ÉT WB Woensdag 31 december 2003 de FAAM pagina 13 Foto's: Ruben Oreel, Ellen de Dreu, Jaap Wolterbeek, Marijke Volkertsma, Dennis Rijsbergen Februari Mëïl l'A V 'V' -V -4 November September ember AAROVERZICHT De tarieven van de fietsvoetveer die tussen Vlissingen en Breskens gaat varen, staan hevig ter discussie. Met name West- Zeeuws-Vlaanderen is het niet met de hoge prijs eens. De gemeenteraad van de gemeente Sluis en de dorpsraden hebben gezamenlijk het actiecomité De Boot is aan opgericht dat probeert verandering in de tarieven te krijgen. De grachten van Middelburg zijn weer helemaal schoon. Na zestien maanden baggeren is de waterkwaliteit een stuk verbe terd, maar wordt nog wel goed in de gaten gehouden. Walcherse rijschoolhouders geven vogelopvangcentrum de Mikke financiële steun. Dit is goed te gebruiken, want de mensen zijn bezig met het schoonmaken van vogels die door de ramp met de Tricolor met olie besmeurd zijn. Een bedrag van 800 euro is ingezameld voor de schoonmaakactie. h m f De Markt in Middelburg was tijdens Koninginnedag het hoogtepunt van Zeeland. Blof gaf een concert voor tienduizend man met oude, maar ook nieuwe nummers. De Zeevaartschool bestaat honderd jaar en viert dit uitbundig. Onder het motto Blik op scherp zijn er activiteiten rond het feest. Op 27 februari is het precies honderd jaar geleden dat de school zijn deuren opende. Is de maand waarin de Zeeuwen afscheid namen van de veer boten Kruiningen-Perkpolder en Vlissingen-Breskens. Op 15 maart om 16.20 was de laatste tocht vanuit Breskens richting Vlissingen. Koningin Beatrix kwam een dag eerder naar Zee land voor de opening van de Westerscheldetunnel. Middelburg vól-koren, het grootste zangfestijn van Zeeland en omstreken, viert zijn vijfde verjaardag. Op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni waren meer dan zeventig optredens te zien van verschillende koren, ensembles en zanggroepen. Sommige stukjes Walcherse kust zijn kwetsbaarder dan tot nu toe werd aangenomen. Dat concludeert het Waterschap Zeeuwse Eilanden na een eigen onderzoek naar dijken en duinen in Zeeland. Ze moeten versterkt worden om hoge golfslag te weerstaan in de toekomst. Vereniging Redt de Kaloot wint de strijd om het Vlissingse strandje. Nu de Westerschelde Container Terminal er voorlop ig niet komt, kan iedereen het zand van De Kaloot blijven op zoeken. Addy den Herder en Keest Steketee van de vereniging kunnen opgelucht ademhalen. Landbouwers en particulieren mogen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden geen sproeiwater meer halen uit sloten, vij vers en andere oppervlaktewateren. Door de droogte is het grondwaterpeil flink gedaald. Thuis mag nog wel gesproeid worden. De ziekte Botulisme steekt weer de kop op in Zeeland. Onder andere in de Veerse Kreek bij Veere zijn tientallen vogels en vissen ten prooi gevallen aan de bacterie. Botulisme gedijt goed in stilstaande wateren bij hoge temperaturen en weinig neer slag wat deze maand het geval was. Walcheren staat deze maand in het teken van verschillende openluchtfestivals. In Vlissingen was 23 augustus het Sunburn popfestival op het Nollestrand. In de Zeeuwse hoofdstad was op diezelfde dag een streetparade. Beide feesten zijn een initiatief om Zeeland op de kaart te zetten. Mart Scherp en Dhani Zapata uit Vlissingen winnen met hun Zeeuwse restaurant De Bourgondiër de Zilveren Champignon. Het is de eerste keer dat een Zeeuwse eetgelegenheid deze prijs in ontvangst mag nemen. De wedstrijd die aan de prijsuitreik ing vooraf ging, bestond uit het op tafel zetten van een viergan gen menu waarin champignons de hoofdrol moesten spelen. De maand waarin de Faam een metamorfose kreeg. Woensdag 19 november kwam de krant met nieuwe lay-out uit. Er is meer ruimte voor nieuwsberichten en verhalen. De opmakers van dc Faam zijn hard bezig aan het maken van de krant. Deze maand gaat dc geschiedenis in met de titel Catharina- Amalia Beatrix Carmen Victoria. De dochter van Willem Alexander en Maxima werd op zondag 7 december geboren. In Tholen wajs op 18 september een herdenkingsbijeenkomst van de Watersnoodramp van 1953. Deze bijeenkomst was spe ciaal voor dc hulpverleners tijdens dc ramp. Prinses Margriet was aanwezig in Tholen. Dc Zeeuwse dijken weerstaan de extreme droogte van afgelopen zomer. Plotselinge dijkdoorbraken als die in Wilnis zijn vrijwel uitgesloten concludeert het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Geen witte kerst, maar wel een stormachtige. Afgelopen week end gingen de sluizen van de Oosterscheldekering dicht van wege de harde wind en de hoge golven. Ondanks de storm is er weinig schade ontstaan.

de Faam | 2003 | | pagina 13