'Vechtsport maakt dat ik me beter voel dan toen ik 21 was' Grote ravage in Middelburg Programmaboekjes over activiteiten in Vlissingen Zes Zeeuwse vrouwen in de ring bij Knock-Out Gala Vijfde editie van Middelburg Boekenstad in voorbereiding T WETEN WAARD Rozen leren snoeien bij De Wild RONDJE WALCHEREN Zendingsdienst pinkstergemeente HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 10 maart 2004 De Faam Pagina 17 Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekcrkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of ti jdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wor- telboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zater dag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur:: E. de Quay, Bellinkplein 3, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: S. van den Haak, Rouaansekaai 47, Middelburg, 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, libels. Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Ee- de-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag: W.J.M. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat'7, Dom burg, 01 18-581271. Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: De Witte, Doornenburg 3 1Vlissingen, 01 18-47881 1 Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstij den maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van za terdag van 10 tot 17 uur: Souburg, C. van Perestraat 1, Oost Souburg, 0118-461593. 24-uurs dienst: Dauwendaele, Roo- zenburglaan 18, Middelburg, 0118-627471. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrij dag 20.00 uur: H. de Pundert. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: J. van Dierendonck, 0118-471 140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. de Jonge, 616761. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Souburg, 0118-460860. Landbouwdieren: Land bouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. Dierenambulance Dierenbescherming, tel. 0900-7673437. VLISSINGEN - Liefhebbers van vechtsporten komen zon dag 28 maart ongetwijfeld aan hun trekken als in sportcom plex Baskensburg in Vlissin gen een Knock-Out Gala plaatsvindt. De disciplines boksen, muay thai en shootoo vormen de basis, het grote aantal Zeeuwse vechters de in grediënten. Maar liefst 23 he ren en zes dames uit de provin cie komen in actie, er worden meer dan dertig partijen afge werkt. Daarbij valt op dat de zes vrouwen de spijkerharde muay thai beoefenen. Door Ad Hanneman Als vrouwen voor vechtsport kiezen kan de aanleiding daar toe divers zijn. Centraal staat echter de bezieling voor de sport. "Ik raad het iedereen aan," adviseert Melanic van Zweden uit Middelburg. De 34- jarige schoonheidsspecialiste voelt zich dankzij deze sport be ter dan toen ze 21 was. "Het gaat vooral om onderling res pect." Ze vocht één partij die de jury onbeslist afsloot. De 22-ja- rige Annefried Schaier uit Arne- muiden heeft twee partijen ach ter haar naam staan. Eén werd gewonnen en het andere gevecht eindigde onbeslist. Haar ouders vinden het maar niks dat ze bokst. Toch doet ze het. "Het gaat om techniek en uithou dingsvermogen. We trainen er minstens drie keer per week voor. Je voelt je prima in je vel zitten," vult de studente perso neelswerk Sanne van der Schoot haar drijfveer aan om deze sport te beoefenen. Bij muay thai boksen mogen ook benen, voeten en knieën in de strijd worden geworpen. "Dat kan hard aankomen," weet co- feeshop-medewerkster Sarah de Jong uit Oostkapelle. De 22-ja- rige begon driejaar geleden en verloor de enige wedstrijd die ze bokste. De via omzwervingen in Zeeland wortel schietende Spaanse Anna Martin debuteert zondag 28 maart in de ring. "Sommige mensen beoefenen deze sport om meer zelfvertrou wen te krijgen. Ik ben benieuwd hoe het mij vergaat. Ik hou van avontuur. Zo ben ik uiteindelijk Vlissingse geworden. Die eerste wedstrijd is ook een avontuur," vertelt ze in duidelijk Neder lands. Bij