Van de Ven is sporttalent van het j aar Voetbalmuseum in Middelburg Zeelandia en RBC tekenen voor betere begeleiding van talentjes JOOSSE w %cJ lOct voordeel! Bieb-boeken per internet eicperl ij Kamperman Overal gezocht, Kunstschatten in muZEEum Cursus tekenen en schilderen in Hongarijen Zaalconcert Flying Eendracht Rijvaardigheids- rit voor senioren Dorpentoernooi Nietsche en ver draagzaamheid Cineconcert met pianisten-duo Lezing: oud zijn en aftakelen is niet nodig ZVU geeft yoga en mensendieck Geschiedenis van Middelburg in Biggekerke Wijkvergadering is uitgesteld Weekkrant voor Walcheren Cupido's menu 23^ Regio Eindelijk zijn Mohammed en Mervate samen Sjaak Bral maakt zich boos in Middelburg Valentijn 15 Ontroerende verhalen van onze lezers bij Expert gekocht Euro Iv Diesel autobedrijf Oude Rijksweg 6o - Nw. en St. Joosland In verwachting? zie pag 22 VLISSINGEN RESTAURANT HET STATION NIEUWS AAN DE KUST Golden Tulip SÉ (20\ deFaam ^DDELBV)^- de hele maand februari VERRAS UW GELIEFDE! Tomaren of uiensoep, 5 soorcen gebakken vis op spies, of 3 soortenN vlees, mer gepast garnituur en als afsluiting Sweet Valentine's, (en voor de dames een leuke verrassing) f Q/ 7 dagen per week geopend reserveren: (01 18) 418 019 Si of kijk op www.stefanos.nl Boulevard Bankert 756 Vlissingen Woensdag 11 februari 2004 - 07/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 VLISSINGEN - De Vlissingse motorcrosser Rinus van de Ven is tijdens het Zeeuwse Sportgala uitgeroepen tot sporttalent van 2003. Dres- suurkampioene Thamar Zweistra werd Zeeuwse sport vrouw van het jaar en Jean- Paul de Bruijn is haar manne lijke tegenhanger. Door Peter Godrie VLISSINGEN - De nieuwe ten toonstelling van het muZEEum in Vlissingen heet Zeeuwse Stukken - Schatten uit Zeeuwse Collecties. Tot en met 18 april kunnen bezoekers in terecht in het maritiem museum voor een verzameling die werd samenge steld door beheerders van Zeeuwse collecties. Hen werd gevraagd een persoonlijke keuze te maken uit hun eigen collectie. GOES - Onder leiding van te ken- en aquarelschilderleraar Frans v.d. Aa gaat een groepje belangstellenden tekenen en schilderen in de omgeving van Praag. Het vervoer gaat met ei gen auto's en de overnachtingen zijn in een groot huis. Belang stellenden kunnen zich aanmel den bij Frans v.d. Aa, telefoon 076-5419361. Voor meer infor matie kan ook gebeld worden naar 0118-431768. SEROOSKERKE - Muziekvere niging Flying Eendracht ver zorgt zaterdag 14 februari een zaalconcert in De Zandput in Se- rooskerke. Het thema is Flying Notes' en de aanvang is om 19.30 uur. Niet iedereen was in levende lijve aanwezig om de prijs te ontvan gen. Zweistra, uitverkoren vanwe ge haar Zeeuwse, Nederlandse en Europese kampioenschappen, was grote afwezige tijdens de Night of the Sports, dat afgelopen vrijdag voor de vijftiende maal werd ge houden. Ook de andere twee ge nomineerden, atlete Yvonne Wis se en zwemster Annabel Kosten, ontbraken op het toneel. Wisse, ook al vertegenwoordigd door haar moeder, had aangegeven het te druk te hebben. Ton Kienhuis, directeur van het organiserende Sport Zeeland, maakte zich-niet al te druk over de afwezigheid van een paar belang rijke personen. "Annabel zou pro beren hier te komen, maar het is ze niet gelukt. Het is nu wat ma gertjes, maar ze zijn aan het spor ten. En daar nomineer je ze voor." ...lees verder op pagina 23... VLISSINGEN - De Prinses Maxima, het nieuwe fietsvoetveer voor Vlissingen/Breskens, is afgelopen maandagochtend voor het eerst varend getest. De proefvaart stond eigenlijk al gepland op dinsdag 27 januari, maar kon toen niet doorgaan. Er werd aan wal gestart mei inschepen en ontschepen en het testen van de stabiliteit. Daarna werden diezelfde tests varend gedaan. De testpersonen waren 85 maritiem officierstudenten van de Hogeschool Zeeland, evenzoveel maritiem officierstudenten van ROC Zeeland en hun begeleiders. De Prinses Maxima liep vorige maand lichte schade op toen het te hard op de aanmeerponton in Vlissingen voer. VLISSINGEN - Wie zich al tientallen jaren zonder ernsti ge problemen door het verkeer beweegt, heeft geen reden om te denken dat zijn rijgedrag vlekkeloos is. Om senioren daarvan te doordringen, hou den 