OPRUIMING Eigen remise Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen voor vakantie jeugdcorps brandweer Walcherse jaarwisseling rustig verlopen èlUfe': Kerkdienst voor Roemenië-project Mê TRENDHOPPER i i Bi.'ir- Tm Nieuwjaarsconcert Ons Genoegen rondom thema Music Hall m (B J H l ïA&rn "GRATIS* SjH 23 rnaand menu 1 IVN-cursus over Westerschelde 'Women behind the Mirror' Kerstboom in kleine stukjes Themadag over vrijwillige thuis hulp Palazzoli Alzheimercafé in 't Gasthuis Sea Sound Singers zoeken nieuwe leden Grootkoor Zee land start nieuw voorjaarsproject Optreden Roel Felius op open dag ZeelandNet Filmconcert door Vlijt en Volharding 'Cacao'schepen in Sloegebied uit voorzorg ontruimd RUIT REPAREREN? Zie pagina 9" Weekkrant voor Walcheren Regio Zeeuwse dorpen bestaan niet, zegt Aad de Klerk. Extra Piet Paulusma zit er weer warmpjes bij. Nieuws Boek behandelt geschiedenis van Stadsschuur. WOONBOULEVARD GOES a V' - OOST-SOUBURG - Fan- fare Vlijt en Volharding uit Oost Souburg houdt zaterdag 17 ja nuari een themaconcert in de Concert en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg. Het concert staat helemaal in het te ken van de filmmuziek. NIEUWS AAN DE KUST Golden Tulip Wegener huls-aan-hulskranten DE AAM 4fto0ELB'0^. Woensdag 7 januari 2004-02 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 mka/fé t otefano s B&ijk*/ard Barikért 756 VfeffWjerv Een Vleestrio van Dessert heerlijke varkenshaas tomatensoep j de chef wadotiP ■SSSgl 2SS»j 7 dager; oer week geopend reserveren: (0118) 418 019 of kijk op wwüVrSiêfénos.ni 1 MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 VLISSINGEN - Het Jeugd- brandweercorps van Vlissingen krijgt een eigen deel van de nieuwe kazerne van de stadsge westelijke brandweer. De jonge vuurvechters beschikken straks zelfs over een eigen remise. In de nieuwe kazerne, die halver wege dit jaar verrijst aan de VLISSINGEN - Het instituut voor Natuureducatie IVN houdt de ko mende maanden een cursus over de Westerschelde. In vier lcsavonden worden het ont staan. de natuurlijke ontwikkeling, de natuurwaarden en de beïnvloe ding door de mens op de Wester schelde beschreven. De lesavonden zijn in het MIC/MEC aan de Koren bloemlaan 5 in Vlissingen op 21 ja nuari, 18 februari, en 3 en 10 maart. Voor verdere informatie en inschrij ven: Rinus Davidse, 0118-470213. VLISSINGEN - Carla Ferkranus is beeldend kunstenaar en woont en werkt in Vlissingen. De laatste jaren heeft ze zich toegelegd op het maken van stoffen, die een glas-in- lood achtige uitstraling hebben. Voorheen was haar werk abstract te noemen. Van woensdag 7 janua ri tot en met vrijdag 27 februari is haar werk. acrylschildcrijcn en transparante, glas-in-lood achtige stoffen, te zien bij Sauer Oonk Notariisen, gehuisvest aan de Bad huisstraat 181. Te bezoeken van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en tussen 13.45 en 17.00 uur. MIDDELBURG - Wijkvereni- ging Middelburg Zuid houdt van daag, woensdag 7 januari, een kerstboomversnippering. Bomen kunnen vanaf 13:30 uur geruild worden voor een lootje op de hoek Spinhuisweg/Regentenlaan. Rond 16:00 uur worden de lootjes getrokken en zijn er mooie prij zen winnen. Na de prijsuitreiking, om 16:30 uur, worden de bo men versnipperd. Olympiaweg, was al ruimte gere serveerd voor het jeugdkorps. Door een extra financiële bijdrage van de gemeente Vlissingen kan er bovendien ook een remise ruimte worden ingericht. De Vlissingse jeugdbrandweer beschikt over een gigantische hoeveelheid eigen materiaal: re den om bij