Het Station TRENDHOPPER GOES deFaam 'Zeeuws zwemwater haalt nieuwe norm5 Danseresjes doen mee aan wereld van K3 Jeans Inn Veilig fietsen over Walcheren Weekkra^4l^oor Walcheren Chipknip in Scheldehof Vrouwenpolder op internet DISCOUNTd2> 29,00 49,00 Multiculti fair met aandacht voor vrouwen Verwelking van schoonheid als kunstuiting Hogeschool genomineerd WOONBOULEVARD GOES |S# Zeeuwse Volksuniversiteit Certificaat voor penningmeesters Extreem dronken en zonder helm BreedUit Spannende voorstelling voor het hele gezin Streek Beginnende bands bestormen De Piek Strandwandeling met mishandelde windhonden zaterdag 13 DECEMBER 10-16 UUR hard- software VERVROEGDE AFSLUITING MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 Decembermaand - Jeans (Inn) maand een groot deel van onze spijkerbroeken o.a. Diesel - Replay - Big Star - Pepe - Tommy Hilfiger - Levi's - Edwin - enz... J&ïOÖ Spijkerhard de beste van Zeeland r- - Veel interesse 'Niet realistisch' Woensdag 10 december 2003-50/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 ujEgenGr huls-aan-hülskranten Weslduin 1 -4371 PE Koudekcrke (Vlissingen) E wcsiduin@zcclandnet.nl I www.westduin id '1'(0031 HO)-118-552510 -1-'((K)31)-(())-118-552770 NIEUWS AAN DE KUST ('01 N 1 1 1 Boekt U het laatste tafeltje in onze nieuwe feestzaal? Beide kerstdagen en 31 december 2003 avondvullend programma t diner, muziek en dans BEW. EX. Restaurant en Cateringbedrijf Vlissingen Denk aan uw kerstsalades bel: 0118-465909 Stationsplein 5, 4382 NN Vlissingen, tel, 0118 46 59 09 KOUDEKERKE - Vier leer lingen van streetdancegroep Sessadance uit Koudckerke zijn binnenkort te zien op tele visie. Het viertal, in leeftijd va riërend van zes tot en met acht jaar, danst met K3 mee in De wereld van K3. Katja Vujovic, Lindsey Paling, Rowena Remijn en Chavira de Nooijer zijn de jongste leerlin gen van Sessadance en vormen VLISSINGEN - Zorgcentrum Scheldehof in Vlissingen heeft nu ook officieel zijn chipknip. Vorige week vrijdag stelde bur gemeester A. van Dok - van Weele het oplaadpunt in wer king. De chipknip is vooral belangrijk voor de interne geldstroom in Scheldehof, bijvoorbeeld bij de kapsalon, de pedicure en de re ceptie. Ruim een maand werd geoefend met de chipknip. VROUWENPOLDER - Uit in Vrouwenpolder? De plaatselijke horeca is er in ieder geval klaar voor. Via een nieuwe website w w w.U i tin Vrouwenpol der.nl) etaleert het vakantiedorp met twaalfhonderd inwoners zijn ge zelligheden, waaronder een keur aan eetgelegenheden. Ook is het dorpscentrum feestelijk uitnodi gend verlicht. (advertentie) www.pcdiscount.nl DÈ COMPUTER KOOPJES BEURS DIGITALE FOTO VIDEO PC-EN VIDEOGAMES direkte verkoop INFO DEMO TESTEN REPAREREN In verband met de feestdagen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 24 december: uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie is donderdag 18 december 09.00 uur Advertenties donderdag 18 december 17.00 uur Voor de editie van woensdag 31 december uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie is dinsdag 23 december 09.00 uur Advertenties dinsdag 23 december 12.00 uur x? f/b b® bc b® QU&l-ITY FREEWE4R Goes - Heinkenszand - Vlissingen - Middelburg - O-Souberg. MHMMH BiRB Ook al varen de schepen dicht langs de Zeeuwse kust, het zwemwater voldoet er aan alle normen. (FOTO: DENNIS RIJSBERGEN) Fietsen over Walcheren is een stuk veiliger geworden. Vorige week donderdag opende Sinterklaas het nieuwe fietspad over de Hogelandseweg. De aanleg van de voorziening nam bijna een jaar in beslag en kostte 1,4 miljoen euro. Sloten werden gedempt, nieu we gegraven, rijbanen verlegd en fietsbruggen gebouwd. Ook zijn er vijf verkeersplateaus aangelegd en de ongelukken veroorzaken de varkensruggen verdwenen. De Hogelandseweg is een belangrijke schakel in een veelgebruikte (school-)fietsroute. Er rijden vaak grote groepen fietsers, maar er rijden ook veel auto's en landbouwverkeer. Doordat de weg vrij smal is en er hard gereden wordt dreigde de verkeersveiligheid in het gedrang te komen. Het fietspad is tot stand gekomen door samenwerking van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, de gemeen