BEZWAREN ROOIEN BOMEN EEN VOORSPOEDIG 2004 BESTRIJDING VAN GLADHEID UW GEMEENTE BEREIKBAAR: OPHALEN OUD PAPIER NIEUWJAARSRECEPTIES NIEUWJAARSRECEPTIE GROOT-LAMMERENBURG, GEMEENTEBESTUUR OOST-SOUBURG EN RITTHEM Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: bureau Communicatie, Stadhuisplein 20 telefoon (011 8) 487335 woensdag 31 december 2003 de FAAM pagina 5 mmm nadelig voor bomen iepziekte moeilijke keuze kapvergunningen en bezwaren inzet voor vervan gende bomen! OPHALEN KERSTBOMEN OPENINGSTIJDEN GEMEENTE OPHALEN HUISVUIL schildersbuurt en omgeving gravestraat en omge ving het eiland oost-souburg schoo- nenburg-west Donderdagavond 1 januari 2004: GEEN OPHALEN OUD PAPIER! oost-souburg ooste lijk deel paauwenburg - noord scheldebuurt - oost centrum - west scheldebuurt - west nollewijk groot-lammeren burg oost-souburg en rit them vooruitkijken melden strooiplekken straten en wegen fietspaden m Valt het u ook op dat er op veel plekken in ae gemeen te Vlissingen wordt gewerkt aan de inrichting van de openbare ruimte? Onlangs is het Plein Vier Winden opnieuw ingericht en is aan de Vlamingstraat een par keerterrein gemaakt. Vooral grote bomen dragen bij aan de sfeer van de openbare ruimte. Bij het maken van nieuwe inrichtings plannen wordt altijd gekeken of zulke bomen in de plannen opgeno men kunnen worden. Zo is het plan voor het Plein Vier Winden als het ware rond de bestaande leilinden ontworpen. Op het parkeerterrein aan de Vlamingstraat, waar geen bomen stonden, zijn kastanjes geplant. Toch is handhaven of verplanten niet in alle situaties mogelijk. Er zijn in Vlissingen in het verleden heel veel iepen geplant. Maar... iepen hebben een keerzijde; veel soorten zijn erg gevoelig voor iepziekte. Deze ziekte is dodelijk voor iepen. Kort geleden is er een soort geïntro duceerd die niet vatbaar is voor iep ziekte. lepziekte is een aantasting van de iep door een schimmel. Een aange taste boom reageert door het afslui ten van de houtvafen. Wanneer deze houtvaten door de afsluiting verstopt raken sterft het bovenlig gende deel van de tak of kroon door gebrek aan water. In korte tijd verwelken dan de bladeren en ver dorren daarna aan de boom. Een iep kan op verschillende manie ren besmet raken met de schimmel; Door de iepenspintkever. Dit kevertje draagt sporen van de schimmel bij zich. Door wortelcontact. Volwassen bomen kunnen ondergronds met elkaar in contact staan omdat hun wortels met elkaar vergroeien. Een effectieve wijze om iepziekte te voorkomen is er niet. Er wordt wel geëxperimenteerd met het injecteren van iepen met een stof die de bomen resistent zou maken tegen de iepziekte. Nadeel van deze methode is dat de boom elk jaar opnieuw geïnjecteerd moet worden. Deze injecties veroorzaken gaatjes in de stam en vormen invalspoorten voor schadelijke organismen en zo kan staminrotting ontstaan. Daarom maakt de afdeling Beheer geen gebruik van deze methode. Om de verspreiding van iepziekte te beperken verwijdert de afdeling Beheer zieke iepen. Verder plant de gemeente Vlissingen minder iepen aan en zoekt vervangers voor deze boomsoort zoals linde, es en esdoorn. Omdat de iep een geschik te boomsoort is voor ons kustkli- maat, gaat de afdeling Beheer op kleine schaal ook steeliepen aan planten. Deze inheemse iepensoort is tot nu toe vrij van iepziekte. Wanneer er ingrijpende herinrich tingsplannen zijn voor straten en/of pleinen waar iepen staan geeft