Dronken biechtvader en slimme zusters in komedie De Reilanders Cabaretier vertedert met wollen muts Tragi-komedie over eenzame vrouw Filmen langs A58 voor A58 U2 Tribute in HeartBreak Café PODIUM CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST The Juke Joints swingen in Goes Ensemble Voice Four in Koorkerk Grandpa Nick in café Brooklyn Pater Moeskroen geeft een feestje Ten Years After is weer op de weg terug Mona Lisa Smile The Texas Chain- saw Massacre 0 The Fighting Temp tations 0 Underworld The Last Sumarai 0 Calender Girls 0 Scary Movie 3 0 Pietje Bell 0 Lord Of The Rings: The Return Of the King Finding Nemo 0 Finding Nemo 0 Sneak 0 Filmparty voor 55- plussers Le vélo de Ghislain Lambert - Moviezone Good bye Lenin! In This World Het Levende Bos - kinderfilm Dirty pretty things Whale Rider Woensdag 21 januari 2004 de Faam Pagina 11 Première Dagelijks 13.45, 16.15. 19.00. 22.00 uur. Zondag ook om II.00 uw. Julia Roberts speelt een profes sor kunstgeschiedenis, een zelf bewuste dame die haar vrouwelijke studenten stim uleert hun eigen mogelijkheden te ontdekken en dat is zeer ongebruikelijk in de jaren vi jftig. Première Dinsdag, woensdag, donderdag 19.00, 21.45 uur. Vrijdag, za terdag, zondag maandag 21.45, zaterdag ook om, 24.15 uur. Vijf jongeren zijn getuige van de zelfmoord van een meisje. In het eerstvolgende dorp zoeken ze hulp. Daar worden ze slachtoffer van een gestoorde man met een kettingzaag die hen van het leven wil beroven. Dagelijks. 13.45, 19.00 uur. Woensdag ook om 22.00 uur en zondag om 11.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. Niet op maandag 13.45 uur. Darrin Hill is net ontslagen en de schuldeisers zitten achter hem aan. Dan krijgt hij te horen dat zijn tante Sally hem een er fenis heeft nagelaten, maar hij moet er wel wat voor doen. Dagelijks, 21.45 uur. Zaterdag, 24.15 uur. Al eeuwenlang zijn de vampiers en lycans, weerwol ven met elkaar in oorlog. Se lene als Death Dealer is belast met het opruimen van de ly cans. Ze ontdekt dat de lycans een nieuw ras willen creëren, om zo de genadeklap uit te kun nen delen. Dagelijks, 13.45, 18.45 en 22.00 uur. De wegen van twee krijgers, kapitein Nathan Algren en Samoerai Katsumoto kruisen elkaar, als kapitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks, 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Niet op maandag 21.45 uur. Waar gebeurd verhaal van een groep vrouwen die naakt poseren voor het goede doel en daardoor internationale beroemdheden worden. Dagelijks, 19.00 uur. Cindy gaat op onderzoek uit, na het verschijnen van mys- terieuzegraancikels op het erf van Tom Logan. Dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag, 13.45 en 20.00 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, 13.45. 19.00 en 20.00 uur. Za terdag, 23.00 uur. Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vu urzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Nederlands gesproken Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Dagelijks. 