alle sporten die de 25- jarige uitprobeerde bleef de mo tivatie achterwege, totdat ze de vechtsporten in de kijker kreeg. "Met kleine stapjes ging ik voorruit," vertelt ze over haar tweeëneenhalf jarige trainings periode. De muay thai verover de haar hart. Dat geldt ook voor Sanne van der Schoot. Deze 24-jarige Middelburgse stond al twee keer op een wedstrijdprogramma, één keer eindigde de partij onbe slist en de tweede keer ging de wedstrijd niet door, maar ver zorgde ze een demonstratie. Ook zij gaat onbevangen tussen de touwen in Baskensburg. "Het is een kwestie van goed voorbe reiden, veel rust en vooral geen seks voor de wedstrijd. Dat kan funest zijn. Bij mannen schijnt dat andersom te werken. Bij ons vrouwen komen stoffen vrij die niet goed zijn. Welke stoffen? Dat weet ik niet. Ik ben geen Op de foto vlnr. dc vijf Walcherse deelnemers: Sanne van der Schoot, Anne Martin, Annefried Schaier, Melanie van Zweden en Sarah de Jong. (foto Jaap Wolterbeek) medicus." Waarom zij en de an deren als voor vrouw voor een geboekt staande mannensport kozen is duidelijk: ze wisten dat ze vechtsport wilden en bij ori ëntatie in die sporten kwam mu ay tai als favoriet uit de bus. Hun tegenstanders zijn alleen in naam bekend. Ook die hebben nog weinig ervaring en tot wat ze in staat zijn in de ring weet niemand. "Is ook niet zo belang rijk. Het belangrijkste is dat je je dekking in orde hebt en goed ge concentreerd de twee keer twee minuten het gevecht in gaat," luidt de eensgezinde mening van de dames. De zesde Zeeuwse is Tanja Boeije uit Ter- neuzen. Volop spanning dus in Vlissin gen die laatste zondag van maart. Centraal staat het knock out, want wie in zijn of haar ge vecht de mooiste knock-out for ceert, ontvangt de - volgens or ganisator Hedwig Samson - fel begeerde Las Vgas Trophy. Daarnaast zijn er nog demon straties, onder meer door de drievoudige Miss Olympia Ju liette Bergman. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur en eindi gen in de kleine uurtjes. MIDDELBURG - Een flinke puinhoop. Dat was het resul taat van een ongeluk dat za terdagavond rond 19.30 uur gebeurde op de President Rooseveltlaan in Middel burg. Een twintigjarige Middelbur ger kwam uit de richting van de Veerse Poort, toen hij ter hoogte van de Brigdamseweg tegen een verkeersbord botste. Hij reed door de bosjes en kwam terecht in de achtertuin van een woning in de Willem Arondeusstraat. Tegen de schuur kwam hij tot stilstand. Hij verklaarde te zijn ge schrokken van een auto op de kruising. Na ademanalyse bleek hij 2,2 keer te veel te hebben gedronken. Daarom kreeg hij een proces verbaal en een rijverbod van vijf uur. De auto raakte zwaar beschadigd. De schuur raakte totaal vernield en werd door de brandweer afgebroken. Van het schuurtje was na de botsing weinig meer over. (foto: Manfred Berrevoets) - de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Direcicur J. V, Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van Jen Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur AfIV. G. Arendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheyen Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@ whk.wegcner.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieler Karman Verkoopteam Minekc Crucq 0113-274017 (privé 0118- 412199) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118- 641569) Ramon Tchissa 0113-274060 of 06-25031343 l)e Faam is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskrantcn BV. Wegener Huisman-huiskranten BV is een onderdeel van hel Wcgencr-eoncern. Op al onze udverlentieeontraetcn en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden liuis-aan-liiiiskranten Wegener i\V. Een exemplaar van tie Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor tt relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kuilt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis- aan-huiskranlen BV, t.a.