Natuur ontwikkeling Cultuur continu Provincie Zeeland Statenleden WZ-Vlaanderen In beroep Öpd°r£ René Brasser Met reuma zorgeloos op vakantie [Reumafonds Officiële Mededelingen Milieu Saneringsplan J. Brasserstraat 2 te Westkapelle ■hhhm WMÊm M Ontwerp-vergunningen Waterschap Zeeuwse Eilanden voor bagger speciedepot te Middel burg WIN EEN WEEKEND PARIJS VOOR 2 PERSONEN Bij elke besteding van 6,75 krijgt u een stempel is de kaart vol dan krijgt u een APPELFLEURTJE GRATIS Het Gilde van de Betere Banketbakkers AUTO BERBO "HONDA SERVICE ZEELAND" Nog voor de wetswijziging je motorrijbewijs halen?? De specialist in kunstgebitten Tandprotheticus J.P.A. Rossël v.o.f. de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Woensdag 14 januari 2004 de Kaam Pagina 9 Nieuws Komende vrijdag bespreekt de statencommissie sociale en bestuurlijke zaken de statnotitie Continu cultuur. De nota is de aanzet voor het cultuurbeleid 2005-2008. Later, 23 februari, komt de nota aan de orde in statenvergadering. Deze week sprak de statencom missie ecologie en water over bij dragen in de natuurontwikkeling in Zeeland. Voor de Kop van Schouwen is ruim 295 duizend euro uitgetrok ken voor het herstel van de vroongronden. Onderdeel daar van is de Vroonweg te saneren en als fietspad en weg voor uit sluitend bestemmingsverkeer in te richten. Dat kan nu de recre- atieverdeelweg al sinds vorig jaar in gebruik is. De delen van de Vroonweg die door de duinvallei en gaan, worden gesloopt en in de hoger gelegen duinrand nieuw gemaakt. Daardoor kunnen de duinvalleien weer beter tot hun recht komen, vooral met aanpas sing van het watersysteem. De hele sanering kost ruim 5,4 ton; de helft van het bedrag komt uit de provinciale reserve natuur, milieu en energie, de andere helft komt van het rijk. Heggen, poelen, wandelpaden en veepaden moeten samen de Tuin van Zeeland gaan vormen rond de buitenplaats Ter Hooge in Middelburg. Op 25 hectare gaan de stichting Het Zeeuwse Landschap, de stichting Lynden-Ter Hooge en melkveebedrijf Dreessen het pro ject verwezenlijken. De doelen die ermee gediend worden zijn versterking van het cultuurhisto risch landschap, natuur dichtbij de stad, groene dagrecreatie en educatie in combinatie met de ecologische kaasboerderij. Het geheel wordt voor het publiek toegankelijk. Er is in totaal 230 duizend euro nodig; vanuit de provinciale reser ve komt 55 mille. Doordat er ook aansluiting is met Vitaal Platte land komt vanuit die hoek 115 duizend euro en van het project Walcheren 2000+ is er 60 dui zend euro. Het Goese heggenlandschap wordt versterkt over een lengte van dertien kilometer. Initiatief nemer is de Zuidelijke land- en tuinbouworganisatie. Over een breedte van zes meter worden Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie J. Brasserstraat 2 te West kapelle ernstig is en hebben met het saneringsplan van SUBAT te Rotterdam ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 15 januari tot en met 26 februari 2004 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 februari 2004 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 27 februari 2004 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in Voor vrijwillige bescherming van weidevogels is ruim 16.000 euro beschikbaar. Vrijwilligers sporen de vogelnesten op op landbouw- percelen en attenderen de boe ren daarop. Zij kunnen bij de bewerking van hun land dan om de nesten heen werken. Voor voorzetting van het akker randenproject is ruim 52.000 euro uitgetrokken. In totaal is vanuit de reserve natuur, milieu en energie deze week bijna 448.000 euro be steed. Er is nu nog een goede 8.000 euro over. De provincie Zeeland heeft 47 statenleden. Wie wil weten wie dat zijn, kan bij het provinciaal informatiecentrum de map Statenleden 2003-2007 aanvra gen: postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-531400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Kijken op internet kan ook: www.zeeland.nl met daarna een klik op Provinciale Staten. Alle statenleden staan met foto en per partij vermeld. Per provin ciale volksvertegenwoordiger wordt wat achtergrondinformatie geboden. De culturele betekenis van natuurkundige en Nobelprijswinnaar Pieter Zeeman (Zonnemaire, 18651 klinkt nog steeds door op Schouwen-Duiveland in de Zierikzeese vestiging van Pontes scholengemeenschap Cultuur is ontroering, ontmoeting, confrontatie, troost en inzicht, hoofd en hart, zo stellen gedepu teerde staten (GS) in de startnoti tie. Zij vullen dit nader in met drie definities: een algemeen proces van intellectuele, geestelijke en esthetische ontwikkeling; een manier van leven van een groep of een volk binnen een zekere tijdsperiode; de producten van intellectuele, artistieke en am bachtelijke processen. Cultuur werkt