te Veere, dorpsraden, omwonenden en belanghebbenden. samen de demonstratiegroep Sessakids. Vanessa Hoomick is hun docen te: "Drie weken geleden kregen wc bericht van de Tros-studio's in Hilversum. De Sessakids mochten komen voor een auditie voor 'De wereld van K3'." Eenmaal in de studio bleek dat er bijna driehonderd dansgroep- jes meedongen naar een plaats. "We zouden binnen twee weken bericht krijgen, maar we hoor den al na drie dagen dat ze supertevreden waren. Ze vonden alles er perfect uitzien. We wa ren erdoor!" Vorige week woensdag (3 de cember) waren de opnamen van De wereld van K.3. Het program ma wordt 11 februari volgend jaar uitgezonden. POPPENDAMME - Het Wereldvrouvvenkoor Wal cheren treedt zaterdagmid dag (13 december) op tij dens de Christmas Fair in Imkerij Poppendamme. Ook is er een videopresen tatie te zien van de groep De Wereldmeiden uit Zie- rikzee. Het Wereldvrouwenkoor wordt gevormd door zestien vrouwen uit verschillende culturen. Ze leren elkaar lie deren uit hun eigen land en hebben zo een multicultureel repertoire samengesteld. De Wereldmeiden uit Zierik- zee is een groep vluchtelin genmeisjes en hun Neder landse vriendinnen. Hun motto is: 'de wereld heeft in vloed op jou, maar je kan zelf ook invloed uitoefenen op de wereld om je heen'. De Wereldmeiden vragen aan dacht voor de positie van vluc hte 1 i rigen meiden De Christmas Fair bij Imke rij Poppendamme duurt nog tot 24 december en is geo pend van dinsdag tot en met zaterdag van f3.00-17.00 uur. De toegang is vrij. Meer informatie is verkrijgbaar via de website www.christmas- fair.info. MIDDELBURG - Zeeland, met name het Zoommeer en het Schelde-Rijnkanaal, heeft last van de overbemesting in Brabant. Toch zal Zeeland de aangescherpte Europese nor men voor het zwemwater makkelijk halen. Dat zegt Gert Jan van den Hove, de provinciaal inspecteur hand having. Volgens hem heeft de Brabant se overbemesting grote gevol gen voor de kwaliteit van de Zeeuwse wateren. Die over vloed aan meststof uit zich na melijk in blauwalgen. Maar er is nog tijd. De uit 1976 dateren de Europese zwemwaterricht- 1 ijn wordt in 2006 over boord gekieperd. Pas dan moet het zwemwater aan nog hogere ei sen voldoen. De provincies in Nederland hebben moeite met die nieuwe normen en achten die 'niet rea listisch'. Volgens Van den Hove valt het in Zeeland echter reuze mee. "Het is een kwestie van oor zaken zoeken en de bronnen van de vervuiling opsporen." Hij ver wijst naar de blauwalgen, hoewel iedereen beseft dat cle Brabantse akkerbouwers niet zo een-twee- drie zullen overgaan tot minder bemesting. Problemen heeft buurprovincie Zuid-Holland met naast zich Noord-Holland. De zwemwater kwaliteit van de Noordzee is daar zo verslechterd dat de Foundation for Environmental Education er geen enkele blauwe vlag in het zand plantte als teken van 'Schoon'. De ANWB coördineert de activiteiten rond de blauwe vlag en bevestigde de veronder stelling van de provincie Zeeland en de Zeeuwse waterschappen dat het zwemwater pico bello was. Het is volgens Van der Hove niet aannemelijk dat de Noordzee verder zuidwaarts richting Zee land zal vervuilen. Bovendien hebben de Unie van Waterschap pen Zuid- en Noord-Holland op geroepen maatregelen te nemen. MIDDELBURG - De Middel burgse Tina Verburg heeft sinds vorige week zondag haar eerste solo-expositie. De fotografische werken zijn te zien in bloembin- derij Atmosfeer aan de Dam in Middelburg, De bloembinderij opent tegelijkertijd een Kersts how. Verburg fotografeerde bloemen in een stadium dat de meeste menen ze weggooien, maar in tegenstelling tot de ech te beelden van verwelkte bloe men, toont de uit Duitsland af komstige kunstenares de nieu we fase van de schoonheid in het leven van de bloemen. Ver burg maakte de foto's met een traditionele camera en via de computer bewerkte ze de beel den, geïnspireerd door onder anderen de impressionisten. Ze werkte onder meer als ruimte lijk vormgeefster en was ooit medeoprichtster van het Zeeuws cultureel magazine Iets- telezen. MIDDELBURG - Blijdschap alom, maar een knallend feestje, nee. De geboorte van de prinses kwam voor heel wat Oranjecomités