Waterland Neeltje Jans is eindelijk uit de brand Ouderwets glas in tentoonstelling van Cultureel Erfgoed Zeeland in Burg EXPO AGENDA BV WALCHEREN Bammekes Lunchcafé in Konmar Nieuwe naam voor terminal van Chemgas Jorrit van Belzen is uitzonderlijk goed in Engels Themadag rond voorbeeld Achsa Lekker koken en wijn proeven Duurzaamheid in Bangladesh Karma en reïncarnatie GRIJPSKERKE KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG NW SINT JOOSLAND OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN Grote filmzalen Het meest innovatieve schadeherstelbedrijf van Zeeland draait op volle toeren! Autoschadeteam Vlissingen IN DE STERREN RAM STIER TWEELINGEN KREEFT LEEUW MAAGD WEEGSCHAAL SCHORPIOEN BOOGSCHUTTER STEENBOK WATERMAN VISSEN Woensdag 18 februari 2004 De Faam Pagina 15 Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11, bij Sint Laurens, zilveren objecten en sieraden van Sander Brandsen. schilderijen en keramiek van Rijnhard Scliregardus. acrylschilderijen en computennanipulaties van Cri- stel Wijland, 'Zilveren Water', dinsdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. t/m 6 maart. Woontrend Zeeland, Duinstraat 18 a, schilderijen van Ida Nauta, thema: 'Strand en Zee', t/m februari. Golden Tulip Westduin. Westduin 1. schilderijen van Jack Breure, t/m 31 mei. Zijdemuseum. Dorpsstraat 3. Russische mode uit de Art Nouveau perio de. 'From Russia with Love', maandag van 13.00-17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur. t/m 19 juni. De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tekeningen van Diango Hernandez, t/m 21 maart, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. De Vleeshal, Markt, Futureways: The Middelburg Triënnale 2304, catalogus en een bundel Science Fiction verhalen, t/m 21 maart, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. Donorcentrum Walcheren, Noordbolwerk 33, aquarellen van Corrie Rijkaart, t/m 5 april, maandag t/m donderdag van 14.00-20.00 uur. Café de Bommel. Markt 85, 'Oldtimer Bommelrit', foto's van Peter Toornstra, t/m 1 september 2004. Zeeuwse Bibliotheek. Kousteense- dijk.. schilderijen, 'Vernuft en vlijt', tekenonderwijs toen en nu, t/m 28 fe bruari. 5e Zeeuwse Fotosalon, t/m 6 maart, schilderijen van Sjaak Wil- lemse, 'Nog steeds op zoek', t/m 28 februari, collectie Zeeuwse ordon nanties, 'Beurtvaart in Zeeland, 1695-1806', t/m 10 april, tentoonstelling concert- en gehoorzaal, 'Middelburg aan de Muzen der Toonkunst', t/m 3 april, maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur. zaterdag van 10.00-13.00 uur. Galery Maritime, Gortstraat 43, schilderijen van Paul Visser, Ingrid Dingjan, Marco Kaller, Leon de Wijs en Jan Michielsen. beelden en sculpturen van Ludo van Well, donderdag t/m zondag van 12.00-18.00 uur t/m 28februari. Zeeuws Museum, Ab dij, schilderijen, 'Topstukken van de Teeken Akademie', woensdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 18 april. RDH Architecten Steden bouwkundigen, Stadsschuur 2, schilderijen, 'Ontwerpen in de Stads- schuur', maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, t/m 27februari. Ga lerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19. schilderijen en keramiek van Annemiek Kollenburg, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00- 16.30 uur, t/m 22 februari. Zeeuws Archief. Hofplein 16, Aan Tafel! Een kijkje in de keuken van het Van de Perrehuis, maandag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur, t/m 5 juni. Boembinderij Atmosfeer. Dam, acryl schilderijen. gedichten, 'Van rozen en liefde',t/m 30juni. Caesuur, Lan ge Noordstraat 67, Symposion - Gastmaal, 'Het noodzakelijk zwijgen', Unidentified Ototorso's Flexibilitêtes, t/m 14 maart. Galerie 'T'. Turfkaai 25-27, raamexpositie van Ton Bouchier, t/m februari. De Burg, Groenmarkt 13, archeologische glasvondsten, 'Glas van vissers, kooplui, monniken en heren', t/m 14 mei, maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur. DeZenkast, Verwerijstraat 28, Frits van Til, 'Eu nao ti vi em Lisboa', donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur, t/m 1 maart. Theater De Wegwijzer, Molenweg 25, Erwin Olaf, 'Film Theater fotografie', zaterdag van 13.00-17.00 uur, t/m 28februari. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, verwondertentoonsteling 'Alice in Wonderland', voor iedereen vanaf vier jaar, woensdag t/m zon dag van 12.00-17.00 uur, t/m 31 oktober. IVi Zorgcentrum De Zoute Viever, Dongestraat 1. knipselwerk van Truus Roelse, opgravingen Karolingische Burcht, t/m februari* De Watertoren AK, Vlissingsestraat 239, video, sculptuur, performances, concerten van Los Dancing Queen. 'Easy Living', t/m 28 maart, donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. d'Oude Lantaarn. Oudestraat 55-57, schilderijen ut de negentiende eeuw tot stillevens van nu van Ben van der Voordt. t/m 27februari, donderdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, schilderijen, 'Zeeuwse stukken, schatten uit de Zeeuwse collecties', t/m 18 april, maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. De Wil lem 3. Oranjestraat 4, sculpturen van Mitsy Groenendijk, 'People see - Pe ople do', fotowerken van Margriet Smulders, 'Schoonheid als beeld van verlangen en troost', t/m 28 maart, donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. Glazen Pui, Walstraat 41, schilderijen en keramiek van Piet Dek ker, t/m 31 maart, maandag t/m vrijdag 9.30-17.00 uur en zaterdag 9.30- 16.00 uur. Galerie Hannelore Meijaard. Hendrikstraat 8, grafieken van Roger Raveel, schilderijen en grafieken van Hans Verhagen, Julien Schoenaerts en Henk Schiffmacher, t/m februari, vrijdag t/m zondag van 14.00-17.00 uur en op afspraak. Marije Kraak en Fred van Norden. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Bammekes Lunchkaffee bij de ingang van Konmar is begin januari van eigenaar veranderd. Marije Kraak en Fred van Norden zetten de stap om zelf een zaak te beginnen. "Marije werkte hier al lang bij de vorige eigenaar, zelf zat ik in de techniek en was op zoek naar iets anders," vertelt Fred van Norden. "Het bevalt ons prima. Er is een goede wisselwerking met Konmar. We hebben ons bedrijf een nieuwe naam gegeven, Bammekes, afge leid van boterhammen, hammetjes, bammekes, dat past er goed bij." Bammekes Lunchkaffee is er voor koffie, thee fris, bier, lunch, pof fertjes, pannenkoeken en serveert rijkelijk belegde broodjes met een kleine salade er bij: "Alle dagelijkse producten worden versgemaakt en brood wordt de hele dag door vers afgebakken," weet Marije. "Specialiteiten van ons zijn de Luikse Wafel, met of zonder slag room, Bammekes salade en het Twaalfuurtje." Een nieuwe service van Bammekes Lunchkaffee is de bezorgservice bij bedrijven in Middelburg waarvoor men een formulier kan downloaden van www.bammekes.nl. Bammekes kent een rolstoelvriendelijke entree en is zeven dagen per week open; weekdag tot 17.15 uur en op zon dag van 12.00 tot 17.00 uur. Het nieuwe Deltaplaza. NEELTJE JANS - Kroonprins Willem-Alexander komt dins dag 4 maart naar Waterland Neeltje Jans om daar het nieu we multifunctionele ontvangst gebouw Deltaplaza te openen. De oude entree van Waterland Neeltje Jans werd op 19 au gustus 2002 door een grote brand verwoest. In het uitge brande gebouw was. naast kassa 's, winkel en filmzalen, ook het hoofdrestaurant gevestigd van het themapark. De brand trof verder geen attrac ties. Het zeehondenbassin, Del- ta-Expo, het waterpaviljoen, de waterspeelplaats en de storm vloedkering bleven ongeschon den en geopend voor publiek. Terwijl er hard gebouwd werd aan een nieuwe ontvangstruimte opende Neeltje Jans nog een paar publiekstrekkers als de wa terglijbaan en de orkaanmachi ne. Directeur Bert van de Hoef van Waterland Neeltje Jans is zeer tevreden over het nieuwe Delta plaza. "Samen met Rijkswater staat, de gemeente Veere, archi tect Zeelenberg en bouwbedrijf