Wintersprookje als een spannend schouwspel voor het hele gezin Gothic sensatie uit Amerika in De Piek Vlissingen Jubileumconcert Christmas Angels Nieuwe adem voor oude liedjes in Heinkenszand Metalband Van Katoen laat van zich spreken in 't Beest Gé Reinders doorbreekt de taalgrenzen in Rilland Cine City Vlissingen Schuttershof Middelburg Podium 't Beest Tentoonstelling in 't Waskot Russische geeft pianoconcert Kerstconcert Oratorium Vereniging Kerstconcerten met samenzang Magnificat centraal in concert Sjako! weer op de weg terug Schaduwkoning Schouwspel Winterpaleis Woensdag i o december 2003 de Faam Pagina 11 WEMELDINGE - Museum 't Waskot heeft een nieuwe extra tentoonstelling uit verschillen de schenkingen. Te zien is on der andere veel handgemaakt kantwerk. Zo kreeg liet museum uit Middelburg Filigraan-kante kraagjes en randjes voor jurken en blouses van rond 1920. Daar bij zat ook open naaiwerk, ge maakt door weesmeisjes in Frankrijk. Die meisjes moesten vroeger al op de lagere school leren met naald en draad om te kunnen gaan. Dan konden ze la ter hun eigen linnen uitzet en kleding maken. De extra tentoonstelling is tot kerst te zien. Het museum is open op woensdag en vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Pianiste Ana- stasia Safonova treedt zondag 14 december op in het theater café van CineCity in Vlissin gen. De van oorsprong Russische Sa fonova speelt werken van De bussy en Rachmaninov. Tijdens het concert wordt er een kinder- Film vertoond tegen half tarief. Het concert begint om 11.30 uur. Kaarten kosten negen euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van CineCity. Voor reserverin gen: 0118-418810. VLISSINGEN - De Vlissingse Oratorium Vereniging houdt op zaterdag 20 december een kerstconcert in de St. Jacobs- kerk in Vlissingen. De aan vang is om 20.00 uur. Tijdens het concert kunnen be langstellenden kennis maken met de aanpak van Bach en Mendelssohn door dirigent Lu- kas Groen. Groen trad in april aan bij de Vlissingse Oratorium Vereniging. Hij won een aantal prijzen en wordt als veelbelo vend talent beschouwd. Op 12 maart 2005 hoopt hij zijn eerste Matthaus-Passion in Vlissingen te dirigeren. D vereniging verzorgt al kerst concerten sinds 1946. Dit keer staat er een werk van Bach en drie werken van Mendelssohn voor koor, solisten en orkest op het programma. De solisten zijn sopraan Suze van Grootel, mezzo-sopraan C'hristianne Stotijn, tenor Robert Luts en bariton Pieter Hendriks. Daarnaast is ook organist Jos vogel van de partij, hij bespeelt het kistorgel. SEROOSKERKE/OOST- SOUBURG - Op vrijdag 19 en zondag 21 december zijn er kerstconcerten met samen zang in Serooskerke en in Vlis singen. In Serooskerke staat het concert op vrijdag 19 december op het programma in de Petruskerk aan de ds. Van Wouwestraat. De aanvang is om 19.30 uur en de entree is gratis. En in Oost-Sou burg is het concert op zondag 21 december in De Goede Aarde Kerk aan de Kanaalstraat. De aanvang is om 14.30 uur en de toegang is ook hier gratis. MIDDELBURG - Het Zeeuws Ensemble 'Capella 1 Fiamming- hi' verzorgt dinsdag 23 decem ber een kerstconcert in de Doopsgezinde Kerk in Middel burg. Het concert staat in het te ken van het 'Magnificat'. Deze bekende lofzang, door diverse componisten op muziek gezet, vormt de rode draad door het kerstprogramma. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraagt 6 euro. Donderdag 20.00 uur Morvern Callar Heeft Morven Callar een zieke geest, is ze emotieloos of grijpt ze gewoon haar kansen als ze zich voordoen? Woensdag 14.00 uur. Les Triplettes de Belleville Animatiefilm over een wiel renner en zijn oma in Bellevil le. een voormalige buitenwijk van Parijs. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag en woensdag 20.00 uur. Swimming Pool Britse detectiveschrijfster raakt in Zuid Frankrijk geïntri geerd door een excentrieke Frangaise aan het zwembad. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondagen dinsdag 20.00 uur. Tan de Repente Argentijnse film vol humor en tederheid met een onvoorspel baar verloop. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Swimming Pool Britse detectiveschrijfster raakt in Zuid Frankrijk geïn trigeerd door een excentrieke Frangaise aan het zwembad. Zondag, maandag en dinsdag 20.30 uur. Dogville Nicole Kidman, als de vreem deling met een geheim, in een Amerikaans stadje. Een hilarische zoektocht in Las Vegas naar de Blue Mon key Diamant, door het gezel schap, D.J., Daffy, Kate en Bugs. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Zondag 11.30 uur. Finding Nemo Nederlands gesproken CD Een spetterend onderwater spektakel over clownvis Mar- lin en zijn zoon Nemo. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zondag 11.30 uur. Finding Nemo Originele versie CD Een spetterend onderwater- spektakel over clownvis Mar- lin en zijn zoon Nemo. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woens dag 16.15 uur. Dinsdag 13.45 uur. Kees De Jongen CD Kees Bakels verandert van een dromerige jongen in een volwassen, verantwoordelijke man. Donderdag, vrijdag, zaterdag zondag en maandag 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag 21.45 uur. Woensdag 19.00 uur. Zaterdag 24.00 uur. Master And Commander Lucky Jack Aubrey (Russel Crowe), leidt zijn crew in een competitie tegen een beter be wapend schip. Donderdag tot en met maan dag 19.00 en 21.45 uur. Dins dag en woensdag 19.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. Kill Bill: volume 1 Huurmoordenaar 'The Bride' wordt neergeschoten en ligt vijfjaar in coma. Donderdag tot en met maan dag 13.30, 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag 13.30, 16.15 en 19.00 uur. Woensdag 19.00 en 21.45 uur. Love Actually CD Romantisch liefdesverhaal, met hoogtepunt op kerst avond. Dagelijks 13.45 uur. Zondag 11.30 uur. Pipo En De P-p Parelridder De oude, bekende en vrolijke clown Pipo is weer terug. Zaterdag 24.15 uur. Tears of the Sun Legerleider Waters heeft een riskante missie te volbrengen in de jungle van Nigeria. Donderdag, dinsdag en woensdag 21.45 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag en woensdag 21.45 uur. The Matrix Revolution Terwijl het leger van machi nes de totale vernietiging van Zion nastreeft, maken de bur gers zich op voor een agres sieve verdediging. Maandag 22.00 uur. Sneak Verrassingsfilm voor de lief hebber. MIDDELBURG - Bergtrollen, dwaallichtjes, maffe ridders en de heksen van de vier wind streken bemoeilijken de zoek tocht naar de laatste draak. Alleen deze draak kan de Schaduwkoning verslaan en dat is de laatste en enige ma nier om de grootmoeder van Errin en zijn zusje Solja te redden. De laatste draak' is de titel van de nieuwe kerstvoorstelling van Theatergroep Duinart. Zaterdag 13 december is de première van dit sprookjesachtige en meesle pende muzikale toneelstuk in de Stadsschouwburg in Middel burg. Het verhaal draait om Errin en zijn zusje Solja. Die willen hun grootmoeder redden uit de han den van de Schaduwkoning. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Daarvoor hebben ze de hulp van de laatste draak no dig. Tijdens hun barre en gevaarlijke tocht beleven ze allerlei span nende avonturen. Bovendien moeten ze engerds als kapitein Rof, de muggins, de bergtrollen, de heksen van de vier windstre ken en verschillende ridders te slim af zijn. Zal het Errin en zijn zusje lukken om de bergen van Mor te bereiken? Na het succes van 'De sneeuw koningin' is dit nieuwe winter sprookje een spannend muzikaal schouwspel waaraan meer dan veertig amateurs uit Zeeland meewerken. De tekst is geschre ven door Sebastiaan Smits en de regie is in handen van Peter GOES - De Nederlandstalige metalband Van Katoen speelt op zaterdag 13 december in 't Beest in Goes. Van Katoen deed enkele keren van zich spreken en wist de hit parades te halen. Vorig jaar staakte de band een radio-optre den bij Giel Beelen op 3FM om dat de DJ boer- en kotsgeluiden door de muziek heen mixte zon der dat Van Katoen daarvan wist. In een fel gesprek een dag later met Rob Stenders, live op de radio, maakte bandlid Bas zijn ongenoegen daarover duide lijk. Dat radio-optreden is Van Katoen niet in dank afgenomen want vanaf dat moment wordt de band niet meer gedraaid op 3FM. Dit jaar speelde Van Katoen op Noorderslag en op Parkpop in Den