De ZEEUWSE VOLKSUNIVERSITEIT heeft het allemaal!!!! Brugklas 2004 www.zeeuwsevolksuniversiteit.nl CURSUSOVERZICHT Ons nieuwe WINTER VOORJAAR 2004 programma is uit! Vraag vrijblijvend de cursuskrant aan bij het ZVU-bureau: telefoon: 0118 - 634800/ e-mail: vu-zeell @csnet.nl Kijk ook eens op onze vernieuwde website: of: www.volksuniversiteit.nl Wilt u het uitgebreide cursusaanbod thuis ontvangen, vult u dan de onderstaande bon in! BON VOOR INFORMATIE Informatieavonden voor ouders en leerlingen van groep 8 Hobby Koken Computers Talen t Kunst en cultuur Op te starten commerciële cursussen voorjaar 2004 Lezingen Workshops Workshops voor verenigingen en ondernemers Journalistiek Lichaam en geest Voor veel inwoners van de provincie Zeeland is de Zeeuwse Volksuniversiteit, ondanks haar bijna 60-jarig be staan, nog steeds een grote onbekende in opleidingsland. Voor diegenen die wel bekend zijn met de activiteiten van de ZVU bestaat vaak het beeld van een Volksuniversiteit die zich voornamelijk bezighoudt met zaken op het gebied van kunst en cultuur. Dit beeld is slechts ten dele juist. Het doel van de ZVU is om cursussen aan te bieden op een zodanige manier, dat het voor een zo breed mogelijk publiek mogelijk wordt zich in een, door hun gekozen, richting te kunnen ontwikkelen. Dit blijkt ook wel uit het bovengenoemde cursusaanbod dat verschillende doelgroepen van alle leeftijden zeker zal aanspreken. Jaarlijks maken al vele mensen gebruik van de mogelijkheden om in hun vrije tijd, overdag of 's avonds, een cursus te volgen, een taal te leren of creatief bezig te zijn. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de docenten die zich met hun talenten en kwaliteiten aan de Zeeuwse Volksuniversiteit hebben verbonden en die gespecialiseerd zijn in het lesgeven aan volwassenen. De ZVU staat open voor iedereen en voor de meeste cursussen is geen vooropleiding nodig, met uitzondering van de beroepsopleidingen van het NCOI. Met ingang van 1 januari 2004 presenteert de ZVU twee maal per jaar een heel gevarieerd en nieuw aanbod van cursus sen en opleidingen, waarbij wordt ingespeeld op allerlei actuele zaken. Het streven hierbij is om de theorie en de praktijk op een duidelijke en prettige manier te combineren. De belangrijkste cursusplaatsen zijn Middelburg, Goes, Terneuzen en Zierikzee. Nieuw in het cursusaanbod zijn o.a. de cultuurreizen naar Europese steden, kook- en kluscursussen. Ook op creatief niveau timmert de ZVU stevig aan de weg. In samenwerking met bekende Zeeuwse kunstenaars worden diverse creatieve cursussen georganiseerd, van tekenen en schilderen tot beeldhouwen en speksteen snijden. Het aanbod van talenonderwijs is ongeëvenaard in de provincie Zeeland. Daarbij zijn verschillende instroomniveaus mogelijk, van beginner tot gevorderde. Met het oog op de snel naderende zomervakantie worden extra vakantie cursussen georganiseerd in bijna alle bekende Europese talen. Ook worden cursussen aangeboden in Frans en Duits voor horecaondernemers en toerismemedewerkers. Verder introduceert de ZVU diverse bedrijfsopleidingen op MBO, HBO en Masters niveau. Deze opleidingen worden in samenwerking met het NCOI, één van Nederlands grootste instituten voor bedrijfsopleidingen, verzorgd. Voor het Zeeuwse bedrijfsleven is deze samenwerking zeer interessant, doordat op deze manier een breed arsenaal aan opleidingen en trainingen (in