een nieuwe keuken én een nieuwe hypotheek Keukemarket Westerschelde containerterminal Statenvergadering Stooktabel Week 5 Zuiver water Commissies een keuken plus... en mogelijk... iciële Mededelingen Eerst de keuken... dan de hypotheek 10 JAAR ZEKERHEID Milieu Ontwerp-vergunning KoSa Netherlands B.V. Woensdag 4 februari 2004deFaam Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 6/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Pagina 13 Abdij Nieuws DELTA\ llll DELTA Comfort B.V. Speciaal voor onze klanten die tijdens het stookseizoen hun gasverbruik willen bijhouden, plaatsen wij wekelijks de streefverbruiken. DELTA Comfort B Postbus SOA» ki'io KA Middelburg Uw jaarverbruik (mJ) Het streefverbruik deze week (m') Het streefverbruik vanaf 26/10/2003 (m5) T; 0800-51 50 E: info@delta.nl www.delta.nl Uw streefverbruik is afhankelijk van uw jaarlijkse gasverbruik (zie kolom 1). In de tweede kolom staat het bijbehorende gemiddelde streefverbruik van de afgelopen week. Deze kunt u vergelijken met uw daadwerkelijke verbruik, om te bekijken of u bespaart. Voor meer informatie over de stooktabel en besparingstips kunt u terecht op www.delta.nl of contact opnemen met onze afdeling Klantenservice, 0800 - 5150. Tegenstanders van de Westerschelde containerterminal op de publieke tribune tijdens het statendebat oktober 2002 Volgende week vrijdag, 13 febru ari, praten provinciale staten over vervolgonderzoek voor de Westerschelde containerterminal in Vlissingen-Oost. Zij doen dat aan de hand van het rapport Analyse van en advies over het dossier Westerschelde Containerterminal van directeur A.C. ten Thij van FTT Proces ontwikkeling BV in Delft. Gedepu teerde staten gaven opdracht tot het rapport nadat de Raad van State de streekplanherziening voor de terminal had vernietigd. Belangrijke elementen voor ver volgonderzoek zijn de regels van de vogel- en habitatrichtlijn van de Europese commissie die voor de Westerschelde gelden. Aan getoond moet worden welke wezenlijke of significante ver anderingen er voor de natuur op treden. Vervolgens moet duidelijk worden of die ingrepen in verhou ding staan tot de baten van een containerterminal. Zo moet onom stotelijk vast komen te staan dat de terminal aan de Kaloot in Vlis singen-Oost de versterking van de Zeeuwse economie tot doel heeft en dat die versterking op een andere locatie niet tot dezelf de resultaten leidt. Het onder zoek mag zich niet beperken tot de plaats van vestiging zelf; ook de routes die de containers vanaf de terminal gaan volgen moeten onder de loep worden genomen. Dat houdt onder meer in dat het achterland, met de 'spoorge- meenten' Goes, Kapelle en Reimerswaal, zoveel mogelijk gevrijwaard wordt van geluids- en trillingsoverlast. Belangrijk is ook dat de externe veiligheid van alle natransport, dus zowel per spoor, schip als auto, goed in kaart wordt gebracht en waar nodig in maatregelen wordt om gezet. Gezamenlijk De staten wordt aanbevolen het vervolgonderzoek samen met allerlei partners en instanties uit te voeren. Het gaat dan niet alleen om de overheidsinstituten als ministeries en gemeenten. Ook instanties als Redt de Kaloot en de milieubeweging zouden waardevolle bijdragen aan het geheel kunnen bieden. Voortgang De resultaten van het vervolgon derzoek, dat onder de leiding van een projectteam gestalte zou moeten krijgen, moeten eind juni beschikbaar zijn. De kosten die ermee zijn gemoeid, bedragen 250.000 euro. Aan de hand van de uitkomsten kunnen provinciale staten dan uiterlijk in oktober beslissen of zij de procedure voor een streek planherziening voor de Wester schelde containerterminal op nieuw willen beginnen. Debat Het debat over de terminal vrij dag 13 februari is te volgen vanaf de publieke tribune in de statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Het rapport, waarop de staten zich baseren, is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. Lezen en downloaden kan ook: www.zeeland.nl. leveringsgarantie geen aanbetaling gratis kookklare installatie 10 jaar garantie op keuken, apparatuur en werkblad 10 jaar lang jaarlijks onderhoud de laagste rente van Nederland arbeidsongeschiktheidsverzekering waardedaling van uw woning verzekerd verzekering tegen onvrijwillige werkloosheid na 10 jaar gratis nieuwe keukenapparatuur Voor mensen met een huurwoning bieden wij deze voordelen in een leaseplan met vaste lage maandlasten www.keukenmarket.nl t 0165 - 510 600 Roosendaal Noord - A17 - afslag 21, Openingstijden ma t/m vr 9.30 tot 18.00, vrijdag koopavond, za 10.00 tot 17.00 Elke eerste zondag (september t/m mei) van de maand geopend van 11.00 tot 17.00 ATMS partners Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om' een vergunning Wet milieubeheer van KoSa Nether lands B.V. voor uitbreiding van de productie van de polyolenfabriek, inclusief een betere verwerking van de daarbij ontstane restpro- ducten. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlisingen- Oost, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie M, no. 526, 559, 576 en 609. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 5 februari tot en met 3 maart 2004 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en bij de afde ling publiekszaken van de ge meente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 4 maart 2004 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per- soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 25 februari 2004 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost, (tel. 0118- 631769). Donderdag 12 februari buigen bestuurders en ambtenaren van de provincie en de gemeenten en waterschappen in Zeeland zich over watervervuiling als gevolg van diffuse bronnen. Ook ambte naren van rijkswaterstaat Zeeland zijn voor de bijeenkomst uitgeno digd. Organisator is het regio team Zuiver Zeeuws water. Onder vervuiling vanuit diffuse bronnen wordt onder meer ver staan het uitspoelen van mest stoffen in het grond- en opper vlaktewater. Ook andere, niet direct herleidbare vervuiling valt eronder. Inleiders tijdens de themadag zijn gedeputeerde M. Kramer van water en beleidsmedewerkers W. van Zeventer van de hoofddirec tie rijkswaterstaat en A. van Bremen van de Unie van water schappen. Dagvoorzitter is radio- en tv-pre- sentatrice Helge Prinse. De deelnemers wordt in de och tend gevraagd via stemkastjes hun standpunten kenbaar te maken over diverse stellingen, 's Middags wordt in groepsver band gesproken over diffuse bronnen in relatie tot duurzaam beheer, duurzaam bouwen en afkoppelen. Wie belangstelling heeft voor de themadag in de Stadsschouw burg van Middelburg, Molenwater 99, kan zich aanmelden via www.zuiverzeeuwswater.nl of bij provinciaal medewerkster water en bodem A.E. Korteweg, post bus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631110. Bent u bezig met een nieuwe eigen woning? Of overweegt u met de overwaarde van uw woning een nieuwe keuken aan te schaffen? Kijk dan eerst bij Keukenmarket naar een nieuwe keuken, want ook voor uw hypotheek kunnen wij u een zeer aantrekkelijk voorstel doen. Laat u uitgebreid informeren in onze showroom. werkdagen worden ingezien bij het informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. De infor matie kan ook worden verkregen via www.zeeland.nl. Vrijdag 6 februari, 9.45 uur, ver gadert de commissie 28 Lucht vaartwet. Op de agenda staan voorstellen om de kostenverantwoording en het jaarverslag van 2003 goed te keuren. Andere punten zijn wijziging regelgeving voor de regionale en kleine luchtvaart, discussie