Sjaak Bral fileert en filosofeert in nieuwe show Op Ware Grootte Mylène d'Anjou is ster van haar eigen leven Wereldberoemd fascinerend Japans slagwerk in theater Romantische held met clownsneus Eerste gedeelte Mosselrock Live Demopresentaties Soul en jazz met een beetje blues in Rilland VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Black Valentine en Groove to Chill techno-editie in De Piek Disco Dance Party in Arsenaal Komedie 'Het begon met Eva' PODIUM Optreden Mike Zinzen Quartet Gitaarrockband Mamilla in Zak Feestje School of Rock Cold Mountain Something's Gotta Give Once Upon A Time In Mexico Shouf Shouf Habibi Welcome To The Jungle Mona Lisa Smile The Last Sumarai Pietje Bell Sneak Van God Los - Moviezone Wilbur Wants to Kill Himself My Life without Me Indrukwekkend, komisch, aangrij pend en emotioneel verhaal over een huisvrouw die nog kort te le ven heeft. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 11 februari 2004 De Faam Pagina 11 Première Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Brother Bear Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Donderdag, vrijdag, maandag en dinsdag 16 15 uur Hero In de vijfde tot derde eeuw voor Christus droomt de koning van Qin ervan als eerste keizer Chi na te regeren. Daardoor is hij het doelwit van vele huurmoorde naars. De koning belooft macht en rijkdom aan degene die de huurmoordenaars kan verslaan. Première Woensdag 13.45 en 16.15 uur. Peter Pan Nieuwe avonturen van Peter Pan. Voorpremière Zaterdag en zondag 16.15 uur. Spy Kids 3D: Game Over Spy Kid Juni probeert zijn zus Carmen te bevrijden, die gevan gen zit in een 3-D computerspel. Première Dagelijks 13.45, 19.00 en 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. Niet op maandag 21.45 uur en dinsdag 13.45 uur. Romantische komedie over twee boezemvrienden, Thijs (Antonie Kamerling) en Ben (Beau van Erven Dorens). Première Dagelijks 16.15 en 19.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Za terdag 24.15 uur. Gitarist en herrieschopper De wey Finn (Jack Black) doet zich voor als zijn huisgenoot Ned (Mike White) en begint met les geven op Horace Green. Als hij de kinderen van groep zeven iets klassieks hoort spelen, is hij vastbesloten om de muzikantjes om te vormen tot een spetteren de rockband. Voorpremière Dinsdag 19.00 uur. Volgt dc levensloop van drie mensen die door de oorlog uit hun omgeving zijn weggerukt en laat zien hoe ze zowel licha melijk als geestelijk volledig van elkaar afhankelijk worden. Dagelijks 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Niet op dinsdag 21.45 uur. Harry Sanborn (Nicholson) is een eeuwige vrijgezel die af spraakjes maakt met vrouwen onder de dertig jaar. Een weck end met zijn laatste verovering Marin (Amanda Peet) eindigt onverwachts met hartklachten. Marin's moeder gaat Harry ver zorgen en dan blijkt dat Harry ook vrouwen van zijn eigen leeftijd heel aantrekkelijk kan vinden. Dagelijks 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Niet op dinsdag 19.00 uur. Drugsbaron Barrillo is van plan een coup te plegen tegen de pre sident van Mexico. F.1 Mariachi en de corrupte CIA agent Sands moeten de coup zien te verijde len. Dagelijks 16.15. 18.45 en 21.45 uur. Y De twintigjarige Ap (Mimoun Oaïssa) een in Nederland gebo ren Marokkaan probeert zijn plek te vinden in de Nederlandse samenleving. Dinsdag 13.45 uur. The Pianist Het verhaal begint met de Duit se bezetting van Warschau en volgt dan bijna mechanisch de vernietiging van de Joodse be volking. Dagelijks 16.15 en 21.45 uur. Niet op woensdag 16.15 uur. Zaterdag 24.15 uur. «5 Beck (The Rock), de 'trouble shooter' heeft als opdracht Tra vis (Sean William Scott) te red den uit een slepend avontuur in Brazilië. Dagelijks 13.45 en 19.00 uur. Niet op woensdag. Julia Roberts speelt een profes sor kunstgeschiedenis, een zelf bewuste dame die haar vrouwe lijke studenten stimuleert hun ei gen mogelijkheden te ontdekken en dat is zeer ongebruikelijk in de jaren vijftig. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur. Vrij dag, zaterdag, zondag 18.45 en 22.00 uur. De wegen van twee krijgers, ka pitein Nathan Algren en Samoe rai Katsumoto kruisen elkaar, als kapitein Algren wordt inge huurd om Japans eerste dienst plichtige leger te trainen. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45 en 19.00 uur. Vrijdag en zaterdag 13.45 uur. Zondag 11.00 en 13.45 uur. Calender Girls Waar gebeurd verhaal van een groep vrouwen die naakt pose ren voor het goede doel en daardoor internationale be roemdheden worden. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Dagelijks 13.45 en 20.45 uur. Lord Of The Rings: The Return Of the King Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuur zee van Mount Doom werpen, om de legers van Sauron te stop pen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 13.45 uur. Zondag 11.00 en 13.45 uur. Woensdag 13.45 en 16.15 uur. Finding Nemo Nederlands gesproken Een spetterend onderwaterspek takel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber. Donderdag 20.00 uur. Geweldige acteurs in deze snelle, ruwe en geniale gangsterfilm, ge baseerd op het optreden van de Bende van Venlo. Vrijdag 22.00 uur, zaterdag 19.30 uur, maandag 20.00 uur. In een kil en druilerig Glasgow beschouwt Wilbur liefde als een ondraaglijke last. Maar als hij zijn leven wil beëindigen, begint het pas! Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22.00 uur, zondag, dinsdag en woens dag 20.00 uur. Woensdag 14.00 uur. Knorretjes Grote Film 5+ - kinderfilm Winnie de Poch en zijn vrienden gaan op zoek naar Knorretje, die weggelopen is. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Grimm Jacob en zijn zus Marie worden in het bos door hun vader achter gelaten. Jacob vindt een briefje van zijn moeder die hen maant naar haar broer in Spanje te gaan. Eenmaal in Spanje blijkt hun oom te zijn overleden. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Alexandra's Project Steve komt op zijn verjaardag thuis en treft zijn huis leeg aan. Zijn vrouw is verdwenen en heeft een videotape achtergelaten met de tekst, 'play me'. MIDDELBURG - Cabaretier Sjaak Bral heeft de afgelopen jaren bewezen op geheel eigen kracht door theaterland te kunnen razen. De Hagenees komt met zijn vierde avond vullende theaterprogramma 'Op ware grootte' naar de Stadsschouwburg in Middel burg Sjaak fileert het fileleed: "Je moet alleen nog maar auto's op de weg toelaten die al afbetaald zijn." Sjaak maakt zich boos. Over de manier waarop wij voedsel gebruiken om de wereld te verdelen in rijk en arm: "We hebben het meeste voedsel van de wereld - én de meeste diëten om te voorkomen dat we het opeten." Sjaak Bral, pseudoniem voor Marcel van der Heyden, is autodidact. Hij wist al op jonge leeftijd dat hij niet onder een baas wilde werken. Op zijn ze ventiende stond hij in kroegen en zaaltjes als stand-up comedi an. "Confronterend, op het eind van de avond gooide ik stukken slachtafval in het publiek. En daarna wegwezen, want dan kreeg je die stukken weer teruggegooid." Brigitte Kaan dorp ontdekte hem min of meer toen ze tijdens één van die avonden een 'ouwe scharrel karbonade boven op d'r oog' kreeg. Bral is ondertussen de status van Haagse moppentapper ont stegen, In zijn vierde theater programma beschouwt Bral de wereld en zijn bewoners als een armzalige verzameling stofjes in de wind, niet in staat om de zaken op ware grootte te be zien. Fileleed: "Gaan we mee maken hoor, dat we nog in de file van de vorige dag staan." Genetische manipulatie van Sjaak Bral: "Gaan we meemaken hoor, dat we nog in de file van de vorige dag staan." (foto: PR) uur. voedsel: "Chinezen eten alles op vier poten, behalve stoelen". Volgens Bral is het aardse be staan een tranendal vol klein ongeluk en groot ongemak. 