Overstrain kan eindelijk echt aan de slag No Can Do in de Kloveniersdoelen 0pen toernooi Eerste Vlissings Cabaret Festival 'Alles of niets' tijdens Zeeuwse voorronde van de Kunstbende Cook komt naar Vlissingen Replica-schip van Captain CINE CITY VLISSINGEN PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Grandpa Nick met muziek van sjoelvereniging Lessen 'Action speak louder1 Joe Cocker Avond met acts stichting Rasela Kabouter Klus in De Zaete Spy Kids 3D: Game Over Peter Pan Feestje School of Rock Hukkle Live Forever Kees de Jongen (3) Goodbye Lenin Hukkle Finding Nemo - Neder lands gesproken DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Something's Gotta Give Once Upon A Time In Mexi co Shouf Shouf Habibi Mona Lisa Smile Calender Girls Lord Of The Rings: The Return Of the King Sneak Woensdag 25 februari 2004 De Faam Pagina 11 Première Dagelijks 16.15 en 19.00 uur. Zaterdag 24.15 uur Stuck On You Een buitenzinnige komedie over de tweeling Walt (Greg Kinnear) en Bob (Matt Damon) die letterlijk onafscheidelijk zijn van elkaar. Première Donderdag en vrijdag 16.15 uur. Zaterdag l/m woensdag 11.00 en 16.15 uur Suske Wiske: De Duistere Diamant De striphelden komen tot leven in een flitsend bioscoopavon- tuur vol spanning en humor. Première Dagelijks 16.15. 19.00 en 22.00 uur. Niet op zondag 16.15 uur. Cold Mountain Volgt de levensloop van drie mensen die door de oorlog uit hun omgeving zijn weggerukt en laat zien hoe ze zowel licha melijk als geestelijk volledig van elkaar afhankelijk worden. Première Donderdag 13.45 en 16.15 uur. Vrijdag 16.15 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00, 13-45 en 16.15 uur. Spy Kid Juni probeert zijn zus Carmen te bevrijden, die ge vangen zit in een 3-D compu terspel. Donderdag, vrijdag 13.45 en 16.15 uur. Zaterdag t/m woens dag 11.00, 13.45 en 16.15 uur. Brother Bear Het leven van de jonge indiaan Ken ai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Donderdag en vrijdag 13.45 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00 en 13.45 uur. Nieuwe avonturen van Peter Pan. Dinsdag 13.45 en 19.00 uur. In America, Johnny en Sara verhuizen met hun dochters van Ierland naar New York om daar een nieuw leven te beginnen. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Romantische komedie over twee boezemvrienden, Thijs (Antonie Kamerling) en Ben (Beau van Erven Dorens). Donderdag en vrijdag 19.00 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00 en 19.00 uur. Zaterdag ook om 24.15 uur. Gitarist en herrieschopper De wey Finn (Jack Black) doet zich voor als zijn huisgenoot Ned (Mike White) en begint met lesgeven op Horace Green. Als hij de kinderen van groep zeven iets klassieks hoort spe len, is hij vastbesloten om de muzikantjes om te vormen tot een spetterende roekband. Donderdag 20.00 uur. The Good Girl - Moviezone Jennifer Anniston in een roman tische komedie met karakter. Vrijdag, zaterdag 19.30 uur. Zondag, maandag en woensdag 20.00 uur. In een idyllisch Hongaars dorp je brengen subtiele aanwijzin gen een misdadig complot aan het licht. Vrijdag en zaterdag 22.00 uur. Dinsdag 20.00 uur. Vermakelijke en duidelijke do cumentaire over de opkomst en ondergang van de Britpop. Maandag, dinsdag en woens dag 14.00 uur. Geslaagde verfilming van mis schien wel het mooiste Neder landse kinderboek ooit. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. De Oost Duitse Alex probeert zijn communistische moeder ervan te overtuigen, dat de Ber- lijnse muur er nog staat. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. In een idyllisch Hongaars dorp je brengen subtiele aanwijzingen een misdadig complot aan het licht. Zondag, maandag, dinsdag en woensdag 14.00 uur. Een spetterend onderwaterspek takel over clownvis Marl in en zijn zoon Nemo. Middelburg, Stadsschouw burg, Javier Guzman. 'Bot'. 