Christelijk festival met hiphop, rock en dance Romantische climax op kerstavond Griezelen in sprookj esmusical Focus in concert Winnaars prijsvraag Westkappels Kwartet Hexagon vijf treedt op Wolfijzers en schietgeweren Cine City Vlissingen Podium Schuttershof Middelburg Podium 't Beest Verkoopexpositie Poëtisch museum debat Simoenszusjes spelen Suikerbaas in café Halve eeuw popmuziek Nuff Said Support Krachtenspel met rock Humoristische musicalcursus Muziek voor naakte vrouwen Vol verwachting A 58 steelt muziek in Kruiningen Halve eeuw pop muziek Jubileum vereniging Concert Zeeuws Orkest GOES - 't Goese Doelfes- tival kan zich met zo'n tweehonderd man per keer een serieuze publiekstrekker noemen. De zesde editie van het evenement is op zaterdag 22 november in het Sint Willibrordcollege in Goes. VLISSINGEN - In CineCity in Vlissingen gaat op don derdag 20 november de superromantische kome die Love Actually in pre mière. VLISSINGEN - De Vlaamse broers Mich en Raf Walschaerts treden donderdag 20 novem ber op in het Arsenaaltheater met de cabaretshow Wolfijzers en Schietgeweren. VLISSINGEN - Iedereen die verliefd is op musi cals kan vandaag, in het Arsenaaltheater in Vüssingen, naar de voor stelling Musical, de cur sus. NIEUW EN SINT IOOS- LAND - In Theater de Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland spelen cabaretier Herman Pouderoyen en accor deonist Onno Kuipers op zaterdag 22 november Muziek voor naakte vrouwen. GOES - Zeeuws kinder koor De Suzen en De Guzen presenteren op zondag 23 november de musical Het Geheim van Whaan-water in de Mythe in Goes. VLISSINGEN - De sinter klaas familievoorstelling Vol Verwachting van Eric Holm is woensdag 26 november in het Arsenaaltheater in Vlissingen te bekijken. Holm, beter bekend als Muis van Muis en Leeuw, speelt de hoofdrol in het stuk. Hij wacht al een week op een cadeautje in zijn schoen. Zou de Sint hem vergeten zijn of is er iets mis? Hij besluit het dak op te klim men en daar te wachten op de goedheiligman, maar het duurt zo lang. Al snel begint de jon gen zich te vervelen. Daarom bedenkt hij samen met de kinde ren allerlei fantasievolle avontu ren en zingen ze veel sinter klaasliedjes. De schoorsteen speelt hierbij een grote rol. De acteur laat zien dal het succes van Muis en Leeuw geen toeval was. De show is bedoeld voor de allerkleinsten en begint om 15.00 uur, kaarten verkrijgbaar via www.uitinvifssingen.nl, VVV Vlissingen, de Drvkkerij in Middelburg of 0118-416662. KRUININGEN Concertkoor Lichte Muziek A 58 speelt op zaterdag 22 november in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Woensdag 19 november 2003 de Bevelander Pagina 15 P-rem i Ére Dagelijks 13.4516.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur Kill Bill: volume 1 Huurmoordenaar 'The Bride' wordt neergeschoten en ligt vijf jaar in coma. PrcmiËre Dagelijks 13.45. 16.15. 19.00 en 21.45 uur Zaterdag 24.15 uur. Love Actually Romantisch liefdesverhaal, met hoogtepunt op kerstavond. PremiËre Dagelijks 13.45. 16.15 uur Pipo Èn De P-p Parelridder Dinsdag 13.45. 19.00 uur Rosenstrasse Indringend verhaal over burgelijke moed, solidariteit en verzoe ning. Dagelijks 16.15. 19.00. en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Tears of the Sun Legerleider Waters heeft een riskante missie te volbrengen in de jungle van Neria. Dagelijks 13.30. 16.15. 19.00, 20.00 en 22.00 uur. Zaterdag 23.00 en 24.15 uur. The Matrix Revolutions Terwijl het leger van machines de totale vernietiging van Zion nastreeft, maken de burgers zich op voor een agressieve verde diging. Zaterdag 24.15 uur. Jeepers Creepers Het vleesetende monster Creeper moet zich elke 23 jaar voeden met mensenvlees. Dit keer heeft hij het gemunt op een bus met scholieren. Dagelijks 13.45, 19.00 en 21.45 uur. Intolerable Cruelty Achterbakse methoden, bedriegerij en een aantrekkingskracht escaleren wanneer een echtschcidingsadvocaal en iemand die hij voorheen heeft uitgekleed de rekening vereffenen. Dagelijks 13.30, 16.15 en 21.45 uur. Niet op maandag 22.00 uur. Bad Boys 11 Narcotica agenten leiden onderzoek naar XTC-overvloed in