Visuele grappen en muzikale clownerie in Family Magic Show Crème Fraïche frist geheugen op met voorstelling Deja Vu Een tramlijn met de naam Verlangen j Royale korting op Pietje Bell j j en de Jacht op de Tsarenkroon j Furie van Maya's in Middelburg CINE CITY VLISSINGEN PODIUM PODIUM Jetty haalt het publiek dichterbij Mezzo Macho in Arsenaal vervalt Sim Bolus speelt extra voorstelling Roué Verveer spreekt eigen vermogen aan SCHUTTERSHOF MIDDELBURG T BEEST Kids in de Piek doen het prima Geheim van het genie ontrafeld Stuck On You Suske Wiske: De Duistere Diamant De striphelden komen tot leven in een flitsend bioscoopavontuur vol spanning en humor. Spy Kids 3D: Game Over Peter Pan Feestje School of Rock - Hukkle Goodbye Lenin Something's Gotta Give Once Upon A Time In Mexi co Mona Lisa Smile The Last Sumarai Calender Girls Pietje Bell Sneak Live Forever Kees de Jongen Finding Nemo - Neder lands gesproken DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG J VLISSINGEN - Cinecity ver- Pietje in de gevangenis zijn het Wat moet u doen? J Geelman en een opsluiting van Aantal kaarten: Woensdag 18 februari 2004 De Faam Pagina 11 Variété-artiesten Scott en Muriel in hun visuele theaterprogramma Family Magic Show. (foto: Jos Breg) Première Dagelijks 16.15 en 19.00 uur. Za terdag 24.15 uur. Een buitenzinnige komedie over de tweeling Walt (Greg Kinnear) en Bob (Matt Damon) die letter lijk onafscheidelijk zijn van el kaar. Première Donderdagen vrijdag 16.15 uur Zaterdag t/m woensdag 11.00 en 16.15 uur. Première Dagelijks 16.15, 19.00 en 22.00 uur. Niet op zondag 16.15 uur. Cold Mountain Volgt de levensloop van drie mensen die door de oorlog uit hun omgeving zijn weggerukt en laat zien hoe ze zowel lichamelijk ais geestelijk volledig van elkaar af hankelijk worden. Première Donderdag 13.45 en 16.15 uur. Vrijdag 16.15 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00, 13.45 en 16.15 uur. Spy Kid Juni probeert zijn zus Carmen te bevrijden, die gevan gen zit in een 3-D computerspel. Donderdag, vrijdag 13.45 en 16.15 uur. Zaterdag tón woens dag 11.00, 13.45'en 16.15 uur. Brother Bear jlet leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer verande ren. Donderdagen vrijdag 13.45 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00 en 13.45 uur. Nieuwe avonturen van Peter Pan. Dinsdag 13.45 en 19.00 uur. In America Johnny en Sara verhuizen met hun dochters van Ierland naar New York om daar een nieuw le ven te beginnen. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Romantische komedie over twee boezemvrienden, Thijs (Antonie Kamerling) en Ben (Beau van Er ven Dorens). Donderdag en vrijdag 19.00 uur. Zaterdag t/m woensdag 11.00 en 19.00 uur. Zaterdag ook om 24.15 uur. Gitarist en herrieschopper Dewey Finn (Jack Black) doet zich voor als zijn huisgenoot Ned (Mike Donderdag 20.00 uur. The Good Girl - Moviezone Jennifer Anniston in een ro mantische komedie met karak ter. Vrijdag, zaterdag 19.30 uur. Zondag, maandag en woensdag 20.00 uur. In een idyllisch Hongaars dorp je brengen subtiele aanwijzin- gen een misdadig complot aan het licht. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. De Oost Duitse Alex probeert zijn communistische moeder er van te overtuigen, dat de Berlijn- se muur er nog staat. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Hukkle In een idyllisch Hongaars dorpje White) en begint met lesgeven op Horace Green. Als hij de kinderen van groep zeven iets klassieks hoort spelen, is hij vastbesloten om de muzikantjes om te vormen tot een spetterende rockband. Dagelijks 13.30, 19.00 en 21.45 uur. Hairy Sanborn (Nicholson) is een eeuwige vrijgezel die afspraakjes maakt met vrouwen onder de der tig jaar. Een weekend met zijn laatste verovering Marin (Aman da Peet) eindigt onverwachts met hartklachten. Marin's moeder gaat Harry verzorgen en dan blijkt dat Harry ook vrouwen van zijn eigen leeftijd heel aantrekkelijk kan vinden. Dagelijks 