Middelburg Scholiere wil vergeten PSD-kaarten voor goed doel en Goes goed in de markt Blauwbekken voor de kroonprins Wandtapijten als geweven geschiedenis van Zeeland Cursus volksmuziek voor muzikanten w ro B o| www.stefanos.ni Info avond Open Universiteit Lezing over Van Gogh en God Rennend langs bos en duin Bijeenkomst Christelijke Reisvereniging simpelpaars Vrouwenmorgen in Zionskerk Kledingactie van Woord en Daad Cursussen ZVU Voetbaltoernooi voor scholieren Zwart/witte expo bij Kunstuitleen "5Ï ÜËJL In verwachting? Wegener huls-aan-hulskranten Walcheren fO =3 *4— r r~ LOCüZ Scampi's in looksaus Heerlijke stukjes biefstuk met kipfilet gewokt met verse groenten met gepast garnituur Dessert van de chef Regio ROC houdt opendag over defensie Breeduit Clown Bassie maakt come back met Sylvia Achtergrond 25 Alzheimer veranderde man in kind expert Kamperman Overal gezocht, bij Expert gekocht 9 zie pag 8 VLISSINGEN STAT VCees- en 'Visgerechten Tel: 0118 -64 38 60 Openingstijden: maandag gesloten di./do. 10.00-16.00 Nu ook donderdag koop avond 19.00-21.00 woe./za. 10.00-13.00 KARIN ERNENS BV DE k AAM y) "P o ro cjp (0118) 418 019 Woensdag 10 maart 2004-11/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 MIDDELBURG - Middelburg en Goes liggen goed in de markt bij de Zeeuwse consu ment. Inwoners van Zeeuws- Vlaanderen gaan namelijk va ker winkelen in Goes en Middelburg dan omgekeerd. Dat blijkt uit een onderzoek onder ruim 1200 bezoekers in de vier grote Zeeuwse steden Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen. Uit het onderzoek van de Kamer van Koophandel blijkt dat Ter- neuzen en Vlissingen goed uit de bus komen als het gaat om de VLISSINGEN - De Open Uni versiteit Nederland aan de Edi- sonweg 4 in Vlissingen houdt dinsdag 6 april een info-avond. Vanaf 19.30 uur presenteert de universiteit in de Hogeschool Zeeland haar aanbod. Ook de wijze van studeren wordt onder de loep genomen voor eventuele studenten aan de Open Universiteit. MIDDELBURG - Bijna nie mand weet dat kunstschilder Vincent van Gogh zijn arbeidza me leven begon als predikant. Bovendien doen allerlei verha len de ronde over deze kunst schilder. Zo wordt ook beweerd dat de schilder de laatste tien jaar van zijn leven zijn geloof op gaf. Of al die verhalen waar zijn en hoe de vork echt in de steel zit, wordt donderdag 18 maart uit de doe ken gedaan in De Drvkkery in Middelburg. Vanaf 20 uur ver zorgt Anton Wessels een lezing over het fenomeen Van Gogh onder de titel 'Een soort bijbel, Vincent van Gogh en God. Wes sels is emeritus hoogleraar aan de Vrije Universiteit in Amster dam voor zendingswerk, evan- gelistiek en de fenomenologie van de geschiedenis van de niet- christelijke religies, in het bij zonder de islam. bereikbaarheid en het parkeren in het centrum, maar Goes en Middelburg krijgen lof van de bezoeker voor het winkelaanbod en de sfeer in de centra. In Middelburg en Goes is het drukker in de winkelstraten dan in Vlissingen en Terneuzen. Dit geldt zowel voor de zaterdag als voor een weekdag en voor de marktdag. Een belangrijke oor zaak is het completere en grote re aanbod van winkels in deze twee centra. In Terneuzen en Vlissingen doen vooral de inwoners van de eigen gemeenten inkopen in het centrum. In Goes zijn dat zowel de eigen inwoners als de inwo ners uit andere Bevelandse ge meenten. Middelburg is erg in trek bij de eigen bewoners, de bewoners van Walcheren en bij verblijfs- en dagtoeristen. ...lees verder op pagina 3... Rowan Hoondert heeft al enkele PSD-kaarten weten te bemachtigen. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Honderden abonnementskaarten voor de inmiddels uit de vaart genomen veerboten slingeren nog rond. Vergeten liggen ze in laatjes of tussen de paperassen op het bureau. Voor een miljoen euro aan PSD-kaarten zijn nog in omloop, berekende de Provinciale Stoombootdiensten. Dat bracht Rowan Hoondert, leerlinge van klas 3 vmbo van het Buys Ballot College in Goes op een lumineus idee. Wat als al die mensen hun kaarten aan het goede doel schenken? En dus roept Rowan Zeeuwen met zo'n PSD-kaart op die voor 15 maart naar het Buys Ballot College te sturen. Met de PSD heeft Rowan af gesproken dat het geld op rekening komt van een project voor kans arme kinderen in Brazilië. De scholiere heeft hoge verwachtingen van haar actie. "Ik hoop op twintigduizend euro." VLISSINGEN - Atletiek vereniging Dynamica houdt zaterdag 20 maart, om 15.30 uur, weer de Boulevard City Run. Deze wedstrijd- en prestatieloop over de afstan den van tien en twintig kilo meter loopt via een auto vrije Vlissingse Boulevard, onderlangs de Walcherse duinen richting Groot Val- kenisse. Het keerpunt van de tien km is gelegen nabij eetcafé De Ho ge Duinen en het keerpunt van de twintig kilometer is ter hoogte van Camping Valke- nisse. Direct na de start van de wedstrijd- en prestatielopers staat er 'Het Arsenaal Scho lierenrun' voor scholieren van negen tot en met twaalf jaar over 1500 meter op het pro gramma. De start en finish zijn bij Café Speyk aan het Bellamypark in Vlissingen. Hier is ook de prijsuitreiking. Voorinschrijven kan tot en met donderdag 18 maart bij de Intersport winkels in Vlissin gen en Middelburg, bij de Ra bobank in Vlissingen en bij Café Speyk aan het Bellamy park in Vlissingen of online via www.dynamica-sport.nl. NEELTJE JANS - Daar staan ze dan, uren te blauwbekken in de kou, camera's in de aan slag. De vakantieganger met zijn weggooitoestelletje, de ANP-fotograaf met zijn tele lens en zelfs de Duitse televisie met de borstelige geluidshen- gel. Binnen jagen werksters nog snel even de stofzuiger over het tapijt en is het wach ten op de heli van prins Wil- Iem-Alexander. Die kwam vo rige week donderdag naar Neeltje Jans om de nieuwe Delta Plaza te openen. Door Dennis Rijsbergen "Wat een geluk", glundert een van de wachtenden achter de af zetting. "Dit is onze laatste dag van de vakantie. We komen uit Emmeloord, we wisten niet eens dat de prins vandaag naar hier zou komen." Een andere 'oranjetoe- rist' is minder blij. "Ik sta hier al de hele morgen en nu gaan ze al lemaal voor mijn neus staan", wijst hij geïrriteerd naar de verza melde pers. Dan is hij daar, de prins. Camera 's flitsen, de persmuskieten ver dringen elkaar. Kinderen met fototoestelletjes proberen wanho pig vanachter de afzetting een glimp van de prins op te vangen. In een oogwenk is het gepiept. De Prins Willem-Alexander laat zich geduldig langs een expositie van Waterland Neeltje Jans leiden. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum zijn van 29 mei tot en met 12 september drie van de zes beroemde wandtapijten te zien. De tapij ten, die vertellen over de strijd van de Zeeuwen tegen de Spanjaarden in de Tachtigjarige Oorlog, maken deel uit van een unieke serie tapijten die aan het eind van de zestiende eeuw gemaakt zijn in opdracht van de Staten van Zeeland. De grote, kleurrijke tapijten tonen in detail de oor logshandelingen op open water, schermutselingen in de havens en silhouetten van de steden Bergen op Zoom, Zierikzee, Veere, Vlissingen en Middelburg. Het Zeeuws Museum verzorgt bij de