Feestelijke dis voor Tafeltje Dekje Ter Reede Wie is coolste brillenkop van 2004? Puzzel mee en win de Dikke van Dale BV WALCHEREN EasyCouvert: kwaliteit en efficiency Oil Vinegar op nr. 1 bij lezer Thema-avond over Dyslexie Organist Beek man maakt cd Nieuwjaarsbor rel K.V. Swift Bromfietser rijdt kanaal in Expo Erwin Olaf in Vlissingen Yoga bij Stich ting Padma Verkoop cd Musica Cordis Keersluismoord in Soif Kaartactie is groot succes www.de-faam.nl Woensdag 31 december 2003 de FAAM pagina 15 Nerds Finale O O THUIS IN JE BUURT Wilter Goossen. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - EasyCouvert is sinds één jaar gevestigd op Plein 1940 in Middelburg. Het bedrijf verzorgt offset drukw erk, high volume scanning en het converteren van fysieke- in digitale documenten, alles voor een laag tarief. Eigenaar Wilter Goossen: "Wij leveren topkwaliteit traditioneel drukw erk. met name handelsdrukwerk. High volume scanning staat voor scannen van een boek of duizenden pagina's drukwerk; wij werken met speciale machines. Momenteel hebben wij een opdracht onder handen van een grote stichting in Frankrijk voor een braille project. Converteren van fysieke documenten in digitale wordt steeds actueler en is erg handig voor archiver ing op cd. Zeker wanneer documenten vijfjaar beschikbaar moeten blijven. Kostenbesparing staal voorop. Dat we zo goedkoop kunnen zijn komt door samenwerking met diverse partners. Wie voor drukwerk komt, krijgt drukwerk, geen fran je er omheen." Verder hecht easyCouvert aan een goed per soonlijk contact met de klant. "Wc komen graag persoonlijk langs om de mogelijkheden en offerte te bespreken," zegt Goossen. "Ook dat is tijd besparen." Ton en Yvonne Lagas zijn trots op hun beker. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBL1RG - Eind november kozen de lezers van De Faam cadeaushop Oil Vinegar in de Langeviele als Winkel van het Jaar 2003. De daarbij horende wisselbeker werd door Feijenoord-voet- baller Gérard de Nooijer uitgereikt in de winkel aan het onderne mersechtpaar Yvonne en Ton Lagas. De Middelburgse speciaalzaak stak in de verkiezingsuitslag met kop en schouders boven alle anderen uit. Opmerkelijk resultaat voor een winkel die pas vorig jaar oktober openging. Yvonne en Ton Lagas weten wel hoe dat komt: "De klant die binnenkomt is onze gast en houdt van een goede sfeer in de winkel." Het is de eerste winkel van het paar. Ton Lagas: "Zelf had ik wel er varing in detailhandel maar om deze winkel te beginnen, dat was een hele stap voor ons. Wij hebben plezier in koken en zochten con tact met Oil Vinegar. Deze organisatie heeft 32 winkels in Ned erland en zestig in Europa. Oil Vinegar biedt echt culinair onder richt, niet alleen voor de duurdere gerechten, maar ook gewoon de dagelijkse ingrediënten en is vooral op de zuidelijke keuken gericht. Iedereen kan hier terecht." De Oil Vinegar winkel biedt een assortiment in ondermeer kookboeken, wijnen, serviesgoed. Afrikaanse, Italiaanse, Zuid-Afrikaanse producten, mét omschrijv ing, en van een aantal is het mogelijk om die te proeven. "Mensen maken zo kennis met vreemde producten omdat ze kunnen proeven en dat wordt als zeer plezierig ervaren," legt Yvonne uit. "Wij geven daar graag uitleg bij. Er zijn een aantal amforen met soorten olie en azijn en die kunnen in diverse maten flesjes afgevuld wor den. Deze service wordt als zeer prettig ervaren. Belangrijk in de winkel zijn onze medewerkers die enthousiast en betrokken zijn bij de zaak en over vakkennis beschikken. Vakkennis is de toegevoegde waarde." Veel mensen wisten de weg al te vinden naar Oil Vinegar, niet alleen mensen uit de regio maar ook veel toeristen uit Nederland en de buurlanden. Zo kent Oil Vinegar drukke tijden in de Kerst- en Nieuwjaarsperiode. Speciale bestellingen worden uitgevoerd en kerstpakketten samengesteld. "Truffels, truffelolie, dat wordt gevraagd in deze tijd van het jaar," zegt Ton Lagas. "De kracht van de winkel zit niet alleen in de producten, maar ook