company) georganiseerd kunnen worden, desgewenst op maat. Geïnteresseerden kunnen de uitgebreide opleidingsgids van het NCOI op het secretariaat van de ZVU aanvragen of kijken op www.ncoi.nl. De locaties voor de beroepsopleidingen zijn Middelburg en Terneuzen en cursussen kunnen bij voldoende aanmeldingen in het voorjaar van start gaan. Leden van de ZVU krijgen twee keer per jaar de complete cursusgids thuis gestuurd en profiteren van interes sante kortingen op de cursus(sen) van hun keuze. Laat u eens informeren door één van onze medewerkers over de voordelen van het lidmaatschap van de ZVU. Voor groepen, verenigingen en clubs die zelf voor voldoende deelnemers zorgen om een cursus op te starten, gelden speciale voorwaarden. Onder deze clubs, groepen en verenigingen wordt gratis een geheel verzorgde stedenreis verloot (max. 10 personen). Als mensen een origineel idee hebben voor een nieuwe cursus en wij gaan deze organiseren, kan deze cursus door de bedenker(ster) geheel gratis bijgewoond worden. Kortom, redenen genoeg om de cursuskrant aan te vragen, onze vernieuwde website te bezoeken en een cursus of opleiding bij de ZVU te gaan volgen!! Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit Spanjaardstraat 51 4331 EP Middelburg Postbus 724,4330 AS Middelburg Telefoon: 0118 - 634800 Fax:0118 - 626789 e-mailvu-zeell csnet.nl www.zeeuwsevolksuniversiteit.nl of: www.volksuniversiteit.nl Wij zijn bereikbaar tijdens kantooruren: maandag t/m donderdag van 8.30 - 15.30 uur vrijdag van 8.30 - 12.00 uur Een leuke hobby? Een interessante lezing? Prachtige cultuurreizen maken? Creatief bezig zijn? Een leuke taal leren? Een beroepsopleiding op MBO/HBO niveau volgen? Kunst en cultuur "opsnuiven"? Uw computerkennis bijschaven? Of gewoon een andere leuke cursus of workshop volgen? Op verschillende locaties in heel Zeeland verzorgen wij diverse cursussen, workshops, lezingen en bedrijfsopleidingen. Zie het overzicht hiernaast: Naam; Adres: Postcode: JPlaats:. Wil de cursuskrant ontvangen 0 (aankruisen) Wil de opleidingsgids NCOI ontvangen 0 (aankruisen) Deze bon in een gesloten enveloppe opsturen naar: Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit Antwoordnummer 615 4330 WB Middelburg (Postzegel niet nodig) Koop een kaartenset als deze) cn zorg zo voor poliovacciiis Voor 20 kinderen Computertypen (scholieren of volwassenen) Receptioniste/Telefoniste Bekijk èn bestel via www.unicef.nl of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) Maandag 26 januari Aanvang: 19.30 uur Vwo-plus infoavond Dinsdag 2 maart Aanvang 19.30 uur Kijkmiddagen Dinsdag 27 januari Aanvang 19.30 uur Klussen in en om het huis Basiscursus doe-het-zelf Aanleg/onderhoud van tuinen De decoratieve moestuin Moestuin nieuwe stijl Introductie hoeden maken Boekbinden voor beginners Nothing but the blues Wijncursus Kookcursus, voor elk wat wils Tapas maken Koken met het oog op de lijn Italiaanse keuken Griekse keuken Basiscursus koken voor mannen Koken voor beginners Koken met een stip, vervolg op beginners Koken met een ster, voor gevorderden Chocolade en bonbons High Tea Windows XP Word 2000 Powerpoint 2000 Excel 2000 Access 2000 Basisbeginselen computer Internet en e-mail Senioren en computers Photosuite (bewerking op de PC foto en video) Engels op reis Duits op reis Frans op reis Italiaans op reis Spaans op reis Noors Zweeds In september starten