Gemeente geeft niet zomaar meer subsidie Anbo Middelburg heeft eigen website Kerstvakantiekleurplaat met mooie prijzen M ip 1 Jonge Zeeuwse talenten krijgen steun EN DE WINNAAR IS... Eerste Schelde- krant uitgereikt Nieuwjaarsbal Koffie ochtend Palazzoli Huis Computercursus voor senioren Vijftig jaar scholengemeen schap CSW Zeeuwse studen ten de besten Pietje t Doornroosje Amalia Woensdag 24 december 2003 de Faam Pagina 25 IJ had nog een paar uitslagen van lezersacties van ons te goed. Allereerst de uitslag van de wedstrijd 'raad-de-naam- van-het-koningskind' die wij deze zomer hielden. En dan natuurlijk nog de winnaars van de laatste twee kleurplatc- nacties. Duizenden namen rolden de afgelopen maanden over de bureau 's van de redacties van de Wegener huis-aan-huiskranten. Alle maal voorspellingen hoe de nieuwe oranjetelg zou gaan heten. Alle doopnamen goed: zo vooruitziend bleek niemand. Toch werden zowel Catharina als Amalia, als Beatrix, als Carmen, als Victoria genoemd. Uiteindelijk vond de jury dat één deelneem ster met kop en schouders boven de rest uitstak. Ze zond geen lijst met tientallen namen. Maar wel een mail met alleen: Ama- lia-Beatrix. De felicitaties gaan uit naar Jeanne van Gils uit Raamsdonks- veer. Zij mag met haar gezin een lang weekend naar een bunga low op een van de parken van Landal Greenparks. Rondom de kleurplaat van Pietje Bell werd een recordaantal in zendingen gehaald. Elana van Zalen uit Oost-Souburg kreeg het bordspel Pietje Bell. Ricardo Blok uit Arnemuiden en Brenda de Visser uit Aagtekerke wonnen de video 'Pietje Bell', Mellissa Sipma uit Vrouwenpolder kreeg een luistercd met daarop een drie uur durend verhaal over Pietje Bell. Vivian Deegers uit Middelburg en Mike Davidse uit Zoutelande wonnen de film editie van het boek van Chris van Abkoude. Na 27 december is het (voorlopig) gedaan met Actief FM. MIDDELBURG - De afdeling Middelbrug van de Anbo heeft een eigen website: www.anbo.nl/middelburg. Op deze website vinden belangstel lenden diverse rubrieken met informatie over standpunten en activiteiten van de plaatselijke Anbo-afdeling op het gebied 1 van onder meer wonen, zorg, vervoer, welzijn en veiligheid. Verder is er ook informatie over activiteiten als een bingo, reizen, excursies en sociale en culturele activiteiten. Het Ge west Zeeland van de Anbo heeft een eigen website: www.anbo.nl/zeeland. KOUDEKERKE - De lokale omroep Actief FM stopt zater dag (27 december) zijn uitzen dingen. De medewerkers gaan er vanuit dat de gedwongen stop tijdelijk is. Als de gemeen te Veere haar fiat geeft aan het ambitieuze Stappenplan van de lokale omroep, kan ergens in 2005 een doorstart plaats vinden. De gemeente kreeg het MIDDELBURG - Het Schelde In formatiecentrum en het Schelde- ionds hebben dinsdag 16 decem ber de eerste Scheldekrant uitge reikt in Doel. De overhandiging van die eerste krant aan Schelde- loods Ronald Eijlers symboliseert het grensoverschrijdende karakter van de Scheldekrant. Het is de eer ste keer dat er een gratis publieks- krant in Nederland en Vlaanderen verspreid wordt die de Schelde als onderwerp heeft. De Scheldekrant is een initiatief van het Schelde In formatiecentrum en het Schelde- fonds, beide Vlaams-Nederlandse organisaties met als werkgebied de Schelde. In de krant staan onder werpen als recreatie visserij, uit stapjes en boeken over de Schelde. Maar ook onderwerpen als de vei ligheid tegen overstromingen, eco nomie en natuur zijn belangrijke topics. De Scheldekrant is gratis en ligt bij alle bibliotheken en ge meenten langs de Westerschelde en Zeeschelde en bij veel bezoe kerscentra en toeristenbureaus langs de Schelde. De krant is ook te bestellen bij het Schelde Infor matiecentrum: info@scheldenet.nl. plan vorige week vrijdag on der ogen. door Ad Hanneman Verantwoordelijk wethouder M. te Roller wil luistercijfers voordat ze haar oordeel geeft over het plan. Maar die wil Actief-woordvoerder Albert van der Giessen eigenlijk liever niet laten onderzoeken. "Er waren de laatste tijd te weinig middelen en geld om aansprekende programma's te maken," legt hij uit. Van der Giessen verwijst naar het Stappenplan waarin wordt voorgesteld eerst een