Bodemsanering en grondstromen Provincie Zeeland Van watersnuffel tot meidoornhaag Onbezorgde vakanties met het Reumafonds Voor Warme Winteravonden M.Baljeu Zn Anthony Burger [Reumafonds Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Officiële Mededelingen Commissie Ruimte Milieuklachten Milieu Besluit accepteren melding Atofina Vlissingen B.V. Saneringsplan J. Brasserstraat 2 te Westkapelle Herdruk "Zeeland in de vroege middeleeuwen" Bodemverontreiniging Zuidwal 55 te Arne- muiden In ons sortiment hebben we pantoffels vanaf 4,- Korte Delft 7 Middelburg telefoon 0118 633574 Sterk in beweging Aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantieadres, rolstoeltoegankelijk hotel, zorg op maat. Allemaal nodig voor een onbezorgde vakantie als je reuma hebt. Het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen, volledig aangepast vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Woensdag 26 november 2003 de Faam Pagina 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 48/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Al meer dan 25 jaar vinden er bodemsaneringen plaats. In de beginjaren ging men er vanuit dat het aantal locaties beperkt was. Door ontgraving van verontreinig de grond en het aanvullen met schone grond zouden de veront reinigingen in korte tijd zijn opge ruimd. Deze veronderstelling is niet juist gebleken. Door heel Nederland en dus ook in Zeeland bleken tal van meer of minder verontreinig de locaties te bestaan. Het sane ren van bodemverontreiniging kost veel tijd en dat blijkt ook uit het Derde Nationaal Milieu beleidsplan. Daarin is als doel stelling opgenomen dat in 2023 de bodemverontreinigingsproble- matiek beheerst dan wel gesa neerd moet zijn. Toezicht Op grond van de Wet bodem bescherming en de Wet milieu beheer is de provincie als be voegd gezag belast met het toe zicht op de naleving en handha ving van de milieuwetgeving. Een deel van die activiteiten is gericht op de grondstromen die vrijko men bij bodemsaneringen. In het Naleving- en toezichtplan 2003-2007 wordt inzicht ge geven in de aard en frequentie van het toezicht, zowel voor over- heidssaneringen als voor sanerin gen van derden. Opvragen Het 'Nalevingsplan en Toezichts- plan 2003-2007 Bodemsanering en Grondstromen' kan worden opgevraagd bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel 0118-631400. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Vrijdag 5 december is het infor matiecentrum tot 15.30 uur ge opend. Wie klachten heeft over het vliegverkeer van vliegveld Midden-Zeeland kan hiervoor terecht bij de haven dienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor registratie beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden doorgegeven aan de "Commissie 28 luchtvaartwet". Deze commissie heeft ondermeer als taak er op toe te zien dat vragen en klachten over geluid naar behoren worden afgehandeld. In de commis sie zitten vertegenwoordigers van: de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere, omwonen den, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzitter van de commissie is de ge deputeerde voor milieuzaken, M. Kramer. De werkzaamheden van de commissie staan uitgebreid beschre ven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhandelen van klachten. Het klachtennummer is: 0113-670018. Schriftelijke klachten over vliegverkeer van het vliegveld Midden Zeeland kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middel burg. De informatiefolder is verkrijgbaar bij de betrokken gemeenten en het Informatiecentrum van de pro vincie Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Atofina Vlissingen B.V. te Vlis singen. De melding heeft betrek king op het plaatsen van een WALCHEREN nieuwe tank inclusief bijbehorend leidingwerk en een pomp voor het gébruik van een nieuwe grade D320. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 2 ja nuari 2004 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 januari 2004 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Nieuws Kleine landschapselementen zoals knotbomen, meidoornhagen, veedrinkputten en hoogstamfruitbomen komen overal in de provincie voor. Naast hun cultuurhistorische betekenis zijn ze ook waardevol voor de natuur. Vrijdag 28 november, aanvang 9.00 uur, is er een vergadering van de commissie Ruimte. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aan het begin van de vergade ring is er spreekrecht voor publiek. Op de agenda staat onder andere het uitvoeringsprogramma Vitaal Platteland Zeeland. De volledige agenda en de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. De agenda kan ook worden geraadpleegd via de website van de provincie, www.zeeland.nl. In een serie met onderwerpen over een natuurhistorisch onder deel van de Zeeuwse geschiede nis is het vierde deel verschenen, 'Van watersnuffel tot meidoorn haag'. In dit deel gaat het om kleine landschapselementen in de provincie, elementen die alge meen voorkwamen tot de jaren dertig van de vorige eeuw. In het eerste deel, Tussendijks', gaat het over natuur in de Zeeuwse polders. In deel twee, 'Het grote blauw', wordt de natuur in de Zeeuwse Deltawateren bespro ken. In het derde deel, 'Land in zicht', komt de natuur in het Zeeuwse kustgebied aan de orde. Kleine landschapselementen De provincie Zeeland was lang een agrarische provincie. Een alleenstaande boom, een veer- put, een boerenerf of een heg, het zijn allemaal tekens in het Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van SUBAT te Rotterdam met betrekking tot de bodemver ontreiniging op de locatie J. Bras serstraat 2 te Westkapelle. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodem bescherming). De ontwerp-beschikking ligt van landschap die herinneren aan het verleden. De bovengenoemde landschapselementen zijn met de komst van de mechanisatie en schaalvergroting grotendeels ver dwenen. Gelukkig is niet alles weg. In deze tijde hebben ele menten naast cultuurhistorische betekenis, bovendien een waar devolle ecologische component. Met andere woorden, het zijn allemaal natuurgebiedjes op zich. Sporen De auteur Peter Maas omschrijft de sporen van het verleden. Hij ziet grindpad boven op een dijkje in de Zak van Zuid-Beveland, waarbij het pad wordt geflan keerd door twee rijen hoge popu lieren met daaronder spontaan opgegroeide meidoorns. Daar is ook de rauwe kreet van een over vliegende reiger te horen. Dit is een mooi voorbeeld van een landschapselement dat dateert uit het verleden. Welke andere planten en dieren voorko men in de sporen uit dit agra risch verleden nog aanwezig zijn wordt in dit boekje uitgebreid besproken. Te koop of bestellen Het rijk geïllustreerde boekje 'Van watersnuffel tot meidoornhaag', 148 pagina's, harde kaft, is voor 8,60 te verkrijgen bij de boek handel en bij het Informatie centrum van de provincie Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Vrijdag 5 december is het infor matiecentrum tot 15.30 uur ge opend. In de cultuurhistorische reeks van de provincie is een herdruk versche nen van Zeeland in de Vroege Middeleeuwen. De auteur Tiny Polder man heeft op grond van de laatste inzichten een aantal wijzigingen aangebracht. Verder zijn er enkele foto's vervangen en is nog een aantal toegevoegd. De 2e herziene druk is zoals gebruikelijk verkrijgbaar bij de boekhandel en het Informatiecentrum. De prijs is ongewijzigd, €4,50. Klachten en meldingen over het milieu kunnen worden gemeld via de Milieuklachtentelefoon, 0118-412323 De milieuklachtentelefoon is bedoeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoorbeeld bedrijfsactiviteiten, landbouwactiviteiten of horeca gelegenheden. Bodem- of waterverontreiniging kan eveneens bij dit punt worden gemeld. Gevaarlijke of onhygiënische situaties bij zwem watergelegenheden kunnen worden gemeld bij de Zwemwater telefoon, 0118-631967. Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder 'Milieuklachten meldingen over het milieu'. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het informatiecentrum van de provincie Zeeland. v jt 1 x.: Wk m .1 26 november tot en met 24 de cember 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30-19 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). HÉ Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten ontvangen van de gemeente Middelburg met betrekking tot WÊËÊÊÊfÊÊÊÊÊ: bodemverontreiniging op de loca tie Zuidwal 55 te Arnemuiden. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen (artikel 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 26 november tot en met 24 december 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werk dagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-63722. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). FASHMO Scheerwol voering 29,95 MERINOS Scheerwol voering 29,95 Breilcord Bedruckt herenmaten 29,95 SAMT Bedruckl 19,95 Sinds 1903 100 Jaar een Naam in Schoenen Kanaalstraat 1 Oost-Souburg 0118-461525 U kunt de vakantiegids 2003 en/of de brochure van Groot Stokkert bestellen via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur

de Faam | 2003 | | pagina 7