'Op Ware Grootte' is anders dan zijn vorige shows. Er zitten ook serieuze liedjes in. Boven dien voorziet een driekoppige band, bestaande uit Rob Sprinkhuizen, Rik Fennis en Jo Didderen, de conferences van muziek. Hoewel hij nooit een theateropleiding volgde, laat hij in zijn show zien dat hij het the atervak wel heeft geleerd. Tij dens zijn 'Haags kwartiertje' vuurt hij snelle, korte grappen af. "Mijn vriendin is aan het af vallen. Ze verliest drie kilo per maand. Ik heb uitgerekend dat ik over anderhalf jaar helemaal van haar af ben." Sjaak Bral speelt op 12 februari om 20,00 uur in de Stads schouwburg. Kaarten kosten vijftien euro. VLISSINGEN - In De Piek in Vlissingen is op vrijdag 13 fe bruari de tweede editie van Groove to Chill. Trisomy en Her Enchantment spelen op zaterdag 14 februari in De Piek. Zij zorgen met hun me- tal-muziek voor een Black Va lentine. Op de techno-editie van Groove to Chill draaien DJ Kiwi, Demi- an, Joeri en Verdine Bel. Demi- an is een lokaal talent met een funky stijl. Her Enchantment bestaat sinds 1994, eerst bekend als Crucified Corpse. De zeskoppige heavy metal band kreeg in 1998 een platencontract en brengt daarna het debuutalbum Sagas uit. Het geluid van Trisomy is beïn vloed door stijlen als rock, go- tliic, doom en metal. Toch legt de band een sterke nadruk op het gevoel. Groove to Chill is 13 februari om 21.30 uur in De Piek. Kaar ten kosten vijf euro. Trisomy en Her Enchantment spelen op 14 februari om 22.00 uur. Kaarten kosten ook vijf euro. MIDDELBURG - In thea tercafé 't Schuttershof in Middelburg is op 15 februa ri het eerste gedeelte van de Mosselrock Live Demopre sentaties. Vanaf 15.30 uur treden achter eenvolgens Southern Company, Gaining Ground, Scwar, New Hazard,Slik en Yes You Did op. Zij krijgen dertig minuten de tijd voor een kort maar krachtig optreden. Daarin kunnen ze het Mosselrockbestuur en het pu bliek overtuigen dat zij op 21 augustus onmisbaar zijn op het Mosselrockpodium in Yerseke. Het publiek ziet bij de presenta ties een gevarieerd muzikaal aanbod van Zeeuwse bodem. Dat loopt uiteen van Neder landstalige poprock van Scwar, tot 'metalcore' van Gaining Ground. Door na afloop een for mulier in te vullen of te stem men via de website, kan het pu bliek zijn mening geven over de bands. De optredens van de eerste Mosselrock-presentaties zijn op 15 februari in 't Schuttershof, vanaf 15.30 uur. De toegang is gratis. Het tweede deel van de presentaties is op zondag 29 fe- bruari. VLISSINGEN - Het Arsenaal theater in Vlissingen is op Va lentijnsdag decor voor een 70's en 80's-Partv. Het theater wordt 14 januari omgebouwd naar een jaren '70 discotheek voor de Disco Dance Party. Dansen en alle discohits van toen meezingen, dat is dc bedoe ling van de Disco Dance Party, aangekleed met veel spiegelbol len, wijde pijpen en disco-video- clips. De muziek wordt verzorgd door 70's en 80's DJ's. De Disco Dance Party is op 14 februari om 220.00 uur in het Arsenaaltheater. Kaarten kosten 12.50 euro. KRABBENDIJKE - Podium Reimerswaal heeft een cabare tière van formaat in huis ge haald op Valentijnsdag. Mylè ne d'Anjou speelt op 14 febru ari haar nieuwe programma 'Star' in De Meiboom in Krabbendijke. Mylcnc d'Anjou begon haar car rière in de showbusiness twaalf jaar geleden. Ze had haar zang talent ontwikkeld door zangles van onder andere Karin Bloe men. Het liefste wilde ze 'ge woon spelen'. Ze deed overal allerlei audities, maar nergens werd ze aangenomen. Na veel proberen besloot ze dat er een einde moest komen aan haar mislukte carrière. "Ik dacht: voordat ik het opgeef, ga ik eerst nog zelf