16.15 uur. Originele versie Een spetterend onderwater- spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Maandag, 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Dinsdag 11.00 uur Optreden met aansluitend ver toning van de film Ramses. Donderdag, 20.00 uur. Een fanatieke en getalenteerde wielrenner koerst tussen hilar iteit en melancholie. Vrijdag, zaterdag 22.00 uur, zaterdag, 22.00 uur. Zondag, dinsdag 20.00 uur. De Oost Duitse Alex probeert zijn communistische moeder ervan te overtuigen, dat de Berlijnse muur er nog staat. Vrijdag, zaterdag, 19.30 uur, maandag, 20.00 uur. De filmer filmt over de rug van een vluchteling die Pakistan verlaat. Woensdag, 14.00 uur. Een bos komt tot leven zodra de mensen weg zijn, maar de bomen vinden hel maar niets als ze een telefoonpaal als buurman krijgen. Donderdag, vrijdag 20.30 uur. Twee illegale meisjes werken in een hotel in Londen, een broedplaats voor dingen die het daglicht niet kunnen verdragen. Als ze een schokkende ont dekking doen, kunnen ze niet naar de politie. Dinsdag en woensdag. 20.30 uur. In een klein plaatsje aan de kust van Nieuw Zeeland woont een Maori-stam. In elke gener atie staat een man aan het hoofd die ze Whale Rider noe men. WOENSDAG Vlissingen. café Popeye, Copycat, Live on Stage. 22.30 uur tot sluit. DONDERDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Fallen, moderne dans. acrobatiek, 20,00 uur. VRIJDAG Middelburg, Stadsschouw burg. Fay Lovsky. 'Maze of Mirrors', 20.00 uur. Middel burg, Bar Americain, The Dockers, bluesrock, 21.00 uur Goes, The HearlBreak Café, Tribute to U2, U2 repertoire, 22.00 uur. ZATERDAG Middelburg. Stadsschouw burg. De Paardenkathedraal. 'Dc Revisor' van Nikolaj Gogol. 20.00 uur. Vlissin gen. De Piek, Alamo Race Track en Odette Sorber, 22.00 uur. ZONDAG Goes, De Mythe. Wintercir- cus. Martin Hanson. 13.00 en 16.00 uur. Vlissingen, Arse- naaltheater. Tinkerbells. 'Tinkertoverstof15.00 uur. Vlissingen, Cine City, Marco Mazzini en Ward de VIeeschhouwer, I 1.30 uur. Middelburg, café Brooklyn. Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur. Goes. Podium 't Beest. Mad Sin Uil. 21.00 uur. Middelburg, café Schut tershof, Danny Vera Band. 17.00 uur. Goes, Heart- Breakcafé. The Juke Joints, 16.00 uur. DINSDAG Goes, Podium 't Beest. Whale Rider, Niki Caro. 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouw- burg, RUL, cabaretprogram ma "Gehakt", 20,00 uur. WOENSDAG Middelburg. Stadsschouw burg, Wintercircus, Martin Hanson, 13.00 en 16.00 uur. Goes, Podium 't Beest. Bronks. 'Zonderling', jeugdtheater, 15.00 uur. GOES -The Juke Joints geven 25 januari een optreden in het Heartbreakcafé in Goes. De bluesband vierde in november het twintigjarig bestaan met een serie optredens door heel Zeeland. Ter gelegenheid van het jubi leum van de band verscheen er een dubbel-cd met een overzicht van de negen eerder uitgebrach te cd's. Vorig jaar speelde The Juke Joints op het beroemde North Sea Jazz Festival in Den haag. Het optreden in het Heartbreak café begint om 16.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Vocaal en semble Voice Four geeft 31 ja nuari een concert in de Koor kerk in Middelburg. De twaalf leden van het ensemble wor den muzikaal begeleid op or gel, piano en panfluit. Naast klassieke muziek van on der andere Mozart en Palestrina, zingt het ensemble ook geeste lijke werken, volksliederen en negro-spirituals. Vocaal ensemble Voice Four ontstond uil een dubbelkwartct van een aantal leden van het Marnixkoor uil 1970. Dit dub- belkwartet is uiteindelijk opge heven. maar kwam in een ande re vorm tot leven na een jubi leumconcert. De twaalf leden van het huidige ensemble staan onder leiding van Wint Hoor weg. Het concert van Voice Four is op 31 januari om 19.30 uur in de Koorkerk in Middelburg. MIDDELBURG - De Grandpa Nick Sessieband is zondag 25 januari te zien in café Brooklyn aan het Tympaanplein in Middelburg. Het optreden staat in het teken van muziek van Simply Red en er is een gastoptreden van zanger Spen cer Kroes. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. RILLAND - Een bijna failliet klooster en een pastor met een alcoholverslaving. Dat zijn de belangrijkste problemen in Zusters in Zaken. Deze nieuwe komedie van toneelgezelschap De Reilanders gaat op 23 ja nuari in première in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. Zusters in Zaken is een eigen tijdse komedie in drie bedrijven, geschreven door Ton Davids. De MIDDELBURG - Pater Moes kroen, bekend van de eigen tijdse bewerking van 'Rood kapje', staat borg voor feest in de zaal. Op 29 januari geeft de band een theaterconcert in de Stadsschouwburg in Middel burg. Voor Pater Moeskroen is het al weer het tiende theaterseizoen. Deze keer komt de band met een reprise van het theaterconcert Sprookjes. Een nieuwe versie van Sneeuwwitje of Klein Duimpje staat niet gepland. Al hoewel, met deze band is nooit iets zeker. De zeven muzikanten staan, on der leiding van regisseur Dick Hauser, garant voor een verras sende avond. Een zeer uitge breid arsenaal aan instrumenten en een gezonde dosis humor ma ken het concert tot een succes. Geloof niet alles wat ze zeggen, maar wordt meegesleept door mooie melodieën en feestelijke deuntjes. Sprookjes van Pater Moeskroen is op donderdag 29 januari om 20.00 uur te zien in de Stads schouwburg in Middelburg. Kaarten kosten zestien euro. De wollen muts hoort bij Wini Helsen. GOES - De verliezend fina list van het Leids Cabaret festival 2002 treedt 29 janu ari op in Theater De Mythe in Goes. De Vlaamse caba retier Wini Helsen speelt een reprise van 'Heden soup'. Aandoenlijk, agressief, ver ongelijkt, raar en zeer sexy. Zo omschrijft zijn publiek Wim Helsen. De cabaretier verschijnt op het podium in kostuum met een wollen muts op. Die muts is een onmisbaar attribuut in zijn voorstelling. Volgens Helsen helpt de muts hem in zijn stemming te ko men. Bovendien heeft het iets theatraals als hij hem afzet. Dan is de figuur ineens iets menselijker. Helsen noemt zijn personage bewust geen type, maar een figuur. Vol gens hem is een type meestal gebaseerd op een dialect of een merkwaardig menselijk trekje. Maar een figuur is ge- laagder en met meer inhoud. (foto: Gic Knaeps) Vanonder de muts neemt de Vlaming het publiek mee naar een universum dat bevolkt wordt door mevrouwen, een kreupele hond, Abba, een bushalte en vele liters soep. In 2002 verloor Wim Helsen in de finale van het Leids Ca baretfestival van Javier Guz man. De jury omschreef hem als een rasverteller die het pu bliek moeiteloos meeneemt in alle maffe kronkels die het verhaal van hem vraagt. Zijn tekst is zorgvuldig gecompo neerd, over elk woord is nage dacht. Helsen vertelt zijn ver haal in het Vlaams, waardoor een deel van het publiek me teen al vertederd naar hem luistert. Maar daar doet hij geen moeite voor. Ook al ge bruikt hij op het podium zijn lichaam, stem en acteertalent, de taal is de basis. De voorstelling van Wim Hel sen speelt donderdag 29 janu ari om 20.00 uur in Theater De Mythe in Goes. Kaarten kosten twaalf euro. GOES - In 2002 toerden vier musici langs poppodia en gro tere muziekcafé's met het re pertoire van de Ierse band U2. Door enthousiaste reacties van het publiek hebben de muzi kanten besloten tot een repri setour. Vrijdag 23 januari spe len ze de U2-Tribute in het HeartBreak Café in Goes. De vier muzikanten, Kees