tentoonstel ling een programma dat de bezoeker in staat stelt de historische stripverhalen te lezen en naar ei genaardige details te zoeken. Ook biedt de ten toonstelling een reeks activiteiten die inzicht ge ven in het restauratieproces dat bijna een halve eeuw in beslag heeft genomen. De drie wandtapijten die tentoongesteld worden zijn 'De Slag bij Rammekens', 'De Slag bij Ber gen op Zoom', en 'Het Beleg van Zierikzee'. Tijdens de tentoonstelling wordt ook aandacht be steed aan de restauratie van de tapijten. In 1955 werd begonnen met de restauratie van de in totaal zes tapijten en in 2003 werd het karwei voltooid. Daarnaast zijn er tijdens de tentoonstelling ook diverse andere activiteiten, zoals een speurtocht voor jong en oud, waarin de bezoeker zoekt naar verhalen die zijn afgebeeld op de wandtapijten, verder zijn er weefdemonstraties en rondleidin gen. dagjesmensen zijn enerzijds ver rukt omdat ze de troonopvolger van zo dichtbij hebben mogen be wonderen, anderzijds is er de te leurstelling dat de prins niet even de moeite nam te poseren. Binnen in de gloednieuwe glazen koekenpan die Delta Plaza heet, zijn er de gebruikelijke speeches en vertelt directeur Bert van den Hoef dat Waterland Neeltje Jans binnen enkele jaren bij de top twintig van Nederlandse attractie- MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlands Christelijke Reisvereniging houdt woensdag 17 maart haar jaarlijkse bijeenkomst in het ont moetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 65 in Middelburg. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst wor den onder meer huishoudelijke zaken besproken, verzorgen Guus en Nel Schipper uit We- meldinge een dia-presentatie over hun fietstochten naar Santi ago de Compostela en wordt het jaarlijkse programmaboekje met activiteiten voor 2004 uitgereikt. parken moet behoren. De prins laat zich vervolgens geduldig langs een expositie leiden en trekt tussendoor nog even aan een touwtje om het logo van het Zeeuwse attractiepark te onthul len. Dan is het allemaal weer voorbij. De fotorolletjes kunnen ontwikkeld worden, de tv-ploe- gen haasten zich naar de monta gekamer en de werksters van Neeltje Jans, die nemen de stof zuiger weer ter hand. MIDDELBURG - De Zeeuwse Muziekschool, regio Walcheren, houdt vanaf donderdag 11 maart een cursus Volksmuziek voor muzikanten die ongeveer twee jaar of langer speelervaring hebben. De cursus bestaat uit twaalf lessen en richt zich op het samen muziek maken in een heterogeen ensem ble. Elke donderdag van 19.00 tot 20.00 uur wordt er samen gemusi ceerd in het Kuiperspoortgebouw. Cursusleidster Annemarie Simon- se besteed behalve aan Klezmer- muziek ook aandacht besteed aan volksmuziek uit Balkanlanden, Roemenië, Armenië, Italië, Ierland en Israël. Er is plaats voor instru menten als accordeon, altviool, vi ool, dwarsfluit, blokfluit, panfluit, klarinet, hobo, saxofoon, cello, contrabas en gitaar. Inschrijfformulieren zijn tijdens kantooiairen aan te vragen of af te halen bij de administratie van de Zeeuwse Muziekschool aan de Ku i perspoort 12. (advertentie) design tijdelijke expositie in het Hofje onder de Toren Nieuwe Kerkgang 1, Middelburg OOSTKAPELLE - De Christen vrouwen uit Oostkapelle houden woensdag 17 maart een vrou wenmorgen in Zionskerk aan de Duinweg 36 in Oostkapelle. De koffie staat klaar om 9.00 uur, om 9.15 uur is er samenzang en om 9.30 uur begint het program ma. Wie meer informatie wil kan contact opnemen met Marja Dekker, telefoon 0118-582277, of met Marijke Dam, telefoon 0118-582930. OOSTKAPELLE - Het Woord en Daad winkeltje aan de Dorps straat 25 in Oostkapelle houdt van dinsdag 16 tot en met zater dag 20 maart uitverkoop van winterkleding. Alle tweede- handswinterkleding gaat van de hand voor 1 euro per stuk en de opbrengst komt ten goede aan de bouw van een vakschool in Burkina Faso. Het Woord en Daad winkeltje is geopend op dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur en op woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit start binnen kort, bij voldoende belangstel ling, met de cursussen basisken nis marketing, basiskennis boek houden en een geïntegreerde cur sus management, projectmanage ment, marketing en communica tie. De cursus basiskennis marketing bestaat uit 15 lessen en start op maandag 19 april, van 19.00 tot 21.00 uur. De cursus basiskennis boekhouden bestaat uit 20 lessen en start dinsdag 13 april, van 19.00 tot 21.00 uur. En de geïnte greerde cursus management, pro jectmanagement, marketing en communicatie is bedoeld voor de management assistent en de offi ce manager en bestaat uit 25 les sen. Deze cursus start donderdag 15 april, van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie en aanmel dingen kan contact opgenomen worden met de ZVU, telefoon 0118-634800. VLISSINGEN - In Vlissingen wordt woensdag 24 maart de eerste ronde voor jongens ge houden van het Schoolvoetbal- toernooi. Een week later, op woensdag 31 maart, staat de eer ste ronde voor meisjes op het programma. Op woensdag 14 april staan dan de wedstrijden tussen de beste zes uit alle cate gorieën op het programma. Er wordt steeds gespeeld van 13.30 tot 16.45 uur op sportcomplex Irislaan en Baskensbrug in Vlis singen en de De Alblas in Oost- Souburg. MIDDELBURG - De Stichting Kunstuitleen Zeeland houdt tot en met 31 maart de expositie zwart/wit op het adres Balans 17 in Middelburg. Deze expositie bestaat uit een verzameling kunst werken uit particuliere en bedrijvenuitleen van de Stichting Kunstuitleen Zeeland. De getoonde werken zijn opgebouwd uit zwarte en witte tinten. De afwezig heid van kleur toont de es sentie van vorm en lijn en roept in de expositie ruimte een geheel eigen sfeer op. Zwart/wit toont diverse stijlen en technieken, zoals onder meer litho's, hout- snedes, foto's, beelden, schilderijen en tekeningen. De werken zijn van de kun stenaars Jan Peter Muilwijk Armando, Jan van Leeu wen, Peter Klashorst, Bert Brouwer, Sandra Kruis- brink, Katja Clement, An nemarie van Sprang en an deren. Deelnemers van zowel de particuliere als van de be drijven uitleen worden in de gelegenheid gesteld om de expositie te bezichtigen, maar ook om kunstwerken te lenen. De expositie zwart/wit loopt nog tot 31 maart en is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. advertentie Even stoom afblazen? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en heet u van harte welkom! Stel zelf een tongstrelend 3-gangenmenu samen, voor slechts G18,50. Écht lekker eten doe je bij Het Station! Tel.: 0118-465909 De nieuwe voorjaarscollectie is binnen! STUNTAANBIEDING MAAND MAART: Alle uni linnens van 12,50 nü voor €7.5Qp/m'r in de kelder van Dam 16 in Middelburg (bij het standbeeld van Koningin Emma) Kunsthandel Karin Ernens stopt in Middelburg! OPIIEFFINGS UI T VERKOOP Tol 40"., Kitrlin^ op onxe mooie, uil^'brvidi' tolIiicUc yciTdrukki'i! en olievorfscliiMcriji'ii! Miwilau IOO m-iki-ii! -MK, WKKKN (i/in 20 iiiinnl) CVoju'iid op: iloinli'rOuK van 13.00 - 21.00 uur vrijdag van l.'.llo - IX.OO. uur Rouaanse Kaai 27 Middelburg Tel: 06-54986622 www.karin-emens.nl

de Faam | 2004 | | pagina 1