een productie maken. Dat mislukt uiteraard ook. maar dan kan ik met een gerust hart stoppen en bij de Henia gaan werken." Die eerste productie verliep niet vlekkeloos, maar was toch redelijk succesvol. En het beviel de cabaretière bijzon der goed. Ondertussen is dit haar vijfde voorstelling en was d'An jou ook al te zien in televisiepro gramma's zoals Ook Dat Nog. Mylène neemt het publiek in Star mee op strooptocht met haar stem als wapen. Met de borsten vooruit en de hakken in het zand is ze niet meer uit het veld te slaan. En zij zal zijn wie zij is: een star. Vol moed, troost en humor geeft zij het publiek de mogelijkheid zelfster te wor den van hun eigen leven. Want wie niet naar de sterren reikt, raakt ze ook nooit aan. Toch? Mylene d'Anjou speelt haar voorstelling Star op 14 februari in De Meiboom. Het begint om 20.00 uur en kaarten kosten elf euro. RILLAND - De band Carmen Gomes Inc. speelt op 21 fe bruari hun programma 'Souljazz with a bluesy touch'. In Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland verzor gen zij een sfeervolle thema avond. De musici zijn jong, toch erva ren, enthousiast en intuïtief. Carmen Gomes is de zangeres van de band en is zeer muzi kaal. Zij schrijft de teksten en componeert ook de meeste nummers. Ze speelde onder an dere al met Louis van Dijk en met het Metropole Orkest. Bo vendien trad Gomes op op het North Sea Festival. Carmen Gomes Inc. speelt op 21 februari om 20.00 uur in Luctor et Emergo. Kaarten kosten twaalf euro. MIDDELBURG - Toneel-vere niging 'Tot Leringhe ende Ver- maeck' treedt op in De Vergul de Baars in Middelburg. Het gezelschap voert het blijspel 'Het begon met Eva' op. Wijkvereniging 't Zand-Stro- menwijk is de initiatief-nemer voor de toneelavond. In de pau ze is er een verloting. Het toneelstuk is op 20 februari om 20.00 uur. Leden betalen vijf euro, niet-leden zeven. VLISSINGEN - Osaka Da- dada-dan Tenko is een Ja panse slagwerkgroep die wereldberoemd is onder de naam Tenko. De groep geeft vrijdag 20 februari een op treden in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. In 1987 werd Osaka Dadada- Dan Tenko opgericht door danser en choreograaf Isaya Mondori. Na jarenlange inten sieve muzikale en fysieke trai ning gaven ze in 1992 hun de buutconcert. De hechte en ge disciplineerde groep bestaat uit tien muzikanten. Tenko groeide in binnen- en buitenland uit tot een zeer po pulaire slagwerkgroep. In ei gen land worden ze vaak door de overheid gevraagd om Ja pan of Osaka te promoten. De groep geeft op eigentijdse wij ze uitdrukking aan zowel de traditionele als de hedendaag se muziek en cultuur van Ja pan. De dans van Isaya Mon dori is gebaseerd op de tech nieken van de traditionele Ja panse dans. Tenko speelt op bijzondere en traditionele Ja panse instrumenten. Dc be langrijkste plaats daarbij is voor de odaiko, een imposante Japanse drum. Ook de slag werkers bewegen op choreo grafie van Isaya Mondori. Een voorstelling van Osaka Dada- da-Dan Tenko is een fascine rende belevenis. De voorstelling Beat for To morrow van Osaka Dadada- Dan Tenko is op 20 februari om 20.15 uur in het Arsenaal theater in Vlissingen. Kaarten kosten twintig euro. MIDDELBURG - Het natio nale toneel brengt na achttien jaar de toneelklassieker Cy rano de Bergerac weer in de Nederlandse Theaters. Op 14 en 15 februari is het romanti sche toneelstuk te zien in de Stadsschouwburg in Middel burg. Cyrano de Bergerac is een gro te, romantische held met de ziel van een dichter en de neus van een clown. Hij is man van eer en een onverschrokken militair. Hij is even roekeloos in de lief de als in de strijd. In het geheim koestert hij een grote liefde voor zijn nichtje Roxane. Hij weet dat zijn lachwekkende ui terlijk een gelukkige liefde in de weg zal staan. Cyrano's af keer van zijn