Meer man, David Hollestelle, Ivo Se- verijns en Leon Klaase speelden onder andere bij Herman Brood en Frederique Spigt. Zij beleef den in 2002 zoveel plezier aan de samenwerking en in het spe len van de nummers van U2, dat ze eind 2003 nog eens bij elkaar kwamen. Ze besloten om dc eer ste vier maanden van 2004 een reprisetour te maken. De vele pakkende en bekende nummers van U2 inspireerden de muzikanten tot een nieuwe setlist, met daarop een aantal grote hits. Uitgangspunt is, net als in 2002, voeling te houden met de sfeer en openheid van U2 en toch een eigen interpretatie te geven. Het optreden op vrijdag 23 janu ari in het HeartBreak Café be gint om 22.00 uur. De entree is gratis. VLISSINGEN - Na een aantal voorstellingen over eenzame mannen heeft Servaes Nelissen nu een voorstelling gemaakt over een eenzame vrouw. 'Kom maai bij het vrouwtje' is een voorstel ling over persoonlijke thema's. Het tragi-komische verhaal speelt op 30 januari in het Arse naaltheater in Vlissingen. 'De vakantie was bepaald geen succes. Met iedereen kreeg ze na zie. De campingbaas ging onge vraagd haar tent helpen opzetten en bij de fietsverhuur begon een man haar als een kleuter de regels voor te lezen. In het pannenkoekenhuis je voelde zij zich hopeloos ver dwaald tussen als die leuke gezin netjes. Gerti houdt de gordijnen nog even dicht en neemt de tele foon niet op.' Na eenzame mannen dus een voorstelling over een een zame vrouw. Thema's als familie banden, kinderloosheid, verganke lijkheid, individualiteit en isole ment komen aan bod in de voor stelling van Servaes Nelissen. Het verhaal van Gerti's verregende va kantie wordt onderbroken door herinneringen aan haar oude moe der, getuigenissen van de moeiza me verhouding met haar zus en de stormachtige relatie die ze ooit had met een schoolfolograaf. Servaes Nelissen won verschillende prijzen voor zijn werk. Uit een juryrapport van het Amsterdam Fonds voor de Kunst: "Nelissen overtuigt in ver schillende stijlen, van naturel tot clownesk, hij is subtiel, gevoelig en geestig en voert zijn toeschou wers mee in een scala van emo ties.'" Humor en tragiek liggen bij Servaes Nelissen dicht bij elkaar. In een eigenzinnige mengvorm van toneel, cabaret, poppenspel en mi me toont hij een scherp oog voor het bijzondere van het gewone. 'Kom maar bij het vrouwtje' in het Arsenaaltheater in Vlissingen op 30 januari om 20.15 uur. VLISSINGEN - De Engelse groep Ten Years After geeft zondag 1 februari een theater concert in het Arsenaaltheater. Met een nieuwe gitarist kwam de band in 2001 terug na een lange stilte. Een nieuw album is op komst. Ten Years After ontstond rond 1966. Gitarist en zanger Al vin Lee en basgitarist Leo Lyons speelden enige tijd in Hamburg. Eenmaal terug in Engeland vormden ze sa men met Rick Lee op drums The Jaybirds. Deze bluesgroep werd omgedoopt tot Ten Years After toen toetsenist Chick Churchill er bij kwam. Dc band profiteerde van de populariteit van bluesmu ziek in Engeland, eind jaren zestig. Het eerst album verscheen in 1968 en was een groot succes. Hoogtepunt in de carrière van de band is het optreden op het legen darische Woodstockfestival. Het nummer 'I'm Going Home' dat ze daar speelden, groeit uit tot een rockklassieker. In de jaren zeventig verschijnen verschillende albums, waarin de band afwijkt van de blueslijnen. Ze experimenteerden meer met geluidseffecten. In 1974 gaat Ten Years After voor de laatste keer op tournee en