Roos zijn we er in geslaagd om deze voorziening binnen een jaar te realiseren. De gasten van Wa tfoto: pr) terland Neeltje Jans kunnen nu gebruik maken van grote filmza len, het restaurant en de winkel. De tijdelijke voorzieningen kun nen daarmee worden opgeruimd, we zijn nu eindelijk letterlijk uit de brand." In de nieuwbouw zijn ook de Delta Expo en de kantoren ge vestigd, die voorheen waren ondergebracht in het ir. J.W. Topshuis. MIDDELBURG - In De Burg, de centrale locatie van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), is afgelopen maandag, 16 februari, de ten toonstelling 'Glas van vissers, kooplui, monniken en heren' officieel geopend. Deze exposi tie is tot en met vrijdag 14 mei te bezichtigen. De grensoverschrijdende ten toonstelling belicht archeologi sche glasvondsten van het middeleeuwse vissersdorp Wal- raversijde en een aantal andere vindplaatsen uit de Vlaamse kustregio en Zeeland, waaronder Vrouwenpolder, Aardenburg, Sluis, Middelburg en Veere. De tentoonstelling onderstreept het belang van glas binnen deze ge meenschappen. Een belangrijk deel van de geëx poseerde vondsten is in beheer van het provinciaal archeolo gisch depot van de SCEZ. In to taal 165 glasvondsten tonen een sfeervol en historisch beeld van de laat-middeleeuwse glaspro ductie en in een begeleidende ca talogus wordt de sociale en eco nomische infrastructuur belicht. Op zondag 7 maart is er een extra dag om de tentoonstelling te kun nen bezichtigen. Dit in het kader van de Middelburgse Kunst&Cultuurroute. Deze dag zijn er doorlopend brandschilder demonstraties, waarbij stapsge wijs het proces van traditioneel brandschilderen belicht wordt. De expositie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en is te bezichtigen in De Burg, gevestigd aan de Groenmarkt 13 in Middelburg. Op aanvraag worden er ook rondleidingen verzorgd. De ten toonstellingscatalogus is te koop voor 8 euro. (advertentie) Baarends Autoschadeteam loopt al jaren voorop als het gaat om innovatie. In het nieuwe pand had Baarends de mogelijk heid om deze ontwikkelingen in één keer zo te integreren in hun werkwijze dat er een opmerkelijk snelle en efficiënte werk wijze is ontstaan. U merkt dat eigenlijk al bij binnenkomst: een moderne receptie, met daar rondom uw schade-experts. Aan weerszijde van deze ruimte zijn de exper tise plaatsen, waar uw auto naar binnen wordt gereden om de schade op te nemen. Vanuit de receptie is de hele werkplaats te overzien, doordat men veel vuldig gebruik heeft gemaakt van glas. Alles mag gezien worden! Baarends Autoschadeteam is bekend in de regio als hersteller voor alle merken en alle verzekeringsmaatschappijen. Baarends werkt voor alle merkendealcrs. Wat wel licht minder bekend is: men kan er ook terecht voor kleinere schades. Indien u een deukje rijdt waarbij sprake is van 'eigen schuld' heeft reparatie gevolgen voor de no-claim korting. Vaak is het daarom niet verstandig deze schade te melden bij de verzekeraar. Door gebruik te maken van moderne technieken kan Baarends deze schades vaak heel gunstig repareren. Zo kan men er terecht voor Quickrepair, een methode waarbij men een kleine schade vakkundig repareert, zonder dat het bewuste onderdeel hoeft te worden gedemonteerd. Ook uitdeuken zonder spuiten wordt al vele jaren toege past bij Baarends. Een andere methode om geld te besparen is het repareren met gebuikte onderdelen, ook wel 'groene onderdelen' genoemd, gezien de voordelen die dit voor het milieu oplevert. Mocht er een grotere schade aan uw voertuig zitten dan is het goed te weten dat Baarends daarvoor de modernste technieken in huis heeft: de modernste richtbank, de modernste spuitcabines en ga zo maar door. Daarnaast is Baarends Autoschadeteam al sinds 1994 ISO-9002 gecertificeerd. Als eerste bedrijf in Zeeland behaalde men het Focwa kwaliteitszorg certificaat en werd men ANWB-erkend schadeherstelbedrijf. De certificeringen zijn niet alleen