Provincie Zeeland Sociale zorg Thuis in Zeeland NU! 20% KORTING SAROUK Postbank Geldservice nu ook bij Meermarkt in Seerooskerke Rondom het Veerse Meer De Teeken Akademie Restitutie PSD-kaarten Kraamzorg TjTientadministratjE In verwachting? Officiële Mededelingen Sta dan even stil bij uw kraamtijd en regel het goed. Samen maken we er een onvergetelijke tijd van. (één van de bijna 3200 punten om geld op te nemen) Bel of mail voor inschrijving Tel. 0113-224040 Email: post@spkez.nl Tot 15 maart 2004 Diversen Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde Milieu Deelsaneringsplan Koopmansvoetpad 75 te Oost-Souburg DIVERSE TAPIJTEN HALVE PRIJS! Deze winkel heeft nu een nieuwe service: Postbank Geldservice, Dat betekent dat u hier als Postbankklant voortaan contant geld kunt opnemen. Tot 250 per dag. Zonder dat u iets hoeft te kopen. Bij winkels met Postbank Geldservice kunt u dus geld opnemen én krijgt u de persoonlijke service van een winkel. Bovendien kunt u er ook terecht voor Postbankbrochures en gratis Giro-enveloppen. De Postbank biedt deze Geldservice op steeds meer plaatsen in Nederland. Inmiddels kunt u op zo'n 3200 punten in het hele land terecht voor contant geld. Dat is de kracht van de Postbank Woensdag 28 januari 2004 de Faam Pagina 13 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 5/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 40 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Doordat Zeeland meer vergrijsd is dan de rest van Nederland kun nen er op termijn problemen onststaan bij de huisvesting van ouderen. Een groot deel van de woning voorraad is nu niet geschikt voor oude mensen. Daarom zou in het bouwprogramma meer ruimte moeten komen voor het bouwen van appartementen die ook ge schikt zijn als seniorenwoningen. Thuis in Zeeland, met cijfers en tabellen, kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocen- trum@zeeland.nl. Zoveel mogelijk mensen mee laten doen in het leven van alledag. Dat is het uitgangspunt van het Beleidskader sociale zorg. 'X. m p W &Ö5S5SS m ft f f WWW Over het algemeen zijn de in woners van Zeeland tevreden over hun woningen en de woon omgeving. Wel zijn er vrij veel verschillen per regio. Dat blijkt uit Thuis in Zeeland, een nota met kerngegevens over de woningbehoefte in de provincie Vermeld wordt dat de Ooster- scheldegio een groeiregio is in zowel economisch opzicht (werk gelegenheid) als ten opzichte van het aantal mensen dat zich er vestigt van buiten de provincie. Op Walcheren is de variatie in woningaanbod het grootst en in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de inwoners het minst geneigd te verhuizen. Wat opvalt in de Zeeuwse situatie is dat de woonlasten in vergelij king met de rest van Nederland lager zijn. Er zijn veel meer huis houdens van 55 jaar of ouder en de gezondheidstoestand van de ouderen in Zeeland is beter dan gemiddeld in Nederland. Het aantal allochtone huishou dens is laag, vooral van niet-wes- terse afkomst. De animo een woning te kopen, is in tegenstelling tot het gemid delde in Nederland, niet afgeno men. Geconstateerd wordt dat bewoners van huizen in stadswij ken niet zo tevreden zijn over hun leefomgeving en ze verwachten geen verbetering voor de toe komst. Aanbevelingen Aangezien de inwoners van Zee land over het algemeen tevreden zijn, moeten vooral de verbeter- punten aandacht krijgen. Dat betekent een betere afstemming tussen vraag en aanbod en een verbetering van de leefbaarheid in bestaande woonwijken. Er zullen meer niet al te dure gezins-koopwoningen en erg goedkope huurwoningen ge bouwd moeten worden, waarbij in de stadswijken aandacht moet zijn voor veiligheid en beperking van verkeersoverlast. In het Zeeuws Museum in de Abdij Middelburg is tot en met 29 februari een tentoonstelling ingericht met topstukken van de Teeken Akademie. Het 225-jarig jubileum van de oudste onderwijsinstelling van Middelburg wordt gevierd door op vijf locaties werken te laten zien van succesvolle tekenaars en schilders uit de bloeiperiode van de Akademie. Het Zeeuws Museum is één van die loca ties. Elke vrijdag- en zondagmiddag, tussen twee en drie uur, worden gratis demonstraties verzorgd over wat kunstenaars deden met pigmenten, krijt, doek en spie- raam. De toegangsprijs tot de tentoon stelling is €3,- per persoon. Voor kinderen tot 12 jaar is de toegang gratis en de museum kaart is geldig. Na reservering via telefoonnum mer 0118-653000 zijn ook (groeps)rondleidingen mogelijk. In de nota Beleidskader sociale zorg, programma's 2004, wor den elf deelgebieden van zorg en sociaal beleid genoemd, waarbin nen subsidies kunnen worden aangevraagd: gemakkelijk toe gang hebben tot maatschappe lijke voorzieningen, zoals sport en cultuur of het openbaar ver voer; wonen, zorg en welzijn; ver sterking van de in Zeeland wer kende zorginstellingen; samen werking en doorverwijzing binnen die instellingen; familie- en buren hulp of mantelzorg; vrijwilligers werk, sociale veiligheid, welzijn en platteland, integraal jeugdbe leid; iedereen moet kunnen mee doen en vernieuwing. In de nota wordt steeds per deel gebied aangegeven welke doelen de provincie zich stelt en wie als ambtelijk