Vitaliteit en kwaliteit Zeeuws palet e Staten In beroep wmmËÊËmÊmmÊmmm PSD-kaarten iOfficiële Mededelingen Besluit oordeel veilig heidsrapport Pechiney Nederland N.V. Saneringsplan President Roosevelt- laan 9-11 te Vlis singen Besluit accepteren melding ThermPhos International B.V. Nieuws uit de Staten wct aanleiding tot het indie nen van 5 moties en amende menten Ontwerp-besluit wijzi ging vergunning KoSa Netherlands B.V. Economie en mobiliteit Ruimtelijke Ordening Kennisgeving ontwerp- streekplanherziening Vitaliteit en Kwaliteit Kijk voor de online TV-gids op WWWellC-fSMIlllelll Woensdag 25 februari 2004 De Faam Pagina 17 De provincie wil één beleid voor ruimte, milieu en water. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 9/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl De ontwerp- streekplanherziening Vitaliteit en kwaliteit is op 10 fe bruari door Gedeputeerde Staten vastgesteld. Hiermee willen GS het streekplan op onderdelen aanpassen en ver beteren. Het beleid voor nieuwe economi sche dragers (NED) wordt inge vuld met regelgeving voor voor zieningen zoals boogkassen, hagelnetten en regenkappen, met andere mogelijkheden voor land schapscampings en met nieuwe bepalingen voor bouwen bij agra rische bedrijven. Tegelijk wordt bestaand beleid geactualiseerd of aangepast voor bijvoorbeeld woon(-zorg)mogelijk- heden in cultuurhistorische boer derijen, behoud van duisternis en ruimte voor supermarkten. Voor de Kop van Schouwen wor den enkele specifieke aanpassin gen gedaan, zoals een incidente le regeling voor de bouw van drie woningen in het buitengebied, verruiming van de fruitgaardrege- ling voor kwaliteitsverbetering en een tracéaanpassing voor een deel van de recreatieverdeel- weg. De ontwerp-streekplanherzienmg ligt van 1 tot 29 maart ter inzage bij alle gemeentehuizen van de Zeeuwse gemeenten. Bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie, Groene- woud 1, Middelburg, tel. 0118- 631934 kunnen de stukken wor den aanvraagd en inzien (na tele fonisch overleg ook buiten kan tooruren). Bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg kunnen de stukken worden inge zien en besteld van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Telefoon 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. Schriftelijke reacties op de streekplanherziening kunnen tot 29 maart worden gestuurd aan Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Op 2 maart 2004 is er openbare zitting van de adviescommissie bezwaarschriften van de provin cie Zeeland in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van Culturja te Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 18 december 2003 inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor de op te richten website culturja. Om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Scheldetheater te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS van 16 december 2003 inza ke een subsidieverzoek voor de te organiseren bijzondere theater voorstellingen 2004. Om 15.30 uur wordt het be zwaarschrift van ZLTO Advies te Etten-Leur behandeld tegen een besluit van GS van 12 december 2003 inzake de vaststelling van de provinciale subsidie over het jaar 1999 voor het project Vitaal Platteland, Fase I, Verbrede be- drijfsdoorlichting. Als laatste wordt om 16.00 uur het bezwaarschrift van ThermPhos International b.v. te Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 11 november 2003 inzake de aanwijzing als Domino-inrichting in de zin van artikel 7 van het Besluit risico's zware ongevallen (BRZO). een bijeenkomst georganiseerd voor de indieners van bedenkin gen en belangstellenden. Daar kan een gedachtewisseling plaatsvinden met leden van Pro vinciale Staten, waarbij gelegen heid wordt geboden de bedenkin gen nader toe te lichten. De plaats en het tijdstip van deze bij eenkomst worden nog bekend gemaakt. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij het oordeel inzake het veiligheidsrap port ingevolge het Besluit risico's zware ongevallen 1999 van Pe chiney Nederland N.V. te Ritthem hebben vastgesteld. Voorts hebben de Arbeidsinspec tie en het dagelijks bestuur van de Regionale Brandweer Zeeland hun oordelen vastgesteld. De besluiten, het veiligheidsrap port en de overige van belang zijnde stukken liggen van 26 fe bruari 2004 tot en met 24 maart 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Zeeuws Palet is een krant, van de provincie over de ontwikkelin gen rond het Omgevingsplan Zeeland. Dit plan zal de plaats innemen van het huidige Streek plan, het waterhuishoudmgs- en milieubeleidsplan. Door de huidige maatschappe lijke veranderingen en het door schuiven van taken van het Rijk naar de provincie en de gemeen ten wordt de behoefte groter aan een efficiënter, doelmatiger en transparanter beleid dat voldoet aan de toekomstwensen van de Zeeuwse bevolking. Eén provin ciaal omgevingsplan past in die visie. In het eerste nummer van de krant schetsen de vier direct betrokken gedeputeerden, mr. dr. A.J.G. Poppelaars, drs. H. van Waveren, J. Suurmond