Katoenen broeken 130,-110,- 90,- aO,- 2 stuks voorjtfü,- min 30% nu 75,- Hugo Boss colbert 160r Kostuum-shirt- das min 30% nu 189r Casual shirts 35,-75,- 49^90 2 stuks voor SO,- Katqenen broeken, rib en jeans 63r Colbert -pantalon - shirt en das I6O7 Jacks alle merken 299,- 249,- 199,- voor,209,-179,- 139,- Leren jacks v&r voor imr \mr min 30% nu 209r104r Wollen winterjassen nu 139r 99r B O S min 30% nu Boss Gant Gaastra For Fellows Contrada min 30% nu Teelt van zilte gewassen geeft Zeeuwse boeren een alternatief Nuttige informatie eindtoets basisschool Bos Men Shop geeft 30% extra korting op de vaak al voor de helft afgeprijsde artikelen min 30% nu Hugo Boss Brax Gardeur Mac Pierre-Cardin Greenfield 79^0 2 stuks voor-90^ Setprijs 2297- Hugo Boss Gaastra Gant Tenson Stones Jupiter X99,- voor lam min 30% Mou Setprijs 229r- Setprijs BOSOMEN •SHOP www.bosmenshop.nl IN DE STERREN Woensdag 28 januari 2004 de Faam Pagina 16 De getikte weken bij Bos 390,-330;- +pantalon, shirt en das min 30% nu 35r min 30%nu 145J" 1257 997 Goes, Lange Vorststraat 56, tel. (0113) 214530. Middelburg, Lange Delft 1, tel. (0118) 61 3047. Middelburg, Lange Delft 37, tel. (0118) 650666. RAM Privé: vertrouwen is goed, maar vergeet niet ae andere partij ook te horen. Liefde: weinig tijd voor elkaar, maar benut de tijd die er is wel inten sief. Geld: grote aankopen uitstellen, wacht tot fe bruari. Topdag: zaterdag. STIER Privé: je maakt het jezelf niet gemakkelijk en dat is in deze periode niet verstandig. Liefde: je gaat twijfelend door het leven en dat is niet alleen voor jezelf vervelend. Geld: iemand probeert van je onoplettendheid misbruikt te maken. Topdag: zondag. TWEELINGEN Privé: slechte berichten gaan net langs je heen. Probeer je in te dekken. Liefde: je partner komt met een verrassend voorstel. Geld: snel actie onder nemen loont. Topdag: vrijdag. KREEFT Privé: er komt een ver leidelijk aanbod, maar het is nu niet de goede tijd hiervoor. Liefde: als je de eerste stap hebt gezet, gaat de rest overrompelend snel. Geld: een meevaller brengt je in een qoed humeur. Topdag: donderdag. LEEUW Privé: sombere verhalen van collega's hebben geen vat op jou en pro beer dat zo te houden. Liefde: er is iemand die heel graag iets met je wil, maar dat niet durft zeggen. Geld: iemand probeert misbruik te maken van je zwakste schakel. Topdag: dinsdag. MAAGD Privé: als het erom gaat spannen kun je zelfs goede vrienden niet ver trouwen. Liefde: al je charmes gebruiken om een foutje weg te werken. Geld: je krijgt een aan trekkelijk voorstel waar je gerust op in kunt gaan. Topdag: zaterdag. WEEGSCHAAL Privé: een onverwachte afspraak zorgt ervoor dat je je toekomstplan nen helemaal ziet ver anderen. Liefde: praat maar even niet over je gevoelens, dat komt later wel. Geld: veel dingen zijn toch duurder dan je had gedacht. Topdag: maandag. SCHORPIOEN Privé: investeren in contacten is nu meer dan ooit van levensbe lang. Liefde: weerzien met een oude bekende roept ongedachte ge voelens op. Geld: grote aankoop uitstellen om kleine te kunnen doen. Topdag: woensdag. BOOGSCHUTTER Privé: er is een spel om de macht gaande, waarbij je je beter af zijdig kunt houden om straks toe te slaan. Liefde: niet iedereen is gediend van over rompelingstactieken. Geld: een mooie aan bieding toch nog eens bij de concur rentie bekijken. Topdag: zondag. STEENBOK Privé: je wordt op de proef gesteld zonder dat je net merkt. Liefde: heftige gevoe lens gaan de boven toon voeren. Geld: een impulsaan koop blijkt een treffer in de roos. Topdag: vrijdag. WATERMAN Privé: tijd voor ont spanning en naden ken over volgend jaar. Liefde: nu alvast voorbereidingen voor romantiek op een la ter tijdstip. Geld: een slim plan ijkt te gaan werken. opdag: zaterdag. ï1, VISSEN Privé: heen en weer geslingerd: gaat het nu wel of niet goed? Hoe dan ook: tijd voor rust en bezin ning. Liefde: je bent erg gevoelig voor prikke lingen, maar beheers je. Geld: blijven rekenen, blijven tellen, dan valt het nog mee. Topdag: donderdag. YERSEKE - Zeeland kan een belangrijke rol spelen in de kweek van zilte ge wassen als zeekraal, lamsoor en zilte to maten. Deze nieuwe vorm van landbouw kan boeren in Zee land, die vaak kam pen met een tekort aan zoet water, een alternatieve bron van inkomsten