Piek als podium voor beginnende kunstenaars Potternacht voor Zeeuwse dreuzels L 1 1 1 1 1 1 1 1 1 r' bH 1 1 1 1 1 r' 1 Verjaardag voor Auto Garant Cue Action is nu Roadhouse Topslagerij is kampioen Fietser op A58 verongelukt Winnaars actie honderd euro Nieuwe outfit voor spelers voetbalvereniging Veere Tasjesdief werkt vanaf bromfiets Countiymiddag in de Golfbaan Muziekweekend Sinterklaasexpo in de bibliotheek Informatieavond over hoofdpijn Jazzband in Mug Dementie is snel groeiende ziekte Wintermarkt voor verwarmingsketel Trio Carlo de Wijs ANBO licht Zorg- stroom nader toe Piekasso i 9 a u B"B d e f 218 a OAutoTrack.nl Woensdag 19 november 2003 deFaam Pagina 17 Eigenaar Cor Poppe. (FOTO: JAAP WOLTERBEEK) VLISSINGBN - Auto Garant in de Gildcweg bestaat deze maand vijf jaar. Eigenaar Cor Poppe was al langer actiefin de autohandel, ambulant en export, toen hij in 1998 het huidige pand over kon nemen. "Ik doe puur tweedehands, nieuw kan eventueel, inruil en verkoop. Verder onderhoud en controle voor klanten die hier gekocht heb ben. De APK keuring kan verzorgd worden en indien nodig is er een bruikleenauto beschikbaar." Hij vervolgt: "Sterke kant van mijn bedrijf is dat ook op een goed kopere auto, afgeleverd met APK en afleveringsbeurt, ongeacht het bedrag, altijd drie maanden garantie gegeven wordt." Auto Garant biedt service en kwaliteit, autoradio's worden gratis overgezet en rekent geen afleveringskoslen op de auto. "Centen zijn schaars, hier kan men goed terecht," stelt Cor Poppe vast. "Ik heb veel tevreden klanten." Dennis Geertse en RomyTelussa. (FOTO: JAAP WOLTERBEEK) MIDDELBURG - Twee maanden lang was het gesloten en in die tijd werd een complete metamorfose uitgevoerd, Cue Ac tion werd The Roadhouse, een eigentijds café met een warme uitstraling. Eigenaars Romy Telussa en Dennis Geertse brachten The Road house terug in oude staat. "Voorheen was het een party centre, line dancing en salsa party's. Dat ging zijn doel voorbij want van origi ne is het een pool- en snookerhal. We zijn met de voorbereidingen anderhalfjaar bezig geweest. We hebben nu een carambole biljart, twee snookertafels, acht poolbiljarts staan. Bovendien zijn er tien dart-banen waaronder zes officiële. The Roadhouse heeft een ei gen dart team in de competitie en ons snooker team speelt lande lijk eerste klas", aldus Dennis. In The Roadhouse is een nieuwe houten vloer gelegd, de bar is verplaatst en het geheel geeft een gezellig bruin café idee. "We kregen veel positieve reacties van klanten en van mensen in de stad", weet Romy, "Poolen, biljarten, is gezellig en kan door vrouwen en mannen van alle leeftijden, vanaf zestien jaar, gespeeld worden." Reserveren van biljart tafels is gewenst. Meer info: www.theroadhouse.nl De worst van Rob Verboom is bekroond. (FOTO: JAAP WOLTERBEEK) VLISSINGEN - Topslagerij Rob Verboom deed zijn naam weer alle eer aan en werd Nederlands kampioen met zijn zelf gemaakte grove- èn fijne rookworst: twee titels voor de am bachtelijke slager uit de Scheldestraat. Uit een veld van tweehonderd deelnemers die 450 inzendingen in leverden haalde Verboom de maximale score, goed voor goud. "Alle Nederlandse slagers kunnen meedoen, het is een landelijke wedstrijd. De rookworst wordt beoordeeld op ondermeer smaak, samenstelling, houdbaarheid." vertelt de trotse winnaar. "De laat ste vijfjaar zit ik altijd bij de top. Vorig jaar won ik met de fijne worst en het jaar daarvoor met de grove worst. En nu dit jaar alle bei." Rob Verboom, ambachtelijk slager, maakt de meeste vlees producten uit het brede assortiment in zijn winkel zelf. Vakman schap. verse kwaliteit en service staan voorop. Tot en met 29 no vember krijgt men bij aankoop van twee rookworsten de derde rookworst gratis. VLISSINGEN - De Domburg- se kunstenares Liesbeth Min- derhoud exposeert sinds afge lopen vrijdag (14 november) in het café van poppodium De Piek in Vlissingen. Het is de zestiende die Ellen Gellman in vier jaar tijd in De Piek houdt. VLISSINGEN - Op het