de afdeling Beheer de voorkeur aan het rooien van de ziektegevoelige iepen. Er ontstaat dan ruimte om een optimale inrichting (met vervan gende bomen!) te realiseren. Voordat de zaag in een grote boom wordt gezet licht de gemeente Vlissingen meestal de buurtbewo ners in door middel van een infor matiebrief. Daarna vraagt de afde ling Beheer de kapvergunning aan. Een kapvergunning is nodig voor bomen met een stamdiameter groter dan 25 cm gemeten op 130 cm hoogte. Voor zieke of breukgevaar- lijke bomen geldt deze procedure overigens niet. De laatste tijd ontvangt de gemeen te Vlissingen steeds vaker bezwaar schriften tegen het verlenen van een kapvergunning voor gemeentelijke bomen. Toch vraagt ae gemeente Vlissingen begrip voor deze impopulaire maatregel. De afdeling Beheer grijpt immers wel de kans aan om in zulke situaties nieuwe, gezonde bomen te planten en die te voorzien van een goede groei plaats. De komende jaren zullen er nog veel bouwactiviteiten en herinrich tingen in de gemeente Vlissingen plaats vinden. In een aantal geval len moeten daar ook iepen voor wijken. Afgelopen zomer bleek dit weer toen drie bomen op het Stadhuisplein aan iepziekte bezwe ken. Het Stadhuisplein wordt vol gend jaar opnieuw ingericht. Op net vernieuwde plein worden onge veer zesenvijftig bomen in verschil lende soorten geplant. De medewerkers van de afdelingen Beheer en Ontwikkeling vragen uw begrip voor net nemen van deze impopulaire maatre gelen. Zi| zetten zich volop in om het verlies aan bomen te compenseren met de aanplant van nieuwe bomen! Maandag 5 januari 2004: Op maandag 5 januari 2004 wor den de kerstbomen ingezameld ten NOORDEN van de Sloeweg/A58. De bomen moeten om 07.30 uur klaar liggen op de plaats waar u normaal net huisvuil zet. Dinsdag 6 januari 2004: Op dinsdag 6 januari 2004 wor den de kerstbomen opgehaald ten ZUIDEN van de Sloeweg/A58. De bomen moeten om 07.30 uur klaar liggen op de plaats waar u normaal net huisvuil zet. Vrijdag 2 januari 2004 zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Maandag 5 januari 2004 zijn onze medewerkers u weer graag dienst VANAF 11.00 UUR. van Het huisvuil van donderda 1 januari 2004 wor opgehaald op januari 2004. dt vrijdag 2 De leden van de gemeen teraad, burge meester en wet houders en de mede werkers van de gemeen te Vlissinge n wen sen alle inwoners een voor spoedig 2004. Ook vol gend jaar zijn wij u weer graag van dienst! (Foto: Ruben Oreel) Plein Vier Winden (foto: Ruben Oreel). De komende week haalt de gemeente Vlissingen huis- aan-huis oud papier op in de volgende wijken: Donderdagmorgen 1 januari 2004: GEEN OPHALEN OUD PAPIER! Donderdagmorgen 1 januari 2004: GEEN OPHALEN OUD PAPIER! Gemeente Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Telefoon (0118) - 48 70 00 fax (0118) - 41 02 18 email: gemeente@vlissingen.nl internet: www.vlissingen.nl STADHUISPLEIN 20 burgemeester en wethouders, directies en bedrijfsvoering ma. t/m vr. 8.30 17,00 uur. PUBLIEKSZAKEN (COOSJE BUSKENSTRAAT 200) paspoorten en rijbewijzen, loketten directie grondgebied, huursubsidie, vang netregeling, kwijtschelding, invordering en ozb, kassier, ter inzage stukken (bouwaanvragen, bestemmingsplannen e.d.) ma. t/m vr. 09.00 - 16.00 uur; do. tot 19.00 uur. SOCIALE ZAKEN (DR. GALLANDATSTRAAT 1) ma. t/m do. 