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 6V2, 7501) All Enschede. Kantoor Fruitluan 4c. postbus 5,4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tol 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijdcn Reductie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. kleintjes vrijdag 17.00 uur Be/.orging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda VLISSINGEN - De Vlissingse Stichting Paladium heeft voor het buurt- en wijkwerk dat on der haar valt vier programma boekjes uitgegeven. Daarin zijn de activiteiten vermeld van wijkcentrum Het Bolwerk, wijkcentrum Aldegonde, buurthuis De Paraplu, wijkcen trum Het Pallet en activiteiten voor senioren in het Theo van Doesburgcentrum. Sport, spel en beweging staan centraal bij de activiteiten voor senioren in het Theo van Does burgcentrum aan de Brouwenaar- straat. Alle werkdagen is er wat te doen. Op de maandag kan het luie weekeinde worden afgeschud met line dance en zang in de mid dag. Dinsdag en woensdag is er gymnastiek en volksdansen, de woensdag aangevuld met spellet jes rummicub en kaarten. Don derdag kunnen de senioren onder meer deelnemen aan koersbal, bridge en er is een alleengaan- dengroep één keer in de twee we ken. Vrijdag is er tai chi en kan worden aangeschoven bij een groep houtsnijden. Daarnaast kan bijna dagelijks gebiljart worden, maar op maandag allen door da mes. Leergierigen en mensen die crea tief bezig willen zijn kunnen te recht in wijkcentrum Het Pallet aan de Willem Roelofszlaan. Er zijn allerlei computercursussen en talen, alsook koken en 'spelen met chemie'. Onder het hoofd stuk 'activiteiten' valt ondermeer tekenen en schilderen, koersbal, kaarten maken, kleding maken, handenarbeid, kinderinstuif en multicultureel kookcafé. Buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg geeft maan dag en dinsdag cursussen zoals patchwork, djembé bespelen, te kenen en schilderen, een kinder kookclub en woensdagmiddag jazzballet voor kinderen.. Wijk centrum Het Bolwerk aan de Lin- deijerlaan verzorgt onder meer cursussen quilten en streetdance op maandag, sjoelen op dinsdag, yoga voor lichamelijk gehandi capten op woensdag, kinderin stuif op woensdag en koersbal op vrijdag. Het Bolwerk is dagelijks open. Volksdansen op dinsdag elke dag biljarten, line dance op dinsdag en klaverjassen iedre eerste zondag van de maandzijn enkele activiteiten uit het aanbod van Wijkcentrum Aldegonde op het adres Westerzicht 368. MIDDELBURG - De Middel burgse Markt wordt op zon dag 2 mei geheel gevuld met kramen. Ruim honderd kra men worden verwacht op de vijfde editie van Middelbrug Boekenstad, het evenement dat die dag op het programma staat. Tijdens deze markt bie den antiquariaten uit heel Nederland een veelheid van boeken aan. Middelburg Boekenstad ging vijf jaar geleden van start met ongeveer twintig kramen. Die editie stroomde het van de re gen, waardoor Boekenstad zeer weinig bezoekers trok. De orga nisatie liet zich echter niet ont moedigen en na een geslaagde Boekenstad in het jaar daarna kwam er al snel groei in het eve nement en kwamen er ook anti quaren van buiten Zeeland naar Middelburg om deel te nemen. Inmiddels komen de deelnemers uit heel Nederland en trekt Middelburg Boekenstad ook ge specialiseerde antiquariaten. Kinderboeken, scheepvaart, eso terie en historie zijn enkele spe cialisaties die zijn vertegen woordigd. Zo is ook de bekende antiquaar Kees Vos uit Amster dam weer aanwezig tijdens de vijfde editie. Hij bouwt met zijn met boeken volgeladen kisten een boekeninuur die ook wel de grootste mobiele boekenkast van Europa wordt genoemd. Middelburg Boekenstad duurt de hele dag. Op zondag 2 mei is het overigens ook koopzondag in Middelburg en kunnen bezoe kers gratis parkeren in de binnenstad. VLISSINGEN - Specia listen van Rozenkwekerij De Wilde uit Bussum leren deze maand (aankomend) tuinliefhebbers alles over het snoeien van rozen. Er zijn gedurende twee