doet vaak zeer als je reuma hebt INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN E Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. op de ïo mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. woensdag 10 december 2003 de FAAM pagina 12 gemeente Middelburg n.); 12>' GEMEENTE VLISSINGEN [2U\] MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE INFORMATIEF OVERHEID REKENKAMER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 27 oktober 2003 heeft beslo ten tof vaststelling van de veror dening gemeentelijke rekenka mer. Over dit besluit kan op grond van de Tijdelijke referendumwet een referendum gehouden worden. Kiesgerechtigden van de ge meente Middelburg kunnen binnen drie weken na de dag van deze bekendmaking een inlei dend verzoek indienen tot het houden van een referendum. De formulieren tot het indienen van hef inleidend verzoek zijn ver krijgbaar bij de afdeling Be- stuursondersteuning van de ge meente Middelburg, Stadhuis straat 2, te Middelburg. Een der gelijk verzoek dient in persoon te worden ingediend bij genoemde afdeling. Deze verordening treedt - indien er geen inleidende verzoeken tot een referendum worden inge diend of onherroepelijk is beslo ten tof hef niet toelaten van een inleidend verzoek - in werking op 21 januari 2004*. De verorde ning ligt voor een ieder ter inza ge bij de afdeling Bestuursonder- steunina, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Kopieën van deze stukken zijn aldaar voor een ie der tegen betaling verkrijgbaar. Ten aanzien van het besluit van burgemeester en wethouders van Middelburg dat de mogelijkheid bestaat tot het houden van een referendum kan een belangheb bende tegen betaling van griffie recht binnen zes cfagen na de dag van bekendmaking beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-GRAVENHAGE. zes weken na de dag van be kendmaking of eventueel een la tere dag in het raadsbesluit vast gesteld.) VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 27 oktober 2003 de volgen de verordeningen heeft vastge steld op grona van de artikelen 212, 213 en 213a van de Ge meentewet. Het zijn de verorde ningen over: - het financieel beleid, het finan cieel beheer en de inrichting van de financiële organisatie van de gemeente Middelburg (21 2); - de controle op het financieel be heer en de inrichting van de fi nanciële organisatie van de ge meente Middelburg (21 3); - het onderzoek naar de doelma tigheid en doeltreffendheid van hef gevoerde beleid van de ge meente Middelburg (213a). Deze verordeningen zijn op 15 november 2003 in werking getre den. De verordeningen liggen voor een ieder ter inzage bij de afdeling Bestuursondersteuning, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Kopieën van deze stukken zijn al daar voor een ieder tegen beta ling verkrijgbaar. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging ontwerp-be- schikking Aanvraag en ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergun ning in het kader van de Wet mi lieubeheer is ingediend door Brammetje Dump te Middelburg. Het verzoek betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning (zogenaamde revisie vergunning) ten behoeve van de opslag en verkoop van consu mentenvuurwerk, kleding, cam pingartikelen en aanverwante ar tikelen en het slijpen van schaat sen. De inrichting is gelegen aan Achter de Houttuinen 32, 34, 36 en Domburgs Schuitvlotstraat 7 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nrs. 3471, 3472 en 1573. Inzage De aanvraag, de ontwerpbe schikking, die gericht is op ver gunningverlening onder voor waarden en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 ter inzage op de afde ling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruim te, Vlissingsestraat 21 te Middel burg. Inzage op donderdag avond dient van te voren telefo nisch bij de afdeling te worden aangevraagd (011 8-675241 Desgewenst wordt er door de af deling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voor noemde stukken. Bedenkingen In de periode vanaf 1 1 december 2003 tot en met 7 januari 2004 kunnen gemotiveerde bedenkin gen tegen de ontwerpbeschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. Indien behoefte bestaat aan een ge dachtewisseling over de ontwerp beschikking kan daarom telefo nisch worden verzocht. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aanvrager in de gelegenheid wordt gesteld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoon lijke gegevens van degene die be denkingen heeft ingediend wor den, indien daarom verzocht, niet bekend gemaakt. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben gemaakt ingebracht tegen de ont werpbeschikking kunnen later be roep instellen bij de afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staaf is geweest (tijdig) beden kingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. PARKEERVERBOD MAST GATSTRAAT Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben onlangs be sloten diverse verkeersmaatrege len te treffen in de Mastgatstraat. Naar aanleiding van een inge diend bezwaarschrift tegen net parkeerverbod aan de westzijde, hebben burgemeester en wethou ders van Middelburg nu besloten aanvullend hierop een parkeer verbod in te stellen aan oostzijde van de Mastgatstraat, tussen hef perceel Mastgatstraat 1 en de op rit van het perceel Keetenstraat 7, over een lengte van 2 m. Dit be sluit ligt voor een ieder ter inzage bij Communicatie, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Kopieën hiervan zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Tegen dit besluit kunnen belang hebbenden binnen zes weken na de dag volgende op die van de be kendmaking van dit besluit beroep instellen bij de rechtbank te Middelburg. Het beroepschrift moet gericnt worden aan de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht. Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten min ste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht en de gronden van hef beroep. Voor het behandelen van het beroep schrift is griffierecht verschuldigd. Dit recht bedraagt 11 voor na tuurlijke personen en 232,-- voor andere aan natuurlijke personen. Degenen die een beroepschrift heb ben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onveiwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt eveneens grif fierecht geheven. Ook dit recht De- draagt 116,— voor natuurlijke personen en 232,-- voor andere dan natuurlijke personen. BOUWAANVRAGEN Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het vervangen van kozijnen en deuren op het perceel Plein 1940 nummer 5; het wijzigen van de garage in ver- blijfsruimte op hef perceel IJssel- straat 23; het gedeeltelijk vernieuwen van kozijnen, ramen en deuren op het perceel hoek Zuidsingel 3ó/Pluim- straat 22; hef maken van een betonnen fun datie op het perceel Herculesweg 35; het uitbreiden van de woning op het perceel Lingestraat 45; het bouwen van een opslag voor landbouwproducten op het perceel Boomdijk 18 te Nieuw- en Sint Joosland; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Willem Arondeusstraat 88; het bouwen van een woning op het perceel Akkerlaan 18 te Arne- muiden. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de behandelend ambtenaar van de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving, tele foon 675200. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve be slissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNIN GEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de da tum van verzending): het plaatsen van een blokhut op het perceel Volkstuincomplex Veer- sepoort, Geersesweg (28-11 het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Jodengang 24 (28-11 het plaatsen van twee dakkapellen op het perceel Sandberglaan 12 (28-11); het bouwen van een garage op het perceel Hooge Meestraat (28- 11); het verbouwen van de garage tot keuken/bijkeuken op het perceel Amnestylaan 40 (28-11 het uitbreiden van de woning op het perceel Amnestylaan 60 (28- het bouwen van een garage op het perceel Grootmede 30 (28-1 1 het verbouwen van de woning op het perceel Kruitmolenlaan 69 1 - 12); het plaatsen van een damwand met afwerking en leuning op het perceel gelegen in Park Veld zigt (1- het uitbreiden van de woning op het perceel Kuipers-Rietbergkwar tier 37(1-12); het demonteren, transporteren en opslaan van de Dokbrug, perceel Kinderdijk - Maisbaai (1-12); het wijzigen van een garagedeur op hef perceel Brandenburgïaan 1 d-12); het slopen van een fietsenstalling op het perceel van Akenstraat 1A te Nieuw- en Sint Joosland (1-12); het slopen van en het vernieuwen van dakbedekking op het perceel Oostperkweg 6 (1-12); het verbouwen van de zolder tot woonstudio op het perceel Dam plein 25/27 (3-12). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 11 december 2003 tot en met 24 december 2003 ligt op de afde ling Vergunningverlening en Hand having van de dienst Ruimte de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het intern ver anderen van net monumentenpand op het perceel Koepoortstraat 15. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 614330 AB Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van. het bestemmingsplan 'Stromen- wijk' ten behoeve van het wijzigen van de garage in verblijfsruimte op het perceel IJsselstracit 23 te Middel- bu ra- het bestemmingsplan 'Hooge Plaaten' ten behoeve van het uit breiden van de woning op het per ceel Lingestraat 45 te Middelburg. De (bouw)aanvragen liggen met in gang van vrijdag 12 december 2003 gedurende 5 weken (tot en met 15 januari 2004) ter inzage bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte, Vlissingsestraat 21 Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvragen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 614330 AB Middelburg. Kijk voor meer gemeentelijke in formatie op pagina 3 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (be kendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning: - verbouwen van een voorgevel Ahornstraat 3 A - aanbouwen van een serre Paau- wen burg weg 48 B) Reguliere bouwvergunning: - bouwen van een woning Helm gras 8 - aanbouwen van een serre Nieuwendijk 14 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning en monumenfenvergun- ning kunnen geen bezwaarschrif ten worden ingediend. Het is mo gelijk dat de tekeningen, waarop ae vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. C) Monumentenwet (bekendma king ingevolge art. 12 Monu mentenwet): Ingevolge artikel 12 van de Mo numentenwet 1988 maken bur gemeester en wethouders van Vlissingen bekend dat op grond van artikel 1 1 van voornoemde wet een vergunning is et verbouwen vraagd tot restaureren aange- en van woningen en nypark 48, Achter de Kerk 9,11 en 13. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage op ons kanfoor Coosje Buskenstraat 200, ingaande donderdag 11 december gedu rende een periode van twee we ken (dus f/m 24 december 2003). Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebben den hun zienswijzen tegen dit plan kenbaar maken bij burge meester en wethouders van Vlis singen. VERLEENDE BOUW,- SLOOP en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - slopen van een toeleidingsvia- duct, aanlegbrug en veerhuis Veerhavenweg 27-11-2003 - bouwen van 19 woningen Strand- wal 38 t/m 74 28-11-2003 - wijzigen van de balkons aan de achterzijde Wilhelminastraat 1 t/ 47 (oneven) Zeilmarkt 1 t/m 35 (oneven) 28-11-2003 - bouwen van een woning met ga rage Golfslag 8 02-12-2003 - verbouwen van een woning Westerscheldestraaf 10 02-12- 2003 Teqen dit besluit kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. WELSTANDCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandcommissie is op 18 de cember 2003. Uw plan moet ten minste een week voor de vergade ring bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlis singen maakt bekend dat op maandag 15 december 2003 in het gebouw Stadhuisplein 20 te Vlissingen een openbare hoorzit ting wordt gehouden waar (onder voorbehoud) de volgende zaken worden behandeld: 119.45 uur: Bezwaar van de Stichting Tuin van Zeeland tegen het besluit van burgemeester en wethouders om een kapveraun- ning te verlenen aan het college van B&W voor het rooien van elf iepen aan de Kanaalstraat te Oost Souburg [zaaknummer 03-024], 2. 20.15 uur: Bezwaar van Adjura BV tegen het besluit van burge meester en wethouders d.d. 11 - 09-2003 betreffende de afwijzing van het verzoek om GBA gegevens te verstrekken, [zaaknummer 03- 021], Het procesdossier liqt vanaf heden tot en met 15 december 2003 voor iedereen ter inzage in het gebouw Stadhuisplein 20, afdeling Be stuursondersteuning, (kamer 203, 2e verdieping). U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secretaris, mevrouw F. Ver meulen, telefoon 011 8 - 487292. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aan vraag om een kapvergunning in gevolge art. 4.5.2. van de Algeme ne Plaatselijke Verordening Vlissin gen) is ontvangen van Stichting Ar duin voor het verwijderen van een venijnboom uit de tuin van Reho- bothstraat 1 te Oost-Souburg, de heer Goedhart voor het verwijde ren van een es uit de tuin Vlissings- eweq 27a te Vlissingen, het college van burgemeester en wethouders voor het verwijderen van een iep Bermweg te Oost-Souburg, Vast- ped Syndicaten Nederland voor et verwijderen van een populier Middelburgsestraat 109 te Oost- Souburg. Wij zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de directie Grondgebied afdeling Beheer telefoon 487372. Vlissingen, 10 december 2003. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissin gen de informatiepagina 'In den blauw qeruiten kiel' el ders in dit Wad. Postbus 1000 OEMEENT Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente® Veere. nl VEE™ www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubÏÏeksbalie van hef gemeentehuis, Traverse 1 te Dom burg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag da gelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 1 9.