Walcheren krijgt eigen archeoloog Muzikale straatnamen in Mortiere Test luid alarm Wijkaanpak zoekt Debgt over mj|jeu juryleden spekcheque Inspireren Paneldiscussies 'Bewoners in beeld' op Cool FM en in Scoopera bew°™in Rookmelders onmisbaar in woning Wijziging vergaderdata wijktafels Nieuwe krant KinderPersBuro woensdag 28 januari 2004 de FAAM pagina 5 Rooiaanvragen Vergaderingen Collectes Werken aan riolering milieu Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.n! of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 De straten op de Mortiere worden vernoemd naar muziekinstrumenten en artiesten. De aannemer is bezig met de aanleg van een rotonde en de toegangsweg naar de Mortiere. Foto: Mieke Wijnen De colleges van de gemeenten Vlissingen, Veere en Middel burg hebben ingestemd met het voorstel een beleidsarche- oloog aan te stellen voor de drie Walcherse gemeenten. De gemeenten besparen hiermee veel tijd en geld op het gebied van archeologisch onderzoek. Na de aanstelling van 1 jaar vindt de oprichting van de Wal cherse Archeologische Dienst (WAD) plaats. Nu schakelen de gemeenten voor onderzoek archeologische bure aus in. Deze bureaus kampen vaak met tijdgebrek en hun onderzoeken zijn kostbaar. Door de invoering van de nieuwe ar- cheologiewet in 2005 komt er een grotere vraag naar archeologisch onderzoek in Nederland. De ar cheologische bureaus krijgen het nog drukker. Door de afhankelijk heid van de Walcherse gemeen ten van hen, nemen de vertragin gen van projecten en kosten toe. De brandweer test maandag 2 fe bruari het luid alarm. Om twaalf uur moeten in heel Middelburg de sirenes 1 minuut en 26 seconden te horen zijn. Het maandelijks De gemeente heeft een aan vraag ontvangen voor de kap van een wilg aan de President Kennedylaan 39 en een es aan de Radenhove 68. Door de WAD zijn de gemeenten zelf het bevoegd gezag en hoeft niet meer gewacht te worden op de goedkeuring van de Provinci aal archeoloog. Ook kan de WAD zelf archeologisch onderzoek doen. Hierdoor hoeven minder vaak bureaus ingeschakeld te worden. Dit kan veel tijd en geld besparen. Iedere gemeente stelt 35.000 eu ro beschikbaar voor het verkrijgen van archeologiebeleid, alle voor bereidingen voor het oprichten van de Walcherse Archeologi sche Dienst en andere voorko mende werkzaamheden ten aan zien van archeologische inventa risaties. De beleidsarcheoloog wordt orga nisatorisch ondergebracht bij de gemeente Middelburg. Zijn kan toor is in het Zeeuws Archief. De Gemeenten Vlissingen en Veere huren door middel van een contract de archeologische dien sten in. Foto: Mieke Wijnen testen van de sirenes is begin september gestart. Door het alarm iedere maand af te laten gaan moet de herkenbaarheid van het signaal worden verhoogd. Voor meer informatie of voor een re actie kan je terecht bij Jeanette van Nieulande van Vergunningverlening en Handhaving, telefoon 67 54 20 of e-mail jearij@middelburg.nl Belang stellenden kunnen tegen een rooi- aanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Weer een actie rondom 'Bewo ners in Beeld'. Vanaf 4 maart kunt u vijf discussies over de toekomst van Middelburg bijwo nen op vijf aaneengesloten don derdagavonden, van zeven tot acht uur in de Scoopera, het ge bouw van Scoop, naast het poli tiebureau in Middelburg. Kunt u daar niet bij zijn, dan kunt u de discussies op twee momenten in de week volgen op de lokale radiozender COOL FM. De gemeente Middelburg wil zo veel mogelijk bewoners betrekken bij het ontwikkelen van haar be leid. Middelburg wil een mooie provinciehoofdstad zijn en blijven. Een