20.00 uur. Goes, De Mythe, Fred Delf- gaauw, 'Kronkels', 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaal theater, Peeter Pan Spee drock, 21.00 uur. Middel burg, Stadsschouwburg. Ja- vier Guzman, 'Bot', 20.00 uur. Goes, De Mythe, Fed Delfgaauw. 'Kronkels', 20.00 uur. Krabbendijke, De Meiboom, Kaspcr van Kooten, 'Lijfspreuk', 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Miranda meets Mar co in 'Wiener Mélange', 20.00 uur. Vlissingen, Ar senaaltheater. Rooyackers, Kamps «Sc Kamps, 'Rooyac kers, Kamps Kamps 3', 20.15 uur. Middelburg, Minitheater, Middelburgs- Theater, 'Een tramlijn die verlangen heet', 20.30 uur. Vlissingen, De Piek, Rasela night, 22.00 uur. Yerseke. De Zaete. Kabouter Klus. 'Klus en de Kabouterboot', 14.00 en 16.00 uur. Nw.- en St. Joosland, Theater De Wegwijzer, Lenny Kuhr. 20.30 uur. Middelburg, Kloveniersdoelen, Guus Janssen en No Can Do, 20.30 uur. Ritthem, Ons Dorpsleven, uitvoering, brassband ONDA, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Linde Nijland en Chabenat Bonnin. Folk. 15.00 uur. Goes, De Mythe, Zeeuwse voorronde Kunstbende, 13.30 uur. Kamperland, café Havenzicht, Juke Joints. 17.00 uur. Vlissin gen. café Groen Licht. Jam sessie, 20.00 uur. Middel burg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek, Sur render en Grysl, schrikkel- concert, 14.30 uur. Goes, HeartBreak café, The Ban- dox, 16.00 uur. Middel burg, 't Schuttershof, Mos selrock Live Demopresen taties, 15.30 uur. Vlissingen, café Popeye, Copycat, live on stage. 22.3*0 uur. Middelburg. Stadsschouwburg, Gé Rein- ders, 'Vlege', 20.00 uur. Rilland, Luctor et Emergo, Stef Bos, 'Dichtbij', 20.00 uur. Westkapelle, De Hooizolder, HooilKoorts. voorronde, 20.00-23.00 uur. OOST-SOUBURG - De Souburgse sjoelvereniging Schijf'83 houdt zaterdag 6 maart een open toernooi in De Zwaan in Oost-Souburg. Ook niet leden kunnen deel nemen aan de speciaal geor ganiseerde potjes sjoelen, waarmee bovendien nog prijzen zijn te verdienen. Het toernooi begint om 10.30 uur. VLISSINGEN - Wijkcen trum het Bolwerk biedt het lesprogramma 'Action Spe ak Louder' aan. Hier kun nen mensen, ondanks een handicap, deelnemen aan lessen modern of streetdan- ce. De lessen beginnen op 2 maart, van 19.00 tot 21.00 uur, in wijkcentrum het Bolwerk aan de Lindeijer- laan 8 in Vlissingen en wor den gegeven door docent Charlette Lomas. Voor aan meldingen of meer informa tie kan contact opgenomen worden met Charlette Lo mas. telefoon 0118-474106 of kijk op www;actionspea- klouder;tk. Dagelijks 13.30. 19.00 en 21.45 uur. Harry Sanborn (Nicholson) is een eeuwige vrijgezel die afspraakjes maakt met vrouwen onder de der tig jaar. Een weekend met zijn laatste verovering Marin (Amanda Peet) eindigt onverwachts met hartklachten. Marin's moeder gaat Harry verzorgen en dan blijkt dat I-larry ook vrouwen van zijn eigen leeftijd heel aantrekkelijk kan vin den. Dagelijks 19.00 en 21.45 uur. Za terdag 24.15 uur. Niet op dinsdag 19.00 uur. Drugsbaron Barrillo is van plan een coup te plegen tegen de presi dent van Mexico. El Mariachi en de corrupte CIA agent Sands moe ten de coup zien te verijdelen. Donderdag, vrijdag 18.45 en 21.45 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00, 18.45 en 21.45 uur. De twintigjarige Ap (Mimoun Oa- ïssa) een in Nederland geboren Marokkaan probeert zijn plek te vinden in de Nederlandse samen leving. Dagelijks 16.15 uur. Julia Roberts speelt een professor kunstgeschiedenis, een zelfbe wuste dame die haar vrouwelijke studenten stimuleert hun eigen mogelijkheden te ontdekken en dat is zeer ongebruikelijk in de ja ren vijftig. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 22.00 uur. Vrijdag, za terdag, zondag 18.45 en 22.00 uur. The Last Sumarai De wegen van twee krijgers, kapi tein Nathan Algren en Samoerai Katsumoto kruisen elkaar, als ka pitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks 13.45 uur. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag ook om 19.00 uur. Niet op dinsdag 13.45 uur. Waar gebeurd verhaal van een groep vrouwen die naakt pose ren voor het goede doel en daardoor internationale be roemdheden worden. Donderdag, vrijdag 13.45 uur Zaterdag, maandag, dinsdag, woensdag 11.00 en 13.45 uur. Zondag 11.00,13.45 en 16.15 uur. Pietje Bell Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Dagelijks 13.45 en 20.45 uur. Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuurzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. MIDDELBURG - De Grand pa Nick Sessieband verzorgt zondag 29 februari een optre den in Café Brooklyn aan het Tympaanplein in Middelburg. De band speelt dit keer mu ziek van zanger Joe Cocker. De aanvang is om 19.30 uur en de entree is gratis. VLISSINGEN - In het Vlis- singse café Fraggles wordt zondag 21 maart het eerste Vlissings Cabaret Festival gehouden. Vanaf 13.00 uur kunnen toe schouwers gratis optredens bijwonen van acht nieuwe Nederlandse talenten en drie ervaren cabaretiers. Dit zijn Hank, Hans Jansma en Bert Koster. Naast optreden zullen zij ook de acht talenten beoor delen en tips geven. Het festi val wordt georganiseerd door de nieuwe Stichting Jong Vlissingen. Onder het mom: als jongeren niet naar het theater komen, dan nemen wij het theater wel mee naar de jongeren, wil de Stichting Jong Vlissingen cul tuur aantrekkelijker maken voor jonge Vlissingers. D. Jahn van de Stichting Jong Vlissingen: "Ons team bestaat uit mensen tussen de achttien en zesentwintig jaar. We hebben gewoon bedacht wat wij leuk vinden om te doen en zo kwamen we op het idee van een cabaretfestival. Als je denkt aan cultuur, kom je hier al gauw uit bij de Stadsschouwburg in Middel burg, maar daar voelen jonge ren zich niet echt thuis. De meeste bezoekers zijn daar toch een stuk ouder. Daarom houden we het festival in café Fraggles. Dit café is bekend onder jongeren en daarom denken we dat ze hier sneller heen zullen komen." De nieuwe talenten die optre den zijn onder andere: Ray mond Hogenelst, Miel Ver stappen, Lisa en Roald Jan sen. Het festival komt verder tot stand met medewerking van C-cultuur, Uit in Vlissingen en Comedy Adventure. Kijk voor meer informatie op de internetsite www.vlissingsca- baretfestival.tk. GOES - De Zeeuwse voorron de van de Kunstbende is op zondag 29 februari in theater de Mythe en Cultureel Podi um 't Beest in Goes. Het the ma is: 'Alles of niets'. Behalve podiumpresentaties zijn er ook tentoonstellingen van de Kunstbende-disciplines Expo en Computer Film. De Kunstbende is een lande lijke wedstrijd in kunst en cul tuur voor jongeren van 13 tot en met 18 jaar. Tijdens de voor rondes strijden ruim 172 deel nemers in zeven categorieën voor een plaats in de landelijke finale. Er staan dit jaar zeven Kunst bende disciplines op het pro gramma: taal, theater, muziek, dans, computer film. Expo en Wat jij wil. De deelnemers wor den beoordeeld door een pro fessionele jury en in elke cate gorie vallen prijzen te winnen. Alle categorieën beginnen om 13.00 uur. De categorie muziek is te zien in 't Beest, terwijl alle andere categorieën te zien en te horen zijn in de Mythe. Rond 18.00 uur is de prijsuitreiking. Iedereen is welkom en de toe gang is gratis. VLISSINGEN - In De Piek aan de Hellebardierstraat 13 in Vlissingen is zaterdag 28 fe bruari een avond met optre dens en acts. Deze avond wordt verzorgd door de stich ting Rasela en op het program ma staan acts van Crazyland project en optredens van Cri- Suz, DT en Scwar. Het begint om 21.30 uur, de toegang be draagt vijf euro. Meer infor matie is na te lezen op www.depiek.nl. YERSEKE - Kabouter Klus, bekend als handige maar even zo ondeugende typetje in de tv-serie Kabouter Plop, komt naar Yerseke. Zijn solothea tershow is een dolkomische voorstelling voor iedereen vanaf driejaar. Ook de beken de liedjes van Kabouter Plop en zijn vriendjes worden ge zongen. Kaarten zijn voor tien euro te koop in het gemeente huis van Kruiningen, het VVV-kantoor in Yerseke en via 0113-551552. De Walchcrse formatie Overstrain treedt 