het gemeentebestuur aan te kloppen voor extra ruimte. De Middelburgse jeugdbrand weer zit minder ruim in haar jasje. De eerste paal van het nieuwe onderkomen aan de Stromenweg ging vorige maand de grond in. De Middelburgse jeugdleden zul len vanaf eind van dit jaar gebruik kunnen maken van de zeventig vierkante meter die zij beschik baar hebben gekregen van de Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen - Middelburg. De Stadsgewestelijke volwasse nen-brandweer is blij met de fi nanciële injectie van de gemeen te. Vijfenzeventig procent van de brandweerlieden was zelf ooit lid van de jeugdbrandweer. MIDDELBURG - 'Een bordje meer op tafel kost niet veel'. Onder dat motto probeert de Stichting Europa Kinderhulp nu al gastouders te werven voor komende zomervakantie. Elk jaar helpt de stichting drieduizend kansarme europese kinderen aan een zorgeloze vakan tie. Ook op Walcheren zijn er deze zomer weer bleekneusjes te ver wachten. Wie een kind in huis wil nemen, kan contact opnemen met de provinciale contactpersoon van Stichting Europa Kinderhulp M. Clarijs: 0111-450460 of 0118 - 627974. Meer informatie is ook ver krijgbaar via de website www.europakinderhulp.nl. Vrijwilligers worden vooraf en tijdens de vakantie met raad en daad bijgestaan. VLISSINGEN - In het Palaz zoli Huis wordt donderdag 22 januari een themadag over vrijwillige thuishulp gehou den. Het Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten nodigde regiocoördina tor Vrijwillige Thuishulp Wal cheren Cobi van den Berg uit om te spreken over de dienst verlening van de Vrijwillige Thuishulp en van de Vrijwilli ge Terminale Zorg. Mensen die slecht ter been. ziek of gehandi capt zijn, waardoor de dagelijk se klusjes een probleem vor men, kunnen een beroep doen op de vrijwillige thuishulp. Ook mensen die de laatste peri ode van hun leven willen door brengen in de eigen vertrouwde omgeving, dat is de wens van veel ernstig zieke mensen, kun nen hier steun vinden. Tijdens deze themamiddag krijgen aan wezigen volop de gelegenheid om vragen te stellen. De thema middag begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Toegang een euro, vooraf aanmelden via 0118-413932. MIDDELBURG - Twee uit gebrande flatwoningen in Middelburg en Vlissingen, drie vuurwerkslachtoffers en meer dan zeventig gebluste brandjes. De lieve optelsom van een nachtje Oud en Nieuw op Walcheren. Deson danks spreekt de politie van een rustige jaarwisseling. door Jacco van Maldegem Hoewel de autoriteiten spreken van een rustig verloop, eindig de de nieuwjaarsnacht voor een 74-jarige Middelburgse vrouw in het Antwerpse brandwon dencentrum. Een vanaf hon derd tot honderdvijftig meter afstand afgevuurde signaalpijl, bedoeld voor schepen in nood, vloog door een raam in de J.A. van de Perrestraat naar binnen. Een brand in de woning en ern stige brandwonden op het li chaam van de bewoonster wa ren het gevolg. Een hulpverle ner die de bejaarde vrouw uit haar benarde positie wilde be vrijden, is met ademhalings moeilijkheden in het Vlissing se ziekenhuis opgenomen. De toestand van de Middelburgse ivf zh Y* gayfi C vil M-\ - 1 «Na ?4 Op wat branden na bleef het opmerkelijk rustig tijdens de jaarwisseling. (foto: Marieke Mandemaker) VLISSINGEN - De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen houdt zaterdag (10 januari) een nieuwjaarsconcert. Het en thousiasme van de leden en de medewerking van koor Te Quiero staan in de Sint Jacobs- kerk garant voor een muzikaal begin van het nieuwe jaar. De formule voor de traditie bestaat