Droog Brood smakelijk belegd met menselijke strijd en ontroering Meer dan jazz en gospel Tijdelijk tekort aan chronisch geluk De feestdagen uit luiden met After X-Mas Rocknight Cine City Vlissingen Wervelend over een verlaten route 66 Schuttershof Middelburg Podium 't Beest Koor A58 in Borsele Cultureel Mosselrock zoekt bands Danny Vera in Schuttershof PODIUM Zeeuwse studen ten besten in België Prijs voor Om roep Zeeland VW en gemeente beginnen campagne schoon strand Grote klasse Geestige ontroering DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 24 december 2003 deFaam Pagina 13 Droog Brood speelt een aaneenschakeling van absurdistische sketches. (FOTO: BOB BRONS) Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag 10.00 12.15 en'17.15 uur Woensdag 14.45 uur. Ell© Lang geleden nam de Kerstman per ongeluk een baby (Buddy) mee in de zak naar de Noord pool. Als Buddy oud genoeg is besluit hij naar New York te gaan om zijn echte vader te zoeken. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag 12.15. 20.00 en 22.15 uur. Woensdag, 12.30 uur. Scary Movie 3 C'indy gaat op onderzoek uit, na het verschijnen van mysterieu- zegraancikels op het erf van Tom Logan. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 10.00, 12.45, 14.30 en 19.30 uur. Woensdag, 10.00, 12.45 en 14.30 uur. Pietje Bell Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 12.15, 14.30, 16.45, 19.30 en 20.00 uur. Woensdag. 10.00 en 12.45 uur. Lord O The Rings: The Re turn Of the King Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuurzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 10.00 en 20.00 uur. Woensdag, 10.00 uur. De Passievrucht d Arm in Minderhout gaat op zoek naar zijn verleden en sleurt iedereen mee in een web Vrijdag, 22.00 uur. Anyway the Wind Blows Acht inwoners van Antwerpen worden één dag en nacht ge volgd door een camera. Zaterdag. 19.30 uur, dinsdag, 20.00 uur. Son of the Bride - el Hijo de la Novia In het Argentinië voor de crisis, krijgt Rafael signalen, dat het tijd is een nieuw bestaan op te Vrijdag en zaterdag 20.30 uur. The Hours Drie vrouwen worden diep gaand beïnvloed door de roman 'Mrs. Dalloway' van Virginia Woolf. Zondag 20.30 uur. Van God Los De zeventien jarige Stan sluit vriendschap met de kleine cri mineel Maikel. Bij een overval doden ze in paniek hun slacht- WISSENKERKE - VVV Wal cheren en Noord-Beveland, de stichting Strandexploitatie Wal cheren en de gemeente Veere zijn een Schoonstrandcampagne begonnen. Daarmee willen de instellingen de Zeeuwse stranden en vooral die van Oostkapelle promoten. De Zeeuwse stranden behoren tot de schoonste van Nederland, 's Lands schoonste ligt zelfs in Oostkapelle in de gemeente Veere. Daar wap- vol emoties. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag. 22.15 uur. S.W.A.T. Het S.W.A.T. team, onder lei ding van Dan Harrelson, staat voor een zeer gevaarlijke op dracht: de begeleiding van een uiterst gevaarlijke drugsbaron. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 12.45 en 17.15 uur. Woensdag, 12.45 uur. Looney Tunes: Back in Acti on Een hilarische zoektocht in Las Vegas naar de Blue Monkey Diamant, door het gezelschap, D.J., Daffy, Kate en Bugs. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 10.00, 12.15, 14.30 en 15.30 uur. Woensdag, 10.00, 12.30 en 14.45 uur. Finding Nemo Nederlands ge sproken Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 10.00, 12.15, 15.00, 17.45 en 20.00 uur. Woensdag, 10.00, 12.15 en 15.00 uur. Finding Nemo Originele versie Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Donderdag, vrijdag zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.45 uur. Master And Commander Lucky Jack Aubrey (Russel Crowe), leidt zijn crew in een competitie tegen een beter be wapend schip. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 10.00, 16.45 en 22.15 uur. Woensdag, 10.00 en 14.00 uur. Love Actually Romantisch liefdesverhaal, met hoogtepunt op kerstavond. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, 10.00 en 14.30 uur. Woensdag, 10.00 uur. Pipo En De P-p Parelridder De oude, bekende en vrolijke clown Pipo is weer terug. bouwen. Vrijdag, 19.30, zaterdag, 22.00, zondag en maandag 20.00 uur. Cloaca Sublieme verfilming over vier voormalige studievrienden. Maandag, dinsdag en woens dag 14.00 uur. Polleke Ontroerend verhaal over Ro meo en Julia. offer en maken ze onbedoeld indruk op het hoofd van de drugsmaffia. Maandag en dinsdag 20.30 uur. Interview Pierre Peters, politiek verslag gever, is door zijn hoofdredac teur op een zijspoor gerangeerd. Hij krijgt de opdracht Katja Schuurman te interviewen, ter wijl het kabinet op het punt staat te vallen. pert tot september 2004 de gouden wimpel. Om landelijke bekendheid te ge ven aan het feit dat het schoonste strand in Zeeland ligt, worden er allerlei acties op touw gezet. Zo worden er prijsvragen en strand- spelen georganiseerd. Op beurzen en tijdens campaganes op het strand zelf worden speciale vlaggen, placemats, servetten, pennen en sleutelhangers wegge geven, die reclame maken voor de schone Zeeuwse stranden. GOES - Mensen zijn alleen en hulpeloos, tenminste dat vindt het cabaretduo Droog Brood. In het programma Scènes voor de mensen krijgt het publiek een aaneenschakeling te zien van absurdistische sketches waarin de hulpeloosheid van emotioneel geïsoleerde mensen centraal staat. Droog Brood staat op donderdag 8 januari vanaf 20.00 uur op de bühne van De Mythe in Goes. YERSEKE - Terwijl de vorst bloemen op de ruiten zet, zijn de voorbereidingen van Mos selrock 2004 dat in de zomer in Yerseke wordt gehouden, in volle gang. Bands kunnen zich al aanmelden voor de Live Demopresentaties in het voor jaar waar een plekje op het 'echte' festival zijn te verdie nen. Op twee zondagmiddagen in fe bruari en maart, de data moet het bestuur nog vaststellen, mogen zes bands laten zien wat ze live waard zijn. Elke band krijgt twin tig minuten speeltijd. De demod- agen bieden onbekende bands een mogelijkheid om voor een vrij groot publiek op te treden. Het publiek kan zijn stem uitbrengen op de band die volgens hem niet mag ontbreken op Mosselrock. Stemmen kan via de formulieren die tijdens de demodagen worden uitgedeeld of via de website www.mosselrock.nl. Een groot deel van het programma van het zomerfestival in Yerseke wordt samengesteld naar aanleiding van de demo-dagen en de mening van het publiek. Bands die mee willen doen, kunnen zich aanmelden via RonaldK@mosselrock.nl. HEINKENSZAND - Koor A58 treedt op in ontmoetings centrum de Stenge in Hein- kenszand. In het kader van 'Borsele Cultureel' verzorgt het koor 9 januari een concert. In 1999 richten Rob van der Meule en Bart Oiye A58 op. De tachtig zangers en zangeressen, uit Zeeland en West-Brabant werken nog steeds hard aan ver dere verbetering van klank. GOES - Het is veel meer dan jazz en gospel. The Deep Ri ver Quartet haalt ook inspi ratie uit de popmuziek en het klassieke genre. Op zaterdag 3 januari is het swingende kwartet te bewonderen in theater De Mythe in Goes. Music in the air, is de titel van Drie jaar geleden won Droog Brood, dat bestaat uit Bas Hoe- flaak en Peter van de Witte, het Amsterdams Kleinkunst Festi val. Halsreikend werd dan ook uitgekeken naar het debuutpro gramma Teer. Het werd een te leurstelling. "Hoe anders is Scè nes voor de mensen", schrijft de Volkskrant. "In de tweede avondvullende voorstelling doolt Droog Brood niet langer stuurloos op het theaterpodium rond." De situaties die het duo in de sketches uitbeeldt, zijn herken bare allerdaagse tafereeltjes of emoties, maar dan sterk uitver groot. "De timing van de sket ches en compositie van de voor stelling zijn van grote klasse", schrijft de Volkskrant. De absurde dialogen tussen Bas Hoeflaak en Peter van de Witte doen bij tijd en wijle denken aan Toon Hermans en sommige dra gen een vleugje Alex van War merdam met zich mee. Droog Brood speelt een smake- VLISSINGEN - Maarten van Roozendaal en Egon Kracht spelen zaterdag 10 januari in het Arsenaaltheater. In de voorstelling Tijdelijk Tekort aan Chronisch Geluk laat Van Roozendaal zelf geschreven Nederlandse teksten horen. Na Nacht, Adem Uit, Kerstmis in April en Aan Gezelligheid ten Onder nu dus een titel met vijf woorden. En dan moest het maar eens afgelopen zijn. Van Roo zendaal en Kracht spraken af om kleur en presentatie. Traditionele koorzettingen, clo se-harmony en vocal jazz wisse len elkaar af, voornamelijk in