a o«i TRENDHOPPER GOES Wethouder opent onderkomen Allijn Toekomst Mezzo op Zeeuwse kabel staat weer ter discussie Scratch Messiah in Sint Jacobskerk 'Voorlichting loverboys is noodzakelijk' Winterse sneeuwpret in liartje Middelburg o ro qp (D OJ 3 www.stefanos.n W ALCHEREN Jubileum voor In- en Uitloophuis Succes voor dansschool Bras Ouderen naar party Cine City Zeeland in zicht Miniatuurpark al open voor publiek Beurs met kinderkleding en speelgoed Beeldhouwers in bieb Vlissingen Rommelmarkt met veitëng Jaarlijks concert van Crescendo Rouwen om kanker patiënten Van Gelder komt zijn belofte na Vraaggesprek Rom Molemaker simpelpaars CO CO CO X BIBU Scampi's in looksaus Heerlijke stukjes biefstuk met kipfilet gewokt met verse groenten met gepast garnituur Dessert van de chef Regio Middelburgs hospice bestaat een jaar Nieuwe cd voor Walcherse band Black Hole Achtergrond 19 Toekomst van Veerse Meer in kaart BEW. EX. V"SsJ200ELBV)^ U) "g fM M— r r~ (01.18) 41-8 019 Woensdag 3 maart 2004-10/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 MIDDELBURG - Februari brak op weergebied alle records. Gek genoeg was de maand niet alleen de warmste sinds tijden, maar kende het laatste weekend daarbij ook nog eens een koude-record. Het buitensporige pak sneeuw in het Zeeuwse landschap zorgde ook op Walchere n voor ongekende ijsfestijnen en een incidentele slippartij. Zeeland als wintersportbestemming is echter van korte duur. Weervoorspellers voorzien voor de komende dagen iets warmere temperaturen. De sleetjes en moonboots kunnen dan ook weer terug in de kast. (foto: Jaap Wolterbeek) De opening had een feestelijk karakter. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Ook Zeeuwse meiden lopen kans in handen te vallen van lover boys. De Raad voor de Kinder bescherming in Middelburg heeft nog geen directe bewij zen voor aanwezigheid van de pooier-vriendjes, maar mede werker K. Toorenaar spreekt wel van 'ernstige vermoedens1. Vorige week werden drie lover boys in Rotterdam veroordeeld VLISSINGEN - Het In- en Uit loophuis Vlissingen viert woensdag 10 maart zijn tienja rig bestaan. Tussen 10.00 en 18.00 uur is er open huis. Het Inloophuis is een ontmoetings plaats voor buurtbewoners. Twee keer per week wordt er een warme maaltijd geserveerd en er is elke woensdagmiddag een sociaal spreekuur. Ook kan er gesjoeld, gekaart en geknut seld worden. MIDDELBURG - Dansschool Bras hield zaterdag een team danswedstrijd. Vijfenzeventig paren uit Nederland en België deden mee. De Middelburgse dansschool wist zelf aardig wat successen te halen. Bras viel in diverse categorieën in de prij zen. VLISSINGEN - Vijftig-plus sers kunnen dinsdag (9 maart) naar een speciale vertoning van Calender Girls. Het arrange ment voor ouderen omvat ver der een lunch en een optreden van het duo Klomp en Kiel, twee accordeonisten. Kaarten kosten 12.50 euro, aanvang 11.00 uur. tot celstraffen tussen de ander half en tweeëneenhalf jaar. De Tweede Kamer wil naar aanlei ding hiervan dat scholen in het voortgezet onderwijs leerlingen gaan voorlichten. De Raad voor de Kinderbescher ming in Middelburg zette in Ter- neuzen al een dergelijk voorlich tingsproject op poten. Toorenaar: "Ongeveer een jaar geleden kre gen we signalen dat er in Temeu- zen meisjes in de leeftijd van dertien tot en met vijftien jaar ge vaarlijk gedrag vertoonden." De meiden leken opvallend veel seksueel contact te hebben. "Na tuurlijk gaan