uit vier be standdelen: de tweede zaterdag van januari, de Sint Jacobskerk, een thema voor de keuze van het repertoire en de medewerking van professionele groepen. Het thema dit jaar is de Music Hall. Het program ma is een soort ode aan de tijd dat film, toneel, volksmuziek en concerten nog op één podium, de Music Hall, werden opgevoerd. Het Middelburgse koor Te Quiero levert met haar brede programma een belangrijke bijdrage aan het thema. Léon Bours heeft een arrangement ge maakt van de musical Showboat voor Harmonie orkest en koor. Ook het leerlingenorkest, onder leiding van Dick Broers zal van zich laten horen. Het Harmonieorkest staat onder muzikale leiding van Jos Körver uit Oudenbosch. Onder zijn lei ding won het orkest in 2001 de eerste prijs op een landelijk concours in Valkenswaard. Het programma van het concert is zeer divers. Zo speelt het Harmonieorkest bijvoorbeeld Folies Bergère en Hobbits. Te Quiero laat onder meer Duiffies uit 'Ja zuster, nee zuster' horen. Het concert van Ons Genoegen begint om 1930 uur in de Sint Jacobskerk. Kaarten kosten vijf eu ro en zijn verkrijgbaar aan de kerk. was begin deze week nog altijd kritiek. MIDDELBURG - Aan het Noordpoortplein in Middelburg wordt zaterdag (10 januari) weer een Alzheimercafé gehou den. Tussen 14.30 tot 17.00 uur spreekt de Middelburgse huisarts Dr. de Vries over zijn taken en mogelijk heden tot begeleiding van men sen, die te maken hebben met het dementiesyndroom. Publiek mag daarna vragen stellen. Niet alleen aan De Vries, maar ook aan ande re professionals en lotgenoten. Er is een leestafel en een infotafel van de Stichting Alzheimer Nederland en zoals in ieder café is er de mogelijkheid om een bakje koffie of een drankje te gebruiken. Belangstellenden zijn van harte welkom. Meer inlichtingen bij Aafke Riddersma, 0118-627276. Ook in de Bonedijkestraat in Vlissingen eindigde de baan van een lichtkogel in een wo ning. Het interieur brandde vol ledig uit, maar persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Verder sneuvelden op het Bella- mypark door een ontploffende afvalbak enkele ruiten. Ook de ramen van een sportzaaltje en een chemisch toilet in Wester- zicht overleefden de jaarwisse ling niet. Een vuurpijl in de Vlissingse Jacob van Campen- straat veroorzaakte brand in tuinameublement. In de J.A. van de Perrestraat in Middel burg werden enkele brievenbus sen van een flat opgeblazen. In de Nadorst weg werd ter ere van Oud en Nieuw een oude auto in brand gestoken. Lees verder op pagina 19 OOST-SOUBURG - In kerk De Open Haven in Oost-Souburg wordt zondag (11 januari) een kerkdienst voor Roemenië gehou den. Thema van de dienst is Met het oog op de ander. Deze week is de week van het ge bed; oog hebben voor de ander. Al enkele jaren komt in januari een kerkdienst met Stichting Roemenië- Hulp Midden-Zeeland tot stand. Hienn wordt een start gemaakt met het nieuwe project Gehandicapten in Tirgit Mureswaarvoor de collec te zal zijn. De voorganger in deze dienst is do minee Leo Woltering. Gospelkoor Inspiration, o.l.v. Moritz Benschop, verleent muzikale medewerking. OOST-SOUBURG - Het vrou- wenbarbershopkoor de Sea Sound Singers is op zoek naar nieuwe leden. Maandag (12 ja nuari) is er in Wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg een workshop voor nieuwe leden. De workshop duurt zes weken. De Sea Sound Singers is een en thousiast vrouwenbarbershop- koor. Presteren is voor het koor even belangrijk als gezelligheid. Naast barbershop staat er sinds kort ook close-harmony op het