behaald om aan de hoge eisen van de verzekeringsmaatschappijen te kunnen voldoen: Baarends heeft een naam hoog te houden als het gaat om kwaliteit, service en innovatie. Sinds 2003 heeft Baarends onder de naam Autoschadeteam Vlissingen een vestiging geopend op de Bedrijfsweg 2 te Vlissingen. (industrieterrein Vrijburg) Hier kan u ook met een schade terecht: de service is dezelfde als in Goes: de schade wordt opgenomen en eventueel een ver vangend vervoer auto overhandigd. Ook biedt Baarends u Haal- en Brengservice. (dit geldt voor alle Autoschadeteam bedrijven, lees het vervolg). Baarends maakt deel uit van het Autoschadeteam, een groep van 8 samen werkende schadeherstelbedrijven in Zuidwest Nederland. Door deze samen werking kan men scherper inkopen, kennis en ervaring uitwisselen en gezamenlijk personeel vakmatig scholen. Autoschadeteam was het eerste samen werkingsverband in deze vorm in Nederland en heeft daardoor een voor sprong op andere bedrijven. Voor u als consument zijn deze voordelen terug te vinden in de uitstekende service, het vak manschap en de scherpe prijzen. Quickrepair: repareren zonder demonteren! De vestigingen van Autoschadeteam vindt u, naast Vlissingen en Goes in: Terneuzen, IJzendijke, Zierikzee, Bergen op Zoom, Roosendaal en Steenbergen. Uiteraard wil niemand schade rijden. Maar mocht het eens voorkomen: ga eens langs in Goes of Vlissingen. De koffie staat er altijd klaar, en u zult niet alleen verbaasd staan van het moderne uiterlijk van Baarends Autoschadeteam, u zult nog veel meer verrast zijn van de vele moge lijkheden die men heeft om uw auto weer onzichtbaar te herstellen. Niet voor niets is de slogan: jammer dat ons werk onzichtbaar is! Baarends Autoschadeteam Goes 01 13 - 215567 0118 - 464649 www.autoschadeteam.nl VLISSINGEN - De voormalige Chemgas-terminal in Nieuw- dorp Vlissingen heeft sinds eind januari een nieuwe naam: Vopak Terminal Vlissingen B.V. Met deze naamswijziging wordt dui delijk dat de terminal een inte graal onderdeel is van het wereldwijd opererende bedrijf Vopak. De naamswijziging heeft geen organisatorische of perso nele consequenties. MIDDELBURG - De zestien jarige Jorrit van Belzen, leer ling van havo 5 van Nehalennia Stedelijke Scholengemeen schap in Middelburg is ge slaagd voor het Cambridge Certificate of Proficiency in English (CPE), grade A. Dit is de hoogste waardering voor het hoogst haalbare niveau. Jorrit heeft met het behalen van dit Cambridge Certificate bewe zen dat hij de Engelse taal be heerst op het niveau van een 'na tive speaker'. In december heeft hij in Utrecht examens gedaan. Hierbij werden alle vaardighe den getest in een schriftelijk exa men, maar ook middels spreek- en luistervaardigheidstoetsen. MIDDELBURG - Baptistenge meente De Fontein houdt zater dag 13 maart, van 10.00 tot 15.00 uur, een themadag voor vrouwen op het adres Kruitmo- lenlaan 70 in Middelburg. Deze dag staat in het teken van het le ven van de bijbelse figuur Ach sa. Er is muziek, dans en expres sie. forum en discussie en een taartbakwedstrijd. OOSTKAPELLE - De Stich ting Educatief Toerisme Zee land houdt van maart tot en met oktober weer culinaire ac tiviteiten onder de naam 'Ko ken en wijnproeven'. Er zijn in totaal zeven kookses- sies met steeds een ander thema. Zo komen achtereenvolgens 'de Italiaanse keuken' (op 6 maart), 'spijzen en wijnen Zeeland, Nieuw-Zeeland' (op 3 april), 'de Portugese keuken' (op 17 april), 'spijzen en wijnen Frankrijk' (op 1 mei), 'zomers partymenu' (op 12 juni), 'vissen in de keu ken' (op 25 september) en 'spij zen en wijnen Spanje' (op 16 ok tober) aan de orde. De lessen zijn steeds op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en deelname kost 46.50 euro per deelname dag. Voor aanmeldingen of meer informatie kan gebeld worden naar 0118-581507 of kan een mailtje gestuurd worden naar tourist@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - In alle derde klassen