Schipbreukelingen van Lovsky hijsen de humor hoog in de mast Monkey Man Machine Tour in De Piek KiekVirus en Hooilkoorts nu ook voor dj-talenten Woost in Schuttershof Twee morbide Vlamingen maken feest van de dood Zeventiger jaren herleven in Piccard Ambras en Reinhoudt in ZeelandNetstudio CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Kippen ruziën bij poppenthea ter Sim Bolus Nieuwjaars concert brassband 'Blij dat ik mezelf niet ben' ^gl Ifèjn De PASSIEVRUCHT Survivalhandboek Stripverhaal Woensdag 14 januari 2004 Dl: F AAM Pagina Première Dagelijks16.15, 18.45 en 22.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. Niet op zaterdag 22.00 uur. The Fighting Temptations te 4 om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks, 13.45. 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Niet op maandag 21.45 uur. Calender Girls Damn Hill is net ontslagen en de schuldeisers zitten achter hem aan. Dan krijgt hij te horen dat zijn tante Sally hem een erfenis heeft nagelaten, maar hij moet er wel wat voor doen. Première Dagelijks, 21.45 uur. Zaterdag, 24.15 uur. Underworld Jè Al eeuwenlang zijn de vampiers en lycans, weerwolven met el kaar in oorlog. Selene als Death Dealer is belast met het oprui men van dc lycans. Ze ontdekt dat de lycans een nieuw ras wil len creëren, om zo de genadeklap uit te kunnen delen. Voorpremière Zaterdag, 24.15 uur. The Texas Chain saw Massacre i! JBrafè y&l N yo'ix'v, NV\VN x -\N\ Waar gebeurd verhaal van een groep vrouwen die naakt poseren voor het goede doel en daardoor internationale beroemdheden worden. Dagelijks, 19.00 en 21.45 uur. Scary Movie 3 Cindy gaat op onderzoek uit, na het verschijnen van mysterieuze- graancikels op het erf van Tom Logan. Dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. Pietje Bell Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag, 13.45 en 20.00 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, 13.45, 19.00 en 20.00 uur. Zater dag, 23.00 uur. Lord O The Rings: The Return Of the King© Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuur zee van Mount Doom werpen, om de legers van Sauron te stop pen. Donderdag, maandag en woens dag, 19.00 uur. De Passievrucht 4 Vijf jongeren zijn getuige van de zelfmoord van een meisje. In het eerstvolgende dorp zoeken ze hulp. Daar worden ze slachtoffer van een gestoorde man met een kettingzaag die hen van het leven wil beroven. Dinsdag, 19.00 uur The House of Sand And Fog Een juridische strijd tussen Massoud Amirt Bchrani (Ben Kingsley) en Kathy Nicolo (Jen nifer Connelly) draait uit op een persoonlijke confrontatie, met tragische gevolgen. Dagelijks. 13.45, 18.45 en 21.30 uur. Zaterdag. 23.00 uur. The Last Sumarai Wm kvnf**»irfxr-?' ■S* sktfs»: w>.* De wegen van twee krijgers, ka pitein Nathan Algrcn en Samoe rai Katsumoto kruisen elkaar, als kapitein Algrcn wordt ingehuurd Armin Minderhout gaat op zoek naar zijn verleden en sleurt ieder een mee in een web vol emoties. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag, 21.45 uur. S.W.A.T. Het S.W.A.T. team, onder lei ding van Dan Plarrelson, staat voor een zeer gevaarlijke op dracht: de begeleiding van een uiterst gevaarlijke drugsbaron. Dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. Finding Nemo Nederlands ge sproken Een spetterend onderwaterspek takel over clownvis Marl in en zijn zoon Nemo. Dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. Finding Nemo Originele versie Een spetterend onderwaterspek takel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Dagelij les, 19.00 uur. Love Actually Romantisch