Rebecca terug in Lange Delft Welkom Sinterklaas Etensafval, haal eruit wat erin zit! Vijftien spekcheques voor initiatieven in de wijk Eindejaarsuitkering voor de minima De PvdA - Sociaal en daadkrachtig ®PvdA Bewoners in beeld (^^sebib^^ LBUB5- Stadhuisstraat weer open Rooiaanvragen Stadsdichter Wijnberg blijft Chatten over nieuw theater pagina 3 woensdag 19 november 2003 de faam LM verandert naam Waar aanvragen en wan neer? Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mai! naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Sociaal Het landelijk beleid, vooral de nieu we Wet Werk en Bijstand (WWB), zet mensen met de laagste inko mens op achterstand en dat terwijl minister Zalm voor de mensen met hogere inkomens douceurtjes gere geld heeft: mensen zonder hypo theek betalen geen huurwaardefor fait meer, eigenaren van lease auto's gaan erop vooruit en de WOZ wordt afgeschaft. Vanuit ons sociaal-democratische gedachte goed kan het niet zo zijn dat de mensen met de laagste inkomens de grootste financidle en sociale offers moeten brengen. Wat lan delijk wordt afgebroken, kan lokaal helaas niet allemaal worden gere pareerd, maar wij moeten voorko men dat mensen in een sociaal isolement terecht komen. De PvdA wil een actieplan re ntegratie onder meer gericht op behoud van ID-banen en een snellere door stroom naar het reguliere werk. Daarnaast kiest de PvdA in over leg met de cliëntenraad voor het invoeren van een stadspas. Deze pas biedt de mensen met de laag ste inkomens de mogelijkheid deel te nemen aan culturele en sportie ve activiteiten. Tot slot willen wij dat de gemeentelijke belastingen met niet meer dan het inflatiepercenta ge stijgen. Daadkracht De PvdA wil van beleid naar uitvoe ring. De gemeente moet zich min der richten op procedures, daar heeft de bevolking weinig aan. Er liggen veel goede plannen, maar de uitvoering blijft achterwege. Daar moet wat aan gedaan wor den. De PvdA vraagt naar snelle vaststelling en uitvoering van alle plannen zoals die voor sociaal be leid. Het project Wonen zorg en welzijn, met belangrijke onderde len als het woonlastenfonds en de aanpak van het welzijn, moet nu in rap tempo op de rails gezet wor den. Communicatie Niet alleen de uitvoering van de plannen op zich vindt de PvdA be langrijk. Essentieel is dat plannen worden uitgevoerd in samen spraak met bewoners. De commu nicatie tussen gemeente en bevol king verloopt gelukkig al een stuk beter. Bewoners worden nu van te voren betrokken bij zaken als her structureringsplannen, maar het kan nog steeds beter en daarvoor zullen wij ons in blijven zetten.De PvdA vindt dat er goed naar idee n geluisterd moet worden en dat klachten en correspondentie zorg vuldig afgehandeld dienen te wor den. Samen, niet alleen Bij het bepalen van onze stand punten nemen de bewoners van de gemeente een belangrijke posi tie in. Tijdens onze wijkbezoeken en inspraakrondes heeft u ons voorzien van informatie die in uw ogen van belang was. Mede daardoor hebben wij zaken op de agenda gekregen die voor u van belang zijn. Daarbij kunt u denken aan voorzieningen voor jongeren in Nieuw Middelburg, het speel ruimteplan en de plannen voor wijkontwikkeling, wonen en zorg. Wij zullen ons nu inzetten om al deze plannen om te zetten in da den. Ook de komende periode neemt uw wijk een belangrijke plaats in als het gaat om het verde digen van uw belangen. De PvdA onderneemt daarvoor verschillen de initiatieven die de politiek dich ter bij u brengt, maar belangrijker nog: die u dichter bij de politiek brengt! Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.middelburg.pvda.nl Vorige week kon je op deze pag ina de reacties van de politieke partij en op de Middelburgse begroting voor 2004 lezen. Door een fout van de redactie stond de bijdrage van de Partij van de Arbeid er niet bij. Bij deze is die fout hersteld. Streekomroep COOL FM zendt donderdagavond 20 november om zeven uur twee interviews uit met de stadsdichter. De omroep is te ontvangen via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabel via 105.5 en 106.4 FM. COOL FM herhaalt de uitzending zondag 23 november om zeven uur. Chawwa Wijnberg heeft al flink wat gedichten over Middel burg geschreven. Onderstaand gedicht 'Stadshart' komt uit haar bundel 'Echo van de roos' Archiefkinderen Aan weerszijden van de gracht is een overkant met oude huizen wat is verderop toekomst of verleden wie is hier en waar is daar we lopen op geschiedenis met onze sportschoenvoeten over oude zeden in archief het dode mensenleed hun vergaan bezit en ooit aangetrouwde myriaden familieleden in de waaier van de tijd springen kinderen, altijd kinderen met een touw, verend omhoog omhoog en bons weer naar beneden Om tegemoet te komen in de kosten van de dure december maand verstrekt de gemeente Middelburg ieder jaar een einde jaarsuitkering voor de minima on der haar inwoners. Met ingang van 1 januari 2004 treedt de nieu we Wet Werk en Bijstand (WWB) in werking en is de gemeente niet langer bevoegd om een eigen be leid voor bijzondere inkomens aanvulling te voeren. Dit houdt in dat in 2004 de eindejaarsuitkering niet langer verstrekt wordt. Om voorde eindejaarsuitkering in aanmerking te komen, dient u wel aan een aantal voorwaarden te voldoen. U dient: op 1 juli 2003 in de gemeente Middelburg te wonen; n een geldige verblijfstitel te hebben; n zelfstandig gehuisvest te zijn; n 18 jaar of ouder te zijn; In 12 maanden voorafgaande een eigen inkomen (exclusief va kantietoeslag) te hebben ontvan gen tot maximaal 110% van de bijstandsnorm. Verder mag op 1 juli 2003 uw ver mogen niet meer bedragen dan 9.950 euro (als u een gezin vormt of samenwoont) en 4.975 euro (als u alleenstaande bent). Studenten vallen niet onder de doelgroep! Hoeveel? De eindejaarsuitkering is: Voor gehuwden samenwonen den 100,00 Voor gehuwden samenwonen den met thuiswonende kinderen tot 18 jaar 150,00 Alleenstaande ouders 125,00 Automobilisten kunnen vanaf zaterdag 22 november weer via de Stadhuisstraat het Middel burgse centrum inrijden en ver laten. De straat is opnieuw be straat: putten en kuilen zitten er niet meer in en de voetpaden naast de straat zijn verbreed. De stratenmakers gaan nu verder met de aanleg van nieuwe trot toirs. Ook is er een muurtje ge metseld om het voetpad en het parkeerterrein te scheiden. Ach ter het muurtje plant de gemeen te in december vier linden. Zo krijgt de Stadhuisstraat een groe ner aanzicht. Rond de parkeer plaats staan al enkele linden. Scoop heeft afgelopen dagen aan het volgende onderdeel in het tra ject 'Bewoners in Beeld' gewerkt: het houden van paneldiscussies in de wijken en woonkernen. Eer der hield Scoop al straatinter views. In alle wijken en dorpen van de ge meente Middelburg vonden panel discussies plaats. Deelnemers wa ren winkeliers, ondernemers, ver tegenwoordigers uit de senioren raad, buurtverenigingen, een wo ningbouwvereniging, een huurders vereniging, kerkgenootschappen, scholen, politie, bewoners en soci aal/cultureel werk. Centraal stond Alleenstaanden 75,00 Indien u een uitkering van de Af deling Sociale Zaken ontvangt, hoeft u niets te doen. Indien u geen uitkering van de Afdeling Sociale Zaken ontvangt en u wilt in aanmerking komen voor de eindejaarsuitkering, dan kunt u van tot uiterlijk 10 december 2003 een aanvraagformulier afhalen bij de receptie van de afdeling Soci ale Zaken aan de Simpelhuis- straat 1 en voor 10 december ook