Aanstormende bands grijpen kans in De Piek 'n Bijzondere kijk op... Winterfeest in Vlissingen met programma voor jong en oud Zo'n wolk van een we 'n Bijzondere kijk op...(2) BV Walcheren Nieuw pand voor Avis Certificaat voor Unique Drogist 't Weten Waard ®3I Kortmar Lights of love Winterfair in Oostkerk Nieuwe fase in Veersche Poort Aad de Klerk promoveert Energie terug Forse daling werkgelegenheid Concorde landt in Hooizolder Kerstoptreden van Mozart HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE ^^WtBSMÊaÊBKSKÊÊÊ NIEUWADRES De Pagter Interieurs Fashionshow Discotrein Woensdag 10 december 2003 deFaam Pagina 17 Alles nieuw voor Avis Autoverhuur, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Avis Autoverhuur is sinds eind augustus te vinden aan de Marie Curieweg in Vlissingen. De autoverhuurorganisatie heeft zijn intrek genomen in een gloednieuw pand, naast Dijkvvel Auto Shopping Centre. Avis Zeeland biedt huurauto's op maat, tegen scherpe tarieven. De auto's kunnen als extra service bovendien afgeleverd en opgehaald worden. De verhuurorganisatie is door de Bovag voorzien van het vijf sterren-kwaliteitslabel. Op de nieuwe locatie zijn er mime parkeergele- genheden en bezoekers kunnen de stek goed bereiken. Overigens werd de vestiging in Vlissingen dit jaar voor de tweede keer winnaar van de Avis 'We Try Harder'-trofee, die uitgereikt wordt aan kantoren die het motto als beste in de praktijk weten te brengen. MIDDELBURG - Unique Drogist Beenmodespecialist, gevestigd aan de Vrijlandstraat 79 in het Middelburgse winkelcentrum Dauwen- daele haalde onlangs het officiële Drogisten Waarborgcertificaat. Dit betekent dat de drogisterij voldoet aan een reeks strenge eisen en waarborgen voor wat betreft de kwaliteitszorg bij de verkoop en afle vering van zelfzorggeneesmiddelen. Het Drogisten Waarborgcertifi caat wordt toegekend door het Pharmacon Certificerend Orgaan, het officiële instituut voor de drogisterijbranche. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlis singen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feest dagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur. C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur. A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, 0118- 644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Hel mes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van dei- Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door W.J.M. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 7, Domburg, 0118-581271 en A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, 0118-561282. Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur. N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan la, Amemuiden, 0118-602929. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m don derdag voor spoedeisende recepten: zaterdag van 10 tot 19 uur. Pau wenburg, Dreestraat 2a, Vlissingen, 01,18-470717. 24-uurs dienst: Stromenwijk - 't Zand, Langevielweg 79-83, Middelburg, 0118- 635565. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur. J. van Dierendonck. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur. H. Hament, 0118-471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur. J. Drijdijk, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: A. van der Wolf, Alexander Gogelweg 14, Vlis singen, 0118-466548. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur. Landbouwdieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvra gen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 10 uur tot 17 uurtel. 0900-7673437. (advertentie) Aanbieding geldig t/m zondag 14 december 2003 Alleen geldig bij Konmar Superstores. il>F.