bieden, denken ze bij het Centrum voor Schelpdieronderzoek in Yerseke. Dat centrum viert van daag het 25-jarig be staan en heeft nog ve le ambities. Zo komt minister Veerman het nieuwe Innovatieplat form Aquacultuur in- staleren. En de land bouwuniversiteit van Wageningen ziet het centrum in Yerseke als ideale denktank om nieuwe landbouw- en viskweekmogelijk- heden te bedenken en te onderzoeken. Met de teelt van zilte planten, zeekraal en lamsoor, maar ook zilte tomaten, gaat het centrum binnen kort aan de slag. "De landbouw die vaak een tekort aan zoet water heeft, is gebaat met deze zilte teelt", zegt Aad Smaal, hoofd afdeling Schelpdier Onder zoek van het centrum. "Zeeland is de beste streek is om dit te doen. Zeeland is een proeftuin, heel kans rijk. Hier kan dit uitge probeerd worden", zegt Smaal". Een nieuwe ambitie is ook het kweken van andere soorten schelpdieren zoals ja kobsschelpen en kok kels. Verder onder zoekt het centrum hoe kwekers controle kunnen hebben op de voortplanting van mossels. "Er is een chronisch tekort aan mosselzaad. De schelpdiersector is af hankelijk van natuur lijke zaken zoals broedval. Door om standigheden zoals een zachte winter, kan broedval langer uitblijven. We willen met onderzoek de broedval verbeteren", legt Smaal uit. Voor de gecontroleer de voortplanting van mossels opent het centrum vandaag een soort mosselkinder kamer. Smaal: "Daar kweken we de kleine mossels op totdat je ze kunt uitzaaien." De voorloper van het huidige Centrum voor Schelpdieronderzoek was in 1955 de vesti ging van een hulpla boratorium (RIVO) in Wemeldinge. Vanwe ge de uitvoering van de Deltawerken, met een afgesloten Oosterschelde, ver huisde dit instituut naar Texel. Na het be sluit om de Ooster schelde open te hou den kwam het schelp dieronderzoek terug naar Zeeland. Kwaliteitscontroles vormen êen belangrijk deel van het werk. "De consument wil kwa liteit, geen bacteriën", stelt Smaal "Algen produceren toxinen, de mossel kan er te gen, maar deze zijn wel schadelijk voor mensen. Daar zijn goede testen voor ontwikkeld." Met onderzoek probeert het Centrum voor Schelpdieronderzoek in Yerseke onder andere de mos- selkweek te verbeteren. (foto: Jaap Wolterbeek) Zo'n 170.000 leerlin gen van ruim 6400 ba sisscholen in Neder land nemen op 10, 11 en 12 februari deel aan de eindtoets voor het basisonderwijs. Hoort uw kind hier ook bij, dan kunt u uw zoon of dochter helpen bij het voorbereiden op de toets. Door uw kind gerust te stellen, uit te leggen wat de bedoe ling is van de toets en wat er precies gaat ge beuren. Na het basisonderwijs gaan alle kinderen in Nederland naar een school voor voortgezet onderwijs. Bij de keuze voor een bepaald type voortgezet onderwijs spelen verschillende factoren een rol: uw wens als ouder, het advies van de basis school en vaak ook de resultaten van een eindtoets. Scholen hebben de keuze uit verschillende eindtoet sen, waarvan de Cito- toets het meest wordt gebruikt. De vragen die kinderen te maken krijgen, gaan over taal, rekenen, studie vaardigheden en wereldoriëntatie. Het aantal vragen per onderdeel verschilt, maar het zijn altijd meerkeuzevragen. De eindtoets is geen exa men. Het is een hulp middel bij het bepalen welk schooltype het beste past bij uw kind. De toets meet wat uw kind in acht jaar basis school heeft geleerd, maar zegt ook iets over eigenschappen die van invloed zijn op schoolsucces, zoals motivatie, concentratie en doorzettingsvermo gen. Oefenen voor de toets is dus eigenlijk niet nodig. Het kan echter wel helpen. Het is goed als uw kind weet welk type vragen het kan verwachten. Op 'http://eindtoets.ken- nisnet.nl' zijn voor elk vak verschillende voorbeeldopgaven te vinden. Daarnaast biedt de website on der meer informatie over faalangst, over wat er gebeurt als uw kind de toets mist door bijvoorbeeld ziekte of wat de moge lijkheden zijn als uw kind dyslecties of slechtziend is of moei lijk leert. Ten slotte komt natuurlijk ook de uitslag aan de orde. Wat zegt die en hoe bepalend is hij? Maakt uw kind binnenkort de eindtoets op zijn of haar basisschool dan kunt u hem of haar helpen bij het voorbereiden op de toets. Kijk eens op internet: 'http://eindtoets.kennisnet.nl' (Reen 20R6r£M T06TS\„ PAT K een MKkkie-!

de Faam | 2004 | | pagina 16