Test luid alarm Eerste paal brandweerkazerne geslagen HALT tegen vuurwerkoverlast Vergaderdata commissie welstand en monumenten Openingstijden Gemeente rond de feestdagen Ophaaldata huisvuil Inzamelen kerstbomen woensdag 24 december 2003 de FAAM pagina 3 Nieuwjaarsreceptie Magistraatnieuws Schilderijen college Straten opgebroken Déze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 De brandweer test maandag 5 januari het luid alarm. Om twaalf uur moeten in heel Middelburg de sirenes 1 minuut en 26 seconden te horen zijn. Het maandelijks testen van de Terugdringen van overlast door vuurwerk en jongeren wijzen op de gevaren van vuurwerk. Dat is het doel van het Vuurwerkproject dat HALT Walcheren uitvoert. Jongeren tussen 12 en 18 jaar die buiten de toegestane perio de vuurwerk afsteken of illegaal vuurwerk in bezit hebben en be trapt worden door de politie kunnen kiezen voor het HALT- bureau. Dat betekent dat de jongere een aantal uren moet gaan werken via HALT Walcheren (minimaal 3 en maximaal 11 uur) en een leer moment (1 uur) krijgt aangebo den. Het leermoment bestaat uit het bekijken van een film over het afsteken van vuurwerk en uit leg over het waarom hierover re gels zijn afgesproken. Jongeren die niet voor HALT kiezen, moe ten zich verantwoorden via de kinderrechter. Jongeren van 16 jaar en ouder moeten dan als nog een boete betalen. Het boe tebedrag ligt tussen de 55 en 150 euro afhankelijk van datge ne waarvoor de jongere is aan gehouden. Vuurwerk De verkoop van vuurwerk is dit jaar alleen toegestaan op maan dag 29, dinsdag 30 en woens dag 31 december. Het afsteken van vuurwerk mag tussen 10.00 uur op oudejaarsdag en de vol gende dag 2.00 uur. De welstands- en monumenten commissie komt in 2004 een aantal keer bij elkaar. De commissie beoordeelt plannen voor bebouwing, reclame-uitingen en monumenten die zijn ingediend. In 2004 komt de monumentencom missie op de volgende dagen bij een: 8 en 22 januari, 5 en 19 febru ari, 4 en 18 maart, 115 en 29 april, 13 mei, 3 en 17 juni, 15 en 29 juli, 12 en 26 augustus, 9 en 23 sep tember, 7 en 21 oktober, 4 en 18 november, 2,16 en 30 december. De welstands- en monumenten commissie vergadert in het ge bouw van de Dienst Ruimte aan de Vlissingsestraat 21. Pieter Meul- meester is secretaris van de com missie, telefoon 67 52 81. Bouw plannen moeten uiterlijk de vrijda gen voor de datum van vergade ring om 16.00 uur ingediend zijn bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving voor plaatsing op de agenda van de eerstvolgende vergadering van de commissie. Radio De commissie beoordeelt onder andere verbouwingsplannen voor monumenten. Streekomroep COOLFM zendt zondagavond 28 december om acht uur een uitzen ding uit over een bijzonder stuk mo numentaal Middelburg: De Singel straat, Koepoortstraat en Verwerij- straat. Voormalig stadsarchitect Jan Snoey leidt verslaggever Theo Rietveld rond door het ge bied en staat bij een paar markan te monumenten stil om een uitge breide toelichting te geven. Het programma 'De Wandeling' is te beluisteren via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabel via 105.5 FM en 106.4 FM. COOL FM herhaalt het programma maandagavond 29 december om acht uur. Waar een potje basketbal niet goed voor kan zijn. Drie Zeeuwse ge zinnen wonnen er een weekendje weg mee. Tijdens de bedrijven- beurs Contacta in Goes maakten bezoekers door het spelen van het basketbalspel kans op een reis naar het Roompot-vakantiepark Weerterbergen in Weert. Wethouder Hannie Kool-Blokland overhan digde de prijzen vorige week in de Touristshop. FOTO: GEMEENTE MIDDELBURG Rond de feestdagen gelden voor de meeste gemeentelijke kantoren andere openingstijden dan u gewend bent. De balies van Publiekszaken en Parkeer beheer openen op bepaalde da gen hun deuren om u van dienst te zijn. Hoe zit het precies? De Gemeente is gesloten van 25 december tot en met 4 januari. Op maandag 5 januari zijn alle kanto ren om tien uur weer