3 maart voor het eerst op voor publiek. (foto: pr) WESTKAPELLE - In Discotheek De Hooizolder wordt woens dag (3 maart) de laatste voorronde van Hoofikoorts gehouden. De finale van de wedstrijd voor onbekende maar aanstormende bands is donderdag 8 april. De Walcherse band Overstrain maakt volgende week tijdens de laatste voorronde haar podium debuut. Overstrain bestaat uit Justin Picard (gitaar), Olivier Spoor (gitaar). Robin Provoost (bas). Leon Beekman (drums) en de kersverse zange res Christine de Back, allemaal in de leeftijd van zestien tot achttien jaar. Zelf vinden ze het moeilijk hun muziek te omschrijven. "Rock, funky, af en toe een ballad, maar ook wel een beetje ruige muziek." Ze schrijven de nummers wel zelf. Justin: "Meestal samen, eerst komt dan de muziek en daarna de tekst. Het is nog best moeilijk om een ori gineel onderwerp te vinden waar je een goede tekst over kan schrij ven, maai' we werken er hard aan. We vinden het belangrijk dat het ergens over gaat. Het bepaalt de sfeer van het nummer." Christine is nog rpaar een paar weken de zangeres van Overstrain. Justin: "Van de zomer zijn we begonnen met oefenen met deze band. Sinds kort doen we dat in een nieuwe oefenruimte, waar we ook met een zanginstallatie kunnen werken. Eigenlijk bleek al snel dat zingen niet helemaal voor ons is weggelegd. Toen hebben we Christine ge vraagd." Christine: "We hebben nog maar een paar keer geoefend, maar het gaat eigenlijk heel lekker. We zijn klaar voor een optreden." Maar wat betekent nou eigenlijk Overstrain? Olivier: "Toen we pas bij elkaar waren moesten we een naam hebben.We hebben alle moge lijke namen opgeschreven en weer weggekrast. Niks paste precies bij wat we wilden zijn. Het omvatte steeds net niet alles. Eigenlijk wilden we teveel in 1 naam zeggen. En het moest engels zijn, want we zingen engels. 'Teveel willen' is 'overstrain' in het engels, dus vandaar." Misschien dat ze met hun muziek op het podium wel alles kunnen zeggen. Op Hooilkoorts kunnen ze het gaan laten zien. Meer infor matie over de band: www.overstrain-online.tk De voorronde begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Meer infor matie over de wedstrijd en busritten van en naar de Hooizolder is ver krijgbaar via www.dehooizolder.nl VLISSINGEN - De in Austra lië gebouwde replica van Cap tain Cooks befaamde schip de Endeaver meert op 8 april aan op de Piet Heinkade in Vlissin gen. De Endeaver is dan van 9 tot en met 18 april te bezichti gen van 9.00 tot 17.00 uur. James Cook werd legendarisch door zijn ontdekkingsreizen die in nautisch, astronomisch en cartografisch opzicht van groot dens het Jazz International Festival 2002 in Rotterdam leerden No Can Do-voorman nen Arend Niks en Frans Ver- meerssen de pianist Guus Janssen kennen, met als resul taat een spetterend optreden dat door pers en publiek beju beld werd. Een verdere samenwerking lag voor de hand. Vanaf februari toert het vijfkoppige ensemble langs de Nederlandse podia. Er worden alleen eigen composities ten gehore gebracht. Het optreden in Middelburg begint om 20.30 uur. Kaarten kosten tien euro, donateurs van de Stich ting Nieuwe Muziek betalen twee euro minder. belang waren. Cook verkende met de Endeaver in 1770 het werelddeel Nieuw-Zeeland en Australië en bracht grote delen van de wereld in kaart. De replica bezoekt diverse ste den in de delta-regio en is door belangstellenden en groepen te bezichtigen. Na Vlissingen meert het schip ook aan in Ant werpen en in Rotterdam. Voor meer informatie: www.house- britain.com. No Can Do. (foto: pr) MIDDELBURG - De jazz formatie No Can Do is zater dag 28 februari te zien en te horen in de Kloveniersdoe len in Middelburg. Pianist Guus Janssen zorgt er voor een verrassende noot. Dit voorjaar is in Vlissingen een replica te bewonderen van Cap tain Cooks befaamde schip de Endeaver. (foto: pr) No Can Do was van oorsprong een pianoloos kwartet. Tij-

de Faam | 2004 | | pagina 11