meisjes op die leef tijd experimenteren met verke ring, dat is heel normaal. Alleen gedragen meisjes die in aanra king komen met loverboys zich na verloop van tijd verdacht." ...lees verder op pagina 3... MIDDELBURG - Onder de titel Zeeland in Zicht; Ik Wor stel en Drijf toont Gallery Ma ritime aan de Gortstraat in Middelburg werken van Rijk Grisel, Gerard van Grieken, Frits Hoogstrate en Ida Nauta en Edith Madou. De expositie begint zondag 7 maart en ein digt 30 april. De opening vindt plaats tijdens de kunstroute die zondag in Middelburg wordt gehouden. Het Zeeuwse landschap bindt vijf exposerende kunstenaars. Wat zij zich turend over de zee verbeelden, leggen ze vast in een schildering. Volgens gale riehoudster Dimp Nelemans le vert die artistieke verbeelding uitdagend werk op. Ze verwijst ook naar de keramiek van Edith Madou, die een geheel eigen vertaling geeft aan wat de zee haar brengt. Naast de vier Zeeuwse schilders neemt de ty pische Hollandse vis een promi nente plaats in. De keramiek van Madou ademt een sfeer uit - zegt de galeriehoudster - van gezel ligheid, eten, geschiedenis en romantiek. Directeur R,H. Berk- vens van de Koninklijke Schel de Groep bv in Vlissingen opent de tentoonstelling om 15 uur die zondag. VLISSINGEN - Ondernemen om mensen bij elkaar te bren gen. Dat is wat de Vlissingse Stichting Allijn in alle sober heid wil. Vorige week werd het nieuwe onderkomen CasAllijn aan de Rooseveltlaan feestelijk geopend. In euforie. Want er was veel bereikt in enkele ja ren. Wethouder Ellie Walra ven-Troost opende samen de nog geen jaar oude Vladimir Gzogjan CasAllijn door wen sen voor de buurt uit te spre ken. De Stichting Allijn werkt aan le vendigheid en bedrijvigheid in de wijk. Wie iets wil onderne men, moet daarbij echter wel ei gen baas blijven. Een van die ondernemers binnen Allijn is Ans van Someren. Elke zondag middag houdt ze de deur open van CasAllijn aan de Roosevelt laan om met buurtbewoners spel letjes te spelen. "Ik ben zelf spelletjesgek," ver klaart ze. "En je hebt van die saaie zondagmiddagen. Dan zou je best wat onder de mensen wil len zijn zonder meteen naar de kroeg te hoeven, want anders is niks open." Dus stelde de stich ting voor dat ze als ondernemer elke zondag een spelletjesmid dag zou houden. "De meeste deelnemers komen uit de buurt. Maar mensen uit andere buurten zijn uiteraard ook welkom." Rijk wordt ze met van deze onderne ming, want de pakweg tien be zoekers betalen twee euro, waar van het grootste deel nog wordt gebruikt als een soort huur. VLISSINGEN - De Stichting Scratch Messiah houdt zater dag (6 maart) het concert 'De Messiah van G.F. Handel' in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Het gaat dit keer om een lustrum, want de vijfde uit voering staat op het program ma. Zowel koor als orkest zijn sinds december een partituur thuis aan het instuderen. Op 6 maart Maar het gaat niet om het geld. Het gaat om buurtgericht onder nemen en mensen activeren binnen de stichting. Meer onder nemers hebben een vaste functie onder de paraplu van Allijn. Zo is er een snuffelhoek met allerlei snuisterijen, een computer pro ject, een klussendienst en trans port binnen Vlissingen. Centraal staat dat de initiatiefnemer een komen dan de muziekliefheb bers uit Zeeland en daarbuiten naar Vlissingen om deel te kun nen nemen aan het concert. On der leiding van dirigent Jules van der Hessen brengen koor en orkest in een