19.00 en 21.45 uur. Za terdag 24.15 uur. Niet op dinsdag 19.00 uur. Drugsbaron Barrillo is van plan een coup te plegen tegen de presi dent van Mexico. El Mariachi en de corrupte CIA agent Sands moeten de coup zien te verijdelen. Donderdag, vrijdag 18.45 en 21.45 uur. Zaterdag t/m woens dag 11.00, 18.45 en 21.45 uur. Shouf Shouf Habibi De twintigjarige Ap (Mimoun Oaïssa) een in Nederland geboren Marokkaan probeert zijn plek te vinden in de Nederlandse samen leving. Dagelijks 16.15 uur. Julia Roberts speelt een professor kunstgeschiedenis, een zelfbe wuste dame die haar vrouwelijke studenten stimuleert hun eigen mogelijkheden te ontdekken en dat is zeer ongebruikelijk in de ja ren vijftig. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 22.00 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag 18.45 en 22.00 uur. De wegen van twee krijgers, kapi tein Nathan Algren en Samoerai Katsumoto kruisen elkaar, als ka pitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks 13.45 uur. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag ook om 19.00 uur. Niet op dins dag 13.45 uur. Waar gebeurd verhaal van een groep vrouwen die naakt poseren voor het goede doel en daardoor internationale beroemdheden worden. Donderdag, vrijdag 13.45 uur. Zaterdag, maandag, dinsdag, woensdag 11.00 en 13.45 uur. Zondag 11.00, 13.45 en 16.15 uur. Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Dagelijks 13.45 en 20.45 uur. Lord Of The Rings: The Return Of the King© Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuur zee van Mount Doom werpen, om de legers van Sauron te stoppen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber. Vrijdag en zaterdag 22.00 uur. Dinsdag 20.00 uur. Vermakelijke en duidelijke do cumentaire over de opkomst en ondergang van de Britpop. Maandag, dinsdag en woens dag 14.00 uur. Geslaagde verfilming van mis schien wel het mooiste Neder landse kinderboek ooit. brengen subtiele aanwijzingen een misdadig complot aan het licht. Zondag, maandag, dinsdag en woensdag 14.00 uur. Een spetterend onderwaterspek takel over clownvis Marl in en zijn zoon Nemo. GOES - Scott en Muriel zijn 'Worldchampions of Magie'. Ze zijn een van de weinige koppels die originele illusies van hoog niveau combineren met moderne clow ning. In hun nieuwe theatershow Scott en Muriel's Family Magic Show geven ze nieuwe invulling aan het woord variété. Op 22 fe bruari spelen de twee in thea ter De Mythe in Goes. VLISSINGEN - Jetty Mathu- rins nieuwe theatervoorstelling heet Dichterbij. Wat bedoelt ze daarmee: haalt ze het publiek nog dichterbij? Of misschien dicht ze erbij? Wat wel zeker is: Jenny Mathurin speelt op 21 februari in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Mathurin bespeelt de zaal alsof ze op het podium geboren is. Haar show is niet strak geregisseerd en laat ruimte voor respons uit de zaal en een gesprekje met de voorste rij. Soms wordt het een prettige chaos, maar het loopt nooit uit de hand. Mathurin, onder andere bekend als Smorrie in Vrouwenvleugel, speelt met de culturele verschil len in de zaal. De cabaretière praat over integratie en hoewel dat geen origineel thema is, geeft ze er toch een leuke draai aan. Dichterbij gaat ook over commu nicatie. Flaar alter ego Taante ontdekt de webwereld in het aan- leuninternetcafé. Soms gebruikt ze een Surinaams woord om de tegenstelling tussen zwart en wit aan te zetten. "Je weet niet wat een snorder is? Dan woon je niet in de Bijlmer!" Jetty Mathurin speelt Dichterbij op 21 februari om 20.15 uur in het Arsenaalthe ater. Kaarten kosten vijftien euro. GOES - Van mooie muziek tot hilarische scènes van a capella tot pop en van slap stick tot stand-up. Cabaret gezelschap Crème Fraïche laat zich niet in een hokje plaatsen. De voorstelling Dé- ja Vu is op 20 februari te zien in theater De Mythe in Goes. De programma's van Crème Fraïche zijn hilarisch en muzi kaal, maar vooral divers. Het ene moment is