buitensporig grote neus weerhoudt hem ervan zijn liefde te verklaren aan Roxane. Hij kan dit alleen verborgen achter het knappe gezicht van Christian de Neuvillette. Deze is fysiek aantrekkelijk maar even gevoelig als een deur. Cy rano helpt hem en is daardoor zelf eindelijk in de gelegenheid zijn gevoelens voor Roxane te uiten. Samen zijn Cyrano en Christian de ideale aanbidder. Maar als ze naar het front ge stuurd worden, nemen de ge beurtenissen een dramatische wending. De regie van het toneelstuk is in handen van Franz Marijnen en Stefan de Walle zet met zijn komische en poëtische talent een warme Cyrano neer. Cyrano de Bergerac is te zien op 14 en 15 februari om 20.00 uur in de Stadsschouwburg. Kaarten kosten 21 euro. Middelburg, Stadsschouw burg, Sjaak Bral, 'Op Ware Grootte', 20.00 uur. Vlissin gen. Arsenaaltheater, Nilgün Yerli,Held op blote voeten', 20.15 uur. Goes, 'l Beest. De Piranha's, Dc martelgang van..., 20.30 uur. Heinkenszand, De Stenge, Willem Vermandere. 20.00 uur. Vlissingen, Vestzak'99. Guido Weijers, 'Myosotis'. 20.15 uur. Vlissingen, De Pick, Groove to Chill, 21.30 uur. Vlissingen, café dc Concurrent, Double Talk. 17.00 uur. Meliskerke, dorpshuis Ons Huis, toneel vereniging Serooskerke. ko medie, Madame Futura, 20.30 Middelburg, Stadsschouw burg. Het Nationale Toneel. 'Cyrano de Bergerac', 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaal- theater, Disco Dance Party. 22.00 uur. Vlissingen, Vest zak'99, Het Volk, 'Vlegelja ren', 20.15 uur. Krabbendij ke, De Meiboom. Mylène d' Anjou. 'STAR', 20.00 uur. Vlissingen, Dc Piek, Trisomy en Her Encheantment, Black Valentine, 22.00 uur. Wolp- haartsdijk, Witte Kerkje, The Goose City Singers, Valen- tijnsconcert, 20.00 uur. Goes, 't Beest, UK Subs KontHaarHaneKam, 21.00 uur. Vlissingen, restaurant Piccard. The 2-Tones en The Elvis Live Show, Rock and Roll party, dansdemonstra- ties, Rockin'Fire. 21.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Het Nationale Toneel, 'Cyrano de Bergerac', 20.00 uur. Vlissingen, Cine City, Andrea Mudronova Ser- gyi Starzhynskiy, 11.30 uur. Vlissingen, café de Concur rent. Not James Dean. 17.00 uur. Goes, De Mythe, Brass band Excelsior, 12.00 uur. Ovezande, café De Zak, Ma- milla, gitaarrockband, 16.30 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, live on stage, 22.30 uur. Middelburg, café Des- afinado, Mike Zinzen quar tet, 21.00 uur. MIDDELBURG - Het Mike Zinzen Quartet treedt woens dag 18 februari op in Jazz Eetcafé Desafinado in Middel burg. Zinzen is een bekende Belgische alt-saxofonist en is op alle gebieden in de jazz thuis. Zinzen (1932) was in 1952 lei der van zevenmansformatie The Skylarks die in Duitsland rond toerde voor het Belgische leger. Daarna speelde hij in verschil lende jazzcafés en clubs in Ant werpen. Eind jaren zeventig ging hij weer terug naar de ge structureerde muziek en werkte hij samen met dansers, dichters, acteurs en actrices op internatio naal en hoog niveau. Het kwartet bestaat verder uit Wout Hendriks op piano, Kris Duerinckx op drum en Eric He- ynsdijk op contrabas. Het optreden begint om 21.00 uur en de toegang kost elf euro. OVEZANDE - Gitaarrock band Mamilla geeft zondag 15 februari een optreden in Café De Zak in Ovezande. De rock band speelt vooral eigen mu ziek, beïnvloed door Deep Purple en Iron Maiden. Mamilla speelde al in het voor programma van Normaal en De Dijk. De band, die dit jaar haar tienjarig jubileum viert, werd in de beginjaren al genomineerd voor beste demo bij de Zeeuwse popprijzen. Bovendien haalden ze de top vijf van Zeeuwse be lofte. De vijfkoppige band bestaat uit Ruud Aerssens, Rick de Visser, Etienne van Oeveren, Bas Mat- thijsse en Henri de Bruin. Het optreden in Café De Zak begint om 16.30 uur. De toe gang is gratis.

de Faam | 2004 | | pagina 11