weer inleveren. Indien u niet in staat bent om een aanvraagformulier af te halen, kunt u het opvragen via telefoon nummer 67 50 00. het wonen en leven in de wijk. De deelnemers spraken over de betrok kenheid van bewoners met elkaar in de wijk. Daarnaast discussieerde de groep over de gemeente, (ver keersveiligheid en werk en inko men. Verder kwamen belangrijke voorzieningen als winkels, zorg, sport, onderwijs, cultuur, opvoe dingsondersteuning en gezond heidszorg aan bod. De opmerkingen en suggesties worden verwerkt in de ■sociale kwaliteitsatlas van Middel burg, die eind juli 2004 gereed moet zijn. Met de sociale kwaliteitsatlas in de hand kan de gemeente haar be leid beter afstemmen op de wensen van de bewoners. Gemeente Middelburg heeft particuliere aanvragen ontvan gen voor de kap van twee sparren aan de Korenbloem laan 53 en negentien populie ren aan de Kleverskerkseweg 65. Voor meer informatie of voor een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster, telefoon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl Belanghebbenden kunnen tegen een rooiaanvraag, binnen veer tien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Dichteres Chawwa Wijn berg mag zich nog een jaar lang stadsdichter van Middelburg noemen. Wet houder voor cultuur Adrie van 't Westeinde maakte dat onlangs bekend tijdens een speciale poëziemiddag in het stadhuis. Er vond een digitale onthulling plaats van het gedicht 'De stad en het nat' van Wijnberg. Het ori gineel is binnenkort te bewonde ren op een plaat aan een muur in de Nieuwepoortstraat. De plaat heeft daar al een dag ge hangen, maar is vanwege het ontbreken van een vergunning verwijderd. Het is nog niet bekend waneer de plaat definitief op de gevel wordt geplaatst Wethouder Albert de Vries deelde vorige week in het stadhuis een recordaantal spekcheques uit. Vijftien initiatieven of bijzondere projecten werden door de jury beloond. De spekche ques varieerden tussen de 125 en lOOO euro. Zo ont vingen het Kinderpersburo van de Brede School en Stichting Griffioen de Wijk ieder een bedrag van 1000 euro. Bij Wijkaanpak waren achttien nominaties binnengekomen. Met het gewonnen geld kunnen Karbonadebotjes, aardap pelschillen en een restje macaroni: eten geeft afval. Dit mag allemaal in de Groente-, Fruit-, en Tuinaf- valcontainer. Van dit GFT- afval wordt compost ge maakt. Dat is goea voor net milieu en nog goedkoper om te verwerken ook. In de GFT-container mag geen verpakkingsafval, maar alleen 'eetbaar' of 'verteerbaar' afval, zoals vlees- en visresten, maar de winnaars eventuele kosten van hun project of initiatief ver rekenen of weer een nieuw project opzetten in de wijk. Het uitdelen van de spekcheques is een traditie aan het worden die steeds meer bekendheid ge niet. Dat blijkt wel uit het stij gend aantal nominaties. Winnaars De journalisten van het Kinder persburo leren stukjes te schrij ven over hun eigen wijk. Die ar tikelen zijn te lezen in de krant die het bureau uitgeeft. De kin deren willen naast schrijven ook leren filmen. De jury gaf ook broodkorsten, gebruikte kof fiefilters en eierschalen. Voor ve len logisch dat het in de groene bak moet, maar nog veel etens- afval komt in de grijze bak te recht. Een veel gehoorde opmer king is dat de GFT-bak van dat etensafval gaat stinken en dat er beestjes op af komen. Om dit zo veel mogelijk te voorkomen en kele tips: Zet de container zomers niet in het zonnetje, maar op een koele 1000 euro voor de aanschaf van apparatuur. Hetzelfde be drag ontving Stichting Griffioen de Wijk voor het project 'Kijk in de wijk'. Tijdens dit project stel den bewoners uit de Griffioen hun koopwaar, kunst en hob by's tentoon vanuit hun eigen huis, tuin of garage. Het evene ment werd druk bezocht De andere winnaars staan in het juryrapport dat te lezen is op www.middelburg.nl. Klik via de knop Wijkbeheer naar het kopje spekcheques. Bij de uitreiking waren heel uit eenlopende nominaties. Toch plek in de schaduw; Gooi geen nat of vochtig afval in de GFT-bak. Laat vochtige etensresten in het gootsteenbak je uitlekken voordat u het in de container gooit; Verpak snel bedervende, stin kende etensresten als vlees en vis in een krant; Maak de container regelmatig schoon met alleen water en eventueel groene zeep. Gebruik geen chloor, want dat is niet goed voor het milieu, zeker als was het aantal buurt- en straat feesten opvallend vaak geno mineerd. De jury heeft dit keer aan al deze deelnemers een spekcheque van 125 euro beschikbaar gesteld. Dit zijn nmalige toekennin gen. Bij een volgende uitreiking kan dezelfde straat of buurt niet opnieuw in aanmerking komen, tenzij natuurlijk iets geheel nieuws wordt georganiseerd. Denk je ook in aanmerking te komen voor een spekcheque, of wilt je meer informatie bel dan Anja Jonkman van de afdeling Wijkaanpak, telefoon 67 57 88. het in compost terechtkomt; Heb je geen zin om steeds naar buiten te lopen om iets in de groene container te gooien? Zet dan naast de gewone vuilnisbak in de keuken een kleine afvalbak voor GFT. 'Afval, haal eruit wat erin zit!' is een project van provincie Zee land, O.L.A.Z. en alle Zeeuwse gemeenten. Doel is dat Zeeuwen over twee jaar 20% meer van het huishoudelijk afval scheiden. Cultuurwethouder Adrie van 't Westeinde chat don derdag 20 november tus sen half zes en zes over het nieuwe Middelburgse A- theater. Wie doet mee? Heb je vragen over de bouw of over het ontwerp van het nieuwe theater? Suggesties voor de in richting? Grijp dan je kans! Surf 20 november naar www.middel- burg.nl en ga naar de chatroom van wethouder Adrie van nt Westeinde. Die zit daar gereed om je vragen te beantwoorden. Via de chatsessies kunnen inwo ners direct met het gemeentebe stuur in contact treden. Nu dus staat op de agenda het A-thea ter. Op dit moment wordt daar voor de bouwput aan de Zuidsin gel gerealiseerd. Planning is dat de bouw van het nieuwe theater mei volgend jaar start. Vanuit haar luie stoel bekijkt Rebecca het winkelend publiek. foto: gemeente middelburg Het kunstwerk Rebecca staat weer in de Lange Delft. De strandstoel van de zonneba dende bronzen vrouw en de lege stoel naast haar zijn van een nieuwe verflaag voor zien. Het beeld werd begin dit jaar ver wijderd vanwege de herinrich tingswerkzaamheden in de win kelstraat. In de gemeentelijke werkplaats aan de Waldamme- weg zijn de stoelen opnieuw ge schilderd. De aannemer heeft het kunstwerk teruggeplaatst ter hoogte van lederwarenwinkel Bijou. Het kunstwerk van Guido Metsers is geliefd. Veel Middel burgers en toeristen hebben al eens plaatsgenomen op de stoel naast Rebecca. Leefbaar Middelburg heeft een andere naam. De partij heet nu Politieke Partij Middelburg. Dat maakte fractievoorzitter Hayati Akdag vorige week tijdens de raadsvergadering bekend. De partij wil op deze manier aanto nen geen enkele binding met de ander leefbare partijen in Neder land te willen hebben. De stand punten van de partij blijven on veranderd. De trotse winnaars van het Kinderpersburo gebruiken de spekcheque van 1000 euro voor de aanschaf van filmapparatuur. foto- gemeente middelburg Sinterklaas is weer in het Middelburgse. Afgelopen zaterdag zette hij en zijn pieten voet aan wal bij de Punt. Burgemeester Koos Schouwenaar en honderden kinderden zongen hem toe. Daarna stapte de sint op zijn paard Americo voor een feestelijke optocht door het centrum. foto: gemeente middelburg

de Faam | 2003 | | pagina 3