liefdesverhaal, met hoogtepunt op kerstavond. Maandag, 22.00 uur. Sneak Verrassingsfilm voor de liefheb ber. Donderdag, 20.00 uur. Apocaly pse Now Redux - Mo- viezone Extra lange versie van Francis Ford Coppala's meesterwerk Vrijdag, 19.30 uur, zaterdag, 22.00 uur. maandag, dinsdagen woensdag 20.00 uur. Good bye Lenin! De Oost Duitse Alex probeert zijn communistische moeder er van te overtuigen, dat de Ber- lijnse muur er nog staat. Vrijdag, 22.00 uur. zaterdag, 19.30 uur, zondag, 20.00 uur. The Man Without a Past Een man met geheugenverlies wordt liefdevol opgevangen door een groepje stadsnomaden. Woensdag, 14.00 uur. Het Levende Bos - kinderfilm Een bos komt tot leven zodra de mensen weg zijn, maar dc bo men vinden het maar niets als ze een telefoonpaal als buurman krijgen. Zaterdag, zondag en woensdag, 14.00 uur. Polieke Ontroerend verhaal over Romeo en Julia. Donderdag, 13.30 uur, senioren. Donderdag, zaterdag en zondag, 20.30 uur. Cloaca Sublieme verfilming over vier voormalige studievrienden. Dinsdagen woensdag, 20.30 uur. Morvern Callar Een nieuw leven begint voor Morvern Callar, nadat haar man zelfmoord heeft gepleegd. MIDDELBURG - Fay Lovsky is een van de talentvolste vrou welijke popartiesten van Nederland, meent het Alge meen Dagblad in een recensie. En toch is ze nooit doorgebro ken bij het grote publiek. 'Fay Lovsky verdient beter', kopt de krant dan ook. Die talent volle artieste staat vrijdag 23 januari in de Stadsschouw burg in Middelburg. GOES - De kippen in het hok hebben het met elkaar aan de stok. Wat volgt is een een hoop gekakel en een humoristisch verhaal dat poppentheater Sim Bolus tot en met 28 april speelt in het minitheater van het Am bachtscentrum in Goes. De vraag waar alle commotie in het kippenhok om begon is: wie is de mooiste kip? De dames ru ziën er op los en er wordt geen ei meer gelegd. Kukel de haan ziet het met lede ogen aan en probeert meer hei bel te voorkomen maar er is heen kip die naar hem luistert. Totdat de haan een bijzonder plan bedenkt. De voorstelling van Goese pop pentheater Sim Bolus is een mu zikaal verhaal voor kinderen vanaf vijf jaar maar ook voor volwassenen. De voorstelling is tot en met 28 april elke woens dag om 15.00 uur in het minithe ater van het Ambachtscentrum aan de Kattendijksedijk 27 te zien. Kaarten zijn te reserveren via 0113-212031. Lovsky is het vierkoppige gezel schap waarmee Fay Lovsky in 2002 de theaterwereld verraste. Vier instrumentalisten die over komische talenten beschikken en met soepel gemak een theater voorstelling wegzetten dat raak vlakken heeft met de kleinkunst en de pop. Het nieuwe programma heet Maze of Mirrors waarin de zee centraal staat. Het begint alle maal prachtig met een relaxte cruisevakantie maar eindigt in een schipbreuk. Het is maar goed dat de muzikanten het sur vivalhandboek bij zich hebben en dat de gitaren en ukeleles blij ven drijven. Flet NRC' Handelsblad schrijft over Maze of Mirrors: 'Lovsky schittert in een voortreffelijk op het theater toegesneden show." Fay Lovsky, Chris Grem, Cok van Vuuren en Rob Wijtman be spelen tijdens de voorstelling een kleine bootlading aan instru menten. Engelstalige Nederland- Humor tijdens een schipbreuk, het gezelschap Lovsky overleeft dan ook alles. (foto: Kees van Vuuren) se liedjes passeren de revue en vormen behalve een logisch ook een humoristisch geheel. Als in een stripverhaal ontrolt zich een show rond de thema's zee, va kantie, vluchtgedrag en overle vingsdrang. En voor diegenen die de voorstelling in Middel burg bezoeken, het gezelschap heeft een verrassende wending in