omdat het leuk als cadeau verpakt is. Weggeven is dan leuk, voor de ontvanger en de schenker. En de ontvanger gaat er iets mee doen, met dat cadeautje uit Oil Vinegar culinaire kadoshop." VLISSINGEN - Bij CasAlijn aan de President Roosevelt laan 74 in Vlissingen wordt maandag 5 januari een thema-avond Dys lexie gehouden. De avond staat in het teken van Taalvaardighe den. De avond begint om 20.00 uur en de kosten zijn een vrijwil lige bijdrage. (advertentie) VLISSINGEN - "Het eten is altijd even goed en lekker. Ik hoor van iedereen goede ver halen over de maaltijden." De 87-jarige mevrouw Sturm is vol lof over de Tafeltje Dekje-maaltijden van zorg centrum Ter Reede. Zij ont ving maandag 22 december de honderdduizendste maal tijd van dit jaar, uit handen van wethouder E. Walraven. Door Denise Veldsink De 87-jarige Sturm is blij ver rast met de aandacht. "Ik kom veel bij bejaarden thuis en ik hoor nooit klachten. Ja, ik ben zelf ook al wel bejaard, maar ik MIDDELBURG - Het tv-pro- gramma Alle registers open van Omroep Zeeland met de Zeeuwse organist Bram Beekman krijgt een vervolg. Er is een cd uitgebracht met daarop de complete versies van vele in het tv-progrant- ma gespeelde fragmenten. Bram Beekman is een bekend organist in binnen- en buiten land. In Zeeland is hij een lokale beroemdheid ge worden na de uitzendingen op Omroep Zeeland. In de serie speelde Beekman op bijzonde re orgels in Zeeland. Zo is er in Zierikzee een afle vering opgenomen. Daar be speelde Beekman het Kam en Van der Meulen-orgel in de Nieuwe kerk. Het orgel daar is een van de drie Zeeuwse orgels waar nu ook cd-opnames zijn gemaakt. De andere zijn het or gel van de Oostkerk in Middel burg en het orgeltje van de Sint Henricuskerk in Clinge. Op de cd in Zierikzee. De cd Alle re gisters op en is te koop bij de muziekhandel en uitgeverij Ze- fïr in Middelburg, 0118- 642842. geniet nog van alles." Ook de bezorging laat volgens haar niets tc wensen over: "De chauffeurs hebben altijd wel een vriendelijk woord voor je, een kwinkslag. Daar vrolijk je wel van op." Naast de honderd duizendste maaltijd kreeg ze ook nog een bos bloemen en een kerstpakket. Ter Reede begon in 1994 met het Tafeltje Dekje-project met ongeveer 60 warme maaltij den. Nu worden er per dag rond de 800 maaltijden ge maakt. 550 zijn bedoeld voor de bewoners van Ter Reede en andere zorgcentra in de buurt. De overige 300 zijn uitbreng- maaltijden voor senioren in de wijk, die niet meer willen of kunnen koken. "Vroeger bezorgden we het eten warm. Volgens de regels mocht cr dan maximaal een uur verstrijken tussen het uitschep pen en het eten. Met zoveel maaltijden is dat onmogelijk geworden. Nu laten we het eten na het koken versneld afkoelen en dan wordt het koud rondge bracht. Dat noemen we koel vers. Onze klanten hebben een magnetron en daarin warmen ze het eten op. Om het zo een- Heel wat ouderen kunnen niet meer zonder de maaltijden van het Tafeltje Dekje-project van Ter Reede. (foto: pr) voudig mogelijk te houden hebben die magnetrons maar twee standen: soep en maal tijd", legt locatiemanager F. de Bruin uit. Kok T. Snijders laat het hele traject zien. "Het eten wordt gekookt, dan versneld gekoeld in de koelcel. Zo verminder je de hoeveelheid bacteriën en behoud je de vitamines. De maaltijden worden rondge bracht in koelwagens met een temperatuur van één graad. Bovendien laten we het hele traject elke maand controleren door een extern bureau." "Het gebied in Vlissingen waar we koelvers brengen hebben we in twee wijken opgedeeld. De ene wijk krijgt maandag, woensdag en vrijdag hun maal tijden, de andere dinsdag, don derdag en zaterdag. Het kan ook in een keer, maar dat doen we bewust niet. Op deze ma nier hebben de klanten toch wat contact met de bezorgers. Dat is belangrijk," aldus De Bruin. GOES - Brillengigant Specsa- vers gaat op zoek naar de coolste brillenkop van 2004. Ook de vestigingen in Goes en Middelburg doen mee aan de wedstrijd en roepen Zeeuwse kinderen van drie tot en