Jaaroverzicht woensdag 31 december 2003 de FAAM pagina 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 informatienummer (0118) 67 55 55 Rechts: In september was het Open Monumentendag in Middel burg. Een groot aantal monumenten openden gratis hun deuren. Tussen Middelburg en Vlissingen kon een gratis ritje met een echte oldtimerbus worden gemaakt. En....het was prachtig weer! FOTO: MIEKE WIJNEN Deze laatste gemeentelijke informatiepagina van het jaar staat in het teken van 2003. Met foto's blikken we terug! Links: In februari begon de bouw het woonwinkelcentrum in de Ma- gistraatwijk. Momenteel wordt er gewerkt aan de zesde van de acht verdiepingen die Parkstate gaat tellen. Eind januari wordt het hoogste punt bereikt. Vervolgens begint de afbouw. De drie woontorentjes die de naam Magistraat dragen, zijn zo ver nog niet, maar ze worden wel gelijktijdig met Parkstate opgeleverd. Dat zal waarschijnlijk tn novem ber 2004 zijn. Links: De nieuwe kantoren van de gemeente Middelburg, water schap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaterstaat in het Stationsgebied zijn dit jaar uit de grond geschoten. In maart begint het werk aan de openbare ruimte tussen het stadskantoor en het waterschapskantoor. De fiets- en voetpaden langs de Kanaalweg zullen worden aangelegd als de bouwketen weg zijn. Volgens planning zal de gemeente in juni verhuizen. rechts: Nieuwe bestrating, lantaarnpalen, bomen, afvalbakken, zit bankjes. Het Middelburgse kernwinkelgebied heeft een facelift ondergaan. In mei waren de werkzaamheden officieel afgerond. De kunstwerken in de Lange Delft zijn op n andere plek in de winkel straat teruggekomen. Het bekende kunstwerk 'Rebecca' (foto) ver huisde van de ingang voor C&A naar lederwarenwinkel Bijou op de hoek van de Segeersstraat/Lange Delft. Rechts: Een moment waar veel Middelburgers en Vlissingers naar uitkeken, de opening van het nieuwe zwembad. Vlissingen en Middelburg bouwden het samen op Vrijburg. In de zomer kon de eerste duik in Vrijburgbad worden genomen en de bezoekersteller is de honderdduizend inmiddels gepasseerd. Aan de gevel is in neon verlichting de zin 'Uit water geboren' te lezen. Die zin verwijst naar een tegel die in de vloer bij de entree is gemetseld: 'Uit water ben je geboren, besta je. Waarom niet terugkeren?' Links: De voorbereidende werkzaamheden voorde bouw van Woon- park Mortiere zijn in oktober officieel van start gegaan. In totaal verrij zen er 900 woningen op de Mortiere. Ook de aanleg van de rotonde in de Schroeweg begon in oktober. De rotonde moet er voor zorgen dat het verkeer van en naar de PDV-locatie en van het bedrijvenpark gemakkelijke de Schroeweg op en af kan, zonder het doorgaande verkeer te hinderen Links: Middelburg is een monument en tegelijkertijd een kunstwerk rijker. Op de Loskade werd in oktober het VOC-monument onthuld. De Middelburgse kunstenares Anne-Marie van Sprang heeft in op dracht van het gemeentebestuur een blijvende herinnering gemaakt aan het VOC-verleden. Het kunstwerk bestaat uit twee delen. Het eerste deel bestaat uit twee handen met daarin de specerijen foelie, peper, nootmuskaat, kruidnagel en kaneelHiermee wordt de rijkdom gesymboliseerd die de VOC de stad Middelburg heeft gebracht. Het tweede deel bestaat uit een hoofd met daarin een schelp. Het hoofd luistert en kijkt. Hiermee wordt de noodzaak om stil te staan bij de po sitieve en negatieve aspecten van de wederzijdse invloed tussen de Nederlanse en andere culturen gesymboliseerd. Rechts: Veel kijkers, maar weinig actieve deelnemers. Dat blijkt uit de serie chatsessies die het college van burgemeester en wethou ders dit jaar voor het eerst hield. Middelburgers discussieerden via de digitale snelweg onder ander over de N57, veiligheid en het nieu we theater. Het college heeft er vertrouwen in dat het aantal chatters in 2004 groeit en wil doorgaan met deze manier van communiceren. De Middelburgse website heeft in 2003 enkele weken aan kop ge staan op de lijst van gemeentelijke websites. Pllillilillilll

de Faam | 2003 | | pagina 3