petto. De voorstelling in de Middelburgse Stadsschouwburg op vrijdag 23 januari begint om 20.00 uur Kaarten kosten zestien euro. VLISSINGEN - In Dc Piek aan de Hellebardierstraat 13 in Vlis- singen is vrijdag 16 januari de opening van de nieuwe café-ex- positie 'Animal Portraits' van Ellen de Boer. De aanvang is om 21.30 uur en de entree is gratis. En zaterdag 17 januari doet de 'Monkey Man Machine Tour' De Piek aan met optredens van Chillburn, 2nd Place Driver en Skeem op het programma. Die beginnen om 21.30 uur en toe gang kost zes euro. Ellen de Boer is sinds haar afstude ren aan de St. Joost Kunstacademie te Breda in 2002 aan de weg aan het timmeren als autonoom kunste naar. Ze heeft een voorkeur voor olieverf en werkt op doek en hout. In de serie waarmee ze in Dc Piek exposeert geeft ze een geheel eigen interpretatie aan het format 'por tretschilderen' door geen mensen, maar dieren als onderwerp te ne men. Ze is verbonden aan dc kunststichting G2A uit Goes en vervaardigt haar werk in het open atelier van dc stichting in dc Be- atrixschool in Goes. Haar werk is ook al eens te zien geweest in het café van dat podium en samen met andere kunstenaars van G2A expo seerde ze in Kats. De Monkey Man Machine Tour staat voor een vernieuwende rock- party waar zowel dance- als rock- minded publiek op avontuur kun nen gaan. De bands hebben genres, maar hebben hun dynamische, energieke aanpak gemeen. De tour put dit keer uit dc Brabantse talen ten met Chillburn, 2nd Place Dri ver en Skeem. Zo mengt Chillburn uit Tilburg rock, metal en elektro nische muziek tot een organisch geheel. Kleurt 2nd Place Driver stevige popsongs met synthbassen, drumloops en liltereffecten en Skeem' een show waarin op geheel eigen wijze rock. trance en techno gemixt wordt. Voor meer informatie over de Monkey Man Machine Tour kan een kijkje genomen worden op www.depiek.nl. 'S-HEERENHOEK - KiekVi rus, het jongerenproject georga niseerd door de Jongerenraad Borsele, heeft besloten uit te breiden. Na drie succesvolle KiekVirusavonden waarop be ginnende bands en ambitieuze dansgroepen hun talenten heb ben getoond, zijn nu de dj's aan de beurt. "Er zijn al behoorlijk wat aanmel dingen binnen gekomen van aan stormende dj's die staan te popelen hun draaikunsten te laten horen", zegt Angenie van der Made. orga nisator KiekVirus. "Natuurlijk willen wij ze ook een kans geven." Voor Hooilkoorts. het broertje van KiekVirus, stromen de dj-aanmel- dingen ook binnen. "Daarom heb ben we gekozen voor een samen werkingsverband tussen beide pro jecten. We willen het groots aan pakken. Door dc aanmeldingen op een stapel te gooien, kunnen we een fantastische dj-avond neerzet ten." In totaal hebben al meer dan vijftig gitaristen, drummers, toetsenisten, zangers en wat dies meer zij hun ziel en zaligheid blootgegeven op het open podium van discotheek Kiekieris in 's Heerenhoek. Maar muziek maken in een band is niet de enige manier om jezelf te uiten, vinden ze bij de organisatie. "De dj-scene is helemaal 'hot'. Feesten als Innercity, Sensation en Dance Valley zijn goed voor vele tiendui zenden bezoekers. Op de KiekVi rusavonden nieuwe stijl kunnen dj's terecht met trance, techno, deep house, garage en drum 'n bass. Zowel composities van eigen hand als 'remixen' komen 111 aan merking voor de dj Contest. Dj's kunnen zich opgeven via kiekvi- rus@jongerenraadborsele. n I Vrijdag 16 januari is van 20.00 uur tot 23.00 uur dc vierde Kiek- Virus-ronde gehouden. In het pro gramma staan onder andere: Scwar, New Hazard, Odette Sor- ber en Lost Fuego. Dc entree is gratis en er rijden