Kredietbank biedt hulp Eerste resultaten bij financiële problemen bewonersenquête Warenmarkt verzet Chatten met het college Verplaatsing Dokbrug voor restauratie Servicetelefoon veel gebeld Raadsvergadering december Kerstboom op Markt Uurwerk Lange Jan terug Nieuwe Infokanaal is uit Woensdag 10 december 2003 de FAAM pagina 3 Felicitatieregister geboorte kroonprinses Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar.info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Bewoners in beeld Zijn sommige financi Ie kosten je boven het hoofd gegroeid? Staat de deurwaarder bij je op de stoep? Geen geld voor een behoorlijke nmalige uitgave omdat bijvoorbeeld je wasma chine of koelkast het heeft be geven? Dan kan de Gemeente lijke Kredietbank (GKB) mis schien wel een uitkomst bie den. De GKB vindt namelijk dat proble men er zijn om opgelost te wor den. Als je dus in een soortgelijke situatie zit kan je een afspraak maken. De GKB bekijkt dan welke oplossing het beste past in jouw situatie. Uiteraard zijn aan de service van de GKB voorwaarden verbonden. Hieronder lees je wel ke diensten de GKB aanbiedt en wat de voorwaarden zijn. Eenmalige uitgaven Voor nmalige uitgaven kan je bij de GKB een persoonlijke lening afsluiten. Je moet dan wel een mi nimuminkomen hebben of een af wijzing voor een lening bij een commerci Ie bank. Verder wordt gekeken naar je per soonlijke omstandigheden, zoals de hoogte van het inkomen en de aflossingscapaciteit (het maxima le maandelijkse aflossingsbe drag). Meestal kan je echter niet meer geld lenen dan je in 36 maanden (3 jaar) kunt terug beta len. Als je onverhoopt geen be roep op een lening bij de GKB kan doen, dan bestaat er een eventu ele mogelijkheid tot leenbijstand. Budgetbeheer Mensen die het overzicht een beetje verloren hebben in hun fi nanci Ie zaken en daardoor in de problemen (dreigen te) rakenT kunnen daarvoor hulp aanvragen. Bij budgetbeheer gaan al je in komsten naar de GKB en worden alle uitgaven of een deel daarvan (de vaste lasten) door hen overge nomen. Daarnaast krijg je dan we kelijks of maandelijks een bedrag voor levensonderhoud. Schulden Heb je te veel schulden en zie je door de bomen het bos niet meer, dan kan de GKB misschien wel helpen met een schuldsanering of schuldbemiddeling. Bij schuldsanering geeft de GKB je een zogenaamd saneringskre diet. Dit is een lening waarmee je al je schulden gedeeltelijk of ge heel aflost. Het voordeel is dat je alleen de GKB als schuldeiser overhoudt. Daar staat tegenover dat de GKB je inkomen ontvangt en je daarvan een deel overdraagt om van te leven. Alles watje meer verdient dan bijstandsniveau wordt gebruikt om de schulden af te lossen. Van de schuldeisers wordt verwacht dat zij in ruil voor de aflossing geen rente bereke nen over je schuld en geen deur waarder sturen. Bij een schuldbemiddeling pro beert de GKB afspraken te maken met de schuldeisers. Je krijgt dan een deel van je inkomen om van te leven, alles watje meer verdient dan bijstandsniveau wordt ge bruikt om de schulden af te los sen. Van de schuldeisers wordt verwacht dat zij in ruil daarvoor geen rente berekenen en geen deurwaarder sturen. Als je je 3 jaar lang aan de gemaakte af spraak houdt, maar zijn de schul den nog niet helemaal afgelost, dan hoef je het restant niet meer te betalen. Soms bieden bovenstaande mo gelijkheden geen oplossing, om dat er niet tot een overeenkomst gekomen kan worden met de schuldeisers. Dan bestaat er nog altijd een andere speciale rege ling, de WSNP. Om voor deze re geling aanmerking te komen wordt er een verzoekschrift inge diend bij de Rechtbank. Bij een positief besluit krijg je een bewind voerder toegewezen, die al je fi nanci Ie