Weye- vlietpad in Vlissingen werd vorige week dinsdag (11 november) tus sen 11.45 en 12.15 uur een vieren twintigjarige Vlissingse vrouw door een onbekende bromfietser van haar schoudertas beroofd. De vrouw fietste over liet Weye- vlietpad toen zij, vlak voor de tunnel, achter haar een brom mer hoorde aankomen. Toen de bromfietser naast haar reed, rukte deze aan haar schouder tas. De Vlissingse viel hierdoor van haar fiets op de grond. Door de val liep ze een schaaf wond aan haar elleboog op.De bromfietser ging er met haar tas, waarin enkele tientallen eu ro's en persoonlijke papieren zaten, vandoor. Hij verdween door het tunneltje.De Vlissingse kreeg hulp van een onbekende man met een hond, die haar overeind hielp en haar fiets weer in orde maakte.De politie wil graag in contact komen met deze man en verzoekt ook ande re personen die iets gezien heb ben om zich te melden. VLISSINGEN - The Country Co- ast Line Dancers houden zondag (23 november) een gezellige mid dag in café restaurant De Golf baan in Vlissingen. Dans- en countrylliefhebbers kunnen er vanaf 13.30 uur terecht. De toe gang is gratis. door Simon Blaas Al meer dan dertig jaar zijn er concerten in De Piek. Mede werkster Ellen Gellman is tevre den dat ook exposities al vier jaar vast op het programma staan. "Ik zie De Piek als een podium voor muziek én voor kunst. In de bar wil ik jonge kunstenaars de mogelijkheid bieden om eigen werk tentoon te stellen." Het werk blijft altijd twee maanden blijven hangen en wordt er door een divers publiek bekeken. "Elk concert trekt weer andere mensen". Gellman orga niseert de opening, zorgt voor uitnodigingen en richt samen met de kunstenaars de exposities in. Een opleiding aan de kunst academie is daarbij geen vereis te. "Mijn enige criteria zijn kwa liteit en talent", stelt Gellman eventuele autodidacte kandida ten gerust. Er zijn inmiddels uit eenlopende disciplines te zien geweest, waaronder fotografie, schilderijen, strips en beelden. Met de expositie 'Piekasso' van Liesbeth Minderhoud zijn voor Ellen Gellman: "De enige criteria zijn kwaliteit en talent". (FOTO: JAAP WOLTERBEEK) het eerst ook keramische werken te zien. Speciaal voor deze expositie heeft de 28-jarige Liesbeth Minderhoud zich laten inspireren door Picasso. "Vanwege de naam van De Piek heb ik het werk van Picasso als uitgangs punt genomen, zonder dat er een speciale visie achter moet worden gezocht. Net zoals Picasso bekende werken in zijn eigen stijl namaakte, maak ik weer gebruik van thema's uit zijn werk." Zo liet Minderhoud zich inspireren door de wijze waarop Picasso een schilderij maakte van 'El Greco'. Met behulp van Picasso's stijl maakte Min derhoud er op haar beurt een driedi mensionaal keramisch beeld van. Er zullen ook beelden van stierenkoppen en een gitaar te zien zijn. kaarsenstan daards en schilderijen, allemaal met een knipoog van Minderhoud naar Pi casso. Hoewel Picasso nooit eerder een inspiratiebron voor Minderhoud was - ze vond zijn werk niet mooi maar wel goed - is ze het meer gaan waarderen nu ze het heeft bestudeerd. Van haar eigen werk mag iedereen er in zien wat hij of zij denkt. "Ik vind het juist boeiend als men mijn werk verschillend opvat". De schilderijen en keramische werken van de Dom- burgse kunstenares Liesbeth Min derhoud vullen het café twee maan den lang, tot en met 10 januari 2004. Behalve tijdens openingsuren kan het werk ook op afspraak be zichtigd worden. Kunstenaars die willen exposeren kunnen contact opnemen met Ellen Gellman via de website www.depiek.nl, of per e-mail: Ellen@depiek.nl. MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - Het ziet ernaar uit dat de rust van een heleboel ou ders en kinderen in de nacht van 21 op 22 november hevig verstoord wordt. Want vrijdag, om 0.00 uur precies, gebeurt iets waar velen lang op hebben gewacht. Harry Potter is terug in een bijna kilo wegend avon tuur getiteld De Orde van de Feniks. Voor de Zeeuwse Potter fans zijn er volop activiteiten. In de Drukkerij in Middelburg