'Werkzaamheden zullen ongeveer twee jaar duren' Zeeuwse Bieb belicht geschiedenis van hoofdstedelijk podium Verwondertento onstelling 'Alice in Wonderland' in biologisch museum Centrum Vlissingen op de schop Hoogste punt bouw sport hal Arnemuiden is bereikt BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN Hotels Arion en Arneville sluiten aan bij Best Western Hotels Bruids- en voorjaarsmodebeurs Nieuwe eigenaars voor Koffiehuis www.de-faam.nl Rectificatie Kustmarathon WNF-middag vol wilde dieren Voeding en MS Wintertocht van Willen is Kunnen Informatie avond 'Verlaat verdriet' Expo Import/Export in Galerie 'T' OPHEFFINGSUITVERKOOP THUIS IIM JE BUURT Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Woensdag Orgel Verbouwing Toekomst Kerkgenootschap Tussenoplossing Woensdag 18 februari 2004 De Faam Pagina 3 MIDDELBURG - De viersterrenhotels Grand Hotel Arion te Vlissingen en Hotel Arneville te Middelburg hebben zich per 1 januari aangesloten bij de internationale keten Best Western (BW) Hotels. Best Western is de grootste hotelketen ter wereld voor de zelfstandi ge hotelier. De keten is met meer dan 4.100 hotels in 83 landen ver tegenwoordigd. In Nederland zijn er nu meer dan vijftig hotels en in de Benelux zi jn er in totaal meer dan negentig Best Western hotels. Directeur van beide hotels Joost van Damme: "De hedendaagse markt met de vele internationale contacten vraagt om aansluiting bij een mondiaal bekend en sterk merk. Best Western is dan voor ons ook de ideale keuze. Naast de mondiale spreiding heeft men oog voor de lokale situatie." Best Western Hotels Nederland versterkt hiermee haar positie in de provincie Zeeland. KOUDEKERKE - Trouwerij Merrie Mie en Golden Tulip Hotel Westduin houden zaterdag 28 februari een bruids- en voorjaar smodebeurs in het Golden Tulip Hotel aan de Westduin 1 in Koudekerke/Vlissingen. De beurs wordt gehouden ter ere van de opening van de nieuwe vleu gel van Westduin. Deze vleugel is geschikt voor grote feesten en par tijen. Tijdens de beurs zijn tal van zaken die te maken hebben met bruids- of voorjaarsmode aanwezig, zoals onder meer een fotostudio, nagel en schoonheidssalon, drukkerij, bruidstaarten, bruidsboeketten, reis bureau, kapsalon, kindermode, trouwkoetsen en een serviezenzaak. Trouwerij Merrie Mie uit Vlissingen toont tijdens deze beurs onder meer bruidsmode uit Amerika en Spanje, maar ook bijvoorbeeld fee stelijke cocktailkleding. Er zijn die dag vijf verschillende shows, om 13.30, 15.00, 16.30, 19.30 en 21.00 uur, en de toegang is gratis. Gezelligheid troef in Het Koffiehuis, (foto: Jaap Wolterbeek) WESTKAPELLE - Het Koffiehuis op de Markt in Westkapelle heeft sinds half december nieuwe eigenaars. Marian en Jos Cor- sten draaien hun zaak - na een halljaar dicht te zijn geweest - in middels weer op volle toeren. "Jos wilde naar Zeeland", vertelt Marian. "Wij komen allebei van kindsbeen af al op vakantie in Zoutelande en Westkapelle. We zaten hier elke week en zijn bekend met de situatie. Toen de mogelijkheid kwam om Het Koffiehuis over te nemen, zeiden wij allebei 'probe ren!'. Op 17 december gingen we open." Het echtpaar zette een bord buiten ('koffie met gebak gratis') en de buurt werd uitgenodigd. "Toen kwam er ineens een groep van vijftig man binnen. Dat was geweldig. Iedereen had het naar zijn zin." In Het Koffiehuis komt er eens per maand een band spelen zodat er gedanst kan worden. "We gaan ook een bierbingo opzetten en er kan uiteraard gebiljart worden," vult Jos Corsten aan. "Maar we willen vooral het eetcafé terugbrengen. Een maaltijd van een goede kwa liteit voor een betaalbare prijs. Alles wordt hier vers klaargemaakt in eigen keuken, lekkere verse soep en, nu al onze topper, de super-sa té." Het Koffiehuis beschikt over een groot terras en is, behalve in de voorjaarsvakantie, tot Pasen op maandag gesloten. Andere dagen vanaf 11.00 uur open. (advertenties) Kunsthandel Karin Ernens stopt in Middelburg! Tot 40% korting op onze mooie collectie zeefdrukken en olieverfschilderijen! 