deFaam Letselschade? brunc PRIJZENREGEN! Frisse facelift biedt veel meer variatie Armoede in Zeeland neemt fors toe Het Station PALS GROEP Middelburgse kinderen zingen uit volle borst bij feestelijke intocht van Sinterklaas en Zwarte Piet HAPPY Tsjetsjeense dans in expositie Woondagen bij Dingemanse JIP in Walk Inn Kleuretsen en keramiek in MEC Najaarsconcert ONDA Ritthem Radio-orkest in Jacobskerk 1e 2e Kerstdag geopend Fire of Dance www.incassodirect.com AV Concertina in Concertzaal Weekkrant voor Walcheren -SS» ÜhJ' Regio Dik van der Meulen over Multatuli BreedUit Christelijk festival vol dance en hiphop Nieuws Piek als podium voor beginnende kunstenaar HOME RUNj PRIJSWINNAARS Kosteloos juridisch advies Harry Potter deel 5 Kom ook vrijdagnacht 22 november. Van 24:00 tot 1:00 is 'Harry Potter deel 5' te koop! particulier of zakelijk wij staan voor kwaliteit Rondje Walcheren NIEUWS AAN DE KUST LOW PRICES, BIG FUN! Wegener huis-aan-huiskranten deFaam Woensdag 19 november 2003 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 I." I. I Qgandcciffé otefano s Boulevard Bankert 756 Vlissingen Wildmenu en kerstmenu aanwezig! maand menu heerlijke kaneel ijs groente- -"et warme garnituur 23 7 dagen per week geopend reserveren: (0118) 418 019 of kijk op www.stefanos.nl f Visrestaurant en Cateringbedrijf Vers gekookte mosselen 15,- Parëlhoenfilet, bedje van zuurkool en spekjes mei appel-cognacsaus 13,75 bekend om onze tongstrelende vis- en vleesspecialiteiten Stationsplein 5. 4382 NN Vlissingen, tel. 0118 46 59 09 fRUNNEfcfZ? GOES - Het aantal gezinnen dat onder de armoedegrens leeft, is in Zeeland enorm toege nomen. Dat zegt T. Geene, re giocoördinator maatschappelij ke dienstverlening van het Le ger des Heils. De armoede groeit zo snel dat in de toekomst niet iedereen die bij de hulporgani satie aanklopt, geholpen kan worden, vreest Geene. De economie holt achteruit, de euro maakt alles duurder en daar bovenop zorgen bezuinigingen voor problemen, zegt Geene. Zo'n tien procent van de Zeeu wen leeft onder de armoede grens, daarvan zit vier procent to taal aan de grond. Het Leger des Heils deelt al jaren voedselpak ketten uit aan arme Zeeuwse ge zinnen. De groeiende armoede is in dat project goed zichtbaar. "Dit jaar is het aantal pakketten dat we uitdelen met zeker dertig procent gestegen", zegt Geene. Het Leger des Heils vreest dat de armoede in Zeeland alleen maar verder toeneemt. "Die vrees hoor Steeds meer Zeeuwen hebben moeite financieel het hoofd boven water te houden. (FOTO: JAAP WOLTERBEEK) ik van alle kanten. Want de invoe ring van de nieuwe Bijstandswet volgend jaar maakt de situatie (advertentie) Openingstijden Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 08.00 - 17.00 uur 08.30 - 17.00 uur gesloten 08.30 - 17.00 uur 08.30 - 17.00 uur Fruitlaan 4c, Goes Tel. 0113 - 274000 0900-8998533 of www.palsgroep nl nog erger. Steeds meer mensen doen een be roep op het Leger des Heils, ter wijl die te kampen heeft met min der inkomsten, 'in slechte tijden geven mensen minder geld", legt collectant D. Gastel van het Leger de Heils uit. Jarenlang was hij ook verantwoordelijk voor de in zameling van kleding en meubels. Die werden dan geschonken aan arme gezinnen. Maar door gebrek advertentie aan vrijwilligers heeft die dienst lang stilgelegen. Het tekort aan vrijwilligers een extra probleem. Gastel coördineert verder het kerstpakkettenproject. Ieder jaar krijgen honderden arme Zeeuwen een kerstpakket. Vorig jaar wer den er zo'n 450 uitgedeeld. Gastel rekent dit jaar op minstens vijf honderd. "De nood is nooit zo schrijnend geweest, en ik werk toch al van '79 bij het Leger des