gratis bussen van en naar Kiekieris. Meer infor matie is te vinden op www.jonge- renraadborsele.nl of op www.kie- kieris.nl. Woost. (foto: pr) MIDDELBURG - De Til- burgse rockformatie Woost: treedt zondag op in Café 't Schuttershof in Middelburg. De band maakt gebruik van bekende rockmuziek uil de jaren zeventig en negentig, maar geeft daar een eigen draai aan. Woost is op toer- nee door Nederland om hun debuut-cd Red EP te promo ten. Het optreden in 't Schuttershof begint om 1 7.00 uur, de toegang is gra tis. VLISSINGEN - Alle toppers van toen passeren op zaterdag 17 januari de revue tijden de Saturday Night Fever party in Hotel-restaurant Piccard in Vlissingen De avond staat helemaal in het teken van de 'ouderwetse' disco en de echte dance classics. Dan Hartman, de Bee Gees. Glo ria Gay nor, the Tramps en vele andere hits van toen komen die avond langs. Live op het podium staat de band Copy Cat, aangevuld met een zangeres. Verder is er die avond een DJ Drive-in show. De zaal in het hotel is in zeventi gerjaren sfeer ingericht en het is de bedoeling dat de bezoekers zich in toepasselijke kleding hul len. Diegene die het meest origi neel gekleed komt wint eem weekend weg. Het feest begint om 21.00 uur. Voorafgaand is er tussen 18.00 en 20.00 uur voor de liefhebbers een buffet. Dat kost vijftien euro per per soon. Voorverkoop van de kaarten voor het discofeest is aan de re ceptie van Hotel Piccard. Kaar ten kosten een tientje. Meer in formatie is te krijgen via 0118- 413551 of www.piccard.nl/44jaar/salurday- nightfever ofwww.djdrive-inshows.nl/pa- ges/3 rd_partypag. VLISSINGEN - Twee broers ontmoeten elkaar op het cre- matoriumfeestje van hun moe der. Het moet feest worden, want dat was moeders wens. De voorstelling 'Niet op de open bare weg strooien' van het ca baretduo Gino Sancto is het leukste afscheidsfuif aller tij den. De voorstelling die Frank van Eruin en Han Coucke van Gino Sancto op donderdag 29 januari in het Vestzaktheater in Vlissin gen op de planken brengen, won in 2002 de Wim Sonneveldprijs. Ook de jury van het Amsterdams Kleinkunst Festival was gechar meerd van de voorstelling en dus won het duo ook dat festival. De dood als lachwekkend gege ven. De twee cabaretiers hebben lef. Subtiel verweven de morbide Vlamingen de dood van hun moeder met het heengaan van een hondje. Daarbij maken ze su bliem gebruik van humor en de Nederlandse taal zoals eigenlijk alleen Vlamingen dat kunnen. De voorstelling in het Vestzak- theater in Vlissingen op donder dag 29 januari begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 13.50 euro. KAMPERLAND - ZeclandNet in Kamperland zet op zondag 25 januari de deuren van haar stu dio wijd.open voor iedereen die een gezellige Zeeuwse middag wil bijwonen. Het programma bestaat uit optredens van de volksmuziekgroep Ambras uit Hulst en de Zeeuwse trouba dour Engel Reinhoudt. ZeelandNet wil de studio en de Zeeuwse artiesten promoten. "En met wie kun je dan beter beginnen dan met Ambras en Engel Rein houdt. Beiden hebben een lange en goede reputatie en het is allang ge leden dat ze samen optraden", zegt Jozien Serier van Zeelandnel. Ambras en Engel Reinhoudt tre den apart maar ook samen op. Ambras brengt veelal oude volks liedjes met een begeleiding van gi taar, viool en accordeon. Met grappen en grollen worden de lied jes opgediend en de achtergronden van dc teksten belicht. Het reper toire van Engel Reinhoudt bestaat uil luisterliedjes waarin ernst en humor hand in hand gaan. In de pauze wacht koffie met een bolus, die bij dc prijs zijn inbegrepen. De middag begint 0111 14.30 uur. Kaarten voor dit programma kosten een tientje en zijn te reser veren bij Stichting Goed Zeeuws Goed Rond. 0113-351317 of via cn.zeeuws @zeelandnet.nl. De volksmuziekgroep Ambras. (foto: pr) DONDERDAG Middelburg. Stadsschouwburg. Miehicl Borstlap Band. 20.00 uur. Kats, Ned. I lcrv. Kerk. 