19 februari t/m 26 maart geopend op: donderdag 13.00-21.00 uur en vrijdag 13.00-18.00 uur KARIN ERNENS bv Rouaanse Kaai 27 Middelburg Tel: 06-54986622 www.karin-emens.nl de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Algemeen Direcieur J. V'. Munsiernum Commercieel Regiodirecteur C/i. van den Oostcrkmnp Kantoor Fruitlaan 4c. postbus 5. 4460 AA GOES Redactie Openingstijden Algemeen Hoofdredacteur Maandag, dinsdag, donderdag cn vrijdag van 8.30 Mxv. G. Arendsen-Tiehen tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Hoofd Redactie Jan Dirk van Sclieyen Afslulttijden Eindredactie Redactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 Vrijdagmiddag 17.00 uur red. faa m whk.wcgc ner. n 1 Advertenties Maandag 12.00 uur. kleintjes vrijdag 17.00 uur Advertentieverkoop Bladmanager Bezorging Pieter Karman De Faam niet omvangen? Bel 0113-274093 Verkoopteam Mincke Cruet/ 0113-274017 (privd Ol IX- Druk 412199) Wegener Nicuwsdruk Ba-da Linda Heikoop 0113-274013 (privd 0118- 641569) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave van Wegener Iluis-aan-liuiskranlen IIV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel xan liet Wcgener-conccmOp ol onze advertentiecontraelen en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing dc Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. I)c door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis- aan-huiskranten BV, t.a.v. A.T. Kooij. Hoofd Marketing, postbus 692, 7501) AH Enschede. Toekomst Middelburgse Concertzaal blijft onzeker Oost-Souburg, Palazzoli Huis, Oranjeplein 41, ont- moetingsmiddag, 14.00- 15.30 uur. Westkapelle, Hervormd Jeugdgebouw, verkeersop- friscursus. 14.00-16.15 uur. Middelburg, het Palet, bin goavond voor volwassenen, 20.00 uur. Oost-Souburg, wijkcentrum De Zwaan, kin dercarnaval, 14.00-16.00 uur. Vlissingen, sporthal Baskensburg, snuffelmarkt, 9.00-16.00 uur. Vlissingen, VTV clubgebouw, Baskens- burgplein. bingoavond. 20.00 uur. Middelburg, Ontmoetingscentrum Dau- wendaele, team danswed strijd vanaf 19.00 uur. Middelburg, 't Gasthuis, Alz heimer Café, 'Het traject van de huisarts naar de ge heugenpoli', 14.30-17.00 uur. Vlissingen, restaurant De Golfbaan, linedance middag, 13.30 uur. Oost-Souburg, wijkcentrum De Zwaan, kinderbingo, 14.00-16.00 uur. Middel burg. De Klepperhoeve, wer ken op de boerderij, 13.30- 15.30 uur. Vrouwenpolder, Pompstation, Kon. Entma- weg 22, excursie waterwin gebied Oranjezon, 14.00 uur. Vrouwenpolder, Neel- tje Jans, parkeerterrein, Fael- weg, excursie voormalig werkeiland. 14.00 uur. VLISSINGEN - In het artikel over het Zeeuwse sportgala dat vorige week in De Faam stond, is ten onrechte gemeld dat de eerste Kustmarathon door Dynamica en Delta Sport was georganiseerd. De orga nisatie lag en ligt echter in handen van de stichting Mara thon Zeeland. VLISSINGEN - Het vrijwilli- gersteam van het Wereld Na tuur Fonds in Zeeland houdt zaterdag (21 februari) een doe- en leermiddag voor kin deren. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen een panda, tijger, neushoorn, olifant of dolfijn knutselen in het MEC in Vlissingen. Voor deze acti viteit is aanmelding verplicht via 0118-640174. MIDDELBURG - Dr. Anne Maas geeft 22 maart een le zing over de invloed van voe dingsmiddelen op de ziekte Multiple Sclerose (MS). Maas is 73 en heeft zelf al vijftig jaar last van MS. Volgens haar kunnen veel MS-patiën- ten uit de rolstoel blijven door verstandig te eten. Anne Maas houdt de lezing op uitnodi ging van de Stichting Voedsel Allergie, regio Middelburg. Meer informatie: 0118- 642799. VLISSINGEN - Wandelsport vereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag (21 februari) de laatste winterwandeltocht van dit seizoen. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf tot dertig kilometer. De routes zijn bepijld en voe ren over het strand en de binnenwegen rondom Vlissin gen. De tocht begint in het clublokaal van de vereniging aan de A. Coortelaan 1 in Vlissingen. Start voor de der tig kilometer is tussen 9.00 en 10.00 uur, wandelaars voor de overige afstanden kunnen tus sen 10.00 en 13.30 uur hun tocht beginnen. Inlichtingen via 0118-418236. MIDDELBURG - Op de bo venste verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek is tot en met 9 april 'Middelburg aan de Muzen der Toonkunst' te zien. Een tentoonstelling over de Concert- en Gehoorzaal. Aan de hand van oude docu menten, foto's en affiches wordt een beeld geschetst van de historie van het meer dan honderd jaar oude gebouw. Vanwege hoge verbouwings- kosten staat de toekomst van de zaal de laatste maanden ter discussie; er is zelfs sprake van verkoop. Door Sonja Barentsen In 1895 had Middelburg een bloeiend muziekleven. De con certzaal op de Groenmarkt (de huidige statenzaal) groeide uit haar jasje. Er werd een vereni ging opgericht met als doel 'het verkrijgen, desnoods oprichten van een ander gebouw'. Door de verkoop van obligaties werd er geld ingezameld en een jaar latei- op 21 oktober 1896 kon de Con cert- en Gehoorzaal al worden geopend. De originele obligaties hangen ingelijst naast diverse affiches van voorstellingen en evene menten. Eén affiche vertelt dat op 12 november de Deense so praan Birgit Engel werken van Handel en Brahms ten gehore bracht. Op een ander affiche is te zien dat er in 1898 een benefiet programma plaatsvond ten bate van het Middelburghs Orgel fonds. Voor een entreeprijs van één gulden kreeg men onder an dere een 'Buitengewone en on herroepelijke eerste en laatste Voorstelling' van ene Mr. Jack son te zien. Versnaperingen wa ren te verkrijgen bij de 'uitste kende bediening door vriende lijke jongedames'. Op 31 januari 1901 vond de aanbieding en in wijding van het orgel uiteinde lijk plaats. In 1974 werd de Concert- en Ge hoorzaal voor 1,7 miljoen gul den verbouwd. De gemeente Middelburg wilde meewerken aan de exploitatie van de zaal die toegankelijk voor de hele pro vincie moest worden. Omdat de Concert- en Gehoor zaal niet voldoet aan de milieu normen, brandveiligheidseisen en de Arbowetgeving is er mo menteel weer een verbouwing nodig en daardoor wordt de toe komst van de zaal onzeker. Mis schien wordt de zaal verkocht. In januari sprak de bekende diri gent Jaap van Zweden in de PZC daarover zijn zorg uit. Hij vond dat de zaal en haar unieke akoestiek behouden moesten blijven en dat er zeker geen ap partementen mochten komen. Het ziet er nu naar uit dat de zaal inderdaad zal blijven voortbe staan. Een kerkgenootschap, waarschijnlijk de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, heeft aan wethouder Adrie van 't Westein de laten weten interesse te heb ben in het gebouw. Voorwaarde voor de verkoop is wel dat de concertfunctie van het gebouw De opening van de Concert- en Gehoorzaal in 1896 (foto:Zeeuws Documentatie Centrum) MIDDELBURG - Yarden Vereniging Zeeland houdt maandag 1 maart een infor matie-avond over 'Verlaat verdriet' in de Zeeuwse biblio theek aan de Koudesteensedijk 7 in Middelburg. Op het pro gramma staat ook een lezing. 