HooilKoorts geeft jong talent ruimte op volwaardig podium Uitbreiding Golden Tulip Westduin Koudekerke Sponsorloop voor het Liliane Fonds Culturele vrouwendag over integratie FZWN vist voor Cliniclowns s s M O s KOORTSIGE DRANG OM TE SPELEN? Vossenburch is eerste Zeeuwse wereldschool www.de-faam.nl Rondje Walcheren 't Weten waard PUZZEL Eastman Chemical schenkt oude laptops aan regionale goede doel Winterpaleis in Wiliems Winkel Zesde Zeeuwse Serviesbeurs E E M K A B R A A G R E V V A 1 K O R T H P N T E S U N K R E F T R E P G R A A O A L E E F R E 1 A L A M N E K S M O 1 U D E N H M O E S A T R T E E E P D K 1 E R R R E A N B A S N K N U O E G T O D A O E A K A O Z P T 1 S H N K O Z G B J O R T S C A N E O N A 1 O A A E S A O S O G P L D N R K N V R L 1 B E O S W R E E D p A O N S L D R 1 1 N L A N D N E N L E S A R E G A L E E A U V N E T T P T L A V Aanmeldingen Kiekvirus Publiek Mikke Loting Cheque Opbrengst spon sorloop Souburg THUIS IN JE BUURT Woensdag 26 november 2003 de Faam Pagina 11 HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisart senpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur 11a afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijn- zeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: zaterdag 7.00 uur tot zon dag 7.00 uur: S.A. van de Haak, Rouaansekaai 47, 0118-644301. Zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: F..I. Heere, J.H. Huyssen- straat 15,0118-64430 iVisites aanvragen voor 10.00 uur. Inloop spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). Veerse artsen: praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van F,ede, Van Eede-Hidskes, Van dei- Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212 en F.M. van Eede, De Casembrootstraat 24, Wcstkapclle, 0118-571234 TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissingen, 0118-413881 APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recepten: zaterdag van 10 tot 19 uur: Welsinge, J.W. Thibautstraat 45, Middelburg, 0118-623298. 24-uurs dienst: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissin gen, 0118-466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: H. Hament 0118-471140. Van vrijdag 20 uur tot zon dag 22 uur: J. van Dierendonck, 0118-471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. de Jonge, 0118- 616761 SOS TELEFONISCHE HULPDIENST ZEELAND Dag en nacht bereikbaar via 0900-0767 DIERENARTSEN Gezelschapsdieren: J. Oostenbrug, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, 0118-581443. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Verder voor grote huisdieren: Landbouwhuisdie renpraktijk Walcheren, Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kei der weg 1, Mcliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 10.00 uur tot 17.00 uur. tel. 0900-7673437 In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omge keerd of schuin. Enkele letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen de oplossing van deze puzzel. Aanleg Lasteren Slager Astrakan Leesboek Slang Boortoren Lenig Spotten Doopgetuige Manenschaap Tennis Gendarmerie Mauve Vergaarbak Inlands Mokka Verslag Irrationeel Nappa Verzuim Kajak Oscar Vuldop Knesseth Pronken Wreed Koeler Sedert Zandhaas Koffieboon Stuur uw oplossing vóór donderdag 4 december naar de redactie van De Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzen dingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 10 december bekend gemaakt. FI. Alewijnse uit Biggekerke won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 12 november twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. advertentie WESTKAPELLE - Al enkele honderden jongeren grepen de kans om hun ideeën en talen ten op een professionele wijze in Westkapelle te etaleren. Met een tweede reeks Hooi! Koorts avonden in discotheek de Hooizolder in Westkapelle in die kans ook voor de komende maanden weer vastgelegd. HooilKoorts is vorig jaar door welzijnsorganisatie Scoop in samenwerking met de gemeente Veere en Discotheek De Hooizol der in Westkappele opgezet. Er bleek behoefte aan een plek om de muziek, dans en cabaret waar jongeren mee bezig zijn naar bui ten te brengen. "Het naar een op treden toewerken is al een stimu lans op zich," meent HooilKoorts