Nederlands en Engels. Het re pertoire varieert van herkenbare musicalmelodieën tot meer in getogen popliedjes. Bij de meeste stukken zorg Bart Orye voor de professionele begelei ding op piano. Volgend jaar bestaat het koor vijfjaar. Óm dat jubileum te vie- het programma. Bekende num mers afgewisseld met eigen composities. Nimmer verloo chent het kwartet de muziek waarop de zangers hun funda menten hebben gelegd. Dat be tekent de rauwste gospels en de mooiste spirituals. Daarnaast laten de mannen ook lijke voorstelling niet belegd met een niet te stuiten lach maar wel met een constante geestige ont roering. Een voorbeeld van zo'n samen nog één voorstelling te maken volgens hun succesvolle recept: een stem, een piano en een contrabas. En dus maakten ze een voorstel ling met teksten over thema's die het moderne leven in al haar grootsheid en kleinzieligheid zo interessant maakt. 'Goed is beter dan slecht en leuk is leuker als het leuk is', ofwel een weekend Terschelling is minder leuk als het regent. En met Maarten van Roozendaal te spreken: "Het le ven heeft geen zin, maar ik wel". ren zal het koor een spetterende show geven onder de titel 'En de winnaar is'. Thema van die voorstelling is de rijke historie van het Eurovisie Songfestival. De voorbereidingen van de jubi leumshow zijn al in volle gang. De toegangsprijs voor het optre den is zeven euro, voor jongeren onder eenentwintig.jaar en 65- plussers 3,50 euro. Voor reser veren van kaarten: Vrijwilligers Huis Borsele 0113-311999. ontroerende ballads, snelle rythm en blues en zinderende soul de revue passeren. The Deep River Quartet trad op binnen en buiten Europa en is internationaal gerijpt. Onlangs verscheen de live-cd van Music in the Air. Het optreden in de Mythe begint om 20.00 uur. droge dialoog tussen een man en een vrouw die vakantieherinne ringen ophalen: "Ik denk dat de vliegramp op mij meer indruk Van Roozendaal (1962) schrijft muziek voor onder andere Tele- ac en Schooltelevisie. Voor hij in 1990 definitief het theater in duikt drumt hij in een punkband en regisseert en adviseert hij an dere artiesten. Halverwege het tweede programma wordt Egon Kracht zijn vaste partner op contrabas. Egon Kracht is als muzikale partner van Maarten van Roo zendaal verantwoordelijk voor de arrangementen van de liedjes. Daarnaast vormt hij met drum- VL1SSINGEN - Last van overdaad van de feestdagen? Dan heeft de After X-mas Rocknight de dag na kerstmis wel een oplossing. Zaterdag 27 december treedt namelijk Higvvay Chile op in het Arse naaltheater in Vlissingen met de Ozzmosis en Wastelands in het voorprogramma. Het con cert met pure rock begint om 21.00 uur. Highway Chile maakte vooral furore in de jaren tachtig. De band staat nu weer op de plan ken en brengt het onvervalste rock gevoel weer helemaal terug. Destijds stonden de leden van Highway Chile garant voor kolkende zalen, onder meer tij dens optredens met grootheden als Whitesnake en Motorhead. Wat ze in Vlissingen laten horen stamt uit de meest succesvolle periode van hun bestaan. Ken ners herinneren zich nog die tijd toen de overweldigende plaat Storybook Heroes op de markt werd gebracht. De supportacts Ozzmosis (Ozzy Osbourne covers en Black Sab- MIDDELBURG - Ooit stond highway 66 voor 'the Ameri can dream'. Nu is route 66 deels verdwenen, vervallen en onbegaanbaar. Grandpa Nick Sessieband blaast met een wervelende show op zaterdag 3 en zondag 4 januari in Stadsschouwburg Middel burg, route 66 nieuw leven in. De show van de band is een mu zikale reis door vijf Amerikaan se staten, van Chicago naar Los Angelos. Dat betekent achttien liedjes die de weg naar de vrij- heeft gemaakt dan het visrestau rant", zegt de man. De vrouw re ageert: "Zo zie je maar, iedereen onthoudt weer andere dingen." mer Pierre Courbois een hecht 'ritmetandem' en organiseert hij het Juttersfestival. In 1994 wint Van Roozendaal het Amsterdams Kleinkunst Festival en in 1998 krijgt hij de Zilveren Harp. In 2000 ontvangt de tekstschrijver de Annie M.G. Schmidtprijs voor het lied 'Red mij niet'. Maarten van Roozendaal en Egon Kracht, Tijdelijk Tekort aan Chronisch Geluk, 10 januari 2004, Arsenaaltheater Vlissin gen, 20.15 uur. bath) en de Rotterdamse pro gressieve