zaken beheert. Je zal meestal drie jaren met een mini muminkomen rond moeten ko men zonder nieuwe schulden te maken. Daarna kan je weer met een schone lei beginnen. Het GKB houdt iedere dag telefo nisch spreekuur tussen negen en elf uur, telefoon 67 56 43. HP L mi± IPv De Gemeentelijke Kredietbank kan uitkomst bieden bij financi Ie problemen. foto archief men@work De warenmarkt zal vanwege de kerstdagen en nieuwjaarsdag tweemaal niet op de gebruike lijke donderdagen plaats vin den. De markt van donderdag 25 december is verplaatst naar maandag 22 december. De wa renmarkt van donderdag 1 ja nuari is op maandag 29 decem ber. De indeling van de waren markt is die twee maandagen anders dan je gewend bent. Dat komt omdat niet alle stand plaatshouders aanwezig zijn. De warenmarkt in Amemuiden van vrijdag 26 december gaat niet door. Dit vanwege tweede kerstdag. Winkels extra open Maandagavond 22 december en dinsdagavond 23 december zijn de winkels in de Middelburgse binnen stad extra geopend. Voor de koop lustigen en druk bezette mensen zijn er 21 en 28 december extra koop zondagen. Vanwege de feestdagen wordt de warenmarkt verzet. Tot nu toe hebben bijna vijf honderd Middelburgers in ae leeftijd van 13 tot en met 91 jaar de bewonersenquête in gevuld. De enquêtes zijn af- genomen op straat, aan huis ij een activiteit in de wijk of via de website van de ge meente. Over het algemeen is men tevreden over de woonomgeving. Er zijn wel behoorlijke verschillen in tevredenheid over de woonomge ving. Met name inwoners van de binnenstad en Amemuiden zijn va ker (zeer) tevreden. Ongeveer vier van de tien mensen zegt voorzie ningen in hun wijk te missen. Meer dan 80% voelt zich mede verant woordelijk voor de leefbaarheid in de buurt. Tot 15 december kunnen inwoners van Middelburg de enqu te via middelburg.nl invullen. Naast de enqu tes onder de Middelburgse bevolking in de wijken en woonker nen, hebben medewerkers van Scoop vorige maand zes paneldis cussies gehouden. Paneldiscussies Voor deze discussies waren men sen uitgenodigd van organisaties die de wijk of het dorp goed ken nen, zoals medewerkers van basis scholen, de woningstichting of wijk- comitDs. Onderwerpen van ge sprek waren de leefbaarheid, parti cipatie, onderwijs, werk en inko men, gezondheidszorg, veiligheid en voorzieningenniveau. Tijdens de discussies werd regel matig de kritische kanttekening ge maakt dat het niet bij praten mag blijven. Er moet wat gebeuren. Be woners maken zich vooral zorgen over de ouder wordende generatie. Het is belangrijk dat ze mobiel blij ven, en zelf voorzieningen kunnen bereiken. Tegelijkertijd moet er ook meer aandacht zijn voor de Middel burgse jeugd. Voor hen is er vaak weinig te doen. Daarnaast was er ook positieve waardering voor de vele plannen die op stapel staan en al worden uitgevoerd, met name de kortere lijnen tussen het gemeente huis en de wijkondersteuningspun- ten worden positief gewaardeerd. De betrokkenheid van bewoners bij de beleidsvorming achten de aan wezigen ook na het schrijven van deze sociale atlas van belang. De gegevens uit de discussies worden verder uitgewerkt en komen terecht in het concept van de sociale kwali teitsatlas. Tijdens bewonersavon den in de wijken en kernen begin maart 2004 kunnen alle inwoners van Middelburg hierover meepra ten. Middelburg is bijzonder ver heugd met de geboorte van de Kroonprinses. Middels eens brief neeft het gemeen tebestuur de Prins en Prinses van Oranje gelukgewenst met hun eerstsgeborene. Het gemeentebestuur wil ook de Middelburgers in de gelegenheid stellen hun felicitaties aan de ou ders over te brengen. Daarom lig gen sinds maandag in het stad huis (ingang Lange Noordstraat 1) en