met twaalf jaar zich aan te mel den. De uitslag van de Cool Kid 2004 verkiezing is op 29 februa ri in het attractiepark Duinrell. Naast de titel wint de Specsa- vers Cool Kid 2004 ook nog een midweek of weekend op Duin rell voor zes personen met vijf tig euro zakgeld. Verder wordt de winnaar het kindergezicht van Specsavers in 2005 Danny Bommelé, lokaal direc teur van Specsavers Opticiens aan de Lange Delft 17 in Middelburg vindt dat een bril dragen helemaal niet stom is. "Een van de twee kinderen draagt tegenwoordig een bril en in hun ogen is het letterlijk en fi guurlijk heel cool om een bril te dragen. De oogproblemen wor den op de dag van vandaag, door de goede gezondheidszorg, veel eerder opgemerkt. En door het grote aanbod kinderbrillen is een mooie brilkeuze maken he lemaal niet moeilijk meer. Het is zelfs zo dat kinderen er soms met bril veel beter uitzien dan zonder bril. Gepest worden ze al helemaal niet meer. ze zijn geen nerds meer of zielig. En sinds Jamai beroemd is geworden, is de bril nog meer in bij dc huidi ge jeugd." Alle brildragende kinderen kun nen zich voor de wedstrijd op geven. Er zijn drie leeftijdscate gorieën: drie tot en met vijf jaar, zes tot en met negen jaar en tien tot en met twaalf jaar. Kinderen kunnen zich lot 9 februari 2004 opgeven door het inleveren of opsturen van een deelnamefor mulier met een leuke foto van zichzelf. De deelnameformulie ren liggen bij de Specsavers li li- alen of zijn via de website www.specsavers.nl/coolkid op te vragen. Uit elke leeftijdscategorie wor den vijf kinderen gekozen voor de finale op zondag 29 februari 2004 in attractiepark Duinrell in Wassenaar. MIDDELBURG - Na de wed strijd Swift 1-Vitesse/T.v. Es 1 die op zaterdag 3 januari om 19.30 uur begint, nodigt het be stuur iedereen uit voor de Nieuwjaarsborrel en om met el kaar een toast uit te brengen op het nieuwe jaar. Goed nieuws voor iedereen die graag puzzelt: het is weer december! Deze sfeervolle maand vol traditirondom de kerstboom en de jaarwisse ling heeft voor puzzelaars nóg een traditie in petto: de Van Dale Eindejaarspuzze- lactie! Al meer dan vijftien jaar or ganiseert Van Dale met groot succes in december de Ein- dejaarspuzzelactie. Een goe de traditie die Van Dale graag in ere houdt. Net als de schitterende prijzen die te winnen zijn. Zo beslaat de hoofdprijs uit de 13e editie van het Van Dale Groot woordenboek der Nederland se taal, oftewel de Grote Van Dale. De tweede prijs is Van Dale Hedendaags Nederlands en de derde prijs is het Van Da- Ie Junior Spreekwoorden boek. Stuk voor stuk prachtige na slagwerken om duizenden puzzelwoorden in op te zoeken. Veel puzzelple zier! Eerste prijs: de 13e editie van de Grote Van Dale De naam Van Dale is bijna synoniem met het Van Dale Groot woordenboek der Nederlandse taal, beter bekend als de Grote of Dikke Van Dale. Het is een groots woordenboek, dat niet voor niets al generaties lang gebruikt wordt als dé standaard voor het Neder lands. De Grote Van Dale is im mers buiten kijf het meest complete woordenboek in het Neder lands taalgebied. 150 jaar taalgeschiedenis, van A tot Z uitgespeld. Er is ruime aandacht voor dialecten, leenwoorden, ge ografische namen, groepstaal, (literai re) citaten en voor het Belgisch Neder lands. De Grote Van Dale heeft een speci aal ont worpen, prettig le zend let tertype. Om het op- zoe- vinden te ver gemakkelijken, is elk deel bo vendien uitge voerd met twee leeslinten! De winkelwaarde van deze prachtige hoofd prijs is 165,-. Tweede prijs: Van Dale He dendaags Nederlands Afterparly, belminuut, kliklijn, onthaasten en sms'en: de derde druk van het Van Dale woorden boek Hedendaags Nederlands is helemaal toegespitst op het Nederlands van nu. Van Dale Hedendaags Neder lands beperkt zich tol het gangbare Nederlands van de laatste vijftig jaar en is in het be schrijven daarvan uitvoeriger dan ieder ander Neder lands woordenboek. Het bock biedt tien duizenden synonie men en andere beteke- nisverwante woor den, uitspraak- weergave