zaterd agen demonstraties bij Tuincentrum Maritima in Vlissingen. Maart is van oudsher de tijd waarin de rozen gesnoeid moeten worden. Dat is nog geen gemakkelijke klus. Elke soort vraagt om een andere manier. "Zo worden een klimroos, roos op stam, tros- roos of botanische roos alle maal apart behandeld", laat Rozenkwekerij De Wilde we ten. "Bij bodembedekkende rozen moeten de jonge lange uitlopers gespaard blijven, terwijl andere struiken juist weer tot vijf a tien centimeter boven de grond nauwkeurig afgeknipt dienen te worden". Planten die vakkundig ver zorgd en gesnoeid worden, geven in de zomer extra veel bloemen. De zaterdagen 13 en 20 maart staan dan ook helemaal in het teken van de veelgeroemde bloem. Elk heel uur zijn er demonstraties. De eerste be gint om 10.00 uur, de laatste is steeds om 16.00 uur. Meer informatie is ook te vinden op de website van de rozenkwe kerij www.dewilde.nl Tuincentrum Maritima is te vinden aan de Berlagestraat 1 in Vlissingen. Een specialist geeft uitleg over de juiste manier van snoeien. (foto: pr) Meliskerke. Ons Huis, voor lichtingsbijeenkomst voor 55-plussers, 'Ouderen en verkeer', 14.00 uur. Kou- dekerke. De Couburg. pre sentatie met dia's over Noorwegen, 13.30 uur. Middelburg, Stadhuis, ver gadering, commissie Maat schappelijke Zaken, 19.30 uur. Koudekerke, café De Oude Smitse, gezellige avond t.b.v Jantje Beton. 20.00 uur. Veere, gymnastieklokaal. Frans Naereboutstraat 1. rommelmarkt, 10.00-14.00 uur. Vlissingen. Scholen gemeenschap Scheldemond. symposium allochtonenbe leid, 'Samen naar de toe komst kijken', 14.30-20.00 uur. Middelburg, De Fon tein, Kruitmolenlaan 70, themadag voor vrouwen, 'Het leven van Achsa', 10.00-15.30 uur. Middel burg, sportpark De Veerse Poort, rommelmarkt, 9.00- 12.00 uur. Middelburg, Concert en Gehoorzaal, openbare repetitie, Het Zeeuws Orkest, 19.00-22.00 uur. Vlissingen, Grand Hotel Arion, bridge toer nooi, 1 1.00 uur. Vlissin gen, tuincentrum Maritima, rozen snoeidag, 10.00- 16.00 uur. Serooskerke, camping 01- menveld, linedance middag, 13.30-17.30 uur. Oost-Souburg, zaal Irene, zendingsdienst, Pinksterge meenschap Shalom, 14.30 uur. Arnemuiden, De Arne. wijktafel, 20.00-23.00 uur. Vlissingen, In- en Uitloop huis Vlissingen, Vincent van Goghlaan 241 a, invulactie kwijtschelding gem. be lastingen en waterschaps lasten, 10.00-17.00 uur. Oost-Souburg, De Ark. Oranjeplein. invulactie kwijtschelding gem. be lastingen en waterschaps lasten, 13.00-17.00 uur. Oost-Souburg, De Kwik staart, themamiddag, Alge mene Wet Bijzondere Ziek tekosten, 14.30 uur. Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, thema avond, 'De plaats van het geneesmiddel in de totale zorg' en leden vergadering, patiëntenvere niging Hartezorg, 19.30 uur. Vlissingen, Ziekenhuis Walcheren, Symposium, Reuinazorg in Beweging', 18.30-22.30 uur. Middel burg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'God ademt overal'. Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen, 15.30-17.30 uur. Middelburg, ontmoetings centrum Dauwendaele, bij eenkomst, Ned. Chr. Reis- vereniging, 19.30 uur. Oostkapelle, Zionskerk, vrouwenmorgen, Is mijn verlangen Gods verlangen', 9.00 uur. Serooskerke. verenigingsgebouw De Zandput, jaarvergadering. Dorpsraad Serooskerke en lezing, 'De geschiedenis van Walcheren en in het bijzon der Serooskerke', ir. A. Beenhakker, 19.30 uur. Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, lezing, 'In Europa, reizen door de twintigste eeuw', Geert Mak, 20.00 uur. OOST-SOUBURG - Pinkster gemeenschap Shalom houdt zondag 14 maart een zen dingsdienst in Zaal Irene, in gang Zeelandiaplein, in Oost- Souburg. Voor deze dienst is Ger Prakken uitgenodigd als gastspreker. Hij is al jaren lang werkzaam als zendeling in Peru. Tijdens de dienst zorgt het gospelkoor Sound of Hope voor een muzikale bij drage. De aanvang van dc zendingsdienst is om 14.30 uur.

de Faam | 2004 | | pagina 17