da tijd een con cert ten gehore. Hieraan verle nen ook diverse solisten hun medewerking. De Scratch Mes siah begint om 19.30 uur in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De toegang bedraagt 7,50 euro. soort ondernemer wordt binnen de doelstellingen van Allijn. MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren heeft de deuren al geopend voor publiek. Het Middelburgse miniatuurpark viert dit jaar zijn vijftigjarig be staan en daarom begint het sei zoen dit keer veel vroeger dan anders. Er is hard gewerkt om alle mini aturen (in totaal 650) na de winterstop weer terug te plaat sen. De tuin is door een hove niersbedrijf flink onder handen genomen. Omdat de opening veel vroeger is dan andere jaren, zijn er extra veel voorjaarsbloe men geplant. Ter gelegenheid van het jubileum is er vanaf juni een fototentoonstelling te zien in het restaurant op het park. Be zoekers konden hiervoor foto's uit privé-bezit aanleveren. Miniatuur Walcheren sluit de deuren op 7 november. MIDDELBURG - Zeeuwse kijkers van de cul tuurzender Mezzo hebben verontrust gerea geerd op het advies van de programmaraad van Delta om de zender van de kabel te halen. Vier jaar geleden was er ook al sprake van dat de zender zou verdwijnen. Toen werden tweeduizend handtekeningen opgehaald voor behoud van Mezzo op de kabel. Frits Tavenier uit Middelburg was één van de initiatiefnemers van deze handtekeningenac tie. De grote meerwaarde van Mezzo zit volgens hem voornamelijk in het afwisselende cultuuraan bod op de zender dat varieert van opera tot operette of jazz. Tavenier zou het betreuren als Mezzo van de kabel verdween. "We hebben toch al zo weinig op het gebied van klassieke muziek of ballet in deze provincie en Mezzo is een cultuurzender van de eer ste orde. Als het nodig is, voeren we zo weer actie voor Mezzo, maar we wachten het even af. Delta heeft nog geen beslissing genomen." Kabelexploi tant Delta zegt oog te hebben voor het unieke karak ter van de zender. Hans Burgs, Contactpersoon Ka beltelevisie van Delta, vertelt dat de zender een klei ne doelgroep aanspreekt die 95% van de tijd dat ze tv kijken, naar Mezzo kijkt. Floe klein de doelgroep is, speelt voor Delta echter niet mee, aldus Burgs. "We willen het aanbod divers houden. We kunnen natuurlijk niet zestien keer RTL 4 uitzenden. We zijn op dit moment in onderhandeling met Mezzo. Zij willen voor iedere abonnee geld ontvangen. In principe betalen wij alleen als er een Nederlands tin tje aan het aanbod zit. Dan moeten zij bijvoorbeeld Nederlandse concerten uitzenden of programma's ondertitelen." Volgens Burgs is er op dit moment nog niks aan de hand. "De programmaraad heeft ons een advies gegeven en dat nemen we mee in on ze beslissing, maar we zijn gewoon nog in onder handeling. Volgens mij zijn we nu de enige kabel exploitant in Nederland die Mezzo gratis mag ver spreiden en dat willen we, ook voor de abonnees, graag zo houden." VEERE - In peuterspeelzaal De Veerse Mopjes wordt donderdag 8 april een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Tus sen 14.00 en 15.30 uur zijn er tal van spullen te koop. De op brengst is voor de helft voor de peuterspeelzaal, de andere helft is voor de inbrenger. Wie nog spullen over heeft, kan deze woensdag 7 april om 19.00 uur inleveren bij de Veerse Mopjes, Kerkstraat 6 in Veere. VLISSINGEN - De vereniging Beeld in Balans exposeert tot en met 5 april beeldhouwwerken in de Bibliotheek