(RSTO*CS Exclusieve zitmeubelen: Dodo - Duresia - Juanes - Whitehead Exclusieve meubel- en gordijnstoffen: Ralph Lauren - Elitis - Warner - Mulberry Woonaccessoires en Decoratie Interieuradviezen VLISSINGEN - Met het aan steken van de lichtjes in de kerstboom bij het Zeemanshuis in Vlissingen-Oost wordt don derdag 11 december) het start sein gegeven voor een nieuwe actie Lights of Love van de Mission to Seafarers. Tijdens de actie schenkt de Mission to Seafarers ongeveer vijfhonderd internationale telefoonkaarten aan zeevarenden die de haven van Vlissingen aandoen. Met de kaarten kunnen de zeelieden hun familie of vrienden thuis bellen. MIDDELBURG - In de Oost- kerk in Middelburg wordt za- terdasg 13 december) voor het eerst een winterfair gehouden. Vanuit kramen worden kaar sen, kaarten, kerststukjes, boe ken en platen te koop aangebo den. Ook zijn er rondleidingen door de kenmerkende koepel kerk. De opbrengst van de winterfair is bestemd voor het werk van Bastiaan en Corina de Waal. die in Bangladesh wer ken. Bastiaan de Waal staat aan het hoofd van een christelijk bedrijf waarvan de winst naar ontwikkelingsprojecten gaat. Corina de Waal is verpleegkun dige in de sloppenwijken van de hoofdstad Dhaka. Het drie jarige verblijf van het echtpaar wordt gesteund door de Oost- kerkwijkgemeente. De winter fair begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. MIDDELBURG - In de nieuwe wijk De Veersche Poort in Middelburg wordt nog altijd druk gebouwd. Donderdag (11 december) valt het startschot voor de bouw van Hof Schel lach: 31 woningen aan de Grote Sternstraat. De eerste paal wordt 's middags rond 15.30 uur geslagen, in aanwezigheid van officiële genodigden. MIDDELBURG - Consulent regionale geschiedenis Aad de Klerk promoveert woensdag 17 december in de Universiteit van Amsterdam. Zijn proef schrift, getiteld Liet Nederland se landschap, de dorpen in Zee land en het water op Walche ren. Llistorisch-geograjische en waterstaatshistorische bij dragen. Het bevat zestien bij dragen over uiteenlopende as pecten uit de Zeeuwse geschie denis en ligt vanaf 18 december in de boekhandel. MIDDELBURG - Reiki, reso nantie-therapie en Ven-korrels om energie terug te krijgen. Maandag 15 december 10.30 uur en dinsdag 16 december 13.30 uur houdt Artemis Inspi ratiebureau in Middelburg in formatiedagen over dit onder werp. Belangstellenden moeten zich van tevoren opgeven: 0118-686970 MIDDELBURG - Ruim dui zend banen zijn vorig jaar verdwenen op de Bevelanden. Alleen Zeeuws-Vlaanderen verloor meer banen, namelijk dertienhonderd. Walcheren zit daar ver onder, daar daal de de werkgelegenheid met slechts vijfhonderd banen. Eerder was al duidelijk er in to taal in Zeeland tussen mei 2002 en mei 2003 drieduizend ar beidsplaatsen verloren gingen. De daling op Noord- en Zuid- Beveland komt vooral doordat er bijna vierhonderd vijftig mensen hun baan verloren in de sector handel en reparatie. De ze sector is al jaren sterk ver tegenwoordigd; de daling is dan ook te wijten aan de alge mene economische ontwikke ling. In de sector vervoer, op slag en communicatie verloren de Bevelanden ruim 220 banen. Dat komt vooral door het op heffen van de veerdiensten. Op Walcheren gingen de ar beidsplaatsen vooral verloren in de bouw en het transport. Opvallend was wel de groei van werkgelegenheid in de dienstverlenende sector met 700 nieuwe arbeidsplaatsen in het onderwijs en de zorgsector. Herenstraat 9 4331 JS Middelburg Tel. 0118-614455 Een heerlijk Zeeuws plaatje. (foto: Nel Kodde) De Westkapelse Kreek. (foto: Marco