TRENDHOPPER GOES Middelburg Bovenverdieping Vlissingse woning uitgebrand houdt debat over milieu tijdschrift Met flinke korting naar Pietje Bell 2 Scratch Messiah in voorbereiding 7=1X1:7 H 25J EX Joid dealer, -sggjgg Centrum Vlissingen gaat op de schop simpelpaars KOM OOK! Kilo cocaïne spoelt aan bij Kamperland Invulactie SOW kwijtschelding Wedstrijd voor teams bij Bras Vakantiecursus kust-schilderen Koken met ZVU lOct^ voordeel! JOOSSE driedijk Weekkrant voor Walcheren Cupido's menu 23' Regio Dochter Juul Kortekaas in Galerie T' Uitgaanstips voor heel Midden-Zeeland Nieuws Kroonprins opent Delta Plaza WOONBOULEVARD GOES uitgeven? Prikkelend Binnenin Seniorenkrant pagina 23 design tijdelijke expositie in het Hofje onder de Toren Nieuwe Kerkgang 1, Middelburg GRATIS KLEURADVIES! Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke Zeskamp Zeilarrangementen FEESTJE? www.vitaevent.nl Springkussens Attracties Rodeostier Decors Draa i m olens NIEUWS AAN DE KUST Golden Tulip 20\ Gratis brunch voor alle jarige oma's Euro Iv Diesel 108 69 autobedrijf Oude Rijksweg 60 - Nw. en St. Joosland ..^sebib^^ %>DELBUft6- DE [g59fig!BQi ij de hele maand februari VERRAS UW GELIEFDE! Tomaten of uiensoep. 5 soorten gebakken vis op spies, of 3 soorten vlees, met gepast garnituur en als afsluiting Sweet Valentine's, (en voor de dames een leuke verrassing) 7 dagen per week geopend reserveren: (01 18) 418 019 of kijk op www.stefanos.nl Boulevard Bankert 756 Vlissingen Woensdag 18 februari 2004 - 08 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 MIDDELBURG - De ge meente Middelburg houdt morgen (donderdag 19 fe bruari) een debat over mi lieuzaken. Vanaf 19.00 uur kunnen inwoners, overhe den, instellingen en bedrij ven laten weten wat zij vin den dat zeker aan bod moet komen in het nog te maken Milieubeleidsplan. De gemeente wil voor de ko mende vier jaar een Milieube leidsplan opstellen. Hierin worden alle belangrijke mi lieuzaken in Middelburg op el kaar afgestemd. In het plan moet komen te staan wat de gemeente wil bereiken en wat (advertenties) over uw hobby, of voor uw vereniging vraag naar onze unieke mogelijkheden. drukkerij noordland 3 hcinkenszand 0113*561942 xau HET EVENEMENT VOOR TUIN EN DIER Van prachtige aangelegde tuinontwerpen, tuinmaterialen, hoveniers, bloemen, bollen, planten, machines en gereedschappen tot huisdieren, paarden, dressuur, vee- en landbouwmachines, veekeuringen, terrasjes, stands met eten en drinken, demonstraties en shows. vrijdag 20 feb. 10.00-22.00 uur zaterdag 21 feb. 10.00-22.00 uur zondag 22 feb. 10.00-18.00 uur ZEELANDHALLEN - GOES Informatie 0113-229883 of WWW.SANDSTARS.NL daarvoor nodig is. Tijdens het debat (aanvang 19.00 uur in de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis) wordt aan de hand van prikke lende stellingen een debat uit gelokt. Onderwerpen die aan de orde komen, zijn onder meer de groenvoorzieningen, verkeers- en geluidshinder, al ternatieve energiebronnen, ontwikkeling, duurzaam bou wen en afvalinzameling. Een onafhankelijke gespreks leider leidt het debat in goede banen. Wie deel wil nemen aan de discussie kan contact opnemen met Daan Arkesteijn van Mi lieu, 0118-675242. Ook is het mogelijk aan te melden via in- fo@middelburg.nl VLISSINGEN - Een grote uitslaande brand legde begin deze week de bovenverdieping van een woning aan de Clijverstraat in Vlissingen helemaal in de as. De brandweer werd maandagochtend vroeg gewaarschuwd door buurtbewoners. Die waren wakker geworden van het razende ge luid van de brand. Enkele minuten later, toen de brandweer arri veerde, bleek de brand al uitslaand. Vijfentwintig brandweerlie den, twee tankautospuiten en een hoogwerker moesten in actie ko men alvorens het sein 'brand meester' kon worden gegeven. In het pand is een aanzienlijke brandschade. De inboedel, het dak en de zoldervloer zijn zwaar aangetast. De benedenverdieping heeft, net als de aangrenzende panden, flinke waterschade opge lopen. De bewoners, die tijdens de brand op vakantie waren, krij gen steun van de Stichting Salvage. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. (foto: Manfred Berrevocts) KAMPERLAND - Een niet alledaagse vondst vo rige week op het strand de Roompot bij Kamper land. Op de hoogwater- lijn troffen wandelaars een pakket met een kilo cocaïne aan. Waarde van het spul: zo'n vijftigdui zend euro. Een middagwandeling langs het strand levert wel vaker vreemde vondsten op. "Aan de Zeeuwse kust spoelen wel meer zakjes drugs aan", zegt een poli tiewoordvoerster. "Maar zo'n groot pakket met co caïne is wel heel bijzon der." Naar de herkomst van de verdovende middelen kan de politie voorlopig alleen maar gissen. De drugs is vermoedelijk overboord gegooid en aangespoeld. Na onderzoek is de cocaïne vernietigd. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil al jarenlang haar winkelgebied verbeteren. Nu het Centrumplan Vlissingen Spui straat Lange Zelke geboren is, is de daadwerkelijke start van de bouw nog slechts een kwestie van tijd. Hoewel er in het betreffende gebied op het eerste gezicht nog weinig te zien valt, wil dat niet zeggen dat het bouwproject nog niet leeft onder de betrokkenen. Door Britta Janssen Volgens het winkelend publiek is het de hoogste tijd dat er eens wat verandert. "Vlissingen heeft een prachtige boulevard, maar om te winkelen ga ik veel liever naar Goes", aldus P.M de Fouw. Ook het winkelend echtpaar Gunter vindt dat er aan het centrum heel wat verbeterd kan worden. "Maar voor winkeliers zullen het span nende lijden zijn. Zij zitten na tuurlijk lange tijd met de rommel en dat is niet goed voor de klandi zie." Er staat heel wat te gebeuren in het gebied rond de Spuistraat, Lange Zelke en de Oude Markt. De panden waarin nu de Hema en de Aldi gevestigd zijn worden ge sloopt om plaats te maken voor nieuwbouw, er worden vierenvijf tig koopappartementen gebouwd Zo moet de Vlissingse binnenstad er uit komen te zien. Zichtbaar zijn de Spuistraat en de Lange Zelke. (foto: pr) en er komt nieuwe winkelruimte. Ook wordt er een ondergrondse parkeergarage gerealiseerd die met drie verdiepingen ruimte zal bieden aan zo'n vierhonderd auto 's. In de rijbaan van de Spuistraat komt een in- en uitrit naar de gara ge. Voetgangers zullen de garage VLISSINGEN - Bioscoop Cinecity in Vlis singen vertoont de film Pietje Bell en de Jacht op de Tsarenkroon zaterdag op nieuw. Tsarenkroon zaterdag opnieuw. Hoofdrolspeler Quinten Schram woont de speciale voorstelling bij. Lezers van deze krant kunnen met de bon elders in dit blad voor een spotprijs naar de film. In plaats van zeven betalen zij slechts vier euro. Quinten Schram speelde Pietje Bell in zowel de eerste als tweede film. Zaterdag is hij er zeker bij. Zijn fans kunnen hem om een handtekening vragen. "Meestal kom ik de zaal in en dan kan het publiek vragen stel len," legt de jeugdige artiest uit, "Soms wil len ze wel een handtekening, maar dan moe ten ze wel een papiertje hebben. Maar ik kan hem natuurlijk ook op zo'n popcornbakje zetten." Quinten is door de deelname aan de film een echte bekende Nederlander geworden. "Ge lukkig kan ik nog wel gewoon over straat. Ik word niet heel vaak herkend, maar soms draaien mensen zich om en dan zie je ze den ken 'die ken ik ergens van'. Dat is wel leuk." Quintens moeder regisseerde de films waar hij in speelde. "Ik weet nog niet of ik in nog meer films ga spelen. Ik weet wel dat mijn moeder geen Pietje Bell 3 gaat maken. Maar ik heb nog tijd genoeg om erachter te komen wat ik wil. Ik ben pas elf jaar." Op pagina 11 van deze krant staat een bon af gedrukt. Vul deze in en neem hem zaterdag mee naar Cinecity. Alleen zo bent u zeker van een supergoedkoop kaartje! Quinten Schram (midden) schittert in Pietje Bell en de Jacht op de Tsaren kroon. Zaterdag is hij aanwezig tijdens de vertoning in Vlissingen. (foto: pr) kunnen verlaten via een uitgang die op de Oude Markt uitkomt. Ook de weekmarkt heeft plaats moeten maken voor het Centrum- plan. De markt is nu te vinden aan de Coosje Buskenstraat tussen het kruispunt Spuikomweg/Spuistraat en de Aagje Dekenstraat. De ge meente wil met de grotere bereik baarheid en de aantrekkelijkere aanblik het winkelen in Vlissin gen een nieuwe impuls geven. ...lees verder op pagina 3 OOST-SOUBURG - De diakonie van de Samen