Vioolbouwer Johannes Jacobs 'Vioolmuziek kan niet liegen' MIKV danst door Rotte verkoopt kilometers voor Hartstichting Kerstrit MAC De Zeeuwen BV WALCHEREN De Pagter Interieurs in nieuw pand Taxi Junior snelle service Thomas Cook Middelburg heropent Muziekprijs voor jonge talenten Gloednieuw popfestival in Westkapelle Kerstmis 2003 Activiteiten in het Fruitteelt museum Expositie over strand de Kaloot Handgereedschap Sprankelend RONDJE WALCHEREN Donderdag 25 decem ber Vrijdag 26 december Zaterdag 27 decem ber Zondag 28 december Maandag 29 decem ber Dinsdag 30 december Woensdag 31decem- ber Woensdag 24 december 2003 de Faam Pagina 15 Erik de Pagter. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - De Pagter Interieurs heropende 10 december zijn deuren op het nieuwe adres Herenstraat 9. De internationale collectie zitmeubelen, meubel- en gordijnstoffen en decoratieve woonaccessoires is nu ondergebracht in het pand van Antiekhan del de Pagter. In een klassieke ambiance staan banken en fauteuils opgesteld van onder meer Dodo, Juanes, Duresta en Whitehead. Styliste Tet Schipper staat de klanten bij in de keuze tussen interi- eurstoffen van Ralph Lauren, Elitis, Warner en Mulberry. Voor advies aan huis kan een afspraak gemaakt worden. Erik de Pagter, sinds twee jaar eigenaar van zowel Antiekhandel De Pagter als De Pagter Interieurs, besloot beide zaken in hetzelf de pand onder te brengen. Klanten liepen vaak van de ene naar de andere winkel. Na de uitbreiding van de antiekhandel, die nu ook een ingang aan de Segeerstraat heeft, werd het mogelijk een aparte verkoopruimte te maken voor de gerenommeerde meubel- en stof- fenmerken. De familie Polderman. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Sinds eind november is Taxi Junior actief in Vlissingen, Middelburg en zo nodig ook daarbuiten. Taxi Junior is het bedrijf van Kyra en Erik Polderman, vierentwintig uur per dag te bereiken via 0118 - 491600. "Erik reed al taxi en het leek ons wel wat om een eigen bedrijf te hebben," vertelt Kyra Pol derman. "Hij beschikt over ruime ervaring en zo kwam het bal letje aan het rollen." Zelf ging ze ook taxi rijden. "Nieuw voor me, maar ik vind het erg leuk om te doen. Wij vervoeren alles." Taxi Junior rijdt met een grijs metallic Chrysler die plaats biedt aan vijf personen en de passagiers zijn verzekerd van een uit muntende service: "De Chrysler is heel mooi als bruidsauto of voor andere feestelijke gelegenheden," vervolgt Kyra. "Wij hanteren het standaardtarief en zijn soms iets voordeliger." Het team van Thomas Cook Middelburg. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Thomas Cook Reisbureau is drastisch ver bouwd. Het inspirerende reisbureau heropent zaterdag (27 de cember). Office manager Angelique Pipping: "Door de verbou wing is alles een stuk ruimer geworden. Verder is het nu inge richt in de Thomas Cook-huisstijl, heel modern." Zo gebruiken de medewerkers een 'dubbel flat screen' waarmee de klant een eigen mee-kijk-scherm heeft. Thomas Cook Nederland staat voor Neckermann en Vrij Uit en verkoopt reizen naar alle be stemmingen ter wereld: vliegreizen, busreizen, cruises en ste- denreizen. In deze tijd van het jaar zijn de meeste reisbrochures voor het zomerseizoen 2004 binnen: "Er is best al heel veel be langstelling voor 2004. Vooral de mei- vakantie is populair," weet Pipping. "Een voordeel is dat wij ook reizen van Thomas Cook België verkopen waar geen mei-vakantie is. Ook zeer ge wild zijn de verre bestemmingen, vooral Brazilië." De herope ning wordt zaterdag tussen 10.30 en 17.00 uur gevierd met lek kere hapjes en drankjes en een grabbelton voor de kleintjes. Wie zaterdag het gastenboek tekent maakt kans op een réischeque. Johannes Jacobs uit Middelburg legt zijn hart en zijn ziel in het bouwen van violen. MIDDELBURG - Hij leeft voor zijn vak en voor strijkmuziek, Johannes Jacobs uit Middel burg. Een vioolbouwer met lief de voor het instrument. Altijd al was hij gefascineerd door muziek en instrumenten. Vroe ge herinneringen heeft hij aan een strijkorkest op straat waar van de klank hem bijzonder be koorde en de bijna magische vorm van strijkinstrumenten. Na enkele jaren in de werktuig bouw actief te zijn geweest be landde Jacobs uiteindelijk bij vi oolbouw. Hij volgde een driejari ge opleiding aan de Welsh School of Instrumentmaking and Repair in Wales. "En dan begin je", zegt Johannes. "Aan goede violen is gebrek, het is moeilijk om een goede viool te vinden. Voor het muziekschoolniveau gaat dat nog redelijk goed maar voor hoog ni veau zijn violen lastig te vinden. Een viool bouwen is mijn idee om iets voor de muziek te kunnen be teken." Zijn violen zijn met handgereed schap vervaardigd. In het bouwen van een viool op bestelling zit on geveer 250 uur arbeid, zegt Ja cobs. "Je moet er wel veel tijd aan besteden om je ziel er in te leggen en dat komt in de klankmogelijk heden naar voren. Een goede mu zikant kan die er uit halen. Zelf speel ik wel, maar maak geen mu ziek. Ik ken mijn beperkingen en ben daarom gaan bouwen." Violen worden gemaakt van zorg vuldig geselecteerd hout dat een speciale behandeling krijgt. Het (foto: Jaap Wolterbeek) moet aan veel voorwaarden vol doen en moet een lange voorbe handeling ondergaan. Het boven ste klankblad is van vuren, naald hout, en de onderkant wordt ge maakt van esdoorn. Vioolmuziek past goed in de Kerstsfeer, de mu ziek raakt bij velen de snaren van de ziel. Volgens Jacobs zijn de vi olen en vioolmuziek inspirerend; stemmen die sprankelen, commu niceren en gevoel overbrengen. "Wanneer iemand droevig is en een vrolijk liedje speelt dan klinkt het toch droevig. Want weet je, vioolmuziek kan niet liegen." MIDDELBURG - Wie vormen het meest talentvolle jeugdige muzikale duo in Zeeland? Een antwoord op die vraag komt op 26 maart wanneer de Vereni ging Vrienden van het Zeeuws Orkest de Muziekprijs voor jonge amateur-musici uitreikt. De inschrijving voor deze prijs is afgelopen week geopend. Aan de wedstrijd kunnen alleen jonge in Zeeland wonende zan gers en muzikanten meedoen. Voorwaarde is dat ze lessen vol gen op een muziekschool of bij een particuliere muziekdocent. Wie een muzikale vakstudie doet mag niet meedoen. Alleen duo's kunnen zich in schrijven. Er zijn twee categorie ën waarin de duo's om de Mu ziekprijs strijden. Er is een groep voor duo's van twaalf tot en met vijftien jaar en een categorie van zestien tot en met twintig jaar. Tijdens de finaledag op 26 maart in de Kloveniersdoelen in Middelburg laten zes duo's gedu rende een kwartier hun talent ho ren. De finalisten worden geko zen tijdens de voorselectie op za terdag 13 maart. De winnaars van de Muziekprijs krijgen achthonderd euro. Dat geld moeten ze wel besteden aan de beoefening van muziek, dus aan instrumenten, lessen, het meedoen aan concoursen of de aanschaf van bladmuziek. De jury bestaat uit Mathieu Meijs, alge meen directeur van de Zeeuwse Muziekschool, Ellengard Jensen, regiodirecteur Zeeuwse Muziek school Schouwen-Duiveland, Ti ny van de Wijdeven, trompettist bij Het Zeeuws Orkest, Carlo Nabbe, concertmeester bij Het Zeeuws Orkest en dirigent Zeeuws Jeugd Orkest en Kees Cijsouw, muziekmedewerker bij de PZC. Duo's kunnen zich nog inschrij ven tot 21 februari. Meer infor matie over het reglement en de in schrijfformulieren is in te winnen bij A. Vaandrager, 0118-636316 of M. Bogers, 0118-628863. MIDDELBURG - Middel burger Peter Rotte gaat het nieuwe jaar met een voorne men tegemoet om zoveel mo gelijk geld in te zamelen voor de Hartstichting. Om dit voornemen waar te kunnen maken doet hij op 6 januari mee aan de eerste Dreikönige Lauf