en M. Kramer in een interview hun Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 24 maart 2004 schriftelijk bezwaar maken - voor wat betreft het oordeel van de Regionale Brandweer Zeeland, bij Het Bestuur van de Regionale Brandweer Zeeland, postbus 8016, 4330 EA Mid delburg; - voor wat betreft het oordeel van de Arbeidsinspectie, bij de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, ter attentie van de Arbeidsinspec tie, afdeling Juridische Zaken, Postbus 90801, 2509 LV 's-Gravenhage. Een bezwaarschrift moet zijn ge dagtekend en voorzien van naam, adres, datum, tegen welk besluit bezwaar wordt gemaakt en waar om bezwaar wordt gemaakt en een handtekening. Overschrijding van de termijn kan er toe leiden dat met uw bezwa ren geen rekening meer wordt gehouden. Indien u overweegt bezwaar te maken, wordt u des gewenst een informatiefolder toe gezonden. U kunt daarom vragen door het bellen van telefoonnum mer 0118-631700. beeld van de werking van het plan. Ondanks de verschillen zijn allen van mening dat er eensgezind gewerkt moet worden aan een integrale aanpak omdat de taken, waar de provincie vanaf nu voor staat niet anders aangepakt kun nen worden. Visies De ervaringen van andere provin cies met de ontwikkeling van een omgevingsplan zijn in de krant te lezen, evenals de visie van voor zitter P. de Koeijer van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw organisatie Zeeland. Volgens hem is de beste basis voor een vitaal platteland een gezonde agrarische sector, die tegen een goede prijs agrarische producten levert. Dat is nu helaas niet zo, maar bij het maken van nieuwe plannen zou goed naar de sector Wij wijzen u erop dat het indienen van een bezwaarschrift niet de werking van de beschikking schorst. Op grond van artikel 8.81 Algemene wet bestuurs recht, juncto artikel 26 van de Wet op de Raad van State, kan degene die bezwaar maakt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van de gemeente Vlissingen met betrekking tot de bodemver ontreiniging op de locatie Presi dent Rooseveltlaan 9-11 te Vlis singen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bo dembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 25 februari tot en met 24 maart 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op gekeken moeten worden. Het Zeeuwse landschap wordt immers voor een groot deel door boeren gevormd en beheerd. In de column van senior adviseur dr. P. van Rooy van het strate gisch adviesbureau inzake ruim te, milieu en water Accanto) wordt een goede samenwerking tussen provincie en partners benadrukt, terwijl voorzitter P.J. van der Zaag, van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG), het eens is met de gedeputeer den dat het tijd is voor een ande re manier van beleid maken. Hij acht het belangrijk dat een actief communicatiebeleid gevoerd wordt om een integraal plan te kunnen ontwikkelen met perso nen en instanties die nu nog gewend zijn sectoraal te werken. Directeur T. van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie, spreekt de hoop uit dat een inte grale aanpak ertoe zal leiden dat goede milieudoelstellingen ge haald worden en dat de conse quenties van het beleid helder in beeld worden gebracht. Tot slot geeft projectleider ir. C.W. van Rabenswaaij, aan waar om hij het eigenlijk vanzelfspre kend vindt dat niet gesproken wordt van een integraal omge vingsbeleid maar van het Om gevingsplan Zeeland. De verschillende fases in het pro ces die moeten leiden tot het uit eindelijke plan worden tevens door hem toegelicht. De krant kan besteld worden bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres info- centrum@zeeland.nl. Een gratis abonnement voor de volgende uitgaven kan daar even eens aangevraagd worden. werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op een wijziging van de wijze van vanadiumverwijde- ring, het plaatsen van een extra wasser en een extra opslagtank. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 31 Provinciale Staten hebben in de maandelijkse vergadering van vrij dag 13 februari jl. uitvoerig over de analyse van reeds gedane onderzoeken en over vervolg onderzoeken inzake de WCT (Westerschelde Container Termi nal) gesproken. De informatie die door GS is voorgelegd was voor Provinciale Staten aanleiding om vragen te stellen en vijf moties en amende menten (voorgestelde wijzigingen op een voorstel) in te dienen. Deze wijzigingsvoorstellen waren er op gericht om duidelijkheid te krijgen over de concrete invulling van het nieuw te starten onder zoek naar de mogelijkheden en gevolgen van de WCT. De Statenleden hebben zich kri tisch uitgelaten, maar boden Gedeputeerde Staten uiteindelijk ruimte om het onderzoek voort te zetten. GS hebben de toezegging ge daan om de uitkomst van de onderzoeken in het sociaal eco nomisch beleidsplan mee te nemen en de toekomst van Zee land zonder WCT eveneens in het onderzoek mee te nemen. De moties, amendementen en andere informatie over de ver gadering van Provinciale Staten treft u aan op de website www.zeeland.nl - Nieuws uit de Staten. De volgende Statenvergadering vindt plaats op vrijdag 12 maart a.s en begint om 10.