3VO, ANWB en Bovag dinsdag 9 maart een rij- vaardigheidsrit voor oudere automobilisten. Volgens de organisatie is een lange ervaring niet alleen een vriend, maar ook een vijand. On gemerkt sluipen er routines in de rijstij 1. Daarmee worden nogal eens fouten gemaakt. Tel daarbij nog eens op - aldus de organisa ties - dat het verkeer en de krui singen veel ingewikkelder zijn geworden, dan is het helemaal geen luxe om aan een rit mee te doen en na afloop te horen waar fouten zijn gemaakt. Deelnemers krijgen adviezen tijdens een ken nismakingsgesprek voor aan vang van de rit. Naafloop wordt er geanalyseerd'. Alles bij elkaar neemt de test een ochtend of een middag. Wié 9 maart wil mee doen, kan zich aanmelden bij 3VO in Zoutelande of 0118- 431850 in Vlissingen. Automo bilisten van vijftig jaar en ouder kunnen deelnemen. MIDDELBURG - In het nieu we vrijetijds- en zakencen trum Zep in de Mortiere in Middelburg komt een Voetbal museum. Het museum is een initiatief van' sportjournalist Matty Verkamman die het plan aanvankelijk ontwikkelde voor Rotterdam en in tweede instantie voor Amsterdam. "De plannen kwamen tot stand door samenwerking met Johan Derksen van VI, Jaap de Groot, chef sportredactie Telegraaf en Hugo Borst, AD en Studio Sport", vertelt de Noord-Beve- landse sportjournalist. "We wa ren al een eind met Rotterdam gevorderd, maar die gemeente viel af nadat Leefbaar Rotterdam aan de macht kwam. Op zeker moment kwam Middelburg in beeld". Middelburg wordt ge noemd als 'bijzonder geschikte locatie'. "Zeker met de ontwik kelingsplannen die er voor de Mortiere zijn. Daar staat een grote organisatie achter. 'Waar om Zeeland?' zei men. 'Draai het om, juist Zeeland' antwoord de ik." Het voordeel van Zeèland, Middelburg, is volgens Matty Matty Verkamman spaarde in de loop der jaren aardig wat voetbalattributen. (foto: Tannic de Jonge) Verkamman dat er hier geen grote professionele voetbalclubs zijn waar het museum aan ge koppeld kan worden. Het wordt dus nadrukkelijk geen Feijen- oord-, Ajax- of PSV-museum. "En er komen meer landen aan bod dan Nederland alleen." Ver kamman wil per land een kamer inrichten, zodat ook de toerist zich thuisvoelt in het Voetbal museum. Voetbalgeschiedenis MIDDELBURG - Zeelandia Middelburg heeft een samenwerkingscontract getekend met eredivisieclub RBC Roosendaal. De overeenkomst houdt onder meer in dat talen ten bij de Middelburgse voetbalclub beter wor den begeleid als ze bij RBC een jeugdopleiding volgen. Eerder tekenden de voetbalclubs Ter- neuzen, Zierikzee, Kloetinge en Tholense Boys een dergelijk contract. Jongens die de opleiding in Brabant volgen worden optimaal begeleid. Er zijn middelbare scholen voor hen en ze krijgen huiswerkbegelei ding. Bovendien kunnen de Middelburgse talen ten vier dagen per week trainen. Op de zaterd agen zijn wedstrijden. RBC belooft dat ze dan rond 17.30 uur thuis zijn. RBC ziet ook hel be lang van de overeenkomst met Zeelandia Middelburg. Er wordt voorkomen - aldus Paul van der Kraan, directeur algemene zaken bij RBC - dat jaarlijks talentjes gedesillusioneerd afhaken. De opleiding duurt minimaal twee jaar. Jongens die er mee (moeten) stoppen, krijgen begelei ding naar hun oude club. Verder heeft RBC toe gezegd een aantal oefenwedstrijden in Middel burg te komen spelen met diverse teams. Jong RBS spart in elk geval tegen het eerste van Zee landia Middelburg. Selectiespelers van RBC zullen bovendien aanwezig zijn om de prijzen bij Midclburgse toernooien uit te reiken. advertentie moet er in het museum te zien zijn vanaf 1865 toen in Engeland de FA begon als afscheiding van rugby. En alle 657 Nederlandse internationals krijgen er een plaatsje. In de ruim dertig jaar dat Verkamman in de sportver slaggeving zit, verzamelde hij tal van attributen, zoals de oudste voetbalschoen van Nederland uil de jaren 1890, nationale voet balshirts. oude ballen, foto's en een enorm archief. Hij ziet het museum volledig zitten: "In het gigantische complex dat in de Mortiere ontwikkeld wordt, kan het voetbalmuseum een grote publiekstrekker zijn," blikt hij hoopvol vooruit. WESTKAPELLE - Maar liefst twintig scholen doen mee aan de voetbalwedstrijden in het kader van het schoolvoetbal Dorpen op Walcheren. De jongens spelen woensdag 31 maart en de meisjes een week later, woensdag 7 april. De wedstrijden worden gespeeld op De Prelaat aan de Dominees hofweg. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 13 uur. MIDDELBURG - Aarnout de Bruyne spreekt zondag 15 februa ri in de kantine van Zorgstroom aan de Breestraat 15 in Middel burg over verdraagzaamheid. Hij doet dat op uitnodiging van het Humanistisch verbond, afdeling Walcheren, aanvang 10.30 uur. Centraal staat een stelling van Nietsche. De Bruyne weegt die af tegen tweeduizend jaar (on)ver- draagzaamheid. VLISSINGEN - De pianisten An drea Mudronova en Ivan Siller treden zondag (15 februari) op als vleugelduo. Tijdens een C'in- eConcert in CineCity in Vlissin gen speelt het duo quatre mains - samen achter dezelfde vleugel. Mudronova en Siller brengen werken en solostukken van Kur- tag, Bach, Robert Schumann, Maurice Ravel en Franz Schu bert. Het concert staat onder aus piciën van het Koninklijk Conser vatorium te Gent. Het begint om 11.30 uur. MIDDELBURG - Het Natuur kundig Gezelschap Middelburg heeft professor dr. R.G.J. Westendorp van de Universiteit Leiden uitgenodigd voor een spreekbeurt met de titel "Waar om worden wij oud?' Behandeld wordt de zin: 'Veroudering is niet noodzakelijk en niet onver mijdelijk'. Ook is het niet waar - aldus de stelling van Westen dorp - dat veroudering onvermij delijk is. Deze lezing staat voor vrijdag de dertiende februari op het programma, begint om 20 uur en wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. MIDDELBURG - De ZVU be gint nieuwe cursussen Yoga en Mensendieck. De twaalf lessen yoga beginnen woensdag 18 fe bruari en worden gehouden in het gebouw van de Stichting Padma aan de Seissingel in Middelburg, aanvang 19 uur. Mensendieck be gint dinsdag 3 maart en deze cur sus beslaat eveneens twaalf lessen en vinden plaats in het gebouw Molenwater 33 in Middelburg, aanvang 11.15 uur. Voor aanmel den: 0118-6348000. B1GGEKERKE - 'Middelburg voor, in en na de oorlog' luidt de titel van een lezing die drs. H.J. Vader houdt tijdens de openbare jaarvergadering van de Stichting Dorpsraad Biggeker ke. Hij ondersteunt de lezing met dia's. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehou den in het Dorpshuis in Bigge kerke. MIDDELBURG - De wijktafel van de gemeente Middelburg voor de bewoners van het cen trum wordt niet op 24 maart, maar woensdag 14 april gehou den. Dit in verband met te ver wachte drukte. Plaats van hande ling is de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Het begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse bibliotheken stap pen óver op een nieuw com putersysteem waardoor het mogelijk is om ook thuis via het internet de leengegevens en de beschikbare boekenti tels te bekijken. Dat systeem gaat dinsdag 17 februari in de lucht. Omdat cr nog het een en ander aan de computers gesleuteld moet worden, zijn de meeste Zeeuwse bibliotheken gesloten op zaterdag 14 en maandag 16 februari. Alleen die van Hein- kenszand en de centrale bieb in Vlissingen blijven gewoon open. Wanneer het nieuwe ca talogussysteem in werking is, kunnen de inwoners van Zee land thuis via internet zien wat er in de bibliotheken aan boe ken, cd's, dvd's video's en tijd schriften voorhanden is. De nieuwe intemetcatalogus is via de verschillende sites van dc bibliotheken te gebruiken. Zo is die van Middelburg te vin den op www.zebi.nl en die van Vlissingen via de gemeente lijke website www.vlissin- gen.nl (advertentie) Even stoom afblazen? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en heet u van harte welkom! Stel zelf een tongstrelend 3-gangenmenu samen, voor slechts 618,50. Écht lekker eten doe je bij Het Station! Tel.: 0118-465909 WÉSrDUlr; KCU0l<CSK(''/LiSHNïl wi's 20% korting op onze gastronomische brunches. 0; ';""i (15 en 22 februari: 7 en 21 maart) .;S Nu voor 16,50 p.p. (kinderen speciaal tarief) Vergeet ook de valentijnsbrunch met een roos 'Hp voor de dames niet! Bel. fax ol' mail gerust L voor Uw reserveringen of nadere informatie i'3&/S 'T Westduin 1 -4371 PE Koudckcrke (Vlissingen) E wcstduin@zeelundnei.nl I www.wcstduin.nl T (003l)-(0)-l 18-552510-F (003l)-(0)-l 18-552776 V'

de Faam | 2004 | | pagina 1