prênatal WIE WORDT DE SCHRIKKELBABY 2004 Zwanger en benieuwd? Kraamzorg TJ/MentadministratiE In verwachting? Voa Belle Bobv €45,- FANTASTISCHE KADO'S, HELEMAAL GRATIS»! De schrikkelbaby wordt natuurlijk aangekleed met kleertjes van Als je op schrikkeldag geboren wordt, is dat voor de rest van je leven heel Cy bijzonder,# wil BV WALCHEREN Skids Teenz Trendwear geopend Sta dan even stil bij uw kraamtijd en regel het goed. Samen maken we er een onvergetelijke tijd van. Ben je maar één keer in de 4 jaar jarig? Dan krijg je van ons een cadeautje! Keltisch Geneeskrachtig Isis ALLES VOOR DE KINDERKAMER Uit de flitsende voorjaare-/zomercollectie van maat 44 t/m 116 Spuistraat 8>8>, Vlissingen Voor een nieuwe wereldburger die op 29 februari voor het eerst het daglicht ziet en op Walcheren zijn of haar huisadres heeft/zorgen De Faam en de adverteerders op deze pagina daarom voor De enige voorwaarde is dat de jonge vader of moeder wel even de moeite moet nemen om de kadootjes bij de deelnemende adverteerders op te halen. Van De Faam ontvangt de kleine om te beginnen een kado- bon t.w.v. 50,- te besteden bij een van de adverteerders op de schrikkelbaby-pagina. Er gelden natuurlijk wel spelregels: In Domburg kunt u een echo van uw zwangerschap laten maken met DVD- of videoregistratie inclusief foto's. Bel voor een afspraak- Huisartsenpraktijk W.J.M. Spekhorst J.W. Schuurmanstraat 6 4357 EK Domburg Tel. 0118-581271 Bel of mail voor inschrijving Tel. 0113-224040 Email: post@spkez.nl b o b v s p e 11 o o 12 0 0 k Het SLABBERJAN spel kost en is alleen bij ons te koop Uniek dus!!! De grootste pretwinkel van Middelburg Elise de Winter: 'Mystieke sieraden mogen ook mooi zijn' VLISSINGEN - Skids Teenz Trenwear is een 'vette coole shop' voor eigenwijze skate- en hip-hop kids met de wreedste betaalbare mer ken in kleding en schoenen. "Jongeren hebben al snel een eigen me ning over kleding," weten Joke en Jaap van Boven, die samen Skids runnen. "Het publiek wordt steeds jonger en wij willen de kids ook wat bieden. Wij bieden kleding net als in onze X-Ray winkel, tren dy, in kleinere maten, en met een lagere drempel. Onze winkel in Goes loopt goed en toen het pand schuin tegenover ons vrij kwam konden wij ons idee gestalte geven. In januari zijn we opengegaan." De zaak richt zich op diverse doelgroepen. "Kleding is heel muziek gevoelig. Wat er op MTV gedragen wordt, dat willen klanten ook. Vooral skate- en hip-hopkleding. Voor kids die zich alternatief wil len kleden." Met merken als Vans, Overzeas, Gang Boy, Bad Mad, Stuka en Boras, die in Londen ingekocht worden, brengt Skids een goede mix in het assortiment. Jaap van Boven: "Getuige de positieve reacties in de winkel hebben wij er goed aan gedaan. Nu komt er veel mix in kleur, wijde broeken, felle kleuren, hard groen en blauw, strakke shirts en contrasterende kleding." Skids heeft tevens een groot assortiment aan accessoires: "Alles exclusief en voor een betaalbare prijs." Skids is maandag gesloten. VLISSINGEN - Toen Elise de Winter na haar studie aan de mode academie in Rotterdam besefte dat in de mode slechts voor enkelen een belegde bo terham was weggelegd, bracht een vakantietrip naar Enge land uitkomst. In het plaatsje Glastonbury ontmoette ze - pakweg vijftien jaar geleden - een edelsmid wiens werk tot haar verbeelding sprak. Die ontmoeting gaf richting aan haar toekomst en die van haar man Joop de Winter. Door Ad Hanneman Na terugkeer in Vlissingen volg den beiden een aantal cursussen en voor ze het wisten hadden ze een edelsmederij. Inmiddels is hun naam gevestigd als van iemand die sierraden maakt met een betekenis. "Joop is ook nog edelsmid, maar hij heeft een baan er bij moeten ne men omdat de opbrengst in de winkel onvoldoende is om van te leven." Goud, zilver en stenen in grote diversiteit verwerkt ze. De ont werpen komen doorgaans van haar en vinden hun oorsprong in de verre oudheid. Keltisch, Egyptisch en andere vormen uit