Haag. Op 19 oktober nam Van Katoen de live-dvd en -cd Kabaal op in de Mezz in Breda. Het optreden in 't Beest begint om 21.00 uur, een kaartje koste zeven euro. De Goese band Flavour speelt in het voor programma. Na 'De sneeuwkoningin' speelt Theatergroep Duinart het nieuwe wintersprookje 'De laatste draak'. (FOTO: PR) Adriaanse. Lampert kostuum verhuur zorgt voor de kleding. De muzikale ondersteuning komt van Jenny van Kampen. Het theater van de Stadsschouw- HE1NKENSZAND - Nieuwe arrangementen en een nieu we adem voor liedjes van twintig tot veertig jaar gele den. In het kader van Borse- le Cultureel spelen Vera Coomans en Tom Theuns vrijdag 12 december in de Stenge in Heinkenszand. Coomans begint eind jaren zestig als straat- en kroegzan geres. Later sluit ze zich aan bij het Mistero Buffo-spekta- kel van de Internationale Scè ne. Na een paar jaar in New York richt Coomans Madou op. een succesvolle Nederlandstalige groep. Accordeonist Philip burg wordt deze winter omgeto verd tot winterpaleis waardoor de bezoeker zich echt in de sfeer van het sprookje waant. Voor en na de voorstelling en in de pauze is er in het Grandcafé gelegen heid voor een hapje en drankje. Hoessen helpt haar met het samenstellen van een repertoi re op basis van Amerikaanse liedjesschrijvers als Newman, Cohen en Waits. In 1999 slaat ze een nieuwe weg in met Tom Theuns. Deze gitarist, bekend van Ambro zijn en Nada, zingt, schrijft en speelt daarnaast ook nog banjo en sitar. Samen vernieuwen ze het oude repertoire van Coo mans en zo is de cirkel rond. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 9,50 euro en voor jongeren tot en met 21 jaar en 65-plussers 3,50 euro vijftig. Reserveren kan bij het Vrijwiliigershuis Borsele, 0113-311999. De voorstelling 'De laatste draak' speelt tot zondag 4 janua ri. Kaarten kosten tien euro, voor kinderen onder twaalf jaar 7.50 euro. Kaarten reserveren kan via 0900-3300033. MIDDELBURG - Na een sab batical van anderhalf jaar is de band Sjako! op de weg terug. Op zondag 7 december spelen de muzikanten in café 't Schuttershof in Middelburg. Na drie cd's nam de band een sabbatical year. Maar in die pau ze begon het bij zanger/gitarist Wouter Planteijd en bassist Thijs Vermeulen toch weer te kriebelen. Met drummer Richard Heijer- man vormen zij een trio en gaat de band weer optreden. Door veel live te spelen wil Sjako! het nieuwe repertoire laten groeie n, om daarna een cd op te ne men. Het optreden begint om 17.00 uur, de toegang is gratis. RILLAND - Gé Reinders brengt op zaterdag 13 decem ber, om 20.00 uur een nieuw programma naar Rilland. Het is een Limburgstalig muziek programma met als naam 'Vlege' (vliegen). Het optre den twee seizoenen geleden van Gé Reinders bij Podium Reimerswaal trok veel pu bliek, maar liefst 230 bezoe kers. Gé Reinders is sinds enkele ja ren populair van Limburg tot Friesland en van Amsterdam tot Rilland. Ook de pers is unaniem lovend over de onomstreden kwaliteit van de muziek van Reinders. De praatjes tussen de liedjes gaan steeds meer op con férences lijken. Het is opmerkelijk dat het thea terpubliek buiten Limburg zich ook herkent in zijn voorstellin gen, ondanks dat Reinders in het Limburgs zingt. De intensiteit, waarmee Reinders en zijn muzi kanten spelen, doorbreekt blijk baar taalgrenzen. Reinders weet met zijn mijmerende en relative rende teksten bij zijn publiek de grote zorgen een avondje buiten de deur te houden. Kaarten kosten twaalf euro (met pas elf euro) en zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis in Kruinin- gen (publieksbalie Bachten Va- ete), bij het VVV kantoor in Yerseke en eventueel nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via 0113-395326 (bureau socia le- en burgerzaken), 0113- 571864 (VVV Yerseke) en 0113-551552 (Jacques Boon man). Ook via de website www.podiumreimerswaal.nl kunnen kaarten besteld worden. Daar is bovendien meer infor matie over de activiteiten van Podium Reimerswaal. MIDDELBURG - De Christ mas Angels vieren dit jaar hun tienjarig jubileum met een nieuwe cd en concerten door het hele land. Eén van die con certen is in Middelburg, op vrijdag 19 december om 20.15 uur