bij de afdeling Publiekszaken (Stadhuisstraat 2) felicitatiere- gisters ter tekening. De registers kunnen nog tot en met woensdag 10 december worden getekend van 9.00 tot 19.00 uur. Op www.koninklijkhuis.nl staat ook een felicitatieregister. De servicetelefoon van de Ge meente Middelburg is inmiddels twee maanden operationeel. De eerste reacties zijn positief. In de maanden oktober en november zijn meer dan 700 meldingen ge registreerd door de gemeente. De meeste telefoontjes gaan over de gemeentelijke ophaaldienst. Ook zijn er meer dan honderd meldingen binnengekomen over de openbare bestrating in Middel burg. In de meeste gevallen is de melding dezelfde dag nog verhol pen. Het gaat dan bijvoorbeeld om opmerkingen over verkeersregel- installaties of het straatmeubilair. Opvallend is dat de eerste maan den geen enkele klacht over over last door hondenpoep is gere-, gistreerd. Meldingsformulier Naast het servicenummer 67 53 22 kun je voor niet-spoedeisende meldingen het digitaal meldings formulier invullen dat in de linker grijze kolom op middelburg.nl staat. De gemeenteraad vergadert maandag 15 december in de raadzaal van het stadhuis. Het gemeentebestuur nodigt u van harte uit om de vergadering bij te wonen. De vergadering begint om half acht en is bij te wonen vanaf de publie ke tribune. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van tevoren con tact opnemen met de boden van het stadhuis, telefoon 67 54 03. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de ge meente Middelburg, gehouden op 22 september 2003 3. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de Ge meente Middelburg, gehouden op 27 oktober 2003 4. Mededelingen en ingekomen stukken 5. Een drietal verzoeken om vrij stelling ex artikel 19, lid 1 WRO, te weten n ten behoeve van het aanleggen van een pompkelder aan de Brigdamseweg, IEn ten be hoeve van het plaatsen van een botenhuis op een steiger aan het Veerse Meer en n ten behoeve van een supermarkt met apparte menten, een drietal vrijstaande wo ningen en een zorgwoning aan de Clasinastraat te Amemuiden en het nemen van twee voorberei- dingsbesluiten 6. Verzoeken om planschade ex artikel 49 WRO 7. Behandeling zienswijzen en vaststelling bestemmingsplan N57 2003 8. Beschikbaar stellen van aanvul lend krediet voor de voorberei ding/uitwerking van werkzaamhe den N57 9. Vaststellen nieuwe Archiefver ordening en intrekken Archiefre glement 10. Opnemen vrijstelling in 'Veror dening forensenbelasting 1998' 11Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2003 12. Strategische projecten 13. Voortzetting SEPAZ 14. Invoering Wet Werk en Bij stand 15. Wijziging verordening voorzie ningen huisvesting onderwijs Ge meente Middelburg 16. Initatiefvoorstel Christenunie inzake publicatie over historie van Middelburg 17. Motie van de fracties van PvdA, CU, GroenLinks en D66 in zake Onderzoek zeggenschap wijktafels over (delen van) budget. foto: mieke wijnen Op de Markt is dinsdag een twaalf meter hoge kerstspar neergezet. De boom hangt vol met lampjes. De kerstspar is afkomstig uit Gelderland. Aanstaande vrijdag plant de gemeente een rode paardekastanje aan de Water sniphof in de Veersepoort. Tij dens Boomfeestdag 2004 planten scholieren nog meer groen in de wijk. Streekomroep COOL FM zendt donderdagavond 11 de cember om acht uur een pro gramma uit over de Veersepoort. Verslaggever Theo Rietveld maakt voor het programma 'De Wandeling' samen met voormalig stadarchitect Jan Snoey een rondgang door de wijk. Snoey vertelt over de architectuur en het groen. De omroep is te ontvangen via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabel via 105.5 FM en 106.4 FM. COOL FM herhaalt het programma