stad waar het voor jong en oud, goed wonen, werken en re- Jaarlijks breekt in zo'n 6000 woonhuizen brand uit. Daarbij vallen ongeveer 50 doden en 500 gewonden. Doden vallen er vooral wanneer een brand te laat wordt ontdekt: als rook en vuur zich al hebben verspreid en vluchtroutes zijn afgesne den. Brand overvalt mensen onvoor stelbaar snel. In een paar minuten kan een beginnend brandje een grote uitslaande brand met ex treem hoge temperaturen worden. Of verandert de dichte rook van een smeulbrand uw vertrouwde omgeving in een doolhof. Eenvou dige maatregelen zoals het plaat sen van rookmelders en het ma ken van een vluchtplan kunnen een hoop ellende besparen. Want hoewel uw lijf en leden redden het allerbelangrijkste is, hakt het grote verlies van bezittingen met emoti onele waarde er ook diep in. Rookmelder Een rookmelder - een apparaat dat de aanwezigheid van rook aangeeft - waarschuwt voor het te laat is. Zonder het alarmsignaal van de rookmelder wordt een brand die 's nachts uitbreekt of ontstaat in ruimten waar niemand aanwezig is te laat ontdekt. Daar bij komt dat de heftige rookontwik keling juist slaapverwekkend De zevende krant van het Kin- derPersBuro is van de persen gerold. Deze editie staat vol interviews over het eenjarig bestaan van Pa let in de Magistraatwijk. Daar naast schrijft verslaggeefster Lau ra over de Korczakschool en Ar duin. De kinderen kunnen nu ook op pad om filmopnames te ma ken. Een gemeentelijke spek- cheque zorgde ervoor dat het KPB een videocamera aan kon schaffen. De KinderPersBurokrant is gratis af te halen in Palet of de voorlich- In februari komen de gemeente lijke commissies bij elkaar om te vergaderen. De bijeenkomsten zijn openbaar en beginnen om half acht in het stadhuis. De com missie programmabegroting ver gadert dinsdag 3 februari. De le den van de commissie maat schappelijke zaken komen op woensdag 4 februari bij elkaar. De vergadering van de commis sie Ruimte staat gepland voor maandag 9 februari. De commis- In februari gaan enkele orga nisaties de straat op om geld of kleding in te zamelen voor hun goede doel. Stichting Ak- tie '68 houdt op 4 en 5 februa ri een kledinginzamelingsac- tie. Binnenkort valt een plastic zak in de bus waar je kleding in kunt stoppen. Wanneer je geen zak hebt ontvangen of meer infor matie wil kan je de stichting bel len, telefoon 043 363 76 57. De hulporganisatie Dorcas collec teert van 2 tot en met 7 februari in Arnemuiden. Van 9 tot en met 14 februari zamelt de Hersen- stichting Nederland geld in. Am nesty International collecteert van 16 tot en met 21 februari. creëren is. Maar wat is daar voor nodig? Welke voorzieningen pas sen daarbij in de wijken en dor pen? Daarover wil de gemeente graag uw mening horen. De discussies staan onder leiding van Theo Rietveld van COOL FM, de organisatie is in handen van Scoop in opdracht van de ge meente. Belangrijke uitspraken op de avonden worden verwerkt in de sociale kwaliteitsatlas. Elke donderdagavond zal gediscussi eerd worden over een bepaald thema met elke keer zes mensen aan tafel, vertegenwoordigers uit de zes wijken en kernen. Volgen de week leest u op deze pagina meer over de onderwerpen en wanneer de uitzendingen op COOL FM zijn. werkt door de giftige koolstofmo- noxide die vrijkomt. Wakker wordt u dus niet van de rook, maar wel van het alarmsignaal van een rookmelder. Om brand tijdig te ontdekken moet u een of meerde re rookmelders ophangen. Be langrijk is dat u voldoende rook melders in huis bevestigt op de juiste plekken. Er zijn optische rookmelders en ionisatierookmelders. Optische