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebben den bezwaar maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd en ondertekend gebeuren. Hef bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw be zwaren richten aan het bestuursor gaan dat de beslissing heeft geno men: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzie ningenrechter van de Arrondisse mentsrechtbank in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Arrondissements rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Informatie: (0118)555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURES Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor- Domburg - het plaatsen van een serre Spreeuwenhof 1 9 (art. 1 9, lid 3 Wet RO) Koudekerke - hef plaatsen van een serre Big- gekerksestraat 41a (art. 19, lid 3 Wet RO) Vrouwenpolder - het plaatsen van een serre Bree- zand 65 (art. 15 Wet RO) De bouwplannen zijn (gedeelte- ijk) in strijd met het ter plaatse bestemming vrijstelling geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling en de vergunningen te verlenen door toepassing van het desbetreffen de artikel van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) In verband hiermee liggen de bouwtekeningen van 11 december 2003 t/m 7 januari 2004 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze peri ode bestaat voor u de mogelijk heid schriftelijke zienswijzen te gen de bouwplannen bij ons col lege in te dienen. BOUW/SLOOP/ AANVRA GEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver- gunning, monumentenvergunnin gen zijn binnengekomen voor: Aagtekerke het slopen van een kantine/snackbar Zuiverseweg 2 Grijpskerke - het bouwen van een opslagloods Hondegemsweg 27 Veere het restaureren van een woon/bedrijfscomplex Veerseweg 54-58 Vrouwenpolder - het slopen van asbestleiding on der een woning Secretarisweg 1 Zoutelande - het plaatsen van een woonhuis Majoorwerf Wij wijzen u erop dat tegen een aanvraag om een bouw-/sloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een be zwaarschrift kan pas worden in gediend, nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/AANLEG)V ERGUNNINGEN/MONU- MENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen ziin verleend: (tussen haakies staat de datum van verzending) Aagtekerke - vergunning als bedoeld in arti kel 11 van de Monumentenwet 1 988 voor het restaureren van de schuur Prelaatweg 84 te Aagte kerke (4-12 Domburg - het vergroten van een woning ZuiderparT 1 2; (27-11 - het slopen van asbesthoudende beplating Kanonweistraat 30; Grijpskerke - het vergroten van een woning Reigershoutstraat 11(27-11 Menskerke - het intern veranderen van een woning Valkenburgstraat 5/7; (27-11) Oostkapelle - het vergroten van een zomerhuis Oosterpark 106; (27-11 - het vergroten van een woning Beukenlaan 51; (27-11) Serooskerke - het plaatsen van een dakkapel Bisschopstraat 13 en 15; (27-11 - het gedeeltelijk vergroten van een woning Torenstraaf 16; (27-11 Veere - het veranderen van een badka mer en keuken Markt 6; (27-11 - het plaatsen van een overkap ping en een schoorsteen Wage- naarstraat 38; (27-11 Vrouwenpolder - het vernieuwen van een kleedac commodatie en een kantine Fort den Haakweg 38; (27-11 - het oprichten van een aanbouw aan een woning Pelgrimstraat 35; (27-11) Zoutelande - het slopen van een golfplaten dak Stroming 22; (27-11 - het vernieuwen/vergroten van strandpaviljoen Neptunus; (27- - net vergroten van een zomerwo ning Stroming 26; (27-11 - het slopen van een woning Bou- dewijnskerke 42; (27-11 Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staan de datum bezwaar te maken te gen de verleende vergunningen en verleende vrijstellingen, (zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. VERKEERSBESLUITEN Wij hebben het volgende ver- keersbesluit voor een gereserveer de parkeerplaats voor gehandi capten vastgesteld: Veere - het situeren van een gehandi captenparkeerplaats voor de Frans Naereboutstraat 2 Verder maken wij bekend dat wij de volgende verkeersbesluiten hebben genomen: Zoutelande - het aanpassen van hef eenrich tingsverkeer op de Bosweg. Dit houdt in dat het eenrichtingsver keer na de kruising met het Wulk pad van kracht wordt - het instellen van een parkeerver bod in de Wijngaardstraat, voor het gedeelte gelegen tussen de Pieferstraat en de Simon Oom straat. Dit met uitzondering van de zijde gelegen voor de woningen - net insfeiïen van een parkeerver bod aan beide zijden van de weg in de Pieterstraat Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de openbare kennisgeving een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij ons college, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. De verkeersbesluiten en de daar bij behorende situatietekeningen liggen gedurende de termijn van zes weken na deze openbare ken nisgeving tijdens de openingsuren ter inzage aan de centrale pu- blieksbane van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Domburg, 10 december 2003 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2003 | | pagina 12