havo/vwo op Scholen gemeenschap Nehalennia is on langs het project 'Check it out!' van start gegaan. De 120 leerlingen gaan hierin aan de slag met praktische opdrach ten. Tijdens de vakken aardrijkskun de, wiskunde en economie leren ze wat duurzaamheid en klimaat verandering is en wat het voor henzelf, hun omgeving en voor een ontwikkelingsland als Ban gladesh betekent. Dit project wordt gehouden in samenwer king met het Centrum voor Inter nationale Samenwerking (COS Zeeland). In de kantine van Nehalennia aan de Breeweg is de tentoonstelling 'Klimaatverandering Mondiaal' ingericht. Maar het hoogtepunt van het project is woensdag 10 maart. Dan werken de leerlingen in groepen aan een soort actie plan waarbij klimaatverandering en duurzaamheid centraal staan. Hierbij is het belangrijk dat het actieplan ook een verbetering op levert voor Bangladesh. De vijf beste actieplannen kunnen mee dingen naar de hoofdprijs en geldbedrag van tweeduizend eu ro, bedoeld om het plan daadwer kelijk uit te voeren. Thuis: geef de moed niet op. als het even tegenzit. Liefde: kleine irritaties zitten Eros dwars. Geld: uitkijken, het kunnen du re tijden worden. Topdag: zondag. Thuis: je bent zo snel klaar met alles datje tijd overhoudt voor leuke dingen. Liefde: als je geen van beiden toegeeft, wordt het lastig. Geld: goed testen wat haalbaar is. Topdag: donderdag. Thuis: als iemand dwarsligt, rustig blijven. Je komt toch wel aan je trekken. Liefde: wees zorgzaam, ook als het voorbij is. Geld: kans op winst, maar nu even niet. Topdag: vrijdag. Thuis: je moet nu voet bij stuk houden, anders kom je later in problemen. Liefde: eerlijk duurt het langst, maar je hoeft niet alles vertel len. Geld: je doet er verstandig aan even niks te doen. Topdag: maandag. Thuis: met goede moed begin nen en net doen of er de afge lopen weken niks is gebeurd. Liefde: je bent op zoek naar warmte en geborgenheid, maar probeer eerst met jezelf in het reine te komen. Geld: goed opletten, overal loe ren de graaiers. Topdag: woensdag. Thuis: met een beetje overleg kom je een heel eind verder. Liefde: sterke lustgevoelens lopen tegen de grenzen van het betamelijke aan. Geld: de uitgaven nemen toe. Topdag: dinsdag. Thuis: wees niet te zwaar op de hand. dat is nu niet meer nodig. Liefde: verheug je op wat uit stapjes, die nieuwe impulsen geven. Geld: alleen in noodgevallen aan de spaarrekening komen! Topdag: vrijdag. Thuis: je voelt je ontspannen en dat heeft een goede invloed op je relatie. Liefde: het kan erg romantisch worden. Geld: best wat in kas. Topdag: zaterdag. Thuis: je hebt nu de kansje wa re aard te tonen. Liefde: een goed gesprek doet wonderen en leidt tot onver wachte romantiek. Geld: voorzichtig met een erg verleidelijk ogend aanbod. Topdag: donderdag. Thuis: je moet de boel eens flink opruimen, ook op relatie- gebied. Liefde: er dreigt een avontuur tje... Geld: licht aan de horizon. Topdag: zondag. Thuis: laat je niks wijsmaken, je weet watje hebt gezien. Liefde: je bent gevoeliger dan ooit, maar tussen droom en daad- Geld: goed moment voor enke le grotere aankopen. Topdag: vrijdag. Thuis: je hebt het goed uitgere kend en dat maakt het leven een stuk prettiger. Liefde: zo'n trouwe blik kan niemand negeren. Geld: er daagt weer wat hoop achter de horizon. Topdag: zondag. OOST-SOUBURG - Yogaprak- tijk Mudita houdt zaterdag 6 maart een workshop. Tijdens deze work shop staat een lezing op het pro gramma met als onderwerp 'kar ma en reïncarnatie', verder is er een muziek meditatie en Zen teke nen. De workshop wordt gehou den in Vereniginggebouw Mae- Uku aan de Prins Hendrikstraat 35a in Oost-Souburg en de deelna mekosten bedragen vijf euro. Sinds oktober vorig jaar werkt Baarends Autoschadeteam vanuit haar nieuwe pand aan de Scottweg te Goes. In het nieuwe pand heeft men een compleet andere werk- unize r nu tin rt in vakjargon) waardoor de een stuk sneller verloopt.

de Faam | 2004 | | pagina 15