rookmelders zijn duurder maar wel beter omdat ze (soms minu ten) eerder rook signaleren. Rook melders op batterijen moet u elke drie maanden testen. Rookmelders die u weg wilt gooi en, mogen niet in de prullebak. U kunt ze inleveren bij de gemeente of de winkelier waar u een nieuwe rookmelder koopt. Rookmelders worden onder andere verkocht in de grote doe doe-het-zelfzaken of bouwmarkten. Vluchtplan Brand maakt van uw huis een doolhof. Zorg daarom voor een goed vluchtplan en oefen dit re gelmatig. Mocht er ooit brand bij u thuis uitbreken, dan weet u wat u te doen staat. Uitgebreide infor matie vindt u op de site van de Stichting Consument en Veilig heid: www.veiligheid.nl. tingswinkel van de gemeente aan de Stadhuisstraat. Wil je ook mee werken aan de krant? Bel dan met Esther van den Bosch van de Bre de School, telefoon 61 67 60. Persburo op radio Naast krant en film zijn de journa listen van het KPB ook op de radio te horen. Iedere donderdagavond om acht uur bespreken de kinde ren op COOL FM het nieuws. De omroep is te ontvangen via 105.3 FM, 107.1 FM, 107.7 FM en op de kabel via 105.5 FM en 106.4 FM COOL FM herhaalt de uitzending zondagavond om acht uur. sie Algemeen Bestuur vergadert dinsdag 10 februari. De gemeen teraad van Middelburg vergadert maandag 22 februari. Voor woensdag 4 februari staat een extra raadsvergadering over de Roosevelt Academy gepland. Er staat een punt op de agenda: verstrekken van krediet voor aanpassing van de gebouwen van de Roosevelt Academy. De ze vergadering begint om zeven uur. De aanvangstijd van de commissie Maatschappelijke Za ken is door de extra raadsverga dering verzet naar half negen. Het riool in de Oude Koude- kerkseweg, Burgerweidestraat (tussen Oude Koudekerkse- weg en Langevieleweg) en Lan- gevieleweg (tussen Burgerwei destraat en De Ruyterstraat) is aan vernieuwing toe. De werk zaamheden beginnen 1 maart. De klus is, indien het weer het toelaat, 23 juli afgerond. Wie meer wil weten over de voor genomen werkzaamheden is donderdag 5 februari om half vijf van harte welkom in de kantine van de dienst Ruimte aan de Vlis- singsestraat 21. Medewerkers van het gemeente lijk ingenieursbureau zijn aanwe zig om uitleg te geven en vragen te beantwoorden. De straten in de Mortiere wor den vernoemd naar bekende jazz- en bluesartiesten. Eerder had het college van bur gemeester en wethouders al be sloten dat de ontsluitingsweg naar de Mortiere de naam Jazz- Bewoners die initiatief nemen om de leefbaarheid in hun wijk te verbeteren kunnen daarvoor beloond worden met een spekcheque. De waarde van een spekcheque varieert van een geldbedrag van 125 tot maximaal 1500. Een jury beoordeelt alle aan meldingen. En daar gaat het hier nu om. Wijkaanpak is op zoek naar juryleden. Meestal is er In feestelijke uitreiking van de spekcheques per jaar. Dit brengt drie tot vier dagdelen werk per jaar met zich mee. Een leuke niet al te belastende vrij willige functie dus kan iedereen zich aanmelden als jurylid. Middelburg is onderverdeeld in Arnemuiden, West, Noord, Zuid, Dauwendaele en Binnen- Informeren en inspireren. Dat zijn de twee eisen waaraan de jaarlijk se excursie van de Middelburgse gemeenteraad moet voldoen. Het route krijgt, halverwege over gaand in de Bluesroute. Er is aan sluiting gezocht bij het thema Jazz en Blues en daar zijn de straatna men Howlin' Wolf, John Lee Hoo ker, Muddy Waters, Robert John son en Duke Ellington uit voortge komen. Op een onderbordje is in- stad. Voor ieder gebied zoeken wij een jurylid. Wanneer meer dan twee kandidaten per gebied zich aanmelden