van Belzen) WESTKAPELLE - De tweede lezersfoto die wij deze week plaatsen betreft een zonsonder gang. De foto werd genomen door Marco van Belzen uit Westkapelle. Te zien is hoe de prachtigste kleuren elkaar af wisselen boven de Westkapelse Kreek. Heeft u onlangs ook zo'n originele, bijzondere of mooie kiek geschoten? Aarzel dan niet maar stuur uw materiaal naar de redactie van De Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto dan volgende week in deze krant! (advertentie) VLISSINGEN - De bands Slachthond, Smalltown Cynics en Brickhouse treden vrijdag (12 december) op tijdens The Kids are Allright avond van poppodium De Piek in Vlissin gen. De concerten beginnen om 21.30 en de toegang is gra tis. door Simon Blaas Geluidstechnicus Man Roose heeft The Kids are Allright spe- BIGGEKERKE - In discotheek De Hooizolder wordt vrijdag 12 december) de tweede editie van de Concorde First Class Groo ves gehouden. Op het program ma staan optredens van de dj's Roog (bekend van Dance Valley en Liberty Dance 2002), Paul Rounders, Mike LL en de Mont Blanc onder begeleiding van li ve saxofonist. De Concorde First Class begint om 22.30 uur. Kaarten zijn voor 7,50 euro in de voorverkoop te krijgen bij de VVV kantoren in Vlissingen en Domburg en de Toeristshop in Middelburg. Aan de zaal kost een toegangskaart tien euro. Samson met zijn elfjes tussen 13.00 en 15.00 uur rondtrekt. Groots wordt, volgens Samson, de X-Mas Winterparade zijn. Vanaf het Scheldeterrein ver trekt die stoet om 16.30 uur met kerstman en elfjes op een grote slee, voorafgegaan door een drumband met twirlers. "Als het sneeuwt zou dat prachtig zijn," hoopt de organisator. The Disco Connexion vult het avondpro gramma met muziek uit de jaren zeventig en tachtig. Dat pro gramma begint al om 17.00 uur, meteen na de parade. Vanaf 12.00 uur is er een kinderuurtje met allerlei activiteiten zoals de kerstfee. Deze zal voorlezen uit het boek "Pipi en de dansende kerst boom', een verhaal dat vorig jaar is gevonden na het overlijden van de Pipi Langkous-schrijfster Astrid Lindgren. Mode- en kapperszaken verzor gen tussen 13.30 en 15.30 uur een X-Mas Fashionshow met een keur aan modeontwerpen. van klassiek tot controversieel uitdagend. De modezaken Only, X-Ray, Bar-O-Nes Mystery- shop, Idem Dito en Mabelis staan garant voor een veelzijdige presentatie, weet Samson. Als de mode is aanschouwd, kunnen de bezoekers zich zo'n driekwartier verpozen met muziek van Danny Vera Band. Vera brengt een kerstrepertoire met liedjes van zijn laatste cd. Het heeft trouwens nog heel wat voeten in de aarde gehad voordat het sein op groen kon worden gezet voor Het Winterfeest. Samson moest bijvoorbeeld de houseparty annuleren, omdat de politie onvoldoende personeel kon inzetten. Daarvoor in de plaats is de The Disco Con nexion geprogrammeerd waarbij Karaoke niet zal ontbreken. Al met al moet het een 'uniek ge beuren' worden. Samson: "Het programma is helemaal voor Vlissingen bedacht. Ik heb ner gens voorbeelden vandaan ge haald". "Voor deze avond zijn maar achthonderd kaarten beschik- ciaal in het leven geroepen om jonge Zeeuwse acts de mogelijk heid te geven om podiumerva ring op te doen. "Voorafgaand aan het concert kunnen bands bij mij terecht om te oefenen in de zaal. We schenken dan aandacht aan technische zaken als het juist opstellen van microfoons, het af regelen van het podiumgeluid en het optreden met een lichtshow." Behalve jonge beginnende bands kunnen ook bands met meer er varing terecht om nieuw reper toire ten gehore te brengen. Op de Kids are Allright-avond spelen meestal drie of vier bands achter