Gek op zwaailichten, kreukels en vuur Blof wint Nederlandse Popprijs 2003 Letselschade? u: Ronddobberend toneelstuk van Jos de Jonge in Spiegeltheater PALS GROEP 'Zeeuwse gemeenten moeten één blok blijven' r Elke week topfïlms voor vijftig-plussers in Cine City m m I Verhuizing van Vlissingse weekmarkten Winterwandeling Handleiding voor totale harmonie Informatieavond voedselallergie Project tegen vuurwerkoverlast In verwachting? Zeeland in de Romeinse Tijd Stadhuis concert Rubens Kwartet Informatie over lymfoedeem Toename van abortussen Weekkrant voor Walcheren Stefano s Regio Vriendschaps boom gaat van gemeente tot gemeente Fay Lovski in een wervelende pop-theatershow Nieuws Jubileum Teeken Akademie wordt uitbundig gevierd Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke Zeskamp Zeilarrangementen FEESTJE? www.vitaevent.nl Springkussen! Attracties Rodeostier Decors Draai molen s zie pag 6 Kosteloos juridisch advies NIEUWS AAN DE KUST Golden Tulip LUEgensr huls-aan-hulskranten DE Woensdag 14 januari 2004-03/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 p, ür ■—mi lis Qirandca/fé Boulevard Bankert 756 Vlissingen maand menu Een Vleestrio van Dessert heerlijke ^kenshaas yan tomatensoep b'^,J(.en de chef 23 7 dagen per week geopend reserveren: (0118) 418 019 of kijk op www.stefanos.nl 0118-635 443 VLISSINGEN - De vrijdag- en za- terdagmarkt zijn met ingang van deze wek verplaatst van de Spui straat naar de Coosje Buskenstraat, het Scheldeplein en een stukje van de Walstraat. Vrijdag 16 januari, de eerste dag dat de weekmarkt op de nieuwe stek te vinden is, zijn er de hele dag door aanbiedingen en liet winkelend publiek kan ook prijzen winnen. Daarnaast wordt er gratis koffie, warme chocomelk èn erwtensoep verstrekt. VLISSINGEN - Wandelsport vereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 17 januari haar tweede winterwandeltocht. Deel nemers kunnen kiezen uit 5, 10, 15 of 30 km. De start is bij het clubhuis van de vereniging, ge vestigd in het Welzijnscentrum aan de Adr. Coortelaan 1 in VI is- singen. Voor de tocht van 30 km kan gestart worden tussen 9.00 en 10.00, voor de overige afstan den van 10.00 tot 13.00 uur. V'oor meer informatie: 0118- 418236 of ptbrn@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - De Spirituele Sociëteit Zeeland houdt zondag 18 januari van 10.30 tot 13.00 uur de lezing 'De weg naar volmaakte harmonie tussen lichaam en geest' in de Stadsschouwburg, Molen water 99 in Middelburg. De lezing wordt verzorgd door regressie- en natuurgeneeskundig therapeute en astrologe Joyce Wouters. De en tree bedraagt 7,50 euro. Voor meer informatie: telefoon 0113- 251363 of www.spirsoczld.nl. MIDDELBURG - De Stichting Voedselallergie afdeling Zeeland houdt maandag 26 januari een in formatieavond in Het Palet in de Reigersbergstraat in Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst vertelt een allergologe wat een allergo- loog kan betekenen voor mensen met een voedselallergie en brengt zij de laatste nieuwtjes op het ge bied van voedselallergie. De avond is van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname kost 1,50 euro voor le den van de Stichting Voedselal lergie en 2,50 euro voor niet-le- den. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij Nicolette Eelman, tele foon 0118-642799. Manfred Berrevoets (links), hier samen met zijn vriend Rolf de Feijter: bed spring." "'s Nachts wacht ik de berichten toch even af voordat ik uit (foto Jaap Wolterbeek) GRIJPSKERKE - leder kind heeft op jonge leeftijd een fasci natie voor zwaailichten en sire nes. Soms evolueert die fascina tie in hobbymatig afluisteren van scanners. In een aantal ge vallen loopt het helemaal uit de hand. Van dat laatste is bij achttienjarige Manfred Berre voets uit Grijpskerke sprake. 'Ik moet altijd luisteren, alleen mijn toetsweek is heilig.' door Jacco van Maldegem Hij hijgt bij wijze van spreken nog na. Berrevoets is net thuis van een tochtje naar Neeltje Jans, alwaar een kitesurfer ernstig gewond af gevoerd moest worden. Op zijn Peugeot Speedfight ('mijn scooter rijdt iets harder dan toegestaan' is hij snel naar het voormalige wer- keiland gereden, heeft een paar foto's geschoten en filmpje ge draaid. Ondanks de ernstige kwet suren van de man, was het Smullen voor Berrevoets. De aanwezigheid van een traumahclikopter is ten slotte geen dagelijkse kost. 