door in allerlei gele dingen van de maatschappij. Zo kan de mate en kwaliteit van zorg aan gehandicapten worden afge meten aan de cultuur van een samenleving. Cultuur is van invloed op hoe en waar huizen worden gebouwd en bedrijventer reinen worden ingericht. In de (vrije) tijdsbesteding van individu en en groepen neemt zij een grote plek in. Dat kan variëren van het individu dat op een zol derkamertje of in een atelier schildert of boetseert tot het koorlid dat met duizenden tege lijk een lied aanheft tijdens een manifestatie en tot bandleden van een popgroep of een dirigent voor een orkest. Keuzes Ter bepaling van het cultuurbe leid voor de komende jaren moet een aantal keuzes worden gemaakt. Op de vraag of de cultuur als een puur zelfstandige eenheid moet worden gezien of in een breed kader moet worden geplaatst, kiezen gedeputeerde staten voor het tweede. Zodoende klinkt de culturele component door in de ruimtelijke ordening, de econo mie, het beleid voor kleine ker nen, de zorg en de recreatie. Bijkomend voordeel van die keuze is dat ook geld uit die en andere sectoren aan de cultuur kan worden besteed. Nu worden veel culturele organi saties gesteund met een instand houdingsubsidie. GS kiezen er voor het aantal terug te brengen, bij voorbeeld door bundeling, waardoor sterke, brede instanties ontstaan. De gescheiden geldstromen van rijk, provincie, gemeenten en andere subsidiegevers, zoals fondsen, zouden per regio op elkaar moeten worden afge stemd. Op die manier kan de hui dige versnippering worden tegen gegaan en kunnen meer mensen meedoen. Staat het cultuurbeleid tot nu toe in het teken van vernieuwing, de keuze die GS nu maken, is vooral versterking. De achtergrond daar bij is dat meer mensen zich tot de cultuur aangetrokken voelen en erin meedoen. Gedeputeerde staten hebben hun keuzes mede gebaseerd op ron detafelgesprekken die zij met diverse geledingen vanuit de Zeeuwse maatschappij hebben gevoerd. Per gesprek waren er zo'n tien deelnemers vanuit de cultuur, het bedrijfsleven, het openbaar bestuur en het onder wijs. Commissie Vrijdag 16 januari, 13.30 uur, vergadert de statencommissie sociale en bestuurlijke zaken over Cultuur continu in het provincie huis in Middelburg. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken kan zich tot uiterlijk een half uur voor de vergadering aanmelden bij mevr. M. Trimpe van de sta- tengriffie, tel. 0118-631437 of e-mail me.trimpe@zeeland.nl. Tijdens de statenvergadering van 23 februari kan het cultuurdebat vanaf de publieke tribune worden gevolgd. De startnotitie is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. Continu cultuur is te lezen op www.zeeland.nl/nieuwecultuur- nota. Donderdagavond 15 januari, van zes tot negen uur, is in Cadzand- Bad de laatste inloopavond voor Natuurlijk vitaal - het ontwerp- gebiedsplan West Zeeuwsch- Vlaanderen. In hotel De Schelde, Schelde- straat 1, komen de leden van de gebiedscommissie informatie ver schaffen over de inrichting van de regio. Aandacht is er voor onder meer recreatie, landbouw, natuurbeheer, infrastructuur, zee weringen en woningbouw. In de loop van de avond geeft voorzit ter M. Kramer van de commissie tekst en uitleg over de totstand koming en uitvoering van de plan nen. Het ontwerp-gebiedsplan ligt nog tot 2 februari ter inzage in de gemeentehuislocaties in Oost burg, Sluis en Aardenburg en in de openbare bibliotheken van Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg. Het is in het gemeentehuis van Oostburg te koop voor 7 euro. Een samenvatting is.gratis be schikbaar bij de gerrfëeïïfe Sluis, het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren en bij de provincie Zeeland. Informatie is ook verkrijgbaar via www.gebiedsgerichteaanpak.nl. Donderdag 15 januari, 9.15 uur, houdt de hoorcommissie bestemmingsplannen zitting over het bestemmingsplan Mortiere van de gemeente Middelburg. De stichting Rechtsbijstand ge zondheidszorg in Utrecht en het Bewonerscollectief Toren- weg uit Middelburg hebben bedenkingen tegen het plan ingediend. Beide instanties zijn uitgeno digd hun standpunt nader toe te lichten; ook de gemeente Middelburg en belanghebben de Prince Project Management in Tilburg is gevraagd hun zienswijze te geven. De adviescommissie bezwaar schriften hoort dinsdag 20 ja nuari, 15.30 uur, Kwekerij Hollebek in Axel. Het bedrijf heeft schade geleden bij de tij delijke afsluiting van de weg Terneuzen-Axel. De provincie heeft een verzoek om schade vergoeding afgewezen. Daar tegen heeft de kwekerij be zwaar aangetekend. De commissie hoort om 16.00 uur een rechtskundig vertegen woordiger van de heer M.A.J.F. Sagaert uit Kortrijk en mevrouw M. Lippens-Fecheyr uit Knokke-Heist. Onderwerp is de begrenzing van projecten natuurcompensatie