cabaret, het an- VLISSINGEN - Tijdens 'The Kids are Allright' op vrijdag 20 februari geeft concertpodi um De Piek in Vlissingen de ruimte aan jonge acts. New Hazard, Ten-13 en Clipped Dove zijn drie jonge bands die hun kunsten vertonen. VLISSINGEN - De voorstelling van Mezzo Macho op 4 maart in het Arsenaaltheater gaat niet door. Het theater liet weten dat een gebrek aan belangstelling de reden was. Cirque du Soleil vroeg Scott en Muriel voor een scène in hun televisieserie. De befaamde cir cusfamilie Knie vroeg hen voor een tournee door Zwitserland. De wereldkampioenen magie reisden al de hele wereld over met hun visuele nummers. Nu spelen ze hun eerste grote thea tertour in Nederland, onder be geleiding van Karei de Rooij, Mini van Mini en Maxi. De Fa mily Magic Show is een negen tig minuten durend feest, waarin alle variétédisciplines langs ra zen. Dans. acrobatiek, zang, slapstick en goochelacts, bege leid door een liveband. De Amerikaan Scott was al op jonge leeftijd in de ban van ma gie en komedie. Hij volgde ver schillende opleidingen en won een aantal prestigieuze prijzen. Zijn droom was om een eigen magieshow te hebben en ging op zoek naar een partner. Die vond hij in zijn vriendin, de Neder landse Muriel. Ook zij had al va ker opgetreden in theaters en op festivals. Ze boekten samen zo- 'n succes dat ze op de World Magie Convention in 2000 in Lissabon de Grand Prix won nen. In de Family Magie Show zijn MIDDELBURG - Het Middelburgs Theater koos als tweede productie voor dit sei zoen voor een bekend stuk van Tennessee Williams. 'Een tramlijn die verlangen heet' (A streetcar named Desire) met Willem Huijbreghs als regisseur gaat zaterdag 21 fe bruari in première in het Mi- nitheater in Middelburg. Jaren geleden gaf het Zuidelijk toneel een uitvoering van het zelfde toneelstuk in de Stads- dere moment entertainment. Dit zesde programma bevat op verzoek de hoogtepunten van de vijf voorgaande shows. Voor de vaste Crème Fraïche- bezoeker wordt de nieuwe show dus een aaneenschake ling van déja vu's. In dit pro gramma mag het publiek kie zen wat het wil zien. Een sketch, of een liedje. Serieus of grappig, langzaam of snel. Het publiek kan roepen wat ze willen. Het kwartet speelt hoe dan ook nieuwe nummers en New Hazard timmert druk aan de weg en doet dit jaar mee aan Hooikoorts, de voorrondes voor Mosselrock en de Kunstbende. De band begon in 2001 als pun krockband, maar ging na een jaar eigen werk schrijven rich ting alternatieve rock en metal. Clipped Dove bestaat sinds 2002 en speelt een mengeling van emorock en metal. Ten-13 is niet echt een nieuwe ling in het Zeeuwse, maar de band wilde graag meedoen toen ze hoorden dat ook Clipped Do ve zou optreden. Met een eigen sound van een mix tussen punk, metal, hardcore en new wave heeft de band ambitieuze plan nen. The Kids are Allright op 20 februari om 21.30 uur in De Piek. De toegang is gratis. Scott en Muriel variétéartiesten die een show opvoeren, met allerlei gekke gasten en merk waardige schepsels van andere planeten. Maar hoe ze hun best schouwburg in Middelburg. Willem Huijbreghs hield het toen in de pauze al voor gezien. De interpretatie van regisseur Ivo van Hove was niet de zijne. Maar dat betekent niet dat het stuk hem niet aanspreekt. In tegendeel, Huijbreghs vindt dat de klassieker vraagt om her haaldelijke opvoeringen en daarbij hoort herinterpretatie. Flet stuk beschrijft een strijd tussen lichaam en geest, een zoektocht in een wereld van seksualiteit, drank en de macht desgewenst oude nummers. Zoals de 'spellinghervorming voor gebarentaal'. Met als tip voor beginners: nooit met vol le hand praten. Het Limburgse gezelschap be staat uit vier mannen: Patrick Hesdahl, Jaques Lucassen, Pieter van Santen en John Schleipen. Ze doen niet aan politiek of andere maatschap pelijke kwesties en daarom wordt een show van Crème Fraïche nooit saai of beladen. Integendeel: de mannen swin gen de zaal uit