jaar te draai en en dan in 2006 een luisteronder zoek te doen. "Ik zou wel een onderzoek willen doen waarin de inwoners van Veere kunnen aange ven wat zij van een lokale radio verwachten. Daar kan ik wel mee leven". De omroep zendt uit vanuit ver pleeghuis De Poort-Vlietberg in Koudekerke. De eigenaar van de grond wil dat de zendmast wordt weggehaald omdat die eventuele GOES - Stichting Jong Zeeuws Talent is een nieuw initiatiefin Zeeland om jonge Zeeuwse ta lenten financieel te helpen in hun zelfontplooiing. Het gaat om jongeren tot eenentwintig jaar die talent hebben op het gebied van beeldende kunsten, muziek, dans, cabaret, litera tuur, poëzie en theater. De stichting wil vooral minder draagkrachtige jongeren stimule ren die geen beroep kunnen doen plannen voor het terrein in de weg staat. Van der Giessen stelt vast dat hel geen makkelijke zaak is om een nieuwe locatie te vinden. Er is geld voor nodig. Dat wordt in het Stap penplan haarfijn uit de doeken ge daan. De PZC schrijft afgelopen zater dag spottend over het stappenplan van Actief FM en noemt het 'bol van ambitieuze voornemens'. Van der Giessen, die als één van de eer- op de bestaande subsidieregelin gen van rijk, provincie en ge meente. De talenten kunnen bij Stichting Jong Zeeuws Talent in aanmerking komen voor geld waarmee onder andere reis- en verblijfkosten, materialen, ge reedschappen, instrumenten les sen en cursussen worden betaald. Ook biedt de nieuwe stichting de jonge talenten een podium en ex positieruimte. Deskundigen beoordelen of de studenten voor financiële steun sten betrokken was bij de radiozen der, rouwt daar niet om. Hij wil verenigingsleven, politiek en eve nementen in de plattelandsge meente een medium bieden. Volgend jaar moet alles op een rijt je worden gezet. Nieuwe vrijwilli gers, een nieuwe studio, een partti me medewerker voor meer conti nuïteit en vooral nieuwe apparaten om de kwaliteit van de uitgezon den programma's zo maximaal mogelijk aan de luisteraars te kun- voldoen aan de criteria. Inmiddels is al een eerste 'studiebeurs' uit gereikt aan Wendeline Wijkstra, een dertienjarige student ballet aan het Haagse Conservatorium. Het bestuur van de stichting be staat uit Anneke van Dok-van Weele, burgemeester Vlissingen, Mattieu Meijs, directeur Zeeuwse muziekschool, Jacques Euser, ac countant PKMG, Eric Sturken- boom, notaris, Gemma van der Hoogte, sectorhoofd culturele ontwikkeling- Scoop, Christa nen aanbieden. Geld speelt een belangrijke rol. Het team vrijwilligers moet nu rondkomen met 8.168 euro en wil een verhoging voor 2004 naar dertigduizend euro en in 2005 nog eens dik twintigdui zend euro er bij. Wethouder Te Rollen wil daar nog wel een aan tal nachtjes over slapen en een beter beeld hebben van de moge lijkheden die de lokale zender voordat ze de beurs open trekt. Kranenburg, student communica tie en Piet Hamelinck, wethouder Terneuzen. Een eerste presentatie van jonge Zeeuwse talenten is op 18 januari van 14.00 tot 16.00 uur in de Schouwburg in Middelburg. Kaarten voor die presentatie kosten 12,50 euro, jongeren tot eenentwintig jaar betalen vijf eu ro. Leerlingen kunnen als entree bewijs ook een CKV-voucher ge bruiken. Kaarten zijn te bestellen bij de Schouwburg. Jonge lezers van De Faam hoeven zich deze kerstvakan tie niet te vervelen! Speciaal voor hen is er een kleurplaat waarmee mooie prijzen te winnen zijn. De weken rond Kerstmis horen tot de gezelligste periode van het jaar. Om nog meer te genie ten van deze sfeervolle tijd brengt Walt Disney Homevideo een lawine aan nieuwe kerstpa reltjes uit op video en dvd. Ge niet mee met de bekende Dis- ney-figuren in de animatiefilms Winter Wonderland, Kerstver halen van Mickey en zijn vriendjes en Mickey's Kerstma- gie. Ook verschijnt de 'echte' speelfilm Santa Claus 2 (met Tim Allen) samen met zijn voorganger in een 2 DVD-pack. Lezertjes van De Faam profite ren volop van de introductie van bovengenoemde films. In samenwerking met de Neder landse importeur van Disney- films houden wij namelijk een kerst-kleurplaat-actie. Maak de tekening van Mickey, die je hiernaast ziet, zo mooi moge lijk. Gebruik kleurpotloden, viltstiften, gelpennen, vinger- verf