programmaleider werk zaam is. Politiek verantwoordelijk is gedeputeerde G.R.J. van Heukelom van zorg en sociaal beleid. Subsidies Voor 1 april en 1 oktober van elk jaar kan via een speciaal formu lier subsidie worden aangevraagd voor activiteiten die één of meer doelen van de deelgebieden in de sociale zorg nastreven. Er zijn projectsubsidies, activiteitensub sidies en exploitatiesubsidies. Projectsubsidies zijn bedoeld voor een veelheid van samenhan gende activiteiten, zoals het op zetten en uitvoeren van een pre ventieprogramma in de sociale veiligheid of de bevordering van bereikbaarheid van zorginstellin gen. Activiteitensubsidies zijn er voor incidentele acties, zoals het orga niseren van een congres, het maken van een folder of het hou den van een bliksemactie om één of meer onderdelen uit de zorg te belichten. Aanvragen voor acti viteitensubsidies van 5.000 euro of minder kunnen het hele jaar door worden aangevraagd; de termijnen van 1 april en 1 okto ber gelden daarvoor niet. Exploitatiesubsidies worden alleen verleend aan instanties die de hele provincie als werkterrein hebben. Dit jaar zijn er in dit genre subsidies voor het Anti-dis criminatiebureau en het armoede- platform Splinter. Met de invoering van het pro gramma 2004 is een aantal losse subsidiemogelijkheden ver vallen. Alle geld wordt via één of meer van de elf deelgebieden besteed. Vanaf half februari is het aan vraagformulier voor de subsidies op www.zeeland.nl beschikbaar. Het kan ook worden aangevraagd bij de afdeling welzijn, mevr. E. van Garsel, tel. 0118-631631. De ontvangers van het provin ciale geld wordt gevraagd hun ervaringen in projecten met ande ren te delen. Dat kan door hier over bij voorbeeld brochures te schrijven, websites te maken of conferenties te houden. Zo doende kunnen anderen met de opgedane kennis ook weer een steentje bijdragen aan de verbe tering van de sociale zorg. Samen Ter versterking van het provincia le beleid wordt instanties als Scoop, Sport Zeeland en Het Klaverblad gevraagd knelpunten in de Zeeuwse samenleving te signaleren en te melden. Boven dien kunnen zij aan de hand van eigen onderzoek de provincie adviseren. Zij kunnen tegelijkertijd als scha kel optreden tussen het provinci aal bestuur en de uitvoerende instanties die met de subsidies aan de slag gaan. Nota De nota Beleidskader sociale zorg, programma's 2004 is ver krijgbaar bij het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres info- centrum@zeeland.nl. De tekst is ook beschikbaar op www.zee- land.nl. In februari worden twee avonden georganiseerd over de ontwerp- gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer: -Kortgene, 4 februari in Dorps huis de Pompweie, Bernhard- straat 4 -Domburg, 11 februari in de F- zaal van het gemeenthuis Veere, Traverse 1. Beide avonden zijn van 19.30 tot 21.30 uur. In de concept-gebiedsvisie wor den de mogelijkheden geschetst om te komen tot een uitstekend bereikbaar gebied met gezond water, dat voor de recreant aan trekkelijk is en waar de waterhuis houding voor zowel landbouw als natuur optimaal is. Tot 15 maart kunnen de abonnementen of waardekaarten van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland nog worden verzilverd. Op die dag zijn de autoveerdiensten precies een jaar uit de vaart. Wie daarna komt, vist achter het net. Aanvragen voor restitutie van de waardekaarten normaal (WKN) en waardekaarten inwoners Zeeuwsch-Vlaanderen (WKZ) zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De formulieren kunnen ook worden aangevraagd via www.zeeland.nl, knop digitaal loket en vervolgens veel gestelde vragen. Wie over meerdere kaarten beschikt, moet per kaart een aanvraag formulier indienen. Van het uit te betalen tegoed wordt steeds 5 euro afgehouden voor administratieve kosten. De Prins Willem-Alexander vaart inmiddels in Italië. mmmmmmoaatmm Van dinsdag 3 t/m vrijdag 6 fe bruari 2004 verstrekken gemeen ten, gelegen aan de Ooster schelde, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snijden van zeegroente in het natuurmonument "Oosterschelde- buitendijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar, met een ontheffing, zee groente gesneden mag worden zit bij het aanvraagformulier. Er worden maximaal 284 ont heffingen verleend. Informatie kan worden ingewon nen via tel. 0118-631988, dhr. H.S. Zandstra van de directie Ruimte, Milieu en Water. WALCHEREN Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een deelsaneringsplan ont vangen van de gemeente Vlis- singen met betrekking tot de bodemverontreiniging op de loca tie Koopmansvoetpad 75 te Oost- Souburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het deelsaneringsplan in te stemmen (artikel 29, 39 en 40 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 28 januari tot en met 25 februari 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631722. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw S.M. v. Baal (tel. 0118-631722). OP AL ONZE MOOIE HANDGEKNOOPTE TAPIJTEN, ZOWEL KLASSIEK ALS MODERN PERZISCHE TAPIJTEN KONINGSTRAAT 9 GOES TEL. 0113-227101 OPENINGSTIJDEN: Dl. DO. VR. ZA. wmmm onderdeel van ING Ai) PRINS WILLEM-ALEXANDER

de Faam | 2004 | | pagina 13