in de Westerschelde. De zittingen van de hoorcom missie bestemmingsplannen en van de commissie bezwaar schriften zijn openbaar. Zij worden gehouden in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Achtergrondinformatie over de zitting van de bezwaarschrif tencommissie is verkrijgbaar bij secretaris mw. C.W. Ra- mondt, tel. 0118-631377, b.g.g. 631274. werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van het Waterschap Zeeuwse Eilanden voor het oprichten en in werking hebben van een bagger speciedepot aan de Oostperkweg te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 15 januari 2004 tot en met 11 februari 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, bij de gemeente Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werkda gen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113-241268) van 18- 21 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 12 fe bruari 2004 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 27 januari 2004 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont- werp-vergunning(en) (tel: 0118- 631958). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunningen), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). &ÊÊÊËM. 1 /ri PATISSERIE - m# nil CHOCOLATERE Middelburg. G0ES Stationsstraat 1 Tel. 0118-612340 Goes, Korte Kerkstraat 15 Zierikzee, Poststraat 58 Tel. 0113-216108 Tel. 0111-414100 Uit de ingeleverde stempelkaarten wordt een winnaar getrokken. De aktie is van 15 januari t/m 29 januari 2004. FR AM BOZEN FANTASIETJ E6,50 4 GEVULDE KOEKEN 3,50 WALDKORN 1,20 5 KRENTENBOLLEN 1,00 Met ingang van 1 januari 2004 is onze bedrijfsnaam veranderd in: U kunt bij ons terecht voor. Onderhoud en reparatie aan uw Honda tevens alle merken personenauto's. APK keuring 38.00 excl. btw, afm. kosten en 4 gasmeting. Schade reparatie en afwikkeling voor alle verz. mij. (geen eigen risico) Levering van originele Honda onderdelen. In en verkoop van nieuwe en gebruikte Honda's. Bel voor meer informatie: Auto Berbo "Honda Service Zeeland" Gildeweg 21 4383 NJ Vlissingen Tel. 0118-410220 Fax. 0118-410794 E-mail. autoberbo@hetnet.nl - Zeer hoog slagingspercentage in Zeeland (SI-85%) - Gratis gebruik van - Rijden op de nieuwste motoren - Theorielessen - Autorijles Aanhanger (EAB) - Motorrijles beide categorieën de nieuwste kledinglijn - Training i Trainig verhoogde rijvaardigheid cat.: A) - Opfriscursus (cat. A en B) Motorrijles 10 lessen praktijkexamen €400, autorijlessen: lste 10 225,- 0118-4719501417464 www.rvnebrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen Voor nieuwe gebitsprothesen Vergoedingen lopen vanaf 75% of ineer door alle Ziekenfondsverzekeringen ook voor particulieren Telefonische afspraak: 0118-414533 Hobeinstraat 52. Vlissingen Als je reuma hebt Is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt hele maal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafonds organiseert name lijk al sinds 1958 betaalbare, aange paste vakanties in binnen- en bui tenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantie adres. rolstoeltoegankelijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijk baar zijn met gewone vakanties. Waar wilt u naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming. houdt u van prachtige natuur of begeeft u zich liever in het ge druis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket .reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland. België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door het aangepaste reisiempo, de belange loze medewerking van vrijwilligers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot - Stokkert op de Veluwe. Het ligt midden tussen bossen en heide velden en heeft een hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwembad met badrolstoelen en een hellingbaan. Meer Informatie Wilt u meer Informatie over de vakanties van het Reumafonds, neemt u dan contact op met onze afdeling reizen, 020-5896464. Voor Informatie over Groot Stokkert kunt u bellen met 038-4472400. Of kijk op www.reumafonds.nl Sterk in beweging Bij Ter Hooge komt de Tuin van Zeeland met heggen, poelen en wandelpaden Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 3/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 02 infocentrum@zeeland.nl Abdij inheemse struiken aangeplant, waarbij aansluiting wordt gezocht op wandelpaden. Een nieuwe organisatie - Agrarisch natuurbe heer Goes - gaat de contacten onderhouden met de boeren op wier grond de beplanting komt. Andere betrokkenen zijn de gemeente Goes en de stichting Landschapsbeheer Zeeland. Er is 29.000 euro beschikbaar vanuit de reserve. De provincie betaalt verder vanuit Vitaal Platteland en ook de gemeente doet een forse duit in het zakje. f

de Faam | 2004 | | pagina 9