toch nog als verrassing. Het geschuif met de data heeft veel comités op het verkeerde been gezet. Spoedvergaderingen alom afgelopen weekend, om in allerijl toch nog iets te organiseren. "Na spoed overleg hebben we besloten vrijdag een lampion- nentocht te houden. Hoe en wanneer, dat moeten we nog bespreken", vertelt W. Schuit van Oranjevere niging Arnemuiden. Ook in Sint Laurens is op het laatste moment tot zo'n tocht besloten. Vrijdag of zaterdag, laat het oranjecomité daar weten. Koninklijke Vereniging Uit het Volk. Voor het Volk in Middelburg laat het helemaal aan zich voor bij gaan. "We zijn er totaal niet mee bezig", vertelt L. Vaes. "Gebrek aan geld en mankracht." Ook in Veere gebeurt vooralsnog niets. "We zijn inderdaad overvallen. Bovendien is december een moeilijke maand met al die feestdagen", stelt J. Corré, secre taris van het comité in Veere. Oranjevereniging Vrouwenpolder is een van de wei nige comités die wel plannen op de plank had lig gen. Maandag rukten de leden uit met beschuit en muisjes. De peuterspeelzaal en basisscholen kregen een be zoek. "En ook de ouderen hebben we beschuit met muisjes gebracht", vertelt A. de Rijke. In Koudeker- ke had het oranjecomité ook plannen voor een feest je. Het bestuur vroeg een vergunning zonder datum aan, immers de dag waarop de oranjebaby ter wereld zou komen, stond niet vast. "Maar de ge meente werkte niet mee", stelt voorzitter A. Ridder bos. "Op koninginnedag besteden we er dan maar extra aandacht aan." VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland is genomineerd voor de landelijke innovatieprijs het Ei van Columbus. Deze prijs wordt uitgeloofd door de ministeries van VROM, EZ, OCenW. VenW en SZW. Het Ei van Columbus is een prijs voor innovatie en duur zaamheid.De Hogeschool Zee land is genomineerd met het pro ject 3DZ, Dynamische Duurzame Delta Zeeland. Naast de Hoge school Zeeland zijn ook de HAS in Den Bosch en de universiteiten van Delft, Maastricht en Utrecht genomineerd in de categorie Onderwijsinstellingen. Een vak jury maakt op 21 januari in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag bekend wie de winnaars in elke categorie zijn. Deze win naars ontvangen een wisseltrofee en een geldbedrag van 12.500 eu ro. Daarnaast bepaalt een jeugd- jury wie de winnaar is van de Jeugdprijs. MIDDELBURG - Bij de Zeeuwse Volksuniversiteit zijn vanaf januari weer tal van acti viteiten. zoals portret boetseren; bridge voor gevorderden; com municatieve vaardigheden II; in de keuken van een kunstenaar; dyslexie, spellingsproblemen bij kinderen en spreken in het open baar. De cursus communicatieve vaardigheden wordt gegeven in Vlissingen, terwijl alle overige cursussen in Middelburg zijn. Be langstellenden kunnen zich vóór 6 januari aanmelden bij het ZVU- bureau, telefoon 0118-634800. VEERE - Vierentwintig vrijwil lige penningmeesters uit de ge meente Veere hebben de cursus Excel voor penningmeesters met goed gevolg afgelegd. De cursus was een initiatief van het Steun punt Vrijwilligerswerk Veere. In de cursus werd aandacht be steed aan het voeren en automati seren van de boekhouding. De penningmeesters konden de gege vens van de eigen organisatie in voeren zodat de cursus ook een praktische meerwaarde kreeg. Op dinsdag 13 januari begint de cur sus Het voeren van het secretari aat. Deze bestaat uit een theore tisch en praktisch gedeelte. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. Se cretarissen van vrijwilligersorga nisaties uit Veere kunnen zich op geven bij het Steunpunt Vrijwilli gerswerk Veere, 0118-583687. VLISSINGEN - Een 43-jarige bromfietser werd zaterdagnacht aangehouden in de Dirk Dron- kerstraat in zijn woonplaats Vlissingen. Hij bleek meer dan vijf keer de toegestane hoeveel heid alcohol te hebben gedron- ken.De man, die 's nachts rond 1.30 uur door de politie werd opgemerkt omdat hij geen helm droeg, probeerde in eerste in stantie te ontsnappen. Na een achtervolgingsrit onderging hi j een blaastest, waar hij 1135 ugl scoorde. Omdat dit 5,2 keer zo veel is als toegestaan, kreeg hij een rijverbod van veertien uur opgelegd. (advertenties)

de Faam | 2003 | | pagina 1