dan bepaalt de wijktafel door middel van stem ming wie er wordt benoemd. Indien je belangstelling hebt voor deze leuke vrijwillige func tie bij de gemeente Middelburg, kan je dit schriftelijk kenbaar maken. Stuur voor 15 februari een brief naar het Secretariaat van Wijkaanpak, ter attentie van Anja Jonkman, Afdeling Be- stuursondersteuning, postbus 6000, 4330 LA MIDDELBURG. Of stuur een mail naar a.jonk- man@middelburg.nl Neem voor meer informatie contact op met Wijkaanpak, An ja Jonkman of Bram van Houte. Te bereiken onder telefoonnum mer 67 57 88. programma richtte zich afgelopen vrijdag op de uitvoering van de strategische projecten. Per bus werd een bezoek gebracht aan de formatie te lezen over de muzi kant. Maar er zit meer muziek in de Mor tiere. De Klarinet- en Fagotweg zijn al aangelegd. Verder komt er een Paukenweg, Tromboneweg, Tubaweg en Contrabasweg. Gemeente Middelburg houdt op donderdag 19 februari een debat over haar (toekomstige) milieubeleid, ledereen die bij milieu betrokken is, overhe den, bedrijfsleven, instellin gen en burgers, is van harte welkom om mee te praten. De gemeente is bezig met het opstellen van een milieubeleids plan. Dit plan omvat alle belang rijke milieuzaken binnen Middel burg en probeert deze op elkaar af te stemmen zodat er sprake is van één milieubeleid. In het plan komt te staan wat de ge meente wil gaan bereiken en wat ze hiervoor wil gaan doen de komende vier jaar. Om dit plan te kunnen opstellen heb ben we de mening en visie no dig van betrokken Middelbur gers. Hiervoor organiseren we een debat. Zo vinden wij bij voorbeeld dat nieuwbouwwo- Mortiere, Palet in de Magistraat- wijk, de nieuwbouw in het Sta tionsgebied en de bouwput van het A-theater, Daarnaast was er Momenteel wordt in de Schroe- weg een rotonde aangelegd. Vanaf de rotonde kan je het bedrijven- en winkelgebied be reiken. Het verkeer kan vanaf juni 2004 van de rotonde gebruik maken. ningen zoveel mogelijk op de zon gericht moeten zijn om energie te besparen. Wat vindt u? En vindt u dat de gemeente meer aan natuurontwikkeling moet gaan doen? Vertel het ons donderdag de 19e, wij horen het graag van u. Het debat is in de burgerzaal van het stadhuis en duurt van zeven tot elf uur. De raad is de hele avond aanwezig als toe hoorder. Bent u geïnteresseerd in milieuzaken en heeft u hier een mening over dan nodigen wij u van harte uit het debat bij te wonen. U kunt zich opgeven door uw naam, adres en tele foonnummer te e-mailen naar info@middelburg.nl. Of bel naar Daan Arkesteijn, telefoon 67 52 42; hij is bereikbaar op dinsdag tot en met donderdag van een tot vijf uur. Foto: Mieke Wijnen een wandeling door de Veerse- poort Na de lunch bracht de raad een bezoek aan de bedrijven Var an en Scheldebouw. Fragment van beschilderd gratuit de Westmonsterkerk. Opgegraven bij de herinrichting van de Markt. Foto: Mieke Wijnen Onlangs was op deze pagina de jaarplanning voor de verga derdata van de wijktafels te le zen. In de voorjaarsronde zijn twee wijzigingen aangebracht. De vergadering van wijktafel West is van woensdag 17 maart verplaatst naar woensdagavond 3 maart. De bijeenkomst begint om acht uur in kerkencentrum De Morgenster. De voorjaarsverga dering van de wijktafel van Arne muiden is op woensdag 17 maart. Het overleg stond eerst gepland op woensdag 10 maart. Agenda's en verslagen van de wijktafels vind je op middelburg.nl onder de knop Wijkbeheer. IK si V 2#-:$ .IS-.:-!: HIW 1 mm Raadslid Eleveld (midden) en raadslid De Ruiter (rechts) in gesprek met een directielid van Scheldebouw.

de Faam | 2004 | | pagina 5