of andere originele materia len. Voor de mooiste tekenin gen hebben wij een leuk pakket met Disneyprijzen. Zo zijn er video's, rugzakken en porte monnees te winnen. Stuur je te kening in voor het eind van de kerstvakantie naar de redactie van De Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Vergeet niet om je naam, adres, woonplaats en leeftijd in te vullen. Winnaars krijgen bericht thuis. OOST-SOUBURG - In wijkcen trum De Zwaan in Oost-Souburg is zaterdag 3 januari een nieuwjaars bal met medewerking van Frankies Combo. De zaal is open om 19.30 uur en de entree bedraagt 4 euro. OOST-SOUBURG - In het Pa lazzoli Huis in Oost-Souburg wordt elke eerste donderdag van de maand koffie ochtenden ge houden. Het Palazzoli Huis is een steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten waar ie dereen terecht kan voor een per soonlijk gesprek, informatie, le zingen, creatieve ochtenden, ont moetingsmiddagen en rouwbe geleiding. Tijdens de bijeenkom sten op donderdag worden vide o's bekeken of wordt een boek besproken. Zo wordt vanuit ver schillende invalshoeken gespro ken over gedachten en gevoelens met betrekking tot kanker. Wie deel wil nemen moet zich aan melden, telefoon 0018-413932 of e-mail: palazzoli@zeeland- net.nl. De eerste bijeenkomst is donderdag 8 januari van 10.00 tot 11.30 uur op het adres Oran jeplein 41. Voor meer informa tie over het Palazzoli Huis: www.stichting palazzoli.nl. DOMBURG - De Stichting Wel zijn Ouderen Platteland Walche ren houdt weer computercursus sen voor inwoners van de ge meente Veere van 55 jaar en ou der. Voor senioren met weinig computerervaring zijn er cursus sen Windows 98 en internet. De cursus bestaat uit acht bijeenkom sten en kost 45 euro inclusief les materiaal. Voor gevorderden zijn er cursussen Word en Excel. De cursus Word bestaat uit acht bij eenkomsten en kost 45 euro en de cursus Excel bestaat uit vier les sen en kost 25 euro. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, N. de Pag- ter, telefoon 0118-583687 (bij voorkeur tussen 9.00 en 11.00 uur) MIDDELBURG - De Christe lijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) heeft in januari en kele activiteiten op het program ma staan in het kader van vijftig jaar CSW. Op dinsdag 20 januari is er een boekpresentatie van 'Een gulle klassikale lach is niet mis plaatst', over vijftig jaar christe lijk voortgezet onderwijs op Wal cheren. Op donderdag 29 januari is de opening van de VMBO-lo- catie aan de Sir W. Churchilllaan, de presentatie van de nieuwe huisstijl van het CSW en de ont hulling van een nieuw logo. Ver der staat er op vrijdag 30 januari het afscheid van de projectmana ger CSW en tevens voormalig lo catiedirecteur VMBO Polder mans op het programma en is er het symposium 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen...'. En last but not least is er zaterdag 31 januari een grote reünie op de CSW-locatie Elzenlaan. VLISSINGEN - Twee studenten, Michiel Roest en Stefan Krijnen, van Hogeschool Zeeland zijn on langs als beste van hun opleiding afgestudeerd aan de Hogeschool Antwerpen. Zij behaalden hun di ploma met de vermelding van res pectievelijk 'Grote Onderschei ding' (met een score van 78 tot 85 procent) en 'Onderscheiding' (score van 68 tot 77 procent). Bei de studenten studeerden vorig jaar al met goede resultaten af aan de Hogeschool Zeeland voor de opleiding bedrijfseconomie om vervolgens de opleiding bedrijfs beheer, met afstudeerrichting Ac- countancy-fiscaliteit bij de Hoge school Antwerpen te doen. Daar naast waren zij de eerste twee bui tenlandse studenten die aan de Hogeschool Antwerpen afstu deerden. Zowel Roest als Krijnen zijn het suderen nog niet beu. Mo menteel volgen zij een studie ac countancy aan de Hogeschool Brabant. Tot slot zijn ook de namen van de winnaars van de kaartjes voor de WinterEfteling bekend. Uit de vele kunstwerkjes koos de re dactie unaniem voor Yasmin den Hoedt uit Middelburg, Josian- ne Janse uit Westkapelle, Amber Daansen uit Nieuw en Sint Joosland, Jamiro Tuankotta uit Middelburg en Karoon Shahini- an uit Oost-Souburg. Deze vijf kinderen ontvingen elk twee vrij kaartjes voor de Winterefteling. c

de Faam | 2003 | | pagina 25