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur; vr. 08.30 - 12.30 uur., tel. 441700. Telefonisch spreekuur; ma. t/m vr. 09.00 - 10.00 uur. Tel. 0800 - 7667000 (gratis,niet met GSM). GEMEENTEUJKE KREDIETBANK (DR. STAVERMANSTRAAT 59) Ook meldpunt schuldhulpverlening ma. t/m vr. 09.00 - 12.30 uur; 's middags alleen op afspraak. Telefonisch spreekuur: ma. t/m vr. 09.00 - 10.30 uur tel. 487542. BUREAU NIEUWKOMERS (DR. GALLANDATSTRAAT 1) AFVALVERWIJDERING (EDISONWEG 9), TEL 487452 ma. t/m vr.: 07.30 - 12.00 uur en 12.30 - 16.00 uur GLACISSTRAAT 165. TEL. 487000 (Scheldeterrein, gebouw 58) Financiële administratie, Logistiek/Archief, Grondgebied, Samenleving, Milieu. (Scheldeterrein, gebouw 38) Repro, Centrale inkoop. VREDEHOFLAAN 50. Tel. 487000 Beplantingen, Riolering Wegen, Sportbelangen ma. t/m vr. 08.00 - 16.30 uur Alle gebouwen zijn toegankelijk voor gehandicapten. Vrijdagmorgen 2 januari 2004 vanaf 08.00 uur Informatie: Samen op weg gemeen te, telefoon 46 48 60. Elzenstraat, Platanenstraat, Eiken straat, Beukenstraat, Berkenstraat, Wilgenstraat, Populierenstraat, Mo lenweg, Van Ginkelstraaf, Van Gin- keldwarsstraat, Henri Dunantstraat, Irenestraat, F. Leenhoutsstraat, F. Leenhoutsdwarsstraat, M.A. van de Puttestraat, B. Stemerdinalaan, Ritthemsestraat, Prins Bernharastraat, Nagelenburgsingel, Prins Hendrik straat, Margrietsfraat, Ma rijkestraat, Oranjeplein. Zaterdagmorgen 3 januari 2004 vanaf 08.30 uur. lnformatie:Korfbalvereniging Seolto, dhr. J. Harthoorn, telefoon 47 88 37. Paauwenburgweg, B. van Woelderenlaan (56 t/m 90), Bachlaan, Talmalaan, C. v.d. Lindenlaan, de M. van Streef-kerk- laan, Lisztlaan, van Beethovenlaan, Bizeflaan, de S. Lohmanlaan, De Kempenaerstraat, de Visserstraat, G. Borgesiusstraat, Mozartlaan, Haydnlaan, Sweelinckstraatje, Chopinlaan (31 t/m 139 en 2 t/m 14), Rossinilaan, Grieglaan, Leharlaan, Offenbachlaan, Puccini- laan, Mendelssohnlaan, Schuman- nlaan, Verdilaan, Wagnerlaan, Strauslaan, Schubertlaan, Debussy- laan, Brahmslaan. Maandagavond 5 januari 2004 vanaf 18.00 uur Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. Van de Manderestraat, De Lannoystraaf, Van de Spiegelstraat, Van Nispenplein, Verkuyl Quakkelaarstraat, Nicolaes Honighstraat, Van Hoorn van Burghstraat, Callenfelsstraat, Singel 2561/m 370, Van Dishoeckstraaf 45 t/m 540 en 137 t/m 143, Hurgronjestraat, Lammensstraat, Van de Swalmestraaf, Beckerstraat, Winkelmanstraat, Kasteelstraat, Glacisstraat. Dinsdagmorgen 6 januari 2004 vanaf 08.30 uur. Informatie: Koninklijke Harmo- nie'Ons Genoegen, tel. 41 61 91 Boulevard de Ruijter, Beursplein, Beursstraat, Noordzeestraat, Hofje de Pauw, Gasthuisstraat, Breewaterstraat, Slijkstraat, Helle- bardierstraat, Schoolstraat, Meij- landstraat, Pluimstraat, Mosselman straat, Westdijkhof, Westerstraat, Breestraat, Grote Markt, Waaigat, Westpoortstraat, Bakkersgang, Ver- lorenlandstraat, Boterplein, Samari taanstraat, Korenstraat, Kaaskade- straat, Molenstraat, Dam, Coosje Buskenstraat 1 t/m 103 en 2 t/m 132. Woensdagmiddag 7 januari 2004 vanaf 13.30 uur Informatie: Koninklijke Harmonie Ons Genoegen, telefoon 41 61 91 Vondellaan, Nic. Beetslaan, Jacob Catslaan, Bilderdijklaan, Brede- rolaan, P.A. de Genestetlaan, Multatulilaan, P.C. Hooftlaan, H.Heijermanslaan, C.Huygenslaan, Vrijdomweg, Pr. Hendriklaan, Bakkersdorplaan, Nolleweg, Pr. Irenelaan, Pr. Margrietlaan, Pr. Marijkelaan, Julianalaan, Wie-lin- genlaan, Deurlosfraat, Vredehoflaan 3 t/m 11 en 4 t/m 12, Kenau Hasselaarstraat, Boulevard Evertsen, Boulevard Bankert, Boulevard De