Heils." Ook Geene ziet de toe komst somber in. "Het wordt steeds moeilijker om alle mensen te helpen. Het elastiekje rekt maar tot zo ver het rekken kan. Ik houd ik mijn hart vast." Elke dag wal nieuwes in de wmkel Verkoopprijs paperback: €21,50 brunc gebonden: 26,50 altijd actueel Bruna Boekhandel Geijsen Waltraat 101 Vlissingen Tel. 0118-440088 Een heel jaar lang geven wij prijzen weg! Met als hoofdprijs een compleet interieur (met keuken) t.w.v. 4.275,-. Hieronder ziet u de winnaars van deze week. Wilt u de volgende winnaar zijn? Kom naar de Happy Woon Story. Kijken is al leuk, maar kopen nog leuker! MIDDELBURG - De expositie over het loven en werk van beel dend kunstenaar Hans de Ruijter is nog tot en met maandag 1 de cember te zijn bij de Stichting Kunstuitleen Zeeland in Middel burg. .Tos de Putter, vriend van de Zeeuws-Vlaamse kunstenaar, laat zijn documentaire zien en de film Dans Gmzny Dans over de dansgroep Daymokhk uit Groz ny. De kunstuitleen is open van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en de eer ste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Bert Dinge manse Makelaardij houdt de zaterdagen 22 en 29 november Woondagen. Woningzoekenden kunnen zich dan tussen 10.00 en 14.00 uur gratis inschrijven in het zoeksysteem van de ma kelaar. Dingemanse en zijn me dewerkers geven een toelich ting op Zeeuwse aanbod van dat moment. Ook huizen die binnenkort in de verkoop ko men. worden belicht en er is uitgebreide informatie over Woonpark Mortiere aanwezig. Een notaris vertelt de aanwezi gen over de juridische aspecten bij hel kopen van een huis. Een binnenhuisarchitect en hypo theekspecialist complemente ren het geheel. VLISSINGEN - Jongerencen trum Walk Inn krijgt er vanaf I december een Jongeren Infor matie Punt (JIP) bij. Hier kun nen jongeren van twaalf tot vijfentwintig jaar terecht met uiteenlopende vragen over seks, scholing, huisvesting, drugs, geld, zwangerschap, ge weld etc. Hel JIP helpt bij het invullen van formulieren, maken van werkstukken of het houden van projecten en activiteiten voor en door jongeren. Het Jongeren Informatie Punt is woensdag en vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur geopend. Dins dag-, woensdag- en vrijdag middag zijn jongeren er van 16.00 tot 17.30 welkom en dinsdagavond is het JIP geo pend van 19.30 tot 21.00 uur. De officiële opening is maan dag 1 december. De deuren zijn van 16.00 tot 18.00 uur ge opend voor alle nieuwsgie rigen. Er zijn hapjes en drank jes en er is een leuke openings- act geregeld. Meer informatie via 01 18-430013. VLISSINGEN - Een tentoonstel ling van kleuretsen en keramiek met het thema Natuurlijke Inspira tie is tot en met donderdag 27 no vember in het MilieuEducatieCen- tram in Vlissingen te bezichtigen. Het zijn werken van Alice Raap en Jelly Idzcrda. De openingstijden zijn dinsdag, woensdag en donder dag van 9.30 tot 16.30 uur, meer informatie: 0118-417039. RITTHEM - Brassband Oefe ning Na Den Arbeid (ONDA) uit Ritthem en Vocaal Ensemble Sint Laurens geven zondag 23 november samen een concert. Plaats van handeling is de NH Kerk in Ritthem. Het concert begint om 15.30 uur. VLISSINGEN - Het Roma nian National Radio Or chestra speelt op vrijdag (21 november) in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Roemenië kreeg als een van de eerste landen in Europa een ra dio-orkest. De groep staat be kend om het hoge technische en artistieke niveau van zowel de muzikanten als de leiding. Sinds de oprichting in 1928 heeft het koor verschillende di rigenten gehad. De huidige or kestleider is Eugene Sarbu. Het répertoire dat in Vlissingen op het programma staat, is samen gesteld