bij woorden van vreemde origine (courgette koerzjet(te)), kaderteksten met encyclopedische en grammatica le informatie en overzichtelijke typografie met blauwe gidswoor- den. Winkelwaarde: €80,-. Derde prijs: het Van Dale Ju nior Spreekwoordenboek Het Van Dale Junior Spreek woordenboek geeft jongeren vanaf 10 jaar uitleg bij ruim 2500 veelgebruikte spreekwoorden en uitdrukkingen. Het bevat heldere en eenvoudige informatie over dc betekenis, het gebruik en tic herkomst van spreekwoorden en uitdrukkingen. Dc tekst is heel levendig, dankzij de leuke voor beeldzinnen - volledig toegesne den op de leefwereld van jonge ren - en de kadertekstjes met grappige extra wetenswaardighe den.Het boek verschaft veel in zicht in betekenisontwikkeling, ontlening van woorden uit ande re talen, verbasteringen en de in vloed op het Nederlandse taalge bruik van bijvoorbeeld de bij bel, het weer en de televisie. Kortom, een prachtig naslag werk voor de jonge puzze laar. Winkelwaarde: 25.-. Stuur de oplossing voor 14 januari per briefkaart naar: Redactie De Faam Postbus 5, 4460 AA in Goes Winnaars krijgen persoonlijk bericht, over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. O O 0 0 MIDDELBURG - Een 16-jari- gc jongen uit Middelburg is maandagavond rond 20.15 uur met zijn bromfiets liet Kanaal door Walcheren bij Middel burg ingereden. De jongen reed vanaf de Poelen- daelesingel de bocht in van het Vlissings Jaagpad en raakte in een slip waardoor hij geen contro le meer had over zijn broemfïets. Hierdoor raakte hij van dc rijbaan en belandde in hel Kanaal. De bromfiets was rondom bescha digd. de jongen zelf kon zichzelf weer op het droge krijgen. VLISSINGEN - Een serie van 10 werken van Erwin Olaf is vanaf vrijdag 2 januari tot en met 15 februari te bew onderen in Stdio7 de Willem3 aan de Oranjestraat 4 in Vlissingen. De Willem3 toont, in samenwer king met Theater de Wegwijzer (Nieuw en Sint Joosland) twee bijzondere collecties werken. De Wagner serie, de foto's die de basis vormden voor de Opera CD box (1997) en Theater en Filmproducties 1989-2003) sluiten naadloos op elkaar aan in hun theatrale verbeelding. De tentoonstelling aan dc Oranje straat 4 in Vlissingen is open van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Dc nieuwe cursus voor yoga voor mensen met chronische vermoeidheid gaat weer van start bij de Stich ting Padma aan de Seissingel 4 in Middelburg. Dc yoga voor mensen met een milde vorm van MS start op don derdag K januari tussen 9.30 en 10.30 uur. De yogales voor men sen met chronische vermoeidheid als ME, Bum-out en fybromyal- gie begint om 11.00 uur en duurt tot 12.00 uur. Voor meer infor matie of aanmelding kan contact worden opgenomen met tel. Nummer: (0111)411311. Ook verder informatie is te verkrijgen bij Annemiek de Baar. tel. (0118) 643312. GOES/VL1SSINGEN - De on langs gepresenteerde CD van het Zeeuwse kamerkoor Musica Cordis, onder leiding van Hans Smout, met daarop a capella koormuziek, is voor belangstel lenden te koop bij de Music-sto- re-vestigingen in Vlissingen (Walstraat) en Goes (Lange Vorststraat). Ook via één van de koorleden is de CD te bestellen. VLISSINGEN - Het boek De Keersluismoord. door Gerard van der Hoeven, begint zijn weg naar dc lezer intussen goed te vinden. De originele tekeningen die Femke Gerestein voor het boek maakte zijn tot eiQd febru ari te zien in café-restaurant Soif aan het Bellamy park 14. Tevens is er ander recent werk van Ge restein te bewonderen. MIDDELBURG - Ter gelegen heid van dc officiële opening van het gebouw aan de Breeweg (Ne- halennia s.g. VWO/HAVO_ ging de Ouderraad van start met een kaartenactie waarvan de op brengst was bestemd voor de aan kleding van het gebouw. De brug klasleerlingen van Nehalennia hebben de wenskaarten met het thema 'Feest' in de tekenklassen zelf ontworpen en vervolgens verkocht. De totale opbrengst is uiteindelijk 1.640 euro en de Ouderraad besteedt dit bedrag aan een kunstwerk voor de school.

de Faam | 2003 | | pagina 15