Magistrale folk in het Arsenaal Film by the Sea draait boekverfilmingen Zeeuwse collecties te zien in MuZEEum Rapmuziek, een gedachtestroom van ritme, poëzie en discussie Publiek gaat plat met NAT Spiegel van de Franse muziek in concertreeks Rappers 0118VIER op HooilKoorts WestkapeRe Cine City Vlissingen PODIUM Schuttershof Middelburg Expositie Het uur moeder natuur Fluitiste Van Laar treedt weer op David Munnelly in Middelburg Iran Flow Gratis bussen DE PASSIEVRUCHT Woensdag 31 december 2003 de Faam Pagina 11 VLISSINGEN - Samen be spelen Jenny Crook en Henry Sears zo'n beetje alle folkin- strumenten die je maar kunt bedenken. Keltische harp, vi ool, mandoline, altviool, fluit, gitaar en ga zo maar door. In het Arsenaal Theater in Vlis singen laten ze op zondag 11 januari hun magistrale muzi kaliteit zien. Voordat ze besloten als duo door liet muzikale leven te gaan speelden ze in bands als Cythara, Afterhours en Mandi- gan. Inmiddels vormen Crook en Sears een van de meest vooraanstaande duo's in Groot-Brittannië. Ze brengen vooral eigen bewerkingen van dansmuziek van de Britse ei landen. De voorstelling begint om 15.00 uur. Kaarten kosten een tientje en zijn verkrijgbaar bij de Drvkkerij in Middelburg en de VVV in Vlissingen. Telefonisch reserveren kan ook via 0118-416662 of via www.uitinvlissingen.nl. VLISSINGEN - Twee boe ken, twee films, twee voor premières Film by the Sea draait ze op de dinsdagen 6 januari en 20 januari in Ci ne City in Vlissingen. In the Cut is een film van Jane Campion (maakster van The Piano) naar het boek van Su- sanne Moore. Frannie is lera res in New York. Vlak bij haar huis duikt een deel van een li chaam op. Rechercheur Mal- loy komt bij haar vragen of ze wat gezien of gehoord heeft. Frannie kan hem echter niets vertellen. Maar haar nieuws gierigheid kent geen grenzen, ze wil alle mislijkmakende de tails van de moord weten. De lerares en de agent zien elkaar steeds meer en er ontstaat een onstuimige en bijna perverse relatie Wanneer er steeds meer moorden in haar buurt en zelfs directe omgeving gepleegd worden, moet Frannie kiezen tussen emotie en verstand. Ze moet de mysterieuze en aan trekkelijk rechercheur con fronteren met de feiten. Andre Dubus 111 schreef The house of sand and fog, Vadim Perelman maakte er een verfil ming van. Ben Kingsley speelt Massoud Amir Behrani, een immigrant uit Iran die leeft in een leugen. Hij was lid van de elite van de sjah van Iran maar vertrok om in Amerika een nieuw leven op te bouwen. Hij koopt een huis en raakt in con flict met de vorige eigenaar, Kathy Nicolo. Ook zij wil een nieuw leven beginnen na haar verslaving. Wat begint als een juridische strijd, draait uit op een persoonlijke confrontatie met tragische gevolgen. Kaartjes voor beide films zijn te koop bij de Drvkkerij in Middelburg en bij Cine City in Vlissingen. Reserveren kan via 0118-418810. De films be ginnen om 19.00 uur. Donderdag, 20.00 uur. Millennium Mambo - Movie- zone Een terugblik op de tijd dat het nieuwe millennium werd ge vierd, in het schemerige nachtle ven van Taipei. Vrijdag en zaterdag 22.00 uur. Anyway the Wind Blows Acht inwoners van Antwerpen worden één dag en nacht ge volgd door een camera. Vrijdag, 19.30 uur, maandag, 20.00 uur. Son of the Bride - el Hijo de la Novia In het Argentinië voor de crisis, krijgt Rafael signalen, dat het tijd is een nieuw bestaan op te bouwen. Zaterdag, 19.30, zondag, dins dag en woensdag, 20.00 uur. Cloaca Sublieme verfilming over vier voormalige studievrienden. Vrijdag en woensdag, 14.00 uur. Polleke Ontroerend verhaal over Romeo en Julia. KAPELLE - Wieteke Hen- drikx exposeert tot 23 janua ri in het gemeentehuis van Kapelle. De tentoonstelling, 'Het uur moeder natuur', bestaat uit schilderijen en aquarellen. Hendrikx is afgestudeerd aan de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg, in de richtingen grafiek en