uit strikken van Drorak, Sawa, Encscu. Weber, Tchai kovsky, Brahms en Beethoven. Het concert begint om 20.15 uur, kaarten bestellen via de m- ternetwebsite www.uitinvlissiu- gen.nl. VV'V Vlissingen, de Drukkerij in Middelburg of 0118-416662. Bj jachthavenOarfwr-èttog!» i' iftr,: „t v "ÖeWa ttéjm&tff - fef 81 18-501470 MIDDELBURG - De Faam verschijnt voortaan in een compleet nieuw jasje. Door de vernieuwde lay-out krijgt de krant meer ruimte voor nieuwsberichten en verhalen. Meer ruimte betekent ook meer variatie van artikelen. De Faam schudt het vertrouw de groen van zich af en ver schijnt vanaf deze week in fris- blauw en helderrood. Daarmee wil de krant met een eigen smoel met de tijd mee gaan. Natuurlijk blijven de overzichtelijke agendarubrie ken gewoon bestaan. (advertentie) IncassoDirect MIDDELBURG - De show Fire of Dance is op dinsdag 25 novem ber in de Stadsschouwburg in Middelburg te zien.In deze tap en dansvoorstelling komen hoog tepunten uit voorstellingen als Ri- verdance, Mamma Mia, Stomp, Grease, Lord of the Dance en We will rock you (Queen) voor. De meest populaire en trendy dans vormen zijn op unieke wijze bij eengebracht en uitgevoerd door drie internationale dansensem bles, solisten, een koor en orkest. Deze productie zit vol met ener gie en overweldigende muziek. Op het eind van de show is een mega mix finale. Het begint om 20.00 uur, kaarten reserveren via 0900-3300333. MIDDELBURG - In de Stads schouwburg in Middelburg is op vrijdag 21 november een concert van De Zeeuwse Accordeon Ver eniging Concertina. De muziek va rieert van klassiek tot pop en accor deonmelodieën. Op het program ma staan nummers als The Blues Brothers, The Rose en Libertango. Speciale gast is accordeonist Yuriy Karnaukh. Het begint om 20.00 uur, kaarten reserveren op 0118- 463170 of 0118-470532. (advertentie) Net als de puzzel en het weke lijkse weekenddiensten in 7 Weten Waard. Het agenda overzicht Walcheren Van Dag tot Dag heet voortaan Rondje Walcheren. Daarnaast kan de lezer de ko mende tijd ook nieuwe rubrie ken en series verwachten én na tuurlijk de lezersacties waarmee leuke prijzen zijn te winnen. Kortom: de nieuwe Faam is meer dan ooit uw eigen lokale krant. MIDDELBURG - Een heerlijk winterzonnetje zorgde zaterdag in Middelburg voor een mooie Sinterklaasintocht. Honderden kinde ren zongen uit volle borst om de Sint welkom te heten. Voorlopig is Sinterklaas nog druk bezig met het bezoeken van zijn favoriete ste den en dorpen. Vlissingen bijvoorbeeld wordt zaterdag vereerd met een bezoekje (13.15 uur, Koopmanshaven). Ook Biggekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke, Oostkapelle en Serooskerke staan dan op het programma. Volgende week doet Sint het nog eens dunnetjes over in Grijpskerke en Vrouwenpolder. In Veere wordt Sinterklaas op 5 december ontvangen. Leuke complete collectie meubelen tege messcherpe meer prij: VanVredegem zijn de gelukkige winnaars van een complete zithoek t.w.v. 1.000,- Supervoordelige complete keukens met 1 merkapparatuur Whirlpool, Ignis en Bauknecht! Complete slaapkamers en bedtextiel voor jong en oud op z'n voordeligst! Tapijt, vinyl, lami naat, gordijnen en rolgordijnen uit voorraad en veel voordeel per m'! van deze week De heer en mevrouw Goldi N Tui. 11' Altijd maar 't /elfde'? Of dit jaar eens iets nieuws! Kerst- en oud nieuw party in -.yen verrassend nieuwe entourage. Bei.fax of mail voor uitvoerige ËMij informatie Westduin I -4371 PE Koudekerke (Vlissingen) li weslduin@zcelandnet.nl 1 www.westduin.nl T (0031 )-(0)-l 18-552510 - I (0031)-(())-11S-552776 GOES, MARCONISTRAAT I 5-1 5a, TEL. (0 I I 3) 22 4 I 14

de Faam | 2003 | | pagina 1