Miami. Hun zoektocht leidt naar een gevaarlijke drugsbaron die een hevige oorlog in de onderwereld heeft ontketend. Dagelijks 19.00 uur Niet op dinsdag. Phileine Zegt Sorry Romantische komedie over Phileine en haar vriend Max. die meedoet aan een Shakespeare-project. Dagelijks 13.45 uur. Niet op woensdag. Pollcke De elfjarige Polleke groeit op bij haar excentrieke moeder. Ze wordt smoorverliefd om Mimoem, maar mag niet met hem omgaan. Dagelijks 16.15 uur. De Schippers van de Kameleon Beruchte tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar EEn droom: een eigen boot. Maandag, 22.00 uur. Sneak Verrassingsfilm voor de liefhebber. Donderdag 20.00 uur. NÜi AlbnÜi Een jonge IJslander is op zoek naar een beetje warmte. Vrijdag 19.30. zaterdag 22.00, maandag 20.00 uur. Dogville Nicole Kidman, als de vreemdeling met een geheim, in een Amerikaans stadje. Vrijdag 23.00. zaterdag 19.30 uur. Zondag en woensdag 20.00 uur Etre et Avoir Woensdag 14.00 uur. Succesvolle documentaire over een Frans schooltje. De Schippers van de Kameleon Beruchte tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar EEn droom: een eigen boot. Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur The Man without a Past Een man 'zonder verleden' probeert een nieuw bestaan op te bouwen. Zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 14.00 uur. Dinsdag 20.30 uur. De Schippers van de Kameleon Beruchte tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar ÈÈ11 droom: een eigen boot. MIDDELBURG - Galerie en kunsthandel Icon in Middelburg houdt tot eind november een verkoopexpositie met werk van schil der Kees Mol. De kunsthandel sluit eind november en daarom is er verder een opheffingsuitverkoop. Meer informatie: 0118-624216. MIDDELBURG - In De Drvkkerij in Middelburg is op dinsdag 25 november het cultuurdebat Het Poëtisch Museum. Spreker Julian Spalding meent dat musea traag denken, een stoffige programme ring hebben en een weinig voorkomende houding tegenover het publiek. Musea moeten aandacht besteden aan de eigenlijke taak: het opwekken van symbolische verbeelding. Spalding is voorma lig directeur van de Glasgow Museums and Art Galleries. Hij spreekt in het Engels en de lezing is van 20.00 tot 22.00 uur. VLISSINGEN - I11 bioscoop CineCity in Vlissingen is op zondag 23 november weer een cineconcert. Dit keer spelen A11 Simpëns (viool) en haar zusjes Veerle (cello) en Katrijn (piano) werk van Haydn, Brahms en Beethoven. Tegelijkertijd draait een kinderfilm. Het concert is van 11.30 tot 13.00 uur. KAMPERLAND - De Vlissingse bluesrockband Big Chief Sugar speelt op zondag 23 november in café Havenzicht in Kamperland. De band speelt covers van onder andere Jimi Hendrix en The Rolling Stones en er zijn nummers van de cd Live in the west te horen. Het optreden begint om 16.30 uur, meer informatie: 0118- 463194. m Hel eerste Goese Doel Festival was in 1998. Muziekliefhebbers Berry Witteveen en Abco in 't Anker vonden dal in Zeeland te weinig gebeurde op het gebied van christelijke pop- en rockmu- GOES - In 't Beest in Goes is op zaterdag 22 november Club Alibi Saturday Night Fever. Het beste uit meer dan een halve eeuw pop muziek is te horen. Start: 23.00 uur, meer informatie www.tbeest.nl. VLISSINGEN - In De Piek in Vlissingen treedt zaterdag 22 november de band Nuff Said Support op. Nummers van de nieuwe cd zijn live te beluiste ren. Start: 22.00 uur, meer infor matie: www.depiek.nl. MIDDELBURG - In Café 't Schuttershof in Middelburg treedt zondag 23 november de band Powerplay op. Deze speelt frisse, strakke Rock Roll in de lijn van de Beatles, Stones en Bryan Adams. Start: 17.00 uur. ziek. Ze besloten tot het organi seren van een festival met beken de en minder bekende christelij ke bands. Voor die laatste groep wil de organisatie een podium bieden en de mogelijkheid voor verdere contacten. Dit jaar is plaats ingeruimd voor beginnende groep Outsmarted. Organisator In 't Anker: "De leden van zestien tot achttien jaar spelen muziek die te verge lijken is met de band Muse." De andere acts zijn hiphopgroep D-Vine en de Nederlandstalige rockband De Tweede