met Pieter van Santen als heuse toetsentove- naar. De vorige show C'inq was een groot succes. Daarin werd, veertig jaar verder, terugge blikt op de carrière van het ge zelschap door een aantal hoogtepunten aan te stippen. Dat terugblikken lijkt nu wel van toepassing te zijn want Crème Fraïche laat via de website (www.cremefraiche.nl) weten in maart 2004 te stoppen. Crème Fraïche speelt hun pro gramma Deja Vu op vrijdag 20 februari om 20.00 uur in theater De Mythe. Kaarten kosten zestien euro. doen, niets loopt als gepland en daar begint het spektakel. Een tekstloze voorstelling en daardoor ook geschikt voor kin deren. van de sterkste. Het verhaal gaat over Blanche Dubois. Zij gaat op zoek naar haar zus Stel la, naar veiligheid en naar een start voor een nieuw leven. Ze komt tijdens haar zoektocht te recht in de verpauperde Franse wijk in New Orleans. Daar le ven de mensen op eikaars lip en eigen codes, dromen en verlan gens vormen een zwakke ba lans. Die balans wordt ver stoord door de komst van Blan che. Zij botst met Stella's man Stanley, een poolse immigrant. MIDDELBURG - De familie Maya is een van de oudste en bekendste flamencogeslachten uit Granada. De familie speelt onder de naam Gitanos de Granada de nieuwe voorstel ling Furia Maya op 21 februa ri in de Stadsschouwburg in Middelburg. Tony Maya presenteerde de Gi tanos de Granada voor het eerst in 1996 in Nederland en sinds dien is de familie een begrip ge worden in het flamenco-seizoen in de theaters. Ook dit seizoen maakt de groep MIDDELBURG - Beethoven leefde in een wereld van mu ziek en papier. Door zijn doofheid gebruikte hij veel notitieboekjes om te commu niceren. Regina Albrink en Klaas Hofstra proberen in hun voorstelling Beethoven het geheim van het genie te ontrafelen. Het duo speelt 19 februari in de Concertzaal in Middelburg. Ludwig van Beethoven was een gecompliceerd man. Hij hield een dagboek bij en schreef vele brieven. Op zijn eenendertigste schreef hij al zijn testament waarin hij op kwetsbare wijze vertelt over het doof worden. Scott en Muriel spelen op 22 fe bruari om 15.00 uur in theater De Mythe. Kaarten kosten acht tien euro, onder twaalf jaar vijf tien euro. Stella zit in een lastige positie tussen haar man en haar zus. Blanche zoekt dan wel naar zui verheid, maar is tegelijkertijd alcoholist en nymfomaan. En Stanley wil maar één ding: zijn eigen koninkrijk. 'Een tramlijn die verlangen heet' gaat op 21 februari om 20.30 uur in première en speelt nog in maart en april in het Mi- nitheater in Middelburg. Kaar ten kosten acht euro en zijn te reserveren via 0900-3300033 of www. theaterverkoopzeelandnl een tournee door Nederland. De nieuwe voorstelling Furia Maya (de furie van de Maya's) gaat over het verzet tegen de eeuw enlange onderdrukking van de zigeuners. Zij moesten zich terugtrekken in de grotten van Sacromonte in Granada om te ontkomen aan de Spaanse inqui sitie. Die grotten worden gezien als de bakermat van de flamen co. Gitanos de Granada spelen hun voorstelling Furia Maya op 21 februari om 20.00 uur in de Stadsschouwburg. Kaarten kosten 22 euro. Hoe moeilijk hij het ook heeft, Beethoven vindt altijd troost in zijn muziek. Die muziek wordt in deze voorstelling vertolkt door Regina Albrink op piano. Zij studeerde in Amsterdam en Budapest. Klaas Hofstra neemt de rol van Beethoven voor zijn rekening. Hij is bekend als dokter Dick van Lennep in Me disch Centrum West en speelde in De Schippers van de Kame leon. Samen maakten ze eerder al een voorstelling over Cho pin. Beethoven - 'Geen sterveling heeft ooit mijn sluier opgelicht' is te zien op 19 februari om 20.00 uur in de Concertzaal Middelburg. Kaarten kosten dertien euro. Middelburg, Concert zaal. Klaas Hofstra Regina Albrink. Beetho ven', 20.00 uur. v lissin- gen, Vestzak'99, Roué Verveer, 'Eigen Vermo gen', 20.15 uur. Goes, de Mythe, Crème Fraï che, 'Déja vu'. 