komt de laatste plaat uit, 'Positive Vibrations'. Alvin Lee stapt daarna uit de band. Tot 2001 is het stil rond de groep, maar met de nieuwe gitarist Joe Gooch zijn ze op de weg terug. Ten Years After in het Arsenaal theater in Vlissingen, zondag 1 fe bruari om 15.00 uur. Er zijn alleen staanplaatsen, kaarten daarvoor kosten 18 euro. regie is in handen van Wim Kriill. De voorstelling is het tweeëntwintigste stuk van het gezelschap De Reilanders in drieëntwintig jaar. De toneelgroep neemt het pu bliek een paar dagen mee naar een klooster. Moeder Overste en de zusters Agaath, Clara en Francisca zijn de bewoners van het gebouw. Maar het gaat niet goed met het klooster en een faillissement is dichtbij. Boven dien heeft een invloedrijk per soon plannen om het klooster zelfs te verkopen. Dan zouden de zusters moeten verhuizen naar de stad. Biechtvader en vriend van de zusters, pastor Breukelmans, grijpt naar de fles miswijn om deze problemen te vergeten. Maar de zusters zitten niet bij de pakken neer en smeden allerlei alternatieve plannetjes om geld binnen te krijgen. Ze krijgen daarbij ook nog hulp van ande ren. Bovendien vlucht Rianne het klooster in, na een achtervol ging door drugsdealers. Kan het klooster uiteindelijk toch gered worden? Maja Geense, Diana Holestelle en Anneke Freijser spelen de Foto: In de komedie Zusters in Zaken spelen de leden van toneelgezelschap Dc Reilanders een groep nonnen die hun klooster willen redden. (foto: Dennis Rijsbergen) zusters. Lia Wiskerke is behalve Moeder Overste ook nog regie assistente. Het decor is door Loek en Clarien Kools smaakvol en vakkundig ingericht en aan gekleed. Zusters in Zaken is op vrijdag 23 en zaterdag 24 janua ri om 20.00 uur in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. Kaarten kosten zeven euro en zijn verkrijgbaar via 0113- 552024 of 0113-551902. GOES - Leden van het Koor Lichte Muziek A58 acteerden zondag op verschillende lo caties langs de Rijksweg A58 voor de camera's van dc Videogroep Zundert. De op namen worden gebruikt voor de jubileumshow die het Koor A58 in april en mei in Bergen op Zoom, Middelburg en Goes opvoert. Onder de titel Eurosong A58 brengt het koor een programma van veertien songs, die door het Eurosongfestival bekend wer den en vaak ook bleven. Alle songs worden in de originele landstaal gezongen. Ter intro ductie van dc liedjes krijgt het publiek korte filmpjes te zien met beelden, die voor Nederlan ders kenmerkend zijn voor de desbetreffende landen. Met het oog op dc naam van het koor worden alle opnames op, langs of bij de Rijksweg A58 gemaakt. Voor het filmpje waarmee het Spaanse 'Eres tü' wordt in geleid, kregen twee Sint Nico- lazen en twee Zwart Pieten zondag onenigheid in de buurt van de Wouwse Tol. Het Neder landse lied 'Dinge dong' krijgt als introductie een filmpje Waarin een in klederdracht gestoken boerenfamilie bij de draaiende molen van Nieuw- en Sint Joosland afscheid neemt van haar dochter, die even later, maar nu in flitsend motorpak gestoken, achterop een snelle motor de A58 opscheurt. Het filmpje dat voorafgaat aan het Ierse lied 'All kinds of every thing' begint in een Ierse Pub in Vlissingen en eindigt eveneens op Rijksweg 58. Voor negen an dere songs werden eerder opna men gemaakt. Komende zondag is dc laatste draaidag. Leden van het Koor Lichte Muziek A58 acteren voor introduc- tiefilmpjes voor hun jubileumshow. (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 11