in het Oostenrijke Ab- tenau. Rotte heeft het initiatief geno men er een soort sponsorloop van te maken. Door deel te ne men aan deze langlaufmara- tlion van 40 km hoopt Rotte de Hartstichting financieel te kun nen steunen. Hiervoor is Rotte op zoek naar mensen die hem willen sponsoren. Rotte heeft bewust gekozen voor de Hartstichting. "De Hartstichting bestaat volgend jaar veertig jaar. Bovendien subsidieert deze stichting de helft van het wetenschappelijk onderzoek naar hart- en vaat ziekten. geeft de stichting voorlichting over een gezonde levensstijl en werkt de stich ting onder meer mee aan verbe teringen in de gezondheids zorg. Maar de Hartstichting doet nog méér en daar is geld voor nodig. Overigens krijgt de stichting alleen geld middels particuliere giften, want de stichting krijgt géén overheids subsidie. Daarom vind ik het belangrijk de Hartstichting te steunen", legt de initiatiefne mer van de 'sponsorloop' uit. Belangstellenden die Rotte eventueel willen sponsoren of meer informatie willen over zijn 'sponsorproject' kunnen contact op nemen met Rotte. Zijn telefoonnummer is 0118- 629791. BIGGEKERKE - Motor- en Auto Club De Zeeuwen houdt tweede kerstdag (26 december) weer de jaarlijkse Kerstrit voor motorvoertuigen. Deelnemers aan de oriënterings-/puzzelrit kunnen zich tussen 13.30 en 14.30 uur inschrijven bij Café Juliana in Biggekerke. Meer in formatie: 0118-467301 de Faam De Faam is een uitgave van Wegener huis-aan-huis kranten B.V. Oplage: 52.600 (privé (0113) 613 394). Kantoor (Chef-) redactie Postbus 5, Ellen de Drcii'-Erkcns 4460 AA Goes (0113) 274 023 Tel.: 0113-274000 privé (0118)601112 Fax:0113-274010 06-54267132 c-mail:red.fanm'@whk.wegencr.nl Advertentieverkoop: Redactieadres: Postbus 5, Linda Heikoop 4460 AA Goes (0113)274013 fax nr.: (0113) 274010 (privé (0118)641 569). Bezorging: 0113 274 000 Mineke Crucq Dntk: (0113)274017 Wegener Nieuwsdntk Breda (privé (0118) 412199). Druktechniek: offsctrotatic Sluitingstijd redactie: Ramon Tclussa maandag 10.00 uur (0113) 274 060 Advertenties: (privé (06) 25031343) maandag 12.00 uur Kleintjes: vrijdag 17.00 uur Pietcr Kantian (bladmanager) Tel.: 0113 274 000 (0113)274090 De Faam is een uitgave van Wegener Huis-aan- huis Kramen B.V. Op al onze advcrtcnliccontraclen en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor waarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wcgener-conccm. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dun kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. de heer A T Kooij Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 z\R Enschede. Kinderen Ieren dansen bij het MIKV. (foto: PR) MIDDELBURG - Bij het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (MIKV) begint 6 januari het tweede deel van de cursus moderne dans. Deze cursus wordt gegeven door Sandy Doornebos, die zelf opgeleid is aan de Til- burgse Dansacademie. In haal lessen laat ze verschillende dansstijlen samenkomen in een totale choreografie. Naast het reguliere dansaanbod biedt het MIKV ook cursus sen streetdance, Pilatus, dans- expressie en dansconditie. Voor informatie kan men te recht op 0118-634711. WESTKAPELLE - Zes bands treden zaterdag (27 december) aan op Kasteelpop in Westkapel le. Café Kasteel van Batavia wist Surrender als hoofdact te strik ken. Het festival, dat om 14.00 uur be gint in het Westkapelse café, zijn verder Joe's Garage. Big Chief Su gar, Wannabee, Oma en Over the Edge te zien. Joe's Garage opent het festival. Deze plaatselijke band bestaat uit vijf fanatieke muziek liefhebbers met een repertoire van rockcovers. De Walcherse cover band Big Chief Sugar kent het pu bliek van Het Kasteel van Batavia al door vorige optredens. Onbe twist hoogtepunt van de avond wordt ongetwijfeld Surrender, de Zuid-Bevelandse dialectrockers. In hun