'De foto's staan al op mijn internetsite (www.l 12walcheren.com, red.),' Heelt hii met enige trots mede. et om voor Berre- tie over en foto's en iet werk van ambu- laui'i.uiv.iiaivn en brandweerman nen op zijn homepage plaatsen. Lees yenier op oagina... MIDDELBURG - De poli tie verwees tussen 29 de cember en 2 januari een kleine achtendertig Wal- cherse jongeren voor een alternatieve straf naar Halt Walcheren. De jongeren waren in het be zit van verboden vuurwerk of staken het te vroeg af. Vijf van de 38 jongeren waren on der de twaalf jaar. Deze jon geren krijgen van Halt een zogenaamde Stop-reactie, moeten thuis een werkstuk maken en komen daarna naar Halt voor een leermoment. Alle overige jongeren zijn aan het werk gezet in keukens van verzorgingstehuizen, bij gemeentelijke reinigingsdien sten, dierenasiels en bij TPG Post. Na hun werkzaamheden moeten de jongeren zich weer bij Halt melden voor een leer moment. Tijdens zo'n leermoment wordt een film over het afste ken van vuurwerk bekeken en krijgen de jongeren tekst en uitleg over de afgesproken re gels. GRONINGEN/GOES - 'Een rots in de branding van de Nederlandse popmuziek.' Zo omschreef de jury van de Nederlandse Popprijs 2003 de muziek van Blof. De Zeeuwse popgroep ontving zaterdag in Groningen die felbegeerde popprijs. Ook bassist en tekstschrijver Pe ter Slager kon er met omheen. "Het is een van de meest presti gieuze prijzen die een popartiest kan winnen," zei hij bij het in ontvangst nemen van de prijs. De Nederlandse popprijs wordt ieder jaar uitgereikt op het Gro ningse Noorderslag- festival door de brancheorganisaties Conamus, Buma en Sena Perfor mers. De jury prees de muziek én de teksten van Blof. "De band heeft in het afgelopen decennium een hoogstaand oeuvre afgeleverd, dat hartverwarmend en eigen zinnig is. Keer op keer laten de componisten zien dat de eigen taal een bron van nieuwsgierig heid kan zijn. En datje zaken als boosheid, verdriet, verlangen, heimwee, onbegrip en doorzet tingsvermogen een klank in een liedje kunt geven door er de Blof won eerder al een Gouden Harp. (foto Cordino) MIDDELBURG - Vijf mensen op een boot, met het accent op ménsen. Jos de Jonge schreef in 2002 een toneelstuk, geïnspireerd door water met een ronddobberende boot. In het Spiegeltheater in Middelburg speelt op 16,17, 30 en 31 januari de voorstelling De Roep van de Vogel. Vijf vrouwen, Barry. Coos, Ger, Jo en Nan, zitten samen op een boot. Vijf mensen, ieder met hun eigen aanleg, dromen, imago en kwetsbaarheden. In hel stuk komt zowel het poëtische als het prag matische in de mens naar voren. Het gaat over hoe de vijf vrouwen de tijd doorbrengen, welke spelletjes ze spelen en hoe de onderlinge verhou dingen zijn. Twee stuurlui, die beiden denken dal ze de baas op de boot zijn. De een poëet, de ander echt stuurvouw. De drie andere passagiers doen wat mensen op een boot doen om de tijd te doden. Jos de Jonge schreef eerder Picasso Matadore, dat in 2002 met succes is uitgevoerd en daarna is ge publiceerd. De Jonge regisseert de voorstelling zelf, ondanks zijn overtuiging dat een auteur niet zijn eigen stuk moet regisseren. Hij heeft dan ook Johan Bodrij gevraagd voor de eindre- gie. De vijf vrouwen worden gespeeld door Marijke Reuser, Marjon Kruithof, Lies Hanse, Cora Hoogstrate en Gonda van Ey'nde. De Roep van de Vogel speelt op 16, 17, 30 en 31 januari in het Spiegeltheater in Middelburg. De voorstelling begint om 20.30, de entree kost acht erro. Voor reserveringen 0118-633238 of jos47@zeeland- net.nl juiste woorden voor te vinden." De Zeeuwse band voegt zich met de Popprijs 2003 in een il luster gezelschap van winnaars. Zo wonnen ook Marco Borsato, Urban Dance Squad, The Scene en Anouk ooit de Nederlandse Popprijs. De prijzenkast van Blof begint nu aardig vol te ra ken. De band sleepte eerder al de eveneens prestigieuze Gouden Harp in de wacht. (advertenties) MIDDELBURG - De Archeo logische Werkgemeenschap voor Nederland afdeling Zee land houdt vrijdag 23 januari een lezing over Zeeland in de Romeinse Tijd in het Armeni- aans Schuitvlot in Middel burg. De lezing wordt verzorgd door provinciaal archeoloog Robert van Dierendonck. De aanvang is om 19.30 uur. 0900-8998533 of www.palsgroep.nl MIDDELBURG - De Stichting Strijkkwartetten Nederland houdt woensdag 28 januari, in samenwerking met de Stichting Kamermuziek Zeeland, een con cert in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur. Het concert wordt verzorgd door het Rubens Kwartet en op het pro gramma staan de Pavane en Cha conne van Purcell, het eerste strijkkwartet van de eveneens En gelse componist William Walton. 