over ultralight vliegtuigen, ingekomen en uitgaande brieven, waaronder het rapport paraspringen en tot slot mededelingen van het vlieg- veldbestuur. Woensdag 11 februari, 14.00 uur, vergadert de Provinciale Onderwijsraad (POR), afdeling Basis Onderwijs en Speciaal Onderwijs (BOSO). Beleidsmedewerker J.A.J.A. van Aspert houdt een inleiding over School en Cultuur. Andere onder werpen zijn het herziene vakan- tierooster 2004-2005, jeugd- monitor themarapport 4 en de verkiezing van een voorzitter en vice-voorzitter. Verder is er een verzoek van het Landelijk Steun punt Educatie Molukkers. Beide vergaderingen zijn in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De agenda's en de bijbeho rende stukken kunnen worden ingezien bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400. Provinciale staten vergaderen vrijdag 13 februari, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De publieke tribune is vrij toegankelijk. De vergadering begint met de vragensessie: statenleden kunnen tot uiterlijk een uur voor de ver gadering kenbaar maken welke vragen zij aan het dagelijks be stuur willen voorleggen. Economie en ruimte Aan de hand van een analyse en een advies wordt de staten ge vraagd nader onderzoek te doen naar de inrichting van een contai nerterminal in Vlissingen-Oost. Onder Westerschelde containter- terminal, hiernaast, wordt daarop nader ingegaan. Beleid per gebied De laatste jaren is het gebruik beleid voor delen van de provin cie integraal aan te pakken. Voorbeelden zijn Schouwen-West, Walcheren en West Zeeuwsch- Vlaanderen. Om hiermee door te kunnen gaan, wordt de staten 8 ton gevraagd. Cultuur De uitgangspunten voor het cul tuurbeleid zijn neergelegd in Cultuur continu. Daaraan toege voegd zijn het advies van de raad voor cultuur en een nadere notitie van cultuurgedeputeerde drs. H. van Waveren. Als de staten er mee instemmen, kan het college de uitgangspunten verder uitwer ken voor de jaren 2005-2008. Natuur en milieu Geld is nodig voor natuur en land schap en voor water. Daarvoor zijn de kwaliteitsimpuls Groen en Blauw ontwikkeld. Projecten in beide beleidsterreinen kunnen worden gesubsidieerd; voor Groen wordt 7 ton gevraagd; voor Blauw 4,4 ton. Staatsbosbeheer wil voormalige waterwingebieden als natuurge bieden overnemen van Delta NV; de provincie betaalt mee in de kosten. Voor de uitvoering van het milieu beleidsplan in de komende jaren wordt de staten 205.000 euro op jaarbasis gevraagd. Voor de verplaatsing van De Koninklijke Schelde Groep van de binnenstad van Vlissingen naar Vlissingen-Oost kan - door aan passing van de regeling sanering industrielawaai - aanspraak wor den gemaakt op Europese subsi die. In plaats van jaarlijks, zou de Zeeuwse milieuprijs tweejaarlijks moeten worden uitgereikt. Dat schrijven gedeputeerde staten aan provinciale staten. Doordat een subsidieregeling is vervallen, komen er namelijk minder inzen dingen binnen. De prijs bestaat uit een geldbedrag en een speci aal gemaakt kunstwerk. Water en wegen De Groen-Links-statenleden Timmerman en Wiersma doen in een initiatiefvoorstel aanbevelin gen voor de bestuurlijke inrich ting van het waterbeheer. Het voorstel van de indieners en het Presidium - voorzitter en fractie voorzitters - is dit stuk eerst in de commissie ecologie en water te behandelen. De PvdA-statenleden De Koster en Luijendijk-Bergwerf vinden dat gedeputeerde staten moeten onderzoeken of de waterschap pen hun wegbeheer goed uitvoe ren. In hun initiatiefvoorstel vra gen zij hoeveel geld de schappen uitgeven en of de provincie de zelfde taken mogelijk beter zou kunnen doen. Inzage De agenda en stukken van de Statenvergadering kunnen op ^^^Keukenmarket loopt voorop in service kwaliteit

de Faam | 2004 | | pagina 13