schilde rijen. Afgelopen zomer expo seerde ze in galerie POP in Domburg met de expositie 'Moderne symbolen, laat ze tot u spreken en verzin uw ei gen verhaal'. KRUININGEN - Na een pe riode van ruim een jaar, waarin ze trouwde en moe der werd, is Daniëlle van Laar weer terug op het con certpodium. Op zaterdag 3 januari speelt ze samen met Peter Wildeman in de Nederlands Hervormde Kerk in Kruiningen. De dwarsfluitiste moest na haar pauze haar fluittechniek weer ophalen. Samen met de Thoolse muzikant Peter Wil deman heeft ze hard gewerkt aan een nieuwjaarsconcert met samenzang. Binnenkort verschijnt er van Van Laar en harpiste Anke Anderson een cd met geestelij ke en klassieke liedjes. Boven dien komt ook deel 2 van En gelse Hymns uit. Het optreden op zaterdag 3 ja nuari begint om 20.00 uur en is in de Nederlands Hervorm de Kerk in Kruiningen. VRIJDAG Middelburg, 't Spiegeltheater, De Laatse Draak, theater groep Duinart, 20.00 uur. Middelburg, De Mug, Cham pagne Charlie, Nieuwjaars concert, 21.30 uur. ZATERDAG Goes, De Mythe, The Deep River Quartet, 'Music in the air', 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Grandpa Nick Sessie Band, 'Route 66', 20.00 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater, De Laatse Draak, theatergroep Duinart, 20.00 uur. ZONDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Grandpa Nick Sessie Band, 'Route 66', 15.00 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater, De Laatse Draak, theater groep Duinart, 14.30 uur. WOENSDAG Goes, De Mythe, Misery door Vlaams Fruit, 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. MIDDELBURG - Als David Munnelly met zijn accordeon op het podium staat, lijkt het alsof de tijd stilstaat. Onlangs verscheen zijn album Swing, met daarop Ierse jigs, oude jazz en joodse klezmer. Naast muzikant is Munnelly grote kenner van de Ierse dans muziek uit de jaren twintig. Bij elk liedje vertelt hij allerlei historische anekdotes. Zondag 11 januari om 20.00 uur, speelt hij in de Stadsschouwburg in Middelburg lopende collectie te zien. Het gaat om pinquins, puntenslij pers, zeepjes, fossielen, lucifer doosjes, brillen en zelfs stofzui gers. Het kampioenschap is open voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. In het maritiem MuZEEum zijn elf Zeeuwse verzamelingen ten toongesteld. Van die elf inzen dingen worden er twee uitgeko zen die in Amsterdam meedin gen voor de bokaal die bij het behalen van het Nederlands Kampioenschap hoort. De mu seumstaf kiest een van de Zeeuwse collecties die naar het NK mag. De bezoekers van het MuZEEum kiezen de andere kandidaat. Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag 12.15, 14.30, 16.45, 19.30 en 20.00 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 13.45, 14.30, 19.00 en 20.00 uur. Lord O The Rings: The Return Of the King Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuurzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Donderdag, 20.00 uur. Vrij dag, zaterdag, zondag, 10.00 en 20.00 uur. Maandag, dins dag .woensdag 16.15 en 19.00 uur. De Passievrucht Armin Minderhout gaat op zoek naar zijn verleden en sleurt iedereen mee in een web vol emoties. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, 22.15 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 21.45 uur. S.W.A.T. Het S.W.A.T. team, onder lei ding van Dan Harrelson, staat voor een zeer gevaarlijke op dracht: de begeleiding van een uiterst gevaarlijke drugsbaron. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, 12.45 en 17.15 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 13.45 uur. Looney Tunes: Back in Action Een hilarische zoektocht in Las Vegas naar de Blue Mon key Diamant, door het gezel schap, D.J., Daffy, Kate en Bugs. Donderdag, 12.15, 14.30 en 15.30 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, 10.00, 12.15, 14.30 en 15.30 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 13.45 en 16.15 uur. Finding Nemo Nederlands gesproken Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Donderdag, 12.15, 15.00, 17.45 en 20.00 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, 10.00, 12.15, 1-5.00, 17.45 en 20.00 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 19.00 en 21.45 uur. Finding Nemo Originele versie Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Mar lin en zijn zoon Nemo. Donderdag, vrijdag zaterdag, zondag, 16.45 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 21.45 uur. Master And Commander Lucky Jack Aubrey (Russel Crowe), leidt zijn crew in een competitie tegen een beter be wapend schip. Donderdag, 16.45 en 22.15 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, 10.00, 16.45 en 22.15 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 19.00 en 21.45 uur. Love Actually Romantisch liefdesverhaal, met hoogtepunt op kerst avond. Donderdag, 14.30 uur. Vrij dag, zaterdag, zondag, 10.00 en 14.30 uur. Maandag, dins dag, woensdag, 13.45 uur. Pipo En De P-p Parelridder De oude, bekende en vrolijke clown Pipo is weer terug. WESTKAPELLE - Voor veel jongeren is de rap een schitte rende manier om te communi ceren. Je vormt je gedachten in een combinatie van ritme en po ëzie, zoekt een partner om mee in discussie te gaan en kiest een onderwerp. Een begeleidende beat geeft je teksten vleugels, draagt je gedachten en kleurt de sfeer van een commentaar op de samenleving. Daarmee heb je de essentie van de RAP, dat staat voor Rithm' And Poetry. Een Amerikaanse vinding die het blijkbaar ook goed doet in andere culturen, ook bij ons. Als bewijs daarvan treden op 7 januari de rappers Kevin, Juli an, Leon en Vincent op tijdens HooilKoorts in Westkapelle. Vier Vlissingers die, zoals ze zelf zeggen, de rap zien als hun belangrijkste expressiemiddel. De vier rappers treden op onder de naam '0118VIER', een dui delijke hint naar de plek waar ze zich thuis voelen. De broers Ju lian en Vincent hielden zich al wat langer bezig met Neder landstalige Rap. Vincent en Le on begonnen in het Engels, maar zagen ook dat het uiten van je ideeën gedachten en me ningen gemakkelijker in het Nederlands gaat. Met z'n vieren zorgen ze voor de teksten. Ie dereen doet in feite z'n eigen tekst op. "We zoeken naar de juiste flow en een onderwerp en combinatie van tekst. Die com binatie en de inbreng van ieder een afzonderlijk zorgt voor on ze karakteristieke rapstijl", ver telt Kevin. De beats komen van Vincent. 0118VIER met van links naar rechts: Julian, Vincent, Leon en Kevin. Mij knutselt thuis de muziek in elkaar die als begeleiding van de teksten dient. Het uitspreken van de teksten gaat in een vloeiende beweging die past bij de beat van Vincent. In de beat kunnen samples zitten van an dere muziek. "Ik haal bijvoor beeld stukken uit klassieke mu ziek. Mousorsky heeft schitte rende dingen die prima bij onze beats passen", legt Vincent uit. In de rap houdt het verwoorden van de teksten het midden tus sen zingen en opzeggen. Mee gaan met het ritme en het leg gen van klemtonen bepaalt de sfeer van ieder nummer. Leon: "Als je een beat hebt kun je ook improviseren. Het is een heerlijke manier om je te uiten, iemand even zeggen wat je van 'm vindt bijvoorbeeld. Het lucht op en kanaliseert een soort agressie. De ander kan reage ren, op dezelfde beat, met woorden in dezelfde ritmiek. Je ziet, ondanks verschil van me ning op hetzelfde spoor." Julian: "In de rap kan het overal overgaan, van liefde tot uitbui ting. Er hoort altijd wel wat controversie in de nummers te zitten, misschien wel wat agressie, maar het gaat dan om het uitdelen van wat figuurlijke tikken, zeker geen mokersla gen." Op de vierde HooilKoorts- (foto:pr) avond van dit seizoen op 7 ja nuari treden vier bands en twee dansgroepen op. De muziek komt van New Hazzard (me tal), System Error (punk), 0118VIER (rap) en Twisted Animals (retro rock). Girlthing en Veldo zorgen voor de dan- sacts. Alle jonge talenten komen in aanmerking voor een finale plaats op donderdag 8 april. Uit beide categorieën gaat er één door. Hooikoorts begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Er rijden gratis bussen van en naar De Hooizolder in Westkapelle vanuit Middelburg en Vlissin gen langs alle dorpen van de gemeente Veere. RILLAND - 'Wees blij met je zelf, dan is tenminste nog ie mand blij met jou!' Dat is het motto van Ernesto Marcel lino en Wilfried Finkers. Zij treden 10 januari op in Luctor et Emergo in Rilland. Als je de voorstelling NAT van Ernesto Marcellino en Wil fried Finkers hebt gezien, ga je je eigen leven meer waarderen. Met hun komisch 'geweld' kiest het duo altijd voor alle frequen ties van de lach. Hun hoofddoel is 'de oerlach vanuit het midden rif op te roepen'. Het is het twee de programma dat Ernest Beu- ving en Marcellino Bogers spe len in Rilland. Sinds januari 2003 zit ook Wil fried Finkers (inderdaad, de broer van) in de groep, en zijn gevoel van humor past precies in het plaatje. Het optreden op za terdag 10 januari begint om 20.00 uur. GOES - Drie jonge talentvolle musici spelen in januari drie concerten in Zeeland. Op uit nodiging van de Alliance Frangaise 'Cceur de Zélande' speelt Trio Mallarmé in Kats, Noordgouwe en 's-Heer Abts- kerke. Het trio speelt op 15 januari in de Nederlands Hervormde Kerk in Kats, 16 januari in de Drieko- ningenkerk in Noordgouwe en op 17 januari in de Nederlands Hervormde Kerk 's-Heer Abts- kerke. Begintijd voor alle con certen is 20.00 uur. Het trio, met Sabine Raynaud op fluit, Christine Laizé op altvi ool, Aurélien Bello op harp, be staat sinds 2001Ze ontmoetten elkaar bij het Frans Jeugdorkest en wonnen al een aantal prijzen op concoursen in Frankrijk. Drie Culturele Commissies, te weten Maatschappij tot Nut van 't Algemeen departement Noord-Beveland, de Stichting Kamermuziek Schouwen Dui- venland en de Culturele Raad Borsele, werken samen aan de kleine concerttour. Het pro gramma heet 'Reflet de la musi- que Frangaise' en bestaat uit werken van bekende en minder bekende Franse componisten. Begin dit jaar voegde Wilfried Finkers zich bij Ernesto Marcellino. (foto: pr) i 1 l VLISSINGEN - Niet alleen musea verzamelen dingen. Ook kinderen leggen hele col lecties aan. Van postzegels tot kiezelsteentjes. In het voor jaar van 2004 wordt voor de tweede keer het Nationaal Kampioenschap Sparen ge houden. In het Zeeuws mari tiem muZEEum in Vlissingen zijn tot en met zondag 18 ja nuari de verzamelingen van de Zeeuwse deelnemers te be wonderen. De Nederlandse Museumvereni ging organiseert het kampioen schap sparen om kinderen te sti muleren dingen te verzamelen. Op het NK zijn de meest uiteen- v Dinsdag. 19.00 uur In The Cut In New York, vlakbij Frannie haar huis wordt een deel van een lichaam gevonden. Zo ont moet ze rechercheur Malloy en de aantrekkingskracht die zich ontwikkelt is onstuimig, on weerstaanbaar en soms bijna pervers. Donderdag, 12.15 en 17.15 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag 10.00 12.15 en 17.15 uur. Maandag, dinsdag, woensdag 13.45 uur. Elf© Lang geleden nam de Kerst man per ongeluk een baby (Buddy) mee in de zak naar de Noordpool. Als Buddy oud ge noeg is besluit hij naar New York te gaan om zijn echte va der te zoeken. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, 12.15, 20.00 en 22.15 uur. Maandag, dinsdag, woensdag, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Scary Movie 3 Cindy gaat op onderzoek uit, na het verschijnen van myste- rieuzegraancikels op het erf van Tom Logan. Donderdag, 12.45, 14.30 en 19.30 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, 10.00, 12.45, 14.30 en 19.30 uur. Maandag, woens dag, 13.30, 16.15 en 19.00 uur. Dinsdag, 13.30 en 16.15 uur. Pietje Bell

de Faam | 2003 | | pagina 11