open. Uitzonderingen Publiekszaken is op 29, 30 en 31 december open van acht tot een uur. De balie van Parkeerbeheer aan de Stadsschuur is op 29, 30 en 31 december en 2 januari open van acht tot vier uur. De parkeergarages zijn op 24 en 31 december tot zes uur 's avonds geopend. Op 25, 26 december en 1 januari zijn de garages geslo ten. Voor abonnementhouders zijn de parkeergarages gewoon te gebruiken. De Servicetelefoon (67 53 22) is op 29, 30 en 31 december te be reiken tussen acht en vier uur. De internetsite www.middelburg.nl is uiteraard 24 uur per dag op roepbaar. Daar vind je ook het di gitale klachtenformulier. De ge melde klachten zullen evenwel niet direct kunnen worden afge handeld in verband met de feest dagen. FOTO: MIEKE WIJNEN sirenes is afgelopen september gestart. Door het alarm iedere maand af te laten gaan moet de herken baarheid van het signaal wor den verhoogd. Op tweede kerstdag (vrijdag 26 december) haalt de stadsreiniging geen huisvuil op. Het huisvuil moet maandag 29 december voor 7.00 uur worden buitengezet. Ook het huisvuil dat normaal op maan dag buitengezet wordt, moet er voor 7.00 uur staan. Op donder dag 1 januari haalt de stadsreini ging geen huisvuil op. Het huisvuil moet een dag later, vrijdag 2 janu ari, voor 7.00 uur buitenstaan. Het huisvuil dat normaal op vrijdag wordt opgehaald moet er dan ook voor 7.00 uur staan. Nieuwe afvalkalender De gewijzigde ophaaldata staan ook op de afvalkalender. De nieu we afvalkalender voor 2004 wordt begin januari huis aan huis be zorgd. De kerstboom hoort er bij, deze feestdagen. Maar wat gebeurt er na de kerstdagen met de spar? Kan die 27 december al weg, of lie ver een weekje later? De ervaring leert dat dat per huishouden nogal verschilt. De Gemeente haalt de bomen op met het huisvuil in de week van maandag 5 tot en met vrijdag 9 januari. Laat de boom dus wat langer staan, of parkeer deze tij delijk in de achtertuin of op het bal kon. Dat houdt de straten schoon, en voorkomt brandstichting. Stadsreiniging zorgt ervoor dat met het huisvuil ook de kerstbomen worden opgehaald. Zet Geduren de de week van 5 tot en met 9 ja nuari de kerstboom samen met de afvalcontainer of vuilniszak voor 7.00 uur buiten. De kerstbomen worden uiteraard niet in de norma le vuilniswagen gestopt. De kerst bomen worden apart ingezameld. Wij vragen iedereen de boom niet eerder op straat te leggen, maar bijvoorbeeld even in de achtertuin op te slaan. Uiteraard kan je de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de Milieustraat aan de Wal- dammeweg. Die is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. De maquette van de stadsgewestelijke brandweerkazerne. De eerste paal ging vorige week de grond in. De bouw van de stadsge westelijke brandweerkazerne aan de Stromenweg is begon nen. De burgemeesters van Vlissingen en Middelburg sloegen vorige week de eerste paal de grond in. In het gebouw komen de centra le afdelingen van de stadsge westelijke brandweer. De kazerne fungeert overdag als centrale uit- rukpost, bij alarm rijdt de brand weerauto binnen een minuut weg. In de avond- en nachturen komen de brandweerlieden vanuit huis naar de kazerne. De uitruktijd is dan drie minuten. Tevens komt er in het pand een uitrukpost van de ambulancedienst. De ontsluitings- weg naar de toekomstige kazerne ligt er inmiddels. De gevels krijgen een titanium- grijze kleur en kazerne wordt 51 meter lang en 39 meter breed. Het is de bedoeling dat de bou wer het nieuwe onderkomen van de brandweer eind 2004 ople vert. Voor haar inwoners, bedrijven, in stellingen, organisaties en vereni gingen organiseert Gemeente Middelburg een feestelijke bijeen komst om het nieuwe jaar in te lui den. Het gemeentebestuur nodigt iedere Middelburger uit voor de nieuwjaarsreceptie in de burger zaal van het stadhuis op maandag 5 januari. Tussen vijf en zeven uur kunnen inwoners elkaar en het ge meentebestuur gelukwensen on der het genot van een hapje en een drankje. De