van het Middelburgs basisonderwijs lopen deze en volgende week een 'mondiale milieu speur tocht'. Ze zoeken, in groepjes van acht, naar de herkomst van producten en grondstoffen en kijken naar de ecologische gevolgen van ons consumptiepatroon. Begin- en eindpunt van de route is steeds de Zeeuwse Bibliotheek. Op de route komen de leerlingen niet alleen de Wereldwinkel en wat buitenlandse restaurants te gen, ook wordt er gekeken naar producten in bloemenwinkels, kledingzaken en een speelgoed winkel. De milieuspeurtocht is een initi atief van het Centrum voor Inter nationale Samenwerking (COS) Zeeland, het Milieu Educatie Centrum en de Zeeuwse Biblio theek. V MIDDELBURG - De nieuwe Human Nature zomermode is zaterdag 27 maart te bewonde ren in de ANWB-vestiging in Middelburg. De modeshow toont een collectie van heren- en damesjacks, polo's, t-shirts, ca- pribroeken, afritsbroeken, over hemden, sweaters, all seasons fleecevesten en -truien, wandel schoenen en wandelsokken. Daarnaast is ook de kidscollectie voor zowel jongens als meisjes. De deelnemende verkooppunten zijn te vinden op www.anwb.nl. VLISSINGEN - In Wijkcentrum het Palet aan de Willem Roe- lofszlaan 2 (ingang Irislaan) is zaterdag 27 maart een rommel markt. De verkoop is van 10.30 tot 16.00 uur. ZOUTELANDE - Peuterspeel zaal De Zandvretertjes houdt woensdag 31 maart een kinder- kledingbeurs in de speelzaal aan het Oranjeplein 21 in Zoutelan- de. De beurs is van 15.00 tot 16.30 uur en van 20.00 tot 21.00 uur en tijdens de beurs wordt on der meer voorjaars- en zomer kleding, speelgoed en andere kinderspullen verkocht. Wie ook iets wil verkopen kan elke werk dag, tussen 8.30 en 11.30 uur, een deelnamekaartje halen op de peuterspeelzaal. KOUDEKERKE - De Stichting Welzijn Ouderen houdt donder dag 25 maart en de Couburg in Koudekerke een politieke bij eenkomst. De bedoeling van de bijeenkomst is om ouderen een spreekbuis te geven richting po litiek, maar ook om de mogelijk heid te bieden informatie en uit leg te geven over zaken die ou deren in belangrijke mate aan gaan of raken. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Leerlingen van het Lagerhuisteam van Ne halennia Stedelijke Scholenge meenschap in Middelburg staan vanavond, woensdag 17 maart, in de kwartfinales van de debatwedstrijd 'Op weg naar het Lagerhuis'. De kwart finale is in de Rode Hoed in Amsterdam. De leerlingen wisten zich woensdag 10 maart in Amsterdam te plaatsen voor deze kwartfinales. 'Op weg naar het Lagerhuis' is een tele visieprogramma van de Vara waarin scholieren in wedstrijd- vorm met elkaar debatteren. VEERE - Shantykoor Het Veerse Scheepstuig bestaat woensdag 31 maart precies vijfjaar. Om dit te vieren is er een speciale lustrum-cd uitgebracht. De officiële presentatie van die cd is woensdag 31 maart voor genodigden, terwijl het pu bliek zaterdag 17 april om 19.30 uur welkom is bij de cd-presentatie in de SOW- kerk in Veere. Het Zeeuwse zeemanskoor staat al vanaf het begin onder leiding van Emilia Tabach- nik-Li. Deze op het gebied van zang- en koordirectie aan het conservatorium van Petersburg opgeleide diri- gente beschikt over veel praktijkervaring in Rusland en in Nederland. In vijf jaar tijd heeft zij Het Verse Scheepstuig tot een goed zin gend koorensemble weten te brengen met een repertoire van ongeveer vijftig interna tionale zeemansliederen, me rendeels in drie- en vierstem mige uitvoering. De jubileumcd heet 'Hoist away', wat zoveel wil zeg gen als 'Hijs de zeilen', en bevat 25 nummers. Naast het koor hebben ook zes zangso listen en twee musici mede werking verleend aan de tot standkoming van de cd. advertenties) Vraag naar onze voorwaarden JE MAAKT HET MET FIXET Wilgenhoekweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- S interieuradviseuse aan de woonboulevard Nr V'

de Faam | 2004 | | pagina 1