'Refiet dc la musique francai- se', 20.00 uur. VRIJDAG Middelburg, Concertzaal. Escher Trio, 'Wonderkinde ren', 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Margriet Es- huijs. 20.00 uur. Goes, De Mythe, Mike Boddé, 20.00 uur Borssele, Dorpshuis Vijver- zicht. Bergmuzikanten, 20.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Guido Belcanto. 'Koning en Clochard'. 21.00 uur. Middel burg, Spiegeltheater, De Roep van de Vogel. 20.30 uur. ZATERDAG Midde 1 burg, Stadssch0uwburg, Hommage aan Brei door Filip Jordens en Les P'tits Mozarts de ce soir, 20.00 uur. Vlissingen, De Piek, Monkey Man Machi ne Tour, 21.30 uur. Hans- weert, Kaj Munk, Paul Pas- schier en Bert Kreeft, duo-pro gramma. 20.00 uur. Middel burg. Wijkcentrum Palet, nieuwjaarsconcert ONDA Middelburg, 20.00 uur. 's- Hecr Abtskerkc, Ned. Herv. Kerk, 'Reflet dc la musique Francaise'. 20.00 uur. Middelburg, Spiegeltheater, De Roep van de Vogel, 20.30 uur. ZONDAG Middelburg, Stadsschouwburg, Jong Zeeuws talent presen teert!, 14.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland, Theater De Weg- wijzer.Quatre-mainsgroep Zeeland, 14.30 uur. Middel burg, café Schuttershof, Woost, 17.00 uur. MAANDAG Middelb 11 rgStadsschouwburg, Adolf door Pip Utton, 20.00 uur. WOENSDAG Middelburg, Stadsschouwburg, Lenette van Dongen, 'Vedette', 20.00 uur. Vlissingen, café Po- peye, Copycat, 22.30 uur. MIDDELBURG - De Christelijke Brassband en Jeugdorkest Onda verzorgen zaterdag 17 januari een nieuwjaarsconcert in wijkcentrum Hel Palet aan de Reigersbergstraat in Middelburg. Beide orkesten la ten zowel klassieke als populaire muziek horen. De Chr. Brassband en Jeugdorkest Onda is een mu ziekvereniging die muziek maakt in de orkestvorm van een brass band. Een brassband bestaat uit een vastgestelde bezetting van een klei ne dertig koperblazers en ongeveer drie slagwerkers, liet concert be gint om 20.00 uur. Voor meer in formatie kan dc internetsite www.brassbaiHloiKla.com geraad pleegd worden. NIEUW- EN SINT JOOS LAND - Cabaretier Jeroen van Merwijk is blij dat hij niet zichzelf is. De try-out van zijn nieuwe programma 'Ik ben blij dat ik mijzelf niet ben' is donderdag 15 januari te zien in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. 'Iedereen is natuurlijk zichzelf. En terecht. Iedereen is meer dan de moeite waard om zichzelf te zijn. Zo niet Van Merwijk. Bij hem ligt dat allemaal heel an ders. Van Merwijk is al lang blij dat hij zichzelf niet is. En 7.0 gek is dat natuurlijk niet. Want zeg eens eerlijk: als u Van Merwijk was, zou u zelf toch ook nooit Van Merwijk willen zijn? Kijk, dat is nou Van Merwijk ten voe ten uit.' Zo wordt zijn nieuwe program ma omschreven. Nadat de 48- jarige cabaretier veel succes had met zijn vorige programma 'Uw betrouwbare partner in cabaret' is Van Merwijk een belangrijke naam in het land van cabaret. Naast zijn theaterwerk is Van Merwijk beeldend kunstenaar en onder de naam Mallet expo seert hij regelmatig met schilde rijen in acryl. Na een tentoon stelling in het World Trade Cen tre m Washington ontving Mal let zelfs een lovende recensie in de Washington Post. Jeroen van Marwijk is 15 janua ri om 20.30 uur te zien in Thea ter De Wegwijzer in Nieuw- en Sint looosland. Kaarten kosten twaalf euro.

de Faam | 2004 | | pagina 11