elkaar. Aan de soort mu ziek worden geen eisen gesteld. "Er moet alleen minimaal een half uur repertoire zijn", licht Roose toe. De variëteit van de bands zorgt vaak voor leuke avonden. "En omdat elke band een eigen groep fans meeneemt kan het gebeuren dat je eerste optreden voor een volle zaal is." Han Roose: "Elke band met meer dan een half uur repertoire kan zich aanmelden voor een op treden". (foto: Jaap Wolterbeek) In zo'n zeven jaar tijd dat de Kids are Allright avonden plaatsvinden heeft Roose al veel jong Zeeuws talent onder de knoppen gehad. Verschillende bands die ooit begonnen op de Kids deden het later goed op bij voorbeeld de unplugged-compe- tities of bij de Grote Prijs van Zeeland. Marien Dorleijn van de band Nimbus won ooit zelfs de Grote Prijs van Nederland. Van de drie bands die vrijdag bij de Kids optreden, heeft het Sas van Gentse Smalltown Cynics de meeste ervaring. De band heeft een eigen hardcore-metal stijl ontwikkeld en doen nu wat try-outs met repertoire van opna mes van hun eerste cd. Slacht hond komt uit Terneuzen en speelt jaren '80 metalcovers van bands als Slayer en Testament. Het Vlissingse Brickhouse is een band volop in ontwikkeling. Ze speelden eerst rockcovers maar richten zich nu op disco, soul en funk covers met twee zangeres sen. Jonge Zeeuwse muzikanten die interesse hebben een keer te spe len op The Kids are Allright kunnen contact opnemen met Han Roose via de website www.depiek.nl. of per e-mail: Han@depiek.nl. YERSEKE - Muziekverenig ing Mozart uit Yerseke geeft rond kerst verschillende op tredens. Op zaterdag 13 december om 14.30 uur speelt Mozart in Vredelust. Vrijdag 19 decem ber is er een optreden Zeeuws Mannenkoor in de Nederlands Hervormde kerk in Yerseke. Dit concert begint om 20.00uur. Zaterdag 20 en maandag 22 december is de dweilband van Mozart te zien en te horen in Goes tijdens de kerstshopping dagen. En ook tijdens het moonlight- shopping in Yerseke op dins dagavond 23 december zorgt de dweilband voor een feestelijke sfeer. Op kerstmorgen speelt Mozart volgens traditie van 6.00 uur op verschillende plaatsen in Yerseke kerstliederen en tij dens de kerstmorgendienst in de Nederlands Hervormde kerk in het dorp. baar," waarschuwt Samson. "We hanteren het principe vol is vol." Kaarten voor deze discotrein zijn verkrijgbaar bij het VVV- kantoor in Vlissingen, Only Walstraat en Pizza Service aan het Bellamypark. In Middelburg zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij Peter Christ aan de Lange Delft en De Waterput op de Burcht. In Domburg heeft de VVV de kaarten in voorver koop. Spannende mode tijdens de Fashionshow. (foto: pr) ARNEMUIDEN - Nel Kodde uit Arnemuiden stuurde enige weken geleden deze foto van koeien in de wei. Het zijn koeien van de melkveehouderij die zij samen met haar man runt. Hoe wel de bomen hier nog bladeren hebben, is aan de damp die uit de bekken komt te zien hoe koud het toch al is. Een ver trouwd Zeeuws plaatje. Heeft u onlangs ook zo'n mooie foto genomen? Aarzel dan niet maar stuur hem op naar de re dactie van De Faam, postbus 5. 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto dan volgende week op deze plek. VLISSINGEN - Het Bellamy park in Vlissingen is zaterdag 20 september helemaal in feesttenue. Hedwig Samson van het bureau TEC (Total Entertainment Channel) heeft er dan een verwarmde cir custent neergezet waar tussen 12.00 uur en middernacht Het Winterfeest wordt gehouden. Jong en oud komen er aan hun trekken en het winkelende pu bliek kan worden verrast door de kerstman, die op verzoek van Danny Vera. (foto: pr)

de Faam | 2003 | | pagina 17