zondagavond 14 december om acht uur. Heb je een mening over de N57, toeristisch Middelburg, de Con cert- en Gehoorzaal of de woonservicezones? Chat dins dagavond 16 december mee via www.middelburg.nl Het college van burgemeester en wethou ders is tussen acht en negen uur ingelogd. In de Concert- en gehoorzaal in vesteren of het gebouw ver kopen? De gemeenteraad heeft nog geen besluit genomen. Ver antwoordelijk wethouder Adrie van 't Westeinde wil tijdens zijn chatsessie te weten komen hoe Middelburgers over het gebouw denken. Het geld voor de aanleg van de N57 heeft het Rijk beschik baar gesteld. Over of de weg er nou wel of niet moet komen blij ven de meningen verdeeld. Ver keerswethouder Leo Luitwieler wil graag met beiden chatten. Albert de Vries is benieuwd hoe inwo ners over Woonservicezones, de toekomstige woonvorm voor Middelburgse ouderen, denken. Moet Middelburg zich meer profi leren als toeristenstad of is het zo wel goed? Laat je mening horen tijdens de chat over toerisme en recratie met wethouder Hannie Kool-Blokland. Burgemeester Koos Schouwenaar heeft een open chatsessie. Dat betekent dat je hem alles mag vragen. Belangstellenden zijn van harte welkom om in de verschillende chatrooms mee te praten over de- foto: mieke wijnen ze onderwerpen. Andere bran dende vragen zijn uiteraard ook van harte welkom. Surf dinsdag 16 december tussen acht en ne gen uur 's avonds naar www.middelburg.nl en praat mee! Vragen en opmerkingen over de chatsessies mail je naar info@middelburg nl of bel met Maike de Bruijn. telefoon 67 55 90. Meer toeristen of niet? Chat dins dag mee via middelburg.nl De Dokbrug ging vorige week voor restauratie op transport. De monumentale Dokbrug is vorige week voor een grondige restauratie naar staalconstruc tiebedrijf Hillebrand op in dustrieterrein Arnestein ge bracht. De omgeving rond de brug blijft afgesloten tot het moment dat de gerestaureerde brug wordt teruggeplaatst. De stalen liggers onder het brug dek zijn verroest en worden in de loods van Hillebrand vervangen. Daar bekijken inspecteurs of nog meer onderdelen aan vernieuw ing toe zijn. Na het onderzoek, dat in januari klaar is, kan het be drijf ook zeggen wanneer de Dokbrug wordt teruggeplaatst. De Dokbrug was sinds de zomer foto: gemeente middelburg van 2002 afgesloten voor zwaar verkeer; alleen fietsers en voet gangers mochten er overheen. De gerestaureerde brug wordt zodanig geconstrueerd dat ook vrachtwagens en auto's van de brug gebruik kunnen maken. Klokkenspecialist Konink lijke Eijsbouts heeft het uur werk van de Lange Jan dins dag terug op zijn plek ge plaatst. Een enorme kraan til-, de het uurwerk omhoog. De met bladgoud bedekte cij- ferringen en wijzers waren door weersinvloeden schraal en ver weerd. In de werkplaats van Eijsbouts kregen ze onder an dere een nieuwe laag blad goud. De verlichtingselementen zaten er al twaalf jaar op en wa ren bijna opgebrand. Daarom zijn de elementen allemaal ver vangen. Vandaag wordt het uurwerk afgemonteerd en ge lijkgezet, zodat iedereen weer op de Lange Jan kan zien hoe laat het is. De elfde editie van Infokanaal is uit. De krant informeert over de voortgang van de werkzaamheden in het Sta tionsgebied. Het hoogste punt van het water schapskantoor is bereikt. In de ze editie een interview met Taco Tuinhof, de architect van het kantoor. Verder een artikel over de soorten balies van het nieu we Stadskantoor en info over de bouw van het nieuwe kantoor van Rijkstwaterstaat. Omwo nenden van het Stationsgebied en abonnementhouders ontvan gen de Infokanaal binnenkort in de bus. Andere ge nteresseer- den kunnen de infokrant opvra gen bij Communicatie, telefoon 67 54 50. m»:

de Faam | 2003 | | pagina 3