repertoire. Het koor repeteert iedere maan dag van 20.00 tot 22.30 uur in wijkcentrum de Zwaan in Oost- Souburg. De workshop start 12 januari, van 19.00 tot 20.45 uur. De kosten zijn 12,50 euro als ver goeding voor het lesmateriaal. Belangstellenden kunnen bellen naar 0118-556068 of kijken op www.seasoundsingers.nl MIDDELBURG - Na een zeer geslaagd kerstconcert start het Grootkoor Zeeland op 8 janua ri met een nieuw koorproject. Dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen hebben weer een nieuw repertoire samengesteld. De bedoeling is om na vijf uitge breide repetities op 17 maart een groot concert te geven in De My the in Goes. Net als vorig jaar zal als gast het ensemble De Perlina's de uit Oekrainc weer meewerken. De zangrepetities zijn op 8 en 22 januari, 5 en 12 februari en 11 maart, in De Hoeksteen in Middelburg en duren van 19.15 tot 22.00 uur. Dames en heren vanaf 18 jaar die graag zingen zijn vanaf de eerste repetitie welkom om mee te doen. Voor meer informatie: www.grootkoor.nl KAMPERLAND - Internet- provider ZeelandNet houdt zaterdag 10 januari traditie getrouw een open dag. Van 13.00 tot 17.00 uur kan jong en oud een kijkje nemen en is er voor iedereen wat te bele ven. Tijdens de middag zijn er de monstraties en verschillende workshops. Deze zijn gratis en duren ongeveer drie kwartier. Er is een workshop 'Hoe bouw ik een website' en 'Wat kan ik met Internet'. Bovendien is er een optreden van Roel Felius, de winnaar van het Nationale Juni or Songfestival 2003. Voor kin deren tot twaalf jaar is er het ZoeZaa-spel. Geïnteresseerden voor de work shops dienen zich op te geven via studio@zeelandnet.nl. De fanfare brengt bekende mu ziek uit de wereld van de speel film, geïllustreerd met de film beelden op een groot scherm. Zo zullen fragmenten uit Saving Pri- vat Ryan, Robin Hood, Schindlers List en Back to the Future te zien en te horen zijn. Solistische mede werking wordt verleend door San- der Teepen op hobo en Loes Worm als mezzo-sopraan. De pre sentatie is in handen van Henk Kramer. Het optreden begint om 20.30 uur. De zaal is open om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten zes euro. VLISSINGEN-OOST - De bemanningen van acht binnenvaartschepen in de havens van het Sloegebied zijn vorige week woensdag van boord gehaald. Op de schepen die afval van de cacaobrand in het Noord- Hollandse Womer vervoer den, werd een te hoge con centratie koolmonoxide ge meten. Koolmonoxide is in een ster ke concentratie dodelijk. Ook de bemanningen op 'ca cao'schepen bij Vlissingen en Temeuzen werden geëva cueerd De autoriteiten sloegen alarm toen ter hoogte van Wemeldinge op een binnen vaartschip een kleine explo sie plaatsvond. Die ontstond door een ongeluk bij las- werkzaamheden maar toen de brandweer routine metin gen verrichtte, kwam de ho ge concentratie koolmonoxi de aan het licht. De gemeente Borsele heeft voor de bemanningen van de ontruimde schepen tijdelijk onderkomen gevonden. Na dat de schepen waren gelost, konden de bemanningen weer aan boord. Er was vol gens een gemeentewoord voerder geen gevaar voor de volksgezondheid. (advertenties) WÈÊMM WESTDUIN KQUOEKERKE.'VLISSINGEN 20% korting op onze gastronomische brun ches. Vergeel ook de salentijnshronch niet. Nu voor€ 16.50 p.p. (konderen speciaal tarief Bel, fax of mail gerost voor Uw reserveringen of nadere informatie Wcsiduin I - 4371 PF. Koudckorkc (Vlissingen) H wcstduin@7cclundnet.nl I www.wcstduin.nl T (0031)-(0)-11S-552510 - (0031 )-(0)-118-552776

de Faam | 2004 | | pagina 1