hardrockband Wate land verzorgen op welsprekende de rest van de avond. Maar om muziek te beluisteren uit de jaren tachtig kan de lief hebber ook al op kerstavond, donderdag 24 december, terecht in het café Brooklyn in Middel burg. Daar treedt dan Grandpa Nicks Sessieband op. Swingen kan die avond in café Schuttershof. Ver der zijn in Zeeland met kerst avond en de kerst in de steden sommige kroegen open en kan de kerstgedachte op geheel ei gen wijze worden ingevuld. MIDDELBURG - Danny Vera en zijn band zijn zondag (28 de cember) te zien in Café 't Schut tershof in Middelburg. Als spe cial guest haakt Bart van der Weide (Racoon) aan. Het optre den van Danny Vera begint om 17.00 uur. heid bezingen. Grandpa Nick Sesseband speelt rock. jazz, pop en filmmuziek. De hoofdrollen in de show zijn weggelegd voor Marjon van Iwaarden cn Claudia Wagenma kers. VJ Bernard Vercouteren van den Berge zorgt voor spec taculaire videobeelden en de Freedancers geven het geheel een extra swingende uitstraling. Het optreden begint zaterdag om 20.00 uur en zondag om 15.00 uur. Voor meer informatie www.the- aterverkoopzeeland.nl. Van 25 tot en met 31 december. Middelburg, Stadsschouw burg, Cinderella, Ballet van de Opera Boekarest, 15.00 uur. Goes, Theater De Mythe, Momo en de Tijdspaarders, Zeeuwse amateur-theater, 15.00 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater, Sprencklaan, Theatergroep Duinart, 'De Laatste Draak', 14.30 uur. Vlissingen, Arse naaltheater, presentatie CD, fi nalisten talentenjacht, 20.00 uur. Meliskerke, Silkshop en café La Soie, life muziek in kerst sfeer, 13.00-17.00 uur. Goes, Theater De Mythe, Momo en de Tijdspaarders, Zeeuwse amateur-theater, 15.00 en 19.00 uur. Vlissingen, Arsenaalthea ter, After X-mas Roek Night, 21.00 uur. Middelburg. Stads schouwburg, Willem Verman- dere cn Sangalayi, 'ln de don kerste dagen', 20.00 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater, Sprencklaan, Theatergroep Duinart, 'De Laatste draak', 20.00 uur. Westkapelle, Kasteel van Batavia, Zuidstraat, muziekfestival, 14.00 uur. Goes, Theater De Mythe. Momo en de Tijdspaarders, Zeeuwse amateur-theater, 15.00 uur. Goes, De Mythe, kerstconcert, The Gaggling Ganders Gang en de Goose City Singers, 14.30 uur. Middelburg, café 't Schut tershof. Danny Vera Band, 17.00 uur. Middelburg, Con certzaal, Kamerorkest Musiea Ducis, 15.00 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater, Sprencklaan, Theatergroep Duinart, 'De Laatste draak', 20.00 uur. Goes, café Highlife, Wijn gaardstraat, Jam sessie. 17.00- 21.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Momo en de Tijdspaarders, Zeeuwse amateur-theater, 19.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Momo en de Tijdspaarders, Zeeuwse amateur-theater, 15.00 en 19.00 uur. Middelburg, café Dcsafinado, Jazz Blues, 21.00 uur. Vlis singen, café Popeye, Copycat, 22.30 uur. GOES - Twee studenten, Mi- chiel Roest en Stefan Krijnen, van Hogeschool Zeeland zijn onlangs als beste van hun oplei ding afgestudeerd aan de Hoge school Antwerpen. Zij behaal den hun diploma met de vermel ding van respectievelijk 'Grote Onderscheiding' (met een score van 78 tot 85 procent) en 'Onderscheiding' (score van 68 tot 77 procent). Beide studenten studeerden vorig jaar al met goede resultaten af aan de Ho geschool Zeeland voor de oplei ding bedrijfseconomie om ver volgens de opleiding bedrijfsbe heer, met afstudeerrichting Ac- countancy-lïscaiitcit bij de Ho geschool Antwerpen te doen. Daarnaast waren zij de eerste twee buitenlandse studenten die aan de Hogeschool Antwerpen afstudeerden. Zowel Roest als Krijnen zijn het suderen nog niet beu. Momenteel volgen zij een studie accountancy aan de Hogeschool Brabant. HENGELO - In de studio van RTV Oost in Hengelo zijn dinsdag 16 december de NL- Awards bekend gemaakt. Deze onderscheidingen voor de beste regionale radio- en televi sieprogramma's van het afge lopen seizoen zijn tijdens een feestelijke bijeenkomst uitge reikt. De onderscheiding in de categorie 'achtergrond tv' ging naar het programma 'De Westerschcldetunnel van oever tot oever' van Omroep Zeeland. The Deep River Quartet loopt al heel wat jaren mee. (FOTO: PR) CM

de Faam | 2003 | | pagina 13