ingang van het stadhuis is aan de marktzijde. Het gemeentebestuur hoopt van harte dat veel Middelburgers van de uit nodiging gebruik maken. Het gaat hard met de nieuwbouw in de Magistraatwijk. Wat de laat ste stand van zaken is lees je in de zesde Magistraatnieuws. Momenteel wordt er gewerkt aan de zesde van acht verdiepingen die Parkstate gaat tellen. Eind januari wordt het hoogste punt bereikt. Vervolgens begint de afbouw. De drie woontorentjes die de naam Magistraat dragen, zijn zo ver nog niet, maar ze worden wel gelijktijdig met Parkstate opgeleverd. Dat zal waarschijnlijk in november 2004 zijn. Meer informatie over de nieuwbouw, de herinrichting van de hoven en Palet is te lezen in Ma gistraatnieuws. Bewoners krijgen de krant gratis in de bus. Andere belangstellenden kunnen Ma gistraatnieuws opvragen bij Com municatie, telefoon 67 54 50. Onder de naam 'Portretten van magistraten toen nu' zijn vanaf 17 januari in De Drukkery aan de Markt schilderijen van het colle ge van burgemeester en wethou ders te bewonderen. De exposi tie duurt tot en met zondag 1 fe bruari.De tentoonstelling is een initiatief van de Teeken Akademie en het Middelburgs Instituut voor KunstzinnigeVorming. Aan de hand van de portretten van de col leges wordt een link gelegd tus sen het werk van oude en nieuwe schilderleerlingen. Het riool in de Laan van Nieuw- enhove, Park van Nieuwenhove, Parklaan en een gedeelte van de Nadorstweg is aan vernieuwing toe. De werkzaamheden begin nen maandag 19 januari. Het werk is, indien het weer het toe laat, half mei afgerond. Eerste resultaten onderzoek naar leefbaarheid wijken bewoners in beeld Onlangs is onder Middel burgers een enquDte ge- jÉ houden over hun leefom- jS" geving en beleving in het H kader in het kader van het project 'bewoners in beeld'. De eerste resulta ten zijn inmiddels bekend. De webenqu te is vaker door jongere hoger opgeleid mannen ingevuld. Dit com penseert aardig de uitkom sten van de straatinterviews die zijn verkregen bij sociale activiteiten in de wijken. Daar werden juist relatief veel vrouwen van hogere leeftijd met een lagere oplei ding ge nterviewd. Als eerste is in het onder zoek gekeken naar het oor deel van bewoners over de voorzieningen in hun omge ving. Van de ondervraagde Middelburgers zegt 83 (zeer) tevreden te zijn met hun woonomgeving. De binnenstad en Arnemuiden scoren hier het hoogst. De winkels voor dagelijkse boodschappen, de openbare parkeergelegenheden en het groen in de buurt worden door een ruime meerderheid van bewoners ook daadwer kelijk gebruikt en men is er vaak tevreden over. Andere voorzieningen als basisscholen, kinderdagver blijven, speelgelegenheden, openbaar vervoer, voorzie ningen voor jongeren tussen 12 en 18 jaar blijken door een (klein) deel van de be woners gebruikt te worden. Over deze voorzieningen voor speciale groepen inwo ners is men minder vaak te vreden als over de voorzie ningen voor 'iedereen'. Posi tieve uitzondering daarop is de basisschool. De voorzie ningen voor jongeren wor- Veel Middelburgers maken gebruik van het groen in de stad. den nog het meest kritisch beoordeeld. Inwoners met een hogere opleiding zijn daar positiever over dan in woners met een lager oplei ding. Over het openbaar vervoer is minder dan de helft van de inwoners tevreden. Er zijn weinig verschillen in oordeel als we kijken naar leeftijd en opleiding van de in woners. Wel zien we dat vrou wen vaker positief zijn over de winkels en de kinderopvangmo- gelijkheden, terwijl mannen het groen in de buurt juist positie ver beoordelen. Sociale kwaliteitsatlas Scoop voert het onderzoek in opdracht van de gemeente uit. De gegevens worden verza- FOTO: MIEKE WIJNEN meld voor de sociale kwaliteits atlas van Middelburg. De ge meente gebruikt de gegevens uit de atlas om haar beleid be ter af te stemmen op de wensen van haar inwoners. Meer infor matie over het project is te vin den op www.middelburg.nl

de Faam | 2003 | | pagina 3