in de Koorkerk van het Abdijcomplex. Het kerstfeest brengt de jubile rende vrouwengroep al tien jaar bij elkaar. Elk jaar zingen ze liedjes uit de hele wereld. Ont roerende, hartverwarmende liedjes die de vijf zangeressen met groot enthousiasme presen teren. Dit jaar lieten de Angels zich in spireren door het mysterie van kerst, de twinkeling, het licht en het sprookje. Anders dan de wijzen komen de liedjes niet alleen uit het oosten. Alle windstreken zijn vertegen woordigd, zoals Finland, Nieuw-Zeeland, Frankrijk, De Christmas Angels hebben ook een nieuwe cd. (FOTO: PR) Amerika, Argentinië en Neder land. Bekende kerstmelodieën worden afgewisseld met verras sende, nieuwe vreemdtalige liedjes. De Angels kiezen, arrangeren en presenteren hun nummers met veel gevoel en op overtuigende wijze. Het zijn liedjes met wijs heid, melancholie, humor, ver stilling, maar steeds feestelijk en vol warmte. Kaarten voor het concert kosten twaalf euro (met CJP, 65-plus of Stadspas tien euro) en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Drvkkerij aan de Markt 51 in Middelburg en bij De Bard Wereldmuziek, Bellamypark 37 in Vlissingen. Hij zingt in het Limburgs, toch is Gé Reinders populair in heel Nederland. (FOTO: TON VAN TIL) Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Zaterdag 24.00 uur. Scary Movie Cindy gaat op onderzoek.uit, na het verschijnen van myste- rieuzegraancikels op het erf van Tom Logan. Dinsdag 19.00 uur. Les Égarés Op dc vlucht voor de Duitse troepen ontmoet Odile een jongeman. Samen met haar kinderen en de mysterieuze Yvan gaan ze richting het on bekende.... Donderdag tot en met maan dag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Dinsdag 16.15 en 21.45 uur. Woensdag 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. S.W.A.T. Het S.W.A.T. team, onder lei ding van Dan Harreison, staat voor een zeer gevaarlijke op dracht: de begeleiding van een uiterst gevaarlijke drugsbaron. Donderdag tot en met maan dag 13.45 en 16.15 uur. Dins dagen woensdag 13.45 uur. Looney Tunes: Back in Acti on VLISSINGEN - De Terra Go- tha reeks in de Piek in Vlissin gen begint een -internationaal fenomeen te worden. Na een geslaagd festival in Het Arse naaltheater leek het organisa tor Wim de Nooyer een leuk idee om het jaar af te sluiten met Terra Gotha VII, met dé gothic sensatie uit Amerika: The Crüxshadows. The Crüxshadows hebben al eens op een eerdere editie van Terra Gotha gespeeld en hebben toen een verpletterende indruk achter gelaten. De hele zaal stond letter lijk en figuurlijk op zijn kop. Mo menteel is de band op wereld tournee, om de nieuwe cd Ether- haut te promoten. De band maakt een aanstekelijke mix van gothic, electro en dar- kwave, waarbij een hoofdrol is weggelegd voor de charismati sche zanger Rogue, die er alles aan doet om het publiek aan het dansen te krijgen. En om het pu bliek extra op te zwepen worden The Crüxshadows live onder steund door twee zangeressen, waardoor elk optreden eindigt in The Crüxshadows uit Amerika, een topper uit het gothic genre, treden zaterdag 13 december op in De Piek in Vlissingen. een kolkende zee van dansende gothics. Erato uit België is de support act voor The Crüxshadows. Deze gothic rockers maken old school gothic rock in de stijl van The Sisters of Mercy, Killing Joke en Fields of the Nephilim. Erato heeft intussen drie cd's in eigen beheer uitgebracht en weet live zijn mannetje te staan. De band treedt ook steeds vaker op buiten de Belgische landsgrenzen. Kaarten voor Terra Gotha VII kosten 12 euro (met CJP 10 euro) en zijn verkrijgbaar bij De Bard/Bar-O-Nes in Vlissingen en bij De Waterput in Middelburg. Armin Minderhout gaat op zoek naar zijn verleden en sleurt iedereen mee in een web vol emoties. Voorpremière Woensdag 16.00 uur. Pietje Bell Première Woensdag 13.45. 14.45, 19.00 en 20.00 uur. Lord O The Rings: The Re turn Of the King Frodo (Elijah Wood), dc klei ne hobbit, moet dc Ring in de vuurzee van Mount Doom werpen, om de legers van Sau- ron te stoppen. Première Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Niet op woens dag 13.45 uur. De Passievrucht ,a> "i

de Faam | 2003 | | pagina 11