kan de bezoeker net als vorig jaar op zoek gaan naar de Gou den Snaai, want die hangt er nog steeds. De boekhandel is van vrijdag 21 op zaterdag 22 no vember van 0.00 tot 1.00 uur open en drie steltlopers zijn ver kleed als figuren uit de verhalen van de vijftienjarige tovenaar. De menukaart wordt aangepast aan een echte Zweinsteinse maaltijd en misschien vinden er nog wel andere geheimzinnige dingen plaats. Ook boekhandel Bikker en bibli otheek 't Spui in Vlissingen staan zaterdag helemaal in het teken van Harry Potter. In de bieb beginnen vrijdagavond 21 november de lessen aan Zwein- steins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-pocus De ingrediënten van deze avond zijn: een speur tocht, Zacharius Zoetwarenhuis, Toverdrankles en de Geschiede nis van de Toverkunsten. Diege ne die het origineelst gekleed is, krijgt een verrassing. De school banken zijn voor iedereen vanaf negen jaar te betreden van 18.30 tot 22.00 uur. Boekhandel Bruna in het cen trum van Middelburg heeft voor de eerste drie vroege vogels een gratis exemplaar van het nieuwe boek klaarliggen. De winkel opent zaterdag om 7.00 uur. De Bruna in Vlissingen is van vrij dag op zaterdag open van 0.00 tot 1.00 uur. Het boek is te koop en de Bruna Harry Potter kleur platen en vragenlijsten kunnen ingeleverd worden. Harry Potter and the Order of the Phoenix verscheen 21 juni van dit jaar in Engeland, de Ver enigde Staten, Canada en Austr alië. Het nieuwe Harry Potter boek is eenderde dikker zijn dan het vorige boek en geschikt voor de leeftijd dertien jaar en ouder. Deel vijf bevat meer dan 255.000 woorden en heeft 38 hoofdstukken, één meer dan Harry Potter en de Vuurbeker. Voor onze lezers vast een voor proefje uit Harry Potter en de Orde van de Feniks: Perkamen- tus liet zijn handen zakken en be studeerde Harry door zijn half ronde brilletje. "Het is tijd", zei hij. "dat je hoort wat ik je eigen lijk vijf jaar geleden had moeten vertellen. Ga zitten. Harry. Ik zal je alles vertellen." HORIZONTAAL: 1. Vis, kopstoot (bilj.); 2. eenheid van lichtgevoeligheid, een en an der, schaakterm; 3. liefdevol, de vijfhoeken van Mozes; 4. lofdicht; 5. snaarinstrument, wier; 6. Israëlische havenstad; 7. dommekracht, gewoonterecht; 8. ernstig; 9. immer, behoeftigen; 10. honingdrank, roeipen, oppervlaktemaat; 11feest, draad. VERTICAAL: 1. Sportwedstrijd, houten belegstuk; 2. Noorse godheid, trotse hou ding, bijb. figuur; 3. voetpunt, gedurende; 4. teer; 5. de lucht be treffend, jongensnaam; 6. rekenkundig getal; 7. Zuidamerikaanse volksdrank, strafwerktuig; 8. atmosfeer absoluut; 9. bek, harssoort; 10. plaaggeest, stad in India, roem; 11. verdieping, afnemen. 7 8 9 10 11 10 11 1 b C d e f 9 hl i Stuur uw oplossing vóór donderdag 27 november naar de redactie van De Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendin gen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woens dag 3 december bekend gemaakt. W.C. Stift uit Middelburg won door het inzenden van de goede op lossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 5 november twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. HOOGELANDE - De Zeeuw se organisatie voor muziekw orkshops (ZILT) houdt zater dag 22 en zondag 23 november in de kapel van St. Maarten in Hoogelande een muziek im provisatieweekend. Dit is in samenwerking met Stichting Swing. Het weekend is bedoeld voor iedereen die een instrument bespeelt. Het pro gramma is op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag is er van 16.30-17.00 uur een op treden. Voor meer informatie: Juliette Corsten: 0118-502090 of ziltmuziek@hetnet.nl. ARNEMUIDEN - Op dc noordbaan van de A58, ter hoogte van Arnemuiden, is zondagnacht een negentienja rige man uit Arnemuiden om het leven gekomen. De man werd rond 4.00 uur aan gereden door een bestelauto. De Arnemuidcnaar stond plotseling met zijn fiets op de rijbaan, waardoor de bestuurder van de bestelbus, een twintigjarige Middelburger, hem niet meer kon ontwijken. De Arnemuide- naar overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. GOES - In de maand oktober konden bezoekers bij verschillende zaken op Walcheren en Zuid-Beveland bij een minimale besteding van honderd euro datzelfde bedrag terugwinnen. Als zij een bon invulden bij aankoop in de winkel van het gekochte artikel maak ten ze kans op honderd euro retour. De winnaars van de honderd euro terugactie in oktober zijn: C. de Bokx - de Vroe uit Goes bij Bouw en Houthandel de Jonge in 's Heer Arendskerke, A. Mieras uit Kapelle bij Budget Kookwereld in Goes, A. Kole uit Kruinin- gen en C. de Wijze in Kapelle bij Woon Service Van Strien in Yer- seke, M. Jansen uit Borsele bij Sas Paauwe en J. Luwema uit Vlis singen bij Anker Dessin in Oost-Souburg. De winnaars krijgen schriftelijk bericht. (advertentie) Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl VEERE - De eerste selectie van Voetbalvereniging Veere heeft een nieuwe outfit. Deze is mogelijk gemaakt door Harrie Ver- kaik Relatiegeschenken uit Middelburg (shirtsponsor). Bistro De Peperboom in Veere (vrijetijdkleding) en Uitzendbureau Deinco in Vlissingen (tassen). De autosite voor heel Nederland MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek is de Sin terklaas-tentoonstelling Van Myra naar Middelburg te zien. De expositie bevat oude kin derboeken, voorwerpen en prenten over het oerhollandse Sint Nicolaasfcest. De expo is samengesteld uit de verzame ling van Sint-gek Frits Booy uit Baant, die net een boekje schreef over zijn favoriete on derwerp. Het werkje, getiteld Ziet hoe Sint Niklaas zijn leven soms waagtis te koop in de Zeeuwse Bieb. Dc tentoonstel ling duurt nog tot 7 december. MIDDELBURG - Wie meer wil weten over hoofdpijn, migraine of Ménière, kan dinsdag 25 no vember terecht op de informatie avond in de Middelburgse Stads schouwburg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De info- avond is georganiseerd door po likliniek Van Gemert Therapie. Meer inlichtingen via de website www.vangemerttherapie.nl MIDDELBURG - De Scaldis Jazz Band treedt dinsdag 25 no vember op in Braai Tapperij De Mug in Middelburg. Deze band, afkomstig uit Zicrikzee. brengt vooral Dixieland jazz. die door de leden zelf omschreven wordt als Disney Dixie. I let concert be gint om 21.30 uur. MIDDELBURG - Dementie zou wel eens uit kunnen groeien tot dè ziekte van dit millennium. De gro te toename van het aantal ouderen en het steeds beter kunnen beteu gelen van 'gewone" ouderdoms ziekten zorgen er voor dat demen tie steeds meer voorkomt. De le zing van VU-Podium en Zorgnet Zeeland, woensdag 26 november in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, gaat dieper in op het onderwerp. Dc lezing wordt gege ven door dr. Philip Schelten, hoogleraar Cognitieve Neurolo gie, en Frank Gillissen, verpleeg kundig specialist en zorgcoördina- tor. Zij zijn beide verbonden aan het Alzheimer Centrum Vumc. De lezing begint 0111 20.00 uur. aan melden kan via 020-4449292 of www.vupodium.nl ARNEMUIDEN - In dc Gerefor meerde kerk in Arnemuiden wordt zaterdag (22 november) een wintermarkt gehouden. Tus sen 10.00 en 16.00 uur zijn diver se zaken te koop. De opbrengst wordt gebruikt voor een nieuwe verwarmingsketel voor de kerk. MIDDELBURG - Stichting I lome of Jazz Blues presenteert op woensdag 19 november een Jazz- special van Trio Carlo de Wijs in café Desafinado in Middelburg. Dit trio is gebouwd rond het Ham mond B3 geluid, te vergelijken met Jimmy Smith en Jimmy McGriff die bekend staan om het speciale orgelgeluid. Dc Wijs heeft samen met Candy Dulfcr gespeeld. Het optreden begint om 21.00 uur, meer informatie: 0118-640767 KOUDEKERKE - Voorzitter L. Phernambuck van de Raad van Bestuur van Zorgstroom vertelt donderdag 20 november wat zijn organisatie voor vijftig plussers kan betekenen. I lij doet dat op uit nodiging van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen in De Couburg in Koudekerke, aanvang 13.30 uur. Na de pauze wordt een aantal rondjes bingo gespeeld.

de Faam | 2003 | | pagina 17