Vlissingen. Beeld in Balans is een groep van 21 beeldhouwers die allen wer ken in een atelier in Biggekerke. Leden werken verder wel indivi dueel. ze kiezen hun eigen onderwerp en materialen. Alle tentoongestelde werken zijn te koop. Deelnemende kunstenaars zijn Wil Goed. Tineke Roose, Jacomien Riemens, Annie Hei- danus, Atic Postma, Maarten van IJzerloo, Joeke Schuurman. Joep Aerssens, Joke Schreijen- berg, Suze van den Ouden en El Burlage. Meer info via 0118- 625904. OOSTKAPELLE - Brass band Crescendo houdt zater dag 13 maart weer zijn jaar lijkse uitvoering in De Hal ve Maen in Oostkapelle. Op het programma staan klas sieke nummers als Wispe- ring Brass en Flashes for Bands, maar ook filmmu ziek uit Jurassic Pare en Ja mes Bond. Het Vocaal En semble Sint Laurens laat ook van zich horen. Aan vang 20.00 uur. VLISSINGEN - Nabestaan den van kankerpatiënten kunnen voor raad en daad terecht bij het CNK (Con tactgroep Nabestaanden Kankerpatiënten). In maart begint deze belangengroep weer een gespreksgroep voor lotgenoten. Wie een partner verloor aan de ziekte kan elke maandagavond met anderen in dezelfde situatie ervaringen delen. Informa tie en opgave: 0118-413487 (Lien van der Linde) (advertentie) GOES - De Zeeuwse com missaris van de koningin, Wim van Gelder, houdt zich aan zijn woord. In een inter view met deze krant bood hij zich als hoofdprijs voor het goede doel aan. Binnenkort kiezen twee kinderen van de kindervakantieweek samen met de commissaris het luchtruim. De fervent piloot toont men sen graag vanaf grote hoogte hoe mooi Zeeland is en ver bindt zijn hobby met plezier aan het goede doel. zo liet hij De Faam weten. De organisa tie van de Kindervakantie week Goes Oost las het artikel en greep het aanbod van Van Gelder gretig aan. De vliegtocht is de hoofdprijs van een wedstrijd die de orga nisatie van de vakantieweek heeft uitgeschreven. De va kantieweek in Goes Oost is voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar en is van 31 augustus tot en met 3 septem ber. De jeugd bouwt dan een kinderstad. De twee kinderen die de leukste naam voor de stad verzinnen of het mooiste droomhuis tekenen, mogen met Van Gelder de lucht in. De werkgroep is nog op zoek naar vrijwilligers die groepen willen begeleiden, een work shop over hun hobby willen geven, het eten en drinken ver zorgen of helpen met oprui men. Ook vrijwilligers met een EHBO-diploma zijn wel kom. Opgeven kan via 01 13- 216747 of kindervakantie- week@yahoogroups.com. VEERE - Wijkvereniging Zand- dijk-Veere houdt zaterdag 13 maart een rommelmarkt in het gymnastieklokaal aan de Frans Naereboutstraat 1 in Veere. Tus sen 10.00 en 14.00 uur kan er naar hartelust gesnuffeld wor den. Bij voldoende aanbod is er om 10.45 uur een verkoop bij opbod. Wie nog spullen wil do neren, kan bellen met 0118- 502019. MIDDELBURG - Basisschool kinderen interviewen zondag (7 maart) de kinderboekenschrijver Rom Molemaker. Kinderen uil de basisschoolgroepen zeven en acht mogen meedoen in De Drukkerij aan de Markt in Middelburg. Het begint om 15.00 uur op het binnenplein in de zaak. Molemaker schreef zijn eerste boek in 1998 (Olaf de Polaf) en maakte er sindsdien nog vijftien. Belangrijke thema's in zijn werk zijn pesten, vriendschap, ver liefdheid en school. Rom Molemaker. (foto: pr) o 0Ch. 0 q o desicjn tijdelijke.exp^)sitie in heNHofje onder de foren. KJbuv^ Kerlf2,ancy 1MidQelburg Q

de Faam | 2004 | | pagina 1