Keer. Dance-act Dance-In-Motion sluit de avond af. Deze groepen zijn al landelijk bekend. Joost van den Oever praat, grapt en zingt de avond aan elkaar. Hij is van de groep Starlight of Bethlehem uit Middelburg. Goed doel Zoals ieder jaar is de opbrengst van het festival bestemd voor een goed doel. Gekozen is voor het project No Apologies van de christelijke Stichting Chris, dal over de omgang met seksualiteit gaat. De stichting is bekend van de kindertelefoon. Het materiaal van de Chris wordt vooral gebruikt op scholen en jongeren- clubs. De boodschap van No vine treden op tijdens 't Goese Doel festival. Apologies is: voorkom dat je later spijt krijgt van keuzes die je nu maakt. In 't Anker legt uit dat deze stichting als goed doel is gekozen, omdat het goed bij de doelgroep van het festival past. "Op de avond zelf spreekt iemand van de stichting om de boodschap te verduidelijken." Het festival is opgezet door vrij willigers met medewerking van de christelijke jeugdsoos Solid Ground uit Goes. De initiatiefne mer zegt dal, ondanks de christe- (FOTO:PR) lijke achtergrond van het evene ment, iedereen welkom is. Het festival is van 20.00 tot 24.00 uur. Voor meer informatie of kaarten: 0111-420764 of via internet: welcome, to/hetgoesedoel De jongens van hiphopgroep D- In de film zijn verschillende hart verwarmende en hilarische verha len verweven, die zich allemaal afspelen in het hedendaagse Londen in de weken voor Kerstmis. Deze verhalen eindigen niet in één, maar heel veel roman tische hoogtepunten op kerst avond. Hugh Grant speelt een jonge, vrij gezelle minister-president, die op zijn eerste werkdag verliefd wordt op het meisje (Martine McCutcheon) die hem thee brengt. Grant heeft een zus, Karen, (Emma Thompson) die getrouwd is met Harry (Alan Rickman). Die wordt genadeloos achterna geze ten door een verleidster (Heike Makatsch) op zijn kantoor. Colin Firth speelt een schrijver die door zijn geliefde in de steek is gelaten. Hij verhuist naar Zuid- Frankrijk om een nieuwe start te maken, maar belandt in de armen van zijn Portugese huishoudster (Lucia Moniz). Liam Neesons liefde is die voor zijn stiefzoon (Thomas Sangster) en de jonge Sangster heeft een oogje op het mooiste meisje van de school. Verder speelt Juliet (Keira Knightley) in de film. Zij trouwt met Peter (Chiwetel Ejiofor) en de bruiloft bewijst dat de kracht van de liefde zo wild als een tornado kan zijn, Love Actually is eigenlijk een afkorting voor Love Actually Is All Around en dat is ook het thema van dc film: waar je ook kijkt, lief de is de drijfveer in het leven van mensen. De film laat grappige, verdrietige en stomme kanten van dc liefde in alle vormen en maten zien. Hij is geschreven door Richard Curtis, bekend van Four Weddings and a Funeral, Notting Hill en Bridget Jones. De eerste woorden van de film uitgesproken door Grant: "De heersende mening is dat de wereld vol haal en hebzucht zit. Maar dat zie ik allerminst: als ik rondkijk zie ik overal liefde." De film duurt 135 minuten en is geschikt voor alle leeftijden. De cabaretiers combineren muzikaliteit met een erg lijfe lijke manier van vertellen en acteren. Ze spelen gitaar, piano en viool en zingen de sterren van de hemel. Daarnaast brengen de Vlamingen dc meest hilarische sketches en vertellen grootse verhalen. In deze 'best of voorstelling zijn alle hoogte punten van de voorbije vijf programma's in een splinter nieuwe voorstelling gegoten: Het beste van Kommil Foo. De voorstelling begint om 20.15 uur, reserveren via VVV Vlissingen, de Drvkkerij in Middelburg, www.uitinvlissin- gen.nl of 0118-416662. De Vlaamse broers hebben van verschillende media veel lof over de optredens gekregen. (FOTO:PR) MIDDELBURG - Dc band Focus treedt vandaag op in de Stadsschouwburg van Middel burg. De Nederlandse groep bestaat uit de bekende dwarsfluittist Thijs van Leer en enkele nieuwe leden. Dit zijn Jan Dumée (gitaar), Bobby Jacobs (bas) en Bert Smaak (drums). De band staat bekend om de rockmuziek. De mannen zijn populair in de Latijns-Amerikaanse landen, Noord-Amerika, en Groot- Brittanië. Gedurende het herfst- tournee