Ruyter, Badhuisstraat, Hobeinstraat, Glacisstraat, Kasteelstraat 3 t/m 69 en 2 t/m 60, Cl ijverstraat, Bouwen Ewoutstraat, Verkuijl Quakke-laar- straat 5 t/m 151 en 4 t/m 106, P. van Woelderenlaan 2 t/m 48, President Rooseveltlaan 2 t/m 20 en 1 t/m 11, Koudekerkseweg 2 t/m 156 en 1 t/m 63. Het oud papier moet gebundeld zijn, verpakt in kartonnen dozen of papieren zakken. De pakketten mogen maximaal 15 kilo wegen. U kunt oud papier in de aangegeven wijken, op de aangegeven tijdstip pen op de plaats aanbieden waar ook het huisvuil wordt aangebo den. Wilt u weten wanneer in uw straat oud papier wordt opaehaald? Bel dan met de afdeling Afvalverwijc Het gemeentebestuur houdt in diverse wijken afzonderlijke nieuwjaars recepties voor de bevol king. U bent van harte wel kom! In de wijk Groot-Lammerenburg (Westerzicht, West-Souburg, Vrijburg, Hofwijk, Papegaaienburg, Bossenburgh, Rosenburg en Lammerenburg) wordt dinsdag 6 januari 2004 van 16.30-18.30 uur in wijkcen trum "t Bolwerk' aan de Lindeijerlaan 8 een nieuwjaarsre ceptie gehouden. Voor de dorpen Oost-Souburg en Ritthem wordt voor de eerste keer op woensdag 7 januari 2004 van 16.30-18.30 uur in wijkcentrum 'de Zwaan' aan de Kromwegesingel 1 in Oost- Souburg een nieuwjaarsreceptie gehouden. De bewoners van de betreffende wijken en dorpen zijn met een brief uitgenodigd. Tijdens de recepties zullen de wijk wethouder mevrouw L. Poppe-de Looff voor Groot-Lammerenburg en dorpswethouder de heer P. van der Maden voor Oost-Souburg en Ritthem kort terugblikken op 2003 en vooruitkijken wat voor 2004 op de rol staat voor de wijken en dorpen. U kunt de wethouders tijdens de receptie ook aanspreken over zaken die u dwarszitten of met suggesties komen voor verbeterin gen of aanpassingen in uw wijk of dorp. Burgemeester en wethou ders van Vlissingen houden op vrijdag 9 januari 2004 van 16.30 - 18.00 uur de gebruikelijke nieuwjaars receptie voor inwoners en relaties in het Arsenaaltheater. Alle inwoners en vertegenwoordi gers van bedrijven en organisa ties die hun nieuwjaarswensen willen uitwisselen met (andere) vertegenwoordigers uit het maat schappelijk leven zijn van harte welkom. De bijeenkomst wordt muzikaal opgeluisterd door 'Plusfour'. Tijdens de receptie houdt burgemeester A. van Dok van Weele omstreeks 17.00 uur een nieuw jaarstoespraak. Nieuwjaar sreceptie: altijd druk bezocht (foto: Ruben Oreel). van de gemeente, de heer R. Kooger, telefoon 48 74 52. In Vlissingen wordt gladheid (behalve die op trottoirs) bestreden door de sectie Afvalverwijdering. Dat gebeurt volgens een vast plan. Begonnen wordt altijd met de busroutes en ae hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en iisvrij te maken. Onder hoofdwegen worden, om enkele voor beelden te noemen, gerang schikt de Paul Krugerstraat, Sloeweg, Koudekerkseweg, President Rooseveltlaan, Burgemeester Stemerdina laan, Kanaalstraat, Lek straat en Zandweg. Bij het berijdbaar maken van de hoofd- en doorgaande wegen wor den de belangrijkste fietspaden uiteraard niet vergeten. Een over zicht van die straten en fietspaden staat ook in dit artikel. Overdag zul len bii gladheid bovendien straten rond bushaltes, openbare gebou wen en 'zebrapaden' sneeuw en ijs vrij worden gemaakt. Het optreden van gladheid kan men melden aan de sectie Afvalverwijdering van de gemeente. Deze sectie is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereikbaar van 07.30 - tot 16.00 uur. Het