oude culturen herle ven in haar creatieve denken, Joop verwerkt ze in het atelier vol eenvoudige en zelfgemaakte machines in de bijkeuken. Vooral de Keltische sieraden vinden gre tig aftrek. "We hebben ze al van af het begin gemaakt, maar ze zijn momenteel enorm populair," weet de 39-jarige Vlissingse die in CuraAao werd geboren en op haar vij fde met haar Zeeuwse ou ders terugkeerde naar Koudeker- ke. "Die Keltische tekens zie je ook in de tattoos terug die tegen woordig in zwang zijn. Regelma tig ontwerp ik ze voor mensen. Dat heeft natuurlijk ook alle maal te maken met de popula riteit van de film Lord of the Rings." Niettemin staan sieraden bij veel mensen bekend als magi sche dingen en symboliek. "Vaak komen mensen met een eigen idee en een doel. Dat is leuk om over te praten. Ik heb een hele serie boeken over sie raden uit andere en oude cultu ren. Die pak ik er bij als we er niet meer uitkomen. Maar meestal werkt het prima." En in de veelheid van mogelijkheden blijft overeind dat sieraden naast een mystieke inhoud, vooral mooi moeten zijn, ge woon af. Vormen zijn daarbij belangrijk. Een ring is onver brekelijk rond en is dus eeuwig, legt Elise de Winter uit. "De vormen van de sieraden zijn vaak ook oneindig. Dat zie je in bijna alle culturen terug." Daarnaast wijst ze op de beteke nis van stenen. "Hoofdedelste nen hebben een enorme beteke nis en waarde. Daarbij hoefje niet meteen aan dure stenen te denken. Bijvoorbeeld de berg kristal. Daar wordt een enorme geneeskrachtige waarde aan ge geven. Welke waarde? Daar is moeilijk een antwoord op te ge ven. Ik ga er altijd van uit dat als een steen aantrekkelijk is voor een persoon, die steen ook goed is voor die persoon. Bovendien past een steen bij iemand of niet. Ik probeer daar toch altijd een beetje in te sturen, overigens niet dwingend. Ik heb natuurlijk geen wijsheid in pacht. Maar het is leuk om vast te stellen dat de waarden uit oude culturen die we vergeten zijn, weer op te halen via de edelsmid- kunst. Belangrijk is echter dat het echt is." Ze toont wat sieraden met beteke nis. Een zware Keltische band voor mannen die moed in de strijd geeft. Van het oog van Hoais dat in veel Egyptische sieraden is verwerkt, wordt gezegd dat het beschermend is. Dat geldt ook voor de beeltenis van de Egyptische godin Isis. De mystie ke steen amethyst wordt ook wel meditatiesteen genoemd en richt de gedachten naar vergeestelijking. Wat de waarde van die betekenissen is, weet de Vlissingse niet. Dat is heel persoonlijk. "Maar hoe je ook wendt of keert, sieraden moeten vooral mooi zijn, Ze moeten je een kick geven." Al te zwaar op de hand en te zweverig is voor haar geen op tie. In haar winkel Scarabee bij het Vlissingse centrum blijft ze met twee benen op de vloer. Sieraden zijn mooi en als iemand er een bete kenis aan geeft, denkt ze daar simpelweg in mee. Elise de Winter (hier met echtgenoot Joop): "De populariteit van Keltische tekens heeft natuur lijk alles te maken met Lord of the Ring". (foto: Jaap Wolterbeek) >DOO|RH¥V Segeersstraat 13-15 Middelburg Tel. 0118-640269 ^core«cge^^iiraan.ehulsl prênatal De baby die zich als eerste op schrikkeldag 2004 op deze wereld meldt, krijgt de kado's aangeboden. Stuur ons z.s.m. het geboortekaartje. Wij zullen een kopie van het kaartje doorgeven aan de deelne mende ondernemers. Bij het afhalen van de kado's dient de ouder zich te kunnen legitimeren. De kans bestaat dat er op 29 februari geen "schrikkel-baby" wordt geboren. In dat geval wordt door loting een van de baby's, welke op 28.02 of 01.03 geboren werden tot winnaar van het kado-pakket uitgeroepen. Stuur het geboortekaartje binnen een week na I maart naar De Faam, t.a.v. Linda, Postbus 5,4460 AA GOES Echo 30 min. incl. videoband en serie foto's 45, DVD €52.50 (dus geboren op 29 februari 2004) President Rooseveltlaan 772 VLISSINGEN ®110 44909Ö Intertoys Goudswaard, Nieuwe I3rug 30-32 Tel.: 011Ö-613340

de Faam | 2004 | | pagina 27