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal, En semble Oostenrijk/Jansen, aria's voor sopraan, hobo cello en clavecimbel, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Osaka Dadada-dan Tenko, 'Beat for Tomorrow', 20.15 uur. Vlissingen, De Piek, The Kids are allright, 21.30 uur. Middelburg, wijkge- bouw De Vergulde Baars, to neelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeck. 'Het begon met Eva', 20.00 uur. Middelburg. Stadsschouw burg, Gitanos de Granada, flamenco in 'Furia Maya', 20.00 uur. Rilland, Luctor et Emergo, Carmen Gomes Inc.. 'Every Day 1 have The Blues', 20.00 uur. Middel burg, Minitheater, Middel- burgsTheater, 'Een tramlijn die verlangen heet', 20.30 uur. Vlissingen, De Piek, Mo'- Jones supp. Brewmaster, 22.00 uur. Vlissingen, Arse naaltheater. Jetty Mathurin. 'Dichterbij', 20.15 uur. Goes. De Mythe, Scott en Muriel's 'Familie Magie Show!' 15.00 uur. Vlissin gen, Arsenaaltheater, Road- movie on the Road, Life per formance NoCode, 15.00 uur. Middelburg, café 't Schut tershof, Danny Vera's, Sun day Sessions, 17.00-20.00 uur. Vlissingen, café Groen Licht, Jamsessie, 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye. Co pycat, live on stage, 22.30 uur. Middelburg, Stads- chouwburg, Beumer en Drost, 'Moord en Brand', 15.00 uur. Middelburg, café Desafinado, Jazzebel, 21.00 uur. GOES - Poppentheater Sim Bolus speelt op woensdag 25 februari in Het Ambachtscen- trum in Goes twee extra voor stellingen van het programma Ei, ei, dit ben jij. Het poppentheater brengt een humoristisch verhaal over ruzi ënde kippen en een haan die een bijzondere oplossing bedenkt. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar maar ook volwassenen zullen plezier beleven aan de perikelen in het kippenhok. De optredens in het Ambachtscentrum aan de Kat- tendijksedijk in Goes beginnen om 14.00 en 15.45 uur. Kaarten reserveren kan via 0113- 212031. VLISSINGEN - De in Para maribo geboren cabaretier Roué Verveer spreekt op don derdag 19 februari in het Vestzaktheater in Vlissingen zijn eigen vermogen aan om dat van anderen aan de kaak te stellen. Verveer haalt alles uit de kast in zijn nieuwe pro gramma Eigen Vermogen. Verveer is een alleskunner. Hij is comedian, cabaretier, auteur, acteur en entertainer. Velen kennen hem van optredens bij The Comedy Factory en sket ches bij Kopspijkers. In het NPS-programma Weltevreden speelt Verveer Percy, die in zijn huis en studio allerlei beroemde gasten ontvangt. In zijn nieuwe voorstelling staat het vermogen centraal. Welk vermogen heeft hij zelf, en welk vermogen heeft het publiek? Dal hij daarbij de verschillende facetten van humor niet uit de weg gaat, is al snel duidelijk. Het optreden in het Vestzakthe- ater begint om 20.15 uur. Kaar ten kosten 12,50 euro. V I toont zaterdag (21 februari) begin van een nieuwe reeks Vul hieronder uv^ gegevens in, t twee keer de film Pietje Bell avonturen. Pietje is weliswaar knip de bon uit en neem deze I en de Tsarenkroon. Normaal een echte kwajongen maar hij zaterdag mee naar Cinecity. De I gesproken zou het bekijken heeft een hart van goud. On- bon is geldig voor de voorstel- 1 I van deze kindertopper zeven danks de pogingen van Buur- lingen van 11.00 en 13.45 uur. I I euro kosten. Wie deze bon man Geelman en zijn zoon Jo- Fans kunnen hoofdrolspeler 1 meeneemt, betaalt slechts vier zef om hem in een kwaad dag- Quinten Schram tussen de twee 1 euro entree! licht te stellen, slaagt Pietje er voorstellingen in benaderen J toch in te bewijzen dat hij zijn voorvragen of handtekeningen. I De Jacht op de Tsarenkroon hart op de juiste plek heeft zit- I staat bol van de doldwaze stre- ten. I ken van Pietje Bell. Samen met 1 I zijn roversbende De Zwarte Naam I I Hand zet Pietje de boel flink op Adres I stelten. Een sneeuwballenge- Postcode-woonplaats 1 vecht, een inbraak bij buurman k-J De vier mannen van Crème Fraïche swingen de zaal uit en zor gen voor hilarische scènes (foto: Chris de Bode)

de Faam | 2004 | | pagina 11