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne in de Statenzaal, Abdijplein te Middelburg, de debatten bij te wonen. De agenda van de be treffende vergadering wordt tijdig in deze rubriek en op de website www.zeeland.nl/bestuur en orga- maart 2004 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 31 maart 2004 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van KoSa Nether nisatie/vergaderschema gepubli ceerd. De commissie Economie en Mo biliteit heeft op maandag 16 fe bruari jl. vergaderd. De belangrijkste punten uit deze vergadering waren: Een statenvoorstel grens overschrijdende overleg groep maritieme toegang Kanaalzone Gent- Terneuzen. De commissie heeft het voorstel om een krediet van 250.000 euro te verstrekken behandeld. Over dit voorstel wordt in de Provinciale Statenvergadering van 12 maart een beslissing ge nomen. Het beschikbaar stellen van 750.000 euro voor onder wijshuisvesting van de Roosevelt Academy. Aangezien het onwenselijk is dat de Roosevelt Academie niet door kan gaan zonder de provinciale bijdrage is er gesproken nog één keer een eenmalige bijdrage van 750.000 euro te verstrekken. Over het voorstel wordt in de Provinciale Statenvergadering van 12 maart een beslissing ge nomen. Werkconferentie Openbaar vervoer De commissieleden hebben een openbare werkconferentie Openbaar vervoer op 19 april om beleidspunten voor een nieuwe startnotitie te bespreken. lands B.V. wijzigen. De reden hiervoor is dat aanvul lende voorschriften dienen te worden opgelegd inzake het uit voeren van onderzoek voor het terugdringen van de CO-emissie, een betere verwerking van retour-methanol en de mogelijk heden van energiebesparing. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631769) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 10 maart 2004 schriftelijk beden kingen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Wie nog een waardekaart van de Provinciale Stoombootdiensten in zijn bezit heeft kan het tegoed nog verzilveren tot 15 maart 2004. Aanvragers die hun formulier na die datum inleveren, vissen achter het net. Per kaart moet één formulier ingediend worden. Van het uit te betalen tegoed wordt steeds €5,- ingehouden voor administratieve kosten. Aanvraagformulieren met een (gratis) antwoordenveloppe voor retour zending zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De formulieren kunnen ook worden aangevraagd via www.zeeland.nl, knop digitaal loket en vervolgens veel gestelde vragen. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij op 10 februari 2004 de ontwerp-streek- planherziening Vitaliteit en Kwali teit hebben vastgesteld. De herziening heeft ten doel om het streekplan op onderdelen aan te passen en te verbeteren. Een belangrijk deel daarvan heeft betrekking op de vitaliteit van het agrarisch gebied. Zo gaat het onder andere om een aanpassing van het beleid voor nieuwe eco nomische dragers (NED), een nadere invulling van het beleid voor teeltondersteunende voor zieningen, een vervolgstap in het beleid voor landschapscampings en nader beleid voor agrarische bouwblokken. Daarnaast komen diverse onderwerpen aan de orde waarvoor ook aanvulling of actu alisering van het streekplan gewenst is. Het betreft de intro ductie van beleid voor het be houd van duisternis en de verrui ming van de regelgeving voor woon(-zorg)mogelijkheden in cul tuurhistorische boerderijen, niet- agrarische activiteiten in het bui tengebied, risico-activiteiten en supermarkten. Ook worden enkele locatiespeci- fieke aanpassingen doorgevoerd die betrekking hebben op de Kop van Schouwen. Het gaat om de verruiming van de fruitgaardrege- ling, een incidentele regeling voor de bouw van drie woningen in het buitengebied bij Renesse en een tracé-aanpassing van het noorde lijk deel van de recreatieverdeel- weg. De streekplanherziening volgt de procedure zoals vastgelegd in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit houdt onder andere in dat het ontwerp gedurende vier weken ter visie ligt tijdens welke periode een ieder bedenkingen kan indie nen. Na afloop van die periode bieden Provinciale Staten de gelegenheid om de bedenkingen tijdens een openbare gedachte wisseling nader toe te lichten. De streekplanherziening ligt ter visie van 1 maart tot 29 maart 2004 op de volgende plaatsen: - De provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1 te Middelburg - De gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten Voor het inzien buiten kantoor uren en het opvragen van de ont- werp-herziening kunt u contact opnemen met het informatiecen trum van de provincie Zeeland (telefoon 0118-631400) of met de directie Ruimte, Milieu en Water (telefoon 0118-631934). Schriftelijk bedenkingen kunnen tot het einde van de tervisieleg- gingsperiode worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Na afloop van die periode wordt WALCHEREN It Avondje TV-ldjken?

de Faam | 2004 | | pagina 17