Op Weg Kerk houdt dinsdag 16 maart weer een 'Invulactie kwijtschelding' voor mensen die denken in aan merking tc komen voor kwijt schelding van w aterschap of ge meentelijke belastingen. De actie wordt gehouden van 13.00 tot 17.00 uur in De Ark naast de kerk aan het Oranjeplein in - Oost-Souburg. Om het kwijtschel dingsformulier in te kunnen vullen moeten belangstellenden diverse gegevens meenemen, zoals onder meer sofi-nummer. gegevens van inkomsten, laatste drie dagafschrif ten van bank- of giro, eventuele spaartegoeden en schulden, brief over hoogte huur en huursubsidie, ziekenfondspremie en het aanslag biljet waterschapslasten en ge meentelijke belastingen. MIDDELBURG - Dansschool Bras houdt zaterdag 21 februari een team danswedstrijd in ont moetingscentrum Dauwendale in Middelbrug. De wedstrijd is voor teams in de verschillende klassen, zoals beginners, zilver, goud en Topklasse. Het gaat hierbij dus niet om wedstrijddansers. Aan bod komen de dansen quickstep. Engelse wals, tango, jive, cha cha cha en rumba. De wedstrijd begint om 19.00 uur. VLISSINGEN - De Stichting Scratch Messiah Zeeland houdt zaterdag 6 maart het concert 'De Messiah van G.F. Handel' in de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen. Het gaat dit keer om een lustrum, want de vijfde uitvoering staat op liet programma. Zowel het koor als het orkest zijn sinds december een parti tuur thuis aan het instuderen. Op zaterdag 6 maart komen dan de muziekliefhebbers uit Zeeland en daarbuiten naar Vlissingen om deel te kunnen nemen aan dit vijfde 'Scratch Messiah'-concert. Onder lei ding van dirigent Jules van Hessen brengen koor en orkest in één dag tijd een concert ten gehore. Hieraan verlenen ook diverse solisten hun medewer king. De aanvang is om 19.00 uur en de toegang bedraagt 7,50 euro. KAPELLE - Toeristisch Cen trum Oranjezon houdt ook dit jaar weer vakantieschilderwe- ken en een schilderworkshop 'Schilderen aan de kust' in Zeeland. Tijdens een schilderweek, die op maandag begint en op vrij dag wordt afgesloten met een feestelijke Zeeuwse lunch, wordt twintig uur lesgegeven. De eerste schilderweek start op 3 mei en de laatste schilderweek van het seizoen begint 18 okto ber. De driedaagse schilder workshop bestaat uit twaalf le suren en wordt gehouden van woensdagmiddag 16 tot en met vrijdagmiddag 18juni. Voorliet schildermateriaal zorgen de deelnemers over het algemeen zelf. Voor meer informatie: Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4 in Oostkapelle, telefoon 0118-581507, e-mail: tourist@zeelandnet.nl of neem een kijkje op de site www.schil- dercursussen.com. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) biedt nu ook moge lijkheden om onder begelei ding van een gerenommeerde kok aan de slag te kunnen in de keuken. De eerste bijeenkomst is dins dag 3 maart. Deze cursus 'ko ken met een stip' bestaat uit drie lessen, steeds van 19.000 tot 22.00 uur en is de opstap voor de cursus 'koken met een ster'. Deze (ver)gevorderdc cursus bestaat eveneens uit drie lessen en begint dinsdag 30 maart. Op maandag 29 maart is de bijeenkomst 'de Griekse keuken' en maandag 5 april staat geheel in het teken van 'Tapas maken'. Ook deze bij eenkomsten zijn van 19.00 tot 22.00 uur. Alle cursussen wor den verzorgd in de keuken van de Stichting Welzijn Ouderen in de Molstraat in Middelbrug. Voor aanmeldingen of meer in formatie kan contact opgeno men worden met het ZVU-bu reau, telefoon 0118-634800. advertentie Themanummer over het nieuwe gemeentelijke beleid op het gebied van wonen, zorg en welzijn voor ouderen. Vraag naar onze voorwaarden JE MAAKT HET MET FIXET Wilgenhoekweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- interieuradviseuse EVENT. FUH 8 ENTERTAINMENT 01 l 8 - 635 443 mfflggtë**- WESrOtMN KOUO£<ÉR'. en opa s (boven de 65) die minimaal 15 volbeialende (klein ikindcrcn uitnodigen. Geldig voor 22 februari en 7 21 maan 2004 Bel. fax of mail gerust voor Uw reservcrineen of nadere informatie. Westduin I - 4371 PE Koudekerke (Vlissingen) F. wcslduin@zeelandnet.nl 1 wivw.wustduin.nl T (0031 )-(0)-l 18-552510 - F (0031)-(0)-l 18-532776

de Faam | 2004 | | pagina 1