'Verlaat verdriet' is bedoeld voor mannen en vrouwen die voor hun twintigste levensjaar één of beide ouders door overlij den zijn verloren. Om de belan gen van deze groep mensen te behartigen is het Netwerk Ver laat Verdriet in het levengeroe pen. Tijdens de informatie avond wil de Yarden Vereniging het publiek handvatten aanrei ken om de eigen emoties en het verdriet van kinderen te herken nen en hanteren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. OOSTKAPELLE - In het Zeeuw Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapel- Ie is van zaterdag (21 februari) tot en met 31 oktober de ver- wondertentoonstelling Alice in Wonderland. Deze tentoonstelling is een ware avonturenreis voor iedereen vanaf vier jaar. In verschillende kamers ontdekt de bezoeker de natuur als een sprookje in werkelijkheid. Dieren en planten hebben de gek ste vormen, uitdossingen en ge luiden, maar alles heeft een func tie. Wie oog heeft voor dit won derlijke detail ontdekt veel bij zondere dingen in deze expositie waarin niets is zoals het lijkt. Kinderen kunnen tijdens deze tentoonstelling diverse wonder lijke opdrachten uitvoeren met behulp van een kijkwijzer. En ook in de heemtuin is van alles te doen, zoals een croquetspel, dat in het verhaal gespeeld wordt door de Hartenkoningin en Alice. De officiële opening is zaterdag 21 februari om 11.00 uur, met een optreden van een Toneelgroep uit Oostkapelle. Na zaterdag is het museum in februari, maart en april geopend van woensdag tol en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur (tijdens schoolvakan ties ook geopend op maandag en dinsdag van 12.00 tot 17.00 uur) en van mei tot en met oktober da gelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Voorafgaand aan de bouwplan nen was de gemeente verplicht een archeologisch onderzoek uit te voeren. Omdat in het jaar 1809 een groot deel van de stadsarchie ven verbrandde, is Vlissingen voor de geschiedwetenschap gro tendeels aangewezen op bodem onderzoek. Het onderzoek is be gin dit jaar begonnen en er zijn veel botten en skeletten gevon den. Dit kan verklaard worden doordat de Oude Markt vanaf on geveer 1304 gebruikt werd als be graafplaats. Nadat alle skeletten zijn onderzocht worden de resul taten in een rapport verwerkt. De skeletresten gaan naar het archeo logisch depot in Middelburg. J. Schroevers van de gemeente Vlissingen: "We gaan ervan uit dat de werkzaamheden ongeveer twee jaar zullen duren. Het is mo gelijk dat er tijdens de bouw be- vervolg van voorpagina langrijke archeologische vond sten worden gedaan, die de bouw vertragen. Op basis van onder zoek tot nu toe, gaan we daar vooralsnog niet vanuit." Om winkeliers en omwonenden op de hoogte te houden heeft de gemeente de folder Centrum Nieuws uitgebracht. Ook was er vorige week een informatiea vond. Filiaalchef J. Schmetz van Duifhuizen Lederwaren was hier bij ook aanwezig. Hij is niet echt te spreken over de gang van za ken tot nu toe. Schmetz: "Omdat de bouwput precies voor onze deur komt, maak ik me zorgen over de bereikbaarheid van onze winkel. Tot mijn verbazing kon de gemeente niet al mijn vragen beantwoorden. Sommige vragen moest ik volgens hen stellen aan BAM Vastgoed, die de werk zaamheden gaat uitvoeren. Maar niemand van dat bedrijf was die avond aanwezig." Ook de omwonenden hebben zo hun vragen bij de plannen. Het echtpaar Mommaas woont aan de Spuistraat en is bang dat hun huis zal verzakken. "We zullen