tele foonnummer is 48 74 52. Tussen 16.00 - en 07.30 uur (de vol gende dag) kan de gladheid gemeld worden bij de politie (telefoonnum mer 42 44 00). Dat is ook het 'aan gewezen' nummer in het weekeinde en op erkende feestdagen. De politie licht dan de leider van de strooi- Eloeg in, die mensen en materieel an inzetten. Eventueel neemt hij eerst contact op met het KNMI over de toestand van het weer. De gladheid in de gemeente Vlissingen wo'dt bestreden volgens een vast plan. Dat houdt in dat er wordt gestrooid in de straten en op de wegen in Ritthem, Souburg en Vlissingen, zoals die hierna genoemd zijn. Om misverstanden te voorkomen: dat gebeurt niet volgens de hier gebruikte alfabetische volg orde. Aagje Dekenstraat, Adriaen Coortelaan (tussen Bloemenlaan en Ambrosius Bosschaertstraat), Alexander Gogelweg. Bachlaan, Badhuisstraat Beatrix- laan, Bedrijfsweg, Bellamypark, Bermweg, Betje Wolrfplein, Beursplein, Bloemenlaan, Bonedijke- straat, Bossenburghweg, Boulevard Bankert, Boulevard De Ruyter, Boulevard Evertsen, Brouwenaar- straaf, Burchtstraat, Burgemeester Stemerdinglaan, Burgemeester Van Woelderenlaan. Chopinlaan, Commandoweg, Coos je Buskenstraat. Dorpsweg. Edisonweg, Energieweg. Gerbrandystraat, Gildeweg, Glacisstraat, Gravestraat, Grote Abeele. Handelsweg, Havenweg (tussen Oostelijke Bermweg en de wijk Windhoek), Hendrick Avercamp- laan, Hercules Segherslaan (tussen Bloemenlaan en Hendrick Avercamplaan), Hertzweg, Hoge- weg (tussen Bonedijkestraat en Koudekerkse weg). Industrieweg. Kanaalstraat, Karolingenbaan, Kenau Hasselaarstraat, Kerklaan, Koopmansvoetpad, Koudekerkse weg, Kromwegesingel. Lekstraat. Maanweg, Marconiweg, Marnix- plein, Middelburgsestraat. Nieuwendijk, Nieuwe Zuidbeekse- weg, Noordbeekse weg. Oostelijke Bermweg, Oude Veerhavenweg, Oranjeplein (door gaande route). Paauwenburgweg (tussen Burge meester van Woelderenlaan en Van Hogendorpweg), Parklaan, Paul Krugerstraat, Piet Heinkade, Poortersweg, President Rooseveltlaan, Prins Hendrikweg. Van Raaltestraat, Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemse straat), Ritthemsestraat (tussen Kromwegesingel en Oranjeplein), Rosenburglaan. Scheldestraat (tussen Aagje Dekenstraat en Paul Krugerstraat), Sloeweg, Smalle Kade, Spoorstraat, Spuikomweg, Spuistraat. Troelstraweg. Van Dishoeckstraaf (tussen- Glacisstraat en Paul Krugerstraat), Van Hogendorpweg, Vlissingse- straat, Voïtaweg. Westerzicht (deel), Weyevlielweg. Zandweg, Zeewijksingel, Zuiderzee-straat, Zwartezeestraaf (doorgaande route). Bij gladheid worden de volgende fietspaden sneeuw- en ijsvrijge- maakt: Arnold Appad. Bachlaan, Badhuisstraat, Baskens- burgplein, Baskenburgpad, de straat Bossenburgh, Bossenburghpad, Buitenhavenpad, Burgemeester Van Woelderenlaan (van Vredehoflaan tot Bachlaan). Chopinpad. Duinpoorfweg. Gerorandystraat, Glacisstraat (van Duinpoorfweg tot Kenau Hasselaarstraat). Industrieweg. Kleiweg(pad), Koopmansvoetpad, Koudekerkseweg. Langeleenwea, Lekstraat. Nieuwe Zuidbeekseweg. Noordbeekseweg, fietsroute van Noordbeekseweg door Westerzicht naar Weyevlietweg. Offenbacnpad, Oude Veerhavenweg. Papegaaienburgweg, Papegaai- enLurgpad, Paul Krugerstraat, Poorterspaa, President Roose-velt- laan, Prins Hendrikstraat. Rossinipad. Fietspad langs Sloeweg. Verlengde Bonedijkestraat, Vlis- singse Kleiweg, Vredehoflaan. Weyevlietweg, Weyevlietpad, Wes- terzichtpad. Zuidbeekseweg.

de Faam | 2003 | | pagina 5