er weer velen cursussen op verschillende niveaus; Engels, Frans, Spaans, Portugees, Russisch, Noors, Duits, Zweeds, Pools etc. Creatief Beeldhouwen Speksteen snijden Olieverf schilderen Aquarelleren Illustratief pentekenen Keramiek handvormen Kennismaken met Mandala tekenen Portret boetseren Cultuurreizen naar Europese steden: Parijs, Berlijn, Praag, Barcelona In de keuken van een kunstenaar Cultuur en levensbeschouwing Seneca Art Nouveau en Art Deco Galerieroute Zierikzee Componisten: Schumann, Brahms en Weber met een uitvoering van het Zeeuws Orkest Basiscursus boekhouden Praktijkdiploma boekhouden Financiële administratie Basiskennis marketing Marketing NIMAAen B Resultaatgericht verkopen (NIMA A Sales) PR en communicatie (NIMA A Communicatie) Basisopleiding bedrijfskunde en management Management vaardigheden Middle management Project management Geïntegreerde cursus management/project management en marketing voor de manage ment assistent/secretaresse Basisopleiding personeelszaken HBO Personeelswerk Directiesecretaresse Makelaar SVM Pas Op Nat! Kijkje achter de schermen: Zeeuws Orkest Kunst op reis in Italië: Rome Het land van Saeftinghe Zelfportretten van vrouwen Expressionisme Toscane Moderne kunst in Nederland Walvisvaart Nepal: tussen bergen en Boeddha Pubertijd: weet u nog? Zeeland, leven met water Per vrachtboot naar IJsland De diervriendelijke tuin Hongaarse literatuur Bloemschikken Ontwerpmethoden voor decoreren Keramiek Wijnproeven PR, Ontwerp uw eigen reclameactie Schrijf uw eigen redactionele artikelen Zakelijke correspondentie Remedial yoga Zwangerschapsyoga Dromen Tibetaans Boeddhisme Hatha Yoga Oefentherapie Cesar Mensendieck Introductie Chinese geneeswijze Stromende energie, aura's en chakra's Reiki Therapeutische vaardigheden Diversen Filmcolleges: Boek op het doek Marifoon Matencursus Platbodem zeilen Spreken in het openbaar Communicatieve vaardigheden Dyslexie, spellingsproblemen bij kinderen Rondleiding door de zak van Zuid-Beveland Zeeuwse klederdrachten Natuur en fotografie Oud schrift voor beginners Ken je kwaliteiten, benut ze allemaal Eerst wereldoorlog, incl. bezoek leper Tweede wereldoorlog Normandië. incl. 3-daagse reis Sollicitatie training Mediation In samenwerking met het NCOI, één van Nederlands grootste opleidingsinstituten voor mondelinge bedrijfsopleidingen en trainingen, bieden wij een breed pakket van opleidingen en trainingen op MBO/HBO niveau. Bij voldoende deelname wordt er gestart met de cursussen zoals vermeld in het overzicht in Middelburg en Terneuzen. Vraag de NCOI brochure aan bij het ZVU-bureau of via onze website. - 11 Goede voornemens om een serieuze opleiding te gaan volgen in 2004? Er zijn op onze vestiging in Vlissingen nog enkele plaatsen voor: Start 26-1 Start 19-1 Bet voor een compleet overzicht naar de gewenste vestiging NHI-Torneuzen NHI-Vlissingen Tel. (0115) 617 500 Tel (0118) 414 640 NHI-Goes NHI-Bergen op Zoom Tel (0113) 226 219 Tel (0164) 270 800 Fruitlaan 3, 4462 EP Goes, Tel: 0113-227363, www.stwillibrord.nl Voor de inwoners van Walcheren en de gemeenten Schouwen-Duiveiand, Noord-Beveland en Goes Gelieve vooraf aan te melden Woensdag 11 februari Woensdag 18 februari Woensdag 10 maart St. Willibrordcoilege Goes Aanvang 14. 30 uur Gelieve vooraf aan te melden Voor de inwoners van de gemeenten Reimerswaal, Borseie en Kapelie

de Faam | 2004 | | pagina 15