lange tijd overlast hebben en het is na tuurlijk maar afwachten of het dat allemaal waard is." J. Schroevers: "De gemeente be grijpt dat de betrokkenen vragen hebben. Voor ons is ook nog niet alles duidelijk. De plannen wor den steeds concreter, dus na ver loop van tijd zal alles duidelijker worden, zowel voor de burgers als voor ons." Binnenkort organiseert de ge meente een nieuwe informatiea vond voor alle belangstellenden, daarbij zal BAM Vastgoed ook aanwezig zijn. Wie meer informatie wil, kan de folder Centrum Nieuws ophalen bij de gemeente Vlissingen. behouden blijft. Geen apparte menten dus, maar toch reden tot zorg volgens T. Voetman, voor zitter van de oratoriumvereni ging die naast het Zeeuws Or kest hoofdgebruiker is van de zaal. Voetman heeft de indruk dat de wethouder 'in gedachten de zaal al heeft verkocht', terwijl vol gens hem exploitatie door de ge meente mogelijk blijft als er een breder repertoire geprogram meerd wordt. "Er moet dan wel een programmeur worden aan gesteld die verstand heeft van ARNEMUIDEN - De sporthal van Arnemuiden heeft vorige week woensdag (11 februari) zijn hoogste punt bereikt. De eerste paal ging de grond in op 4 november en als alles gaat vol gens de planning kan het ge bouw in september in gebruik genomen worden. De hal wordt gebouwd naast de voetbal- en korfbalvelden aan de Van Cittersweg en wordt ge schikt gemaakt om er onder meer te kunnen basketballen, volleyballen, zaalvoetballen, tennissen en badmintonnen. Naast de Arnemuidense basis scholen gaan ook korfbalvereni ging Top. voetbalvereniging Ar nemuiden, tennisclub de Schen- ge en gymnastiekvereniging Ex celsior gebruik maken van de hal. De sporthal krijgt ook een NOC*NSF keurmerk, wat bete kent dat er officiële wedstrijden gespeeld mogen worden. muziek." Daarnaast ziet Voet man mogelijkheden in contact of samenwerkingsverbanden met andere zalen en circuits van con certen. Wethouder van 't Westeinde vindt dat Voetman geen realisti sche optelsom maakt. "We kun nen investeren of verkopen. Ik zoek een tussenoplossing waar bij de concertfunctie behouden blijft." Als er een deel van het gebouw verkocht wordt, moet er nog steeds 2,4 miljoen geïn vesteerd worden om het gebouw te behouden. "Dat is allemaal cultuurgeld dat we in stenen stoppen, terwijl we er ook aller lei activiteiten mee kunnen ont plooien." Lys Vosselman maakte deze 'Babette'. MIDDELBURG - In Galerie 'T' aan de Turfkaai 25 in Middelburg is van 4 tot en met 27 maart de expositie Im port/Export te zien. De offici ële opening is zondag 7 maart, on: 14.00 uur, in aan wezigheid van de deelnemen de kunstenaars. Tijdens de expositie exposeert Jan van Spronsen zijn schilde rijen op de parterre, waar te vens bronzen van Ingrid Bom te bewonderen zijn. In de kel der zijn schilderijen van Juul Kortekaas en Lys Vosselman te zien en via de beeldentuin aan de Vismarkt krijgen belangstel lenden een indruk van de schil derijen van Guus Hendrickx en van de keramiek van Jet Mous. (foto: pr) De tentoonstelling is een aan loop naar een debat, op 12 mei in het Zeeuws Museum, waarin een discussie op gang wordt gebracht onder kunstenaars en kunstliefhebbers. De opening van de expositie, op 7 maart, wordt verzorgd door Sebastiaan Spit. Als gast- curator geeft hij dan ook onder meer zijn visie op 'Kunstenaar Zeeland', waarna de Middel burgse kunstenaar Juul Korte kaas volgt met haar visie. Galerie 'T' is geopend op don derdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en elke eer ste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie, kijk op www.gale- rie-t.myweb.nl.

de Faam | 2004 | | pagina 3