stagiaire Miranda Francke uit Zoutelande. "Aan de slag gaan met bijvoorbeeld muziek en dans is een positieve vorm van expres sie die je kansen moet geven. Vaak stranden die initiatieven in oefenruimtes omdat het te moei lijk is om aan een optreden te ko men. En juist die optredens zijn erg belangrijk om dingen uit te proberen, je te ontwikkelen en een beetje naamsbekendheid te krij gen. Wij zeggen alleen maar 'heb je iets te laten zien en horen..? Nou kom maar op, hier is een pro fessioneel podium met alles er op en er aan. ledereen die iets wil, Miranda Francke. heeft de drang om te spelen," al dus Miranda. Sinds de opzet van HooilKoorts, ruim een jaar geleden, komen er aanmeldingen binnen. Miranda: (FOTO: YIP TANG) "Je staat versteld van alles wat er onder de jeugd leeft, maar ook wat voor talenten er rondlopen. De reacties 11a afloop zijn altijd enthousiast. Ook al ze naar hun eigen gevoel slecht hebben ge presteerd, weten ze dat toch naar iets positiefs om te buigen. Ze gaan er altijd honderd procent voor. Alleen dat al maakt het initiatief HooilKoorts tot een succes." In de korte tijd dat Miranda nu voor het project werkt, heeft ze al een behoorlijke databank met nog jonge bands en dansgroepen kun nen aanleggen. Deelnemers uit het eerste seizoen komen ook nu weer terug met de vraag of ze nog er nog en kans voor een optreden inzit in het nieuwe seizoen. Miranda Francke volgt de op leiding communicatie aan de Hoge School Zeeland en kan als stagiair meewerken aan HooilKoorts. Via Scoop is ze ook betrokken bij een soortge lijk project, KiekVirus, van de gemeente Borsele. In samen werking met Discotheek Kieki- rus in 's Heerenhoek is daar in oktober het project gestart met dezelfde formule. "De twee projecten sluiten prima op el kaar aan. Deelnemers kunnen zich voor beide projecten opge ven. Daarmee komt de doelstel ling van zowel HooilKoorts als KiekVirus - ervaring opdoen, een extra stimulans en je verder ontwikkelen - zelfs nog meer tot z'n recht. Het zou helemaal mooi zijn als er ook dergelijke podiumprojecten zouden ko men in Zeeuws-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland." Deelnemers in de verschillende categorieën krijgen altijd na af loop van een optreden altijd een deskundig oordeel van een jury. Dat zijn adviezen om het optre den in een goede richting te ver beteren. Aspecten als uitstraling, inhoud, repertoire en bij de dans- acts ook nog choreografie komen bij dat oordeel aan bod. De jury kiest uit iedere categorie een winnaar die naar de finale kan in april volgend jaar. Die groepen krijgen extra professionele bege leiding om dan nog beter voor de dag te komen. Van het optreden krijgen bij HooilKoorts alle deel nemers een beeld- en geluidsre gistratie mee naar huis. Een andere doelstelling is om jongeren kennis te laten maken met alles wat er aan initiatieven op HooilKoorts te zien is. Voor Miranda is het publiek net zo belangrijk als de deelnemers. "Dat publiek mag per avond een stem uitbrengen en kiest zo ook een finalist. E11 wie weet zijn er onder het publiek jongeren die enthousiast raken en de drang krijgen om te spelen. Met Flooi!Koorts en KiekVirus kun nen ze daaraan werken en als ze klaar zijn zelf ook voor het voetlicht treden." OOST-SOUBURG - José Spangenberg uit Oost-Sou burg neemt vrijdag 12 decem ber deel aan een sponsorloop. De opbrengst van deze wan deltocht is bestemd voor het Liliane Fonds. Spangenberg neemt dat initiatief naar aanleiding van een docu mentaire op televisie. "Daarin zag ik hoe gehandicapte kinde ren in India een mensonwaardig leven lijden en ik wilde graag iets voor deze mensen doen. Aangezien het Liliane Fonds hulp biedt aan mensen in ont wikkelingslanden en ervoor zorgt dat deze kinderen hulp krijgen, leek het me een goed idee om een gesponsorde wan deltocht te lopen." Spangenberg loopt 12 december van Vlissingen naar Vrouwen polder, een tocht van ongeveer 30 kilometer. Mensen die José willen sponsoren kunnen zelf bepalen voor welk bedrag per ki lometer ze willen sponsoren. En onder de uiteindelijke sponsors verloot José drie schilderijen. Het sponsorgeld kan gestort worden op giro 7800 800 van het Liliane Fonds onder vermelding van 'sponsorloop donateur nr. 641314'. MIDDELBURG - De Provinci ale Migrantenvrouwenorgani satie Zeeland houdt zaterdag 29 november een Interculture le Vrouwendag in wijkcentrum Dauwendaele aan de Vrij landstraat 62 in Middelburg. Deze bijeenkomst is een culturele ontmoeting en is gericht op vrou wen. Het doel van de bijeenkomst is ontmoeting en uitwisseling tus sen vrouwen uit verschillende culturen. Netwerkvorming en uit wisseling zijn daarbij belangrijke aspecten die centraal staan. De bijeenkomst heeft als thema 'integratie'. De aanvang is zater dag om 19.30 uur. Na een wel- komstworrd door voorzitter Mü- zeyyen Karaca verzorgt Armand Doesburg een inleiding over het thema integratie. Verder is er een optreden van Flamingo en daarna is er voldoende gelegen heid om anderen te ontmoeten of om te dansen op Turkse muziek. De bijeenkomst duurt tot rond de klok van 24.00 uur. En de entree bedraagt 2 euro. Wie meer informatie wil over deze interculturele vrouwendag kan contact opnemen met de provinciale migrantenorganisa tie Zeeland. Het telefoonnum mer is: 0118-638217. MIDDELBURG - Commissa ris van de Koningin Wim van Gelder onthult vandaag, woensdag 29 november, het of ficiële 'wereldschool'-bord bij de ingang van basisschool De Vossenburch in Middelburg. De school is de eerste in Zee land die zich 'Wereldschool' mag noemen. Wereldschool is een landelijk project dat uitgaat van het Bu reau ter Bestrijding van Discri minatie. De Vossenburch geeft met de aansluiting aan dat ze systematisch wil blijven werken aan veiligheid, het tegengaan van pesten en vooroordelen en het bestrijden van discriminatie en racisme. Bij de onthulling van het bord zingen de leerlingen een speciaal ontworpen wereldschool-lied. KOUDEKERKE - Het nieuwe Koudekerke wordt maandag (1 gedeelte van Golden Tulip december) in gebruik genomen. Westduin aan de Westduin 1 in Golden Tulip beschikt met de Het hotel heeft er een imposante vleugel bijgekregen. opening van het nieuwe gedeelte over extra vergader-, congres- en partyruimten. In totaal heeft Golden Tulip Westduin dan der tien zalen voor alle voorkomen de evenementen die geschikt zijn voor bijeenkomsten van 4 tot 1000 personen. De grootste zaal is 500 vierkante meter, be schikt over airconditioning en heeft geen kolommen of pilaren die het uitzicht kunnen verhin deren. Verder beschikt deze af deling over een bar, foyer, ruime toiletgroepen en een zeer snelle satelietkeuken waardoor vijf honderd diners in hoog tempo geserveerd kunnen worden. Het totaal aantal tweepersoons ho telkamers komt met de uitbrei ding op 116. Verder beschikt het hotel over een ruime parkeer plaats met 150 plaatsen. Frans Veijgen krijgt de laptop van Derek Bamborough. (FOTO: EASTMAN CHEMICAL MIDDELBURG) NIEUW EN SINT JOOS- LAND - Basisschool De Lon- neboot beschikt sinds vorige weck over een laptop. De samenwerkingsschool kreeg die van het bedrijf Eastman Chemical uit Middelburg. Schooldirecteur Frans Veijgen ontving de laptop uit handen van Derek Bamborough en P.M. Drost-Van de Velde van Eastman. Veijgen was bijzon der verguld met de onver wachte verrassing en zei dat deze laptop voor een kleine school als De Lonneboot uit stekend van pas komt. Behalve aan De Lonneboot worden er aan twaalf andere goede doelen in de regio lap tops geschonken, zoals het Ro de Kruis, Vluchtelingenwerk, Vogel- en Egelopvang De Mikke, lokale verenigingen en enkele andere scholen en spe ciaal onderwijs. Eastman heeft namelijk besloten alle gebruik te laptops als gevolg van de vervanging van alle desk- en laptops in de diverse Eastman- bedrijven in Europa te schen ken aan een goed doel. Deze laptops zijn vier jaar oud en nog in goede staat. De vestiging in Middelburg heeft aan alle medewerkers ge vraagd om een goed doel voor te dragen, waaróp vele reac ties kwamen. Aangezien er meer voordrachten dan lap tops waren, is er door loting beslist. DISHOEK - Op het strand tussen Dishoek en Koudekerke werd zondag 16 november het kampioenschap vissen van de Federatie Zuidwest Nederland (FZWN) gehouden. Naast het sportieve karakter stond deze wedstrijd ook in het kader van de Stichting Cliniclowns Nederland. In de vroege ochtend stonden zo- 'n zeventig hengelaars aan de waterkant om te proberen een visje te verschalken. De vangst was niet echt geweldig, maar toch wisten 53 van de in totaal 69 hengelsporters één of meer visjes aan de haak te slaan. Na de wed strijd was er een gezellig samen zijn in Dorpshuis de Coubergh in Koudekerke, waar de wandbor den en bekers werden uitgereikt. Voorzitter Adrie Goossens zette de winnaars uitgebreid in het zonnetje. Frappant was dat één van de zeven dames alle heren te snel af was: mevrouw .1. Maas werd Federatiekampioen met een vangst van 232 cm. Verder vielen Clarinda van de Zane-Rijnberg, Truus Huyps, Ad Marijnissen, B. Ruygrok en Patrick Tienpond in de prijzen. Verder kreeg de Stichting Clini clowns een bedrag van 2500 eu ro van de Federatie Zuidwest Nederland. Jeugdleden Jordy van der Zande en Björn Verstap pen mochten de cheque over handigen aan ambassadeur Donks van de Cliniclowns. Donderdag 27 november. Oost-Souburg, Palazzoli Huis, Oranjeplein, koffieochtend na bestaanden, 10.00-11.30 uur. Middelburg, ZVU bureau, Span jaardstraat, cursus. 'Praten over de dood, doodgewoon?'. 19.30- 21.30 uur. Vlissingen, Arse naal. vergadering, gemeente raad, 19.30 uur. Middelburg, Wiliems Winkel, Dam. winter paleis, 10.00-21.00 uur. modes how, 16.00 uur. Vrijdag 28 november. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk, lezing over Medialogica van binnenuit, het Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen, 16.45-18.45 uur. Middelburg, Wiliems Winkel, Dam, winter paleis, 10.00-21.00 uur, modes how, 16.00 uur. Zaterdag 29 november. Middelburg, Seisdam 8-10, woondagen. Bert Dingemanse Makelaardij, 10.00-14.00 uur. Vrouwenpolder, aankomst Sin terklaas, 15.00 uur. Middel burg, Wiliems Winkel, Dam. winterpaleis, 10.00-17.00 uur, modeshow. 14.30 uur. Vlis singen. clubhuis Zeeland Sport, Baskensburgplein, Sint Nico- laastocht, w.s.v. de Vrolijke Tippelaars, 10.00 uur. Middel burg, wijkcentrum Dauwendae le, Vrijlandstraat, interculturele bijeenkomst, thema, 'integra tie', 19.30 uur. Middelburg, de Brede School, J. van Reigers bergstraat, feestavond, CNV Walcheren, 19.30 uur. Zondag 30 november. Vlissingen, koopzondag, 13.00- 17.00 uur. Oostkapelle. Zeeuws Biologisch Museum. Duinvlietweg, rondleiding na tuurgebied De Manteling, 14.00- 15.30 uur. Dinsdag 2 december. Oost-Souburg, De Zwaan, Kromwegesingel. openbare vergadering van het dorpsplat form, 19.30 uur. MIDDELBURG - In Willem's Winkel aan de Dam 61 in Middel burg wordt donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 november het Winterpaleis 2003 gehouden. Ti j dens dit Winterpaleis krijgen be zoekers onder meer Venetiaans glas, fonkelende sieraden, hoeden, kleding, kinderkunst, gedekte ta fels, boeketten, wandkleden, luxe cadeaus en antiek gepresenteerd. Verder zijn er donderdag om 16.00 uur, vrijdag om 16.00 en 19.30 uur en zaterdag om 14.30 uur modeshows. Het Winterpaleis is op donderdag en vrijdag geo pend van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 27.00 uur. OOST-SOUBURG - Twee leer lingen van de openbare Archipel school De kameleon aan het Oranjeplein in Oost-Souburg bie den donderdag 4 december een cheque ter waarde van 750 euro aan aan de reptielenzoo Iguana in Vlissingen. I Iet geld werd bijeen gebracht tijdens een sponsorloop en lancy-fair op school. Voordat de sponsorloop en de fancy-fair werden gehouden had het organi satiecomité vastgesteld dat er be halve een schoolbelang ook een maatschappelijk belang nage streefd moest worden. Gekozen werd voor Iguana. Van de rest van de opbrengst worden onder meer het Ontdekkasteel Techniek en lees- en prentenboeken voor de schoolbibliotheek aangeschaft. KOUDEKERKE - In het Blau we Hof, aan de Breeweg 11 iu Koudekerke, wordt zaterdag 6 en zondag 7 december de 6e Zeeuwse Serviesbeurs gehou den. Deze beurs staat geheel in het teken van de kerstsfeer. Za terdag 6 december is de beurs geopend van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 7 december van 12.00 tot 16.00 uur. Mensen die spullen in willen leveren voor deze beurs kunnen dit op de donderdagen 27 november en 4 december, steeds van 14.00 tot 17.00 uur, doen. Zowel servies, serviesonderdelen (liefst van een bekend merk), bestek, kristal, glaswerk en andere din gen op het gebied van tafel schikking en decoratie zijn wel kom.

de Faam | 2003 | | pagina 11