beginperiode in de jaren tachtig speelde Surrender alleen Engelstalige nummers. Af en toe speelden ze een nummer in dialect. Het publiek reageerde daar zo po sitief op, dat tegenwoordig - vol gens recept van Normaal - alleen nog dialectrock ten gehore wordt gebracht. Optredens van Surren der staan bekend om het hoge ge halte feest, bier en muziek. Het muziekfestival begint om 14.00 uur en duurt de hele middag en avond. De entree is 's middags gratis. Ik droom van: Een wereld zonder watersnood Waar mensen niet sterven aan de hongerdood. Waar gelijkheid heerst zonder haat; Geld en macht niet bestaat. Een wereld zonder computers en internet Waar liefde, vrijheid en verdraagzaamheid Niet aan de kant worden gezet. Een wereld zonder beroving en moord Waar de stilte niet wordt verstoord. Waar geen dode vogels en vissen Drijven in een besmette zee. Waar overheid en instanties niet alles voorschrijven En zelf buiten schot blijven. Maar waar medeleven is met mensen. Dit zijn zovele wensen In een gedicht, Dus wordt er maar één uitgelicht: Dat er op onze aarde eindelijk Eens geen oorlog meer zal zijn en komen, Dat is waar ik van blijf dromen. Alle computers en vernuft ten spijt, Wij zijn niet knap noch wijs: Want dan was de aarde een paradijs. Tekst en foto Rie van de Walle, Vlissingen Vlissingen, Eben Haëzer Kerk, Kasteelstraat, kerst viering, 'Jezus, Zoon van Jozef, Zoon van God', 15.30 uur. Vlissingen, Zeeuws Maritiem mu- ZEEum, Nieuwendijk, rondleiding, 14.00 uur. Biggekerke, café Juliana, Dorpsplein, kerstrit, 13.30-14.30 uur. Vlissin gen, Zeeuws Maritiem mu- ZEEum, Nieuwendijk, rondleiding, 14.00 uur. Vlissingen, café Hoge Dui nen, Swaneburgseweg, kerstloop, inschrijven van af 10.00 uur. Aagtckerke, café Kodde, Aagtekerke run, inschrij ving vanaf 12.00 uur. Vlissingen, Zeeuws Mari tiem muZEEum, Nieuwen dijk, rondleiding, 14.00 uur. Ritthem, Fort Ram- mekens, rondleiding, 14.00 uur. Vlissingen, Zeeuws Mari tiem muZEEum, Nieuwen dijk. rondleiding, 14.00 uur. Vlissingen, Baskcns- burg, zaalvoetbal toernooi, 9.15 uur. Rit them. Fort Rammekens, rondleiding, 14.00 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, rondlei ding, 14.00-15.30 uur. Vlissingen, Zeeuws Mari tiem muZEEum, Nieuwen dijk, rondleiding, 14.00 uur. Vlissingen, Zeeuws Mari tiem muZEEum, Nieuwen dijk, rondleiding, 14.00 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, rondlei ding, 14.00-15.30 uur. Vlissingen, café De Hoge Duinen, Zwanenburg, tankloop, inschrijven vanaf 11.00 uur. KAPELLE - In het Fruitteelt museum in Kapelle is op za terdag 27 december de Mid wintermiddag. Het museum staat dan vanaf 13.00 bol van de activiteiten. Zo zijn er deskundigen die ant woord hebben op vragen over fruit en fruitteelt. Om 13.30 uur begint de wandeling van vijf ki lometer langs de monumentale bomen van Kapelle. De deelne mers krijgen onderweg tekst en uitleg. Verder is in het museum een tentoonstelling te zien en vertelt het Zeeuws Wijnmakersgilde Luctor et Fermento hoe wijn ge maakt wordt. Proeven van ver schillende wijnen hoort er ook bij. Ook voor de kinderen biedt het museum activiteiten. Ze kunnen meedoen aan de kerst- kabouterspeurtocht en om 16.00 uur is er in de museumtuin een lampionnenoptocht. Kinderen die willen meedoen moeten wel hun eigen lampion meenemen. Voor meer informatie: 0113- 344904. YERSEKE - In het Ooster- scheldemuseum in Yerseke is een nieuwe expositie over de Kaloot te zien. In drie vitrines is materiaal van het strandje bij Borssele te zien. De Kaloot is een van Europa's grootste vindplaatsen van fos siele haaientanden. Ook zijn er fossiele botten te zien die uit de Westerschelde zijn opgevist. Het museum aan het Kerkplein 1 in Yerseke is open van disn- dag tol en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.00 uur.

de Faam | 2003 | | pagina 15