'De Tuin van Eros' van Andries- sen en het kwartet opus 50 num mer 2 van Joseph Haydn. Het Rubens Kwartet geldt als een van de jonge veelbelovende ka- mermuziekensembles en is onder meer winnaar van de prestigieu ze Kunstprijs 2004. Verder won het kwartet vorig jaar het natio nale Kamermuziekconcours in Almere. GOES - De Zeeuwse gemeenten moeten juist in deze economisch moeilijker tijden een blok blij ven vormen. Voorzitter L. van Gelder van de Kamer van Koophandel Zeeland betreurt het dan ook dat verschillende gemeenten uit het samenwer kingsverband Stichting Econo mische Promotie en Acquisitie Zeeland (Sepaz) willen stappen. Van Gelder deelde zijn zorgen tij dens de nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel, het Cen trum voor Werk en Inkomen en havenschap Zeeland Seaports, af gelopen donderdag in Goes. Se paz is vier jaar geleden opgericht door de provincie en de Zeeuwse gemeenten. De stichting is een vraagbaak voor ondernemers die zich in Zeeland willen vestigen Vier jaar na oprichting twijfelen enkele gemeenten aan het nut van Sepaz. Noord-Beveland heeft al besloten de stichting te verlaten en ook Middelburg, Tholen en Schouwen Duiveland overwegen die stap. Van Gelder riep in zijn speech alle partijen op om met een plan te komen waarmee alle deelnemers aan Sepaz tevreden zijn. OOST-SOUBURG - In het Pa- lazzoli Huis, het steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, wordt woensdag 28 ja nuari van 19.30 tot 21.30 uur een informatieavond gehouden over de behandeling van lymfoe deem. Oedeem is een opeenho ping van vocht en ontstaan na in grepen waarbij lymfklieren zijn weggenomen of beschadigd, zo als bij een borst- of prostaatope ratie. Maar oedeem kan ook ont staan rond een litteken, bij spat aderen of rond verwondingen. Met manuele lymfdrainage, een speciale massagetechniek, of specifieke oedeemgrepen zorgt de huidtherapeut ervoor dat het vocht wordt afgevoed. Hierdoor vermindert de pijn en kan de wond sneller genezen. Het Pa- lazzoli Huis is gevestigd aan het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. Kaarten voor de informatiea vond kosten 2,50 euro en kun nen gereserveerd worden via 0118-413932 of per e-mail: pa- lazoli@zeelandnet.nl. Het Pa- lazzoli Huis is geopend op dins dag-, woensdag- en donderdag middag van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.stichtingpalazzoli.nl. GOES - Steeds meer vrouwen van buiten Zeeland komen naar Goes om er een abortus te laten plegen. Daardoor neemt het aantal abortussen in Zeeland toe terwijl dat in de rest van Nederland af neemt. Dat blijkt uit cijfers van Geboorteregeling West en Zuid-Nederland (G WN) GWN is een landelijke samen werking met het Stimezo Rut- gershuis in Goes aangegaan. Omdat in Goes meer ruimte is worden ook vrouwen van bui ten de provincie naar Zeeland doorverwezen. Verder is er ook een stijging van het aantal abor tussen bij Zeeuwse tieners maar daarin wijkt de Zeeuwse situatie niet af van de landelijke. Een meting in het eerste kwartaal van 2003 liet zien dat 72 vrou wen onder de negentien in Zee land een abortus lieten doen. Het jaar er voor waren dal er 31 In Zeeland nam wel het aantal abortussen bij allochtone vrou wen af, dit in tegenstelling tot de landelijke cijfers. Dat heelt vol gens het Stimezo Rutgershuis te maken mei de sluiting van Zeeuwse asielzoekerscentra. VLISSINGEN - Cine City in Vlis- singen besteedt dit jaar nog meer aandacht aan vijftig-plussers. De afgelopen twee jaar hield de bio scoop al verschillende ouderentmd- dagen. Vanwege het grote succes wordt er nu iedere dinsdag een spe ciaal geselecteerde film gedraaid. Ook begint Cine City dit jaar met de zogenaamde Filmparty's voor ou deren. Vier keer dit seizoen organi seert Cine City een dag met een lunch, een film en entertainment, speciaal voor 50-plussers. Op 27 ja nuari is de eerste Filmparty, die be gint om 11.00 uur. Zanggroep De Meissen uit Westkapel Ie zullen op treden, daarna is er een uitgebreide lunch en aansluitend wordt de film Ramses vertoond. Voor meer informatie 0118- 418810. (advertentie) VESTCUIN HOUCEKSIKE W* ■m M 20% koning op onze gastronomische brunches. 111 en 25 januari: 8.15 en 22 februari; 7 en 21 maan) Vergeet ook de valentijnsbranch niet. Nu voor 16.50pp (kinderenspeciaal lancf) Bel. fax ol' mail gerust voor Uw reserveringen of nadere informatie WéstHuin 1 -4371 PE Koudekerkc (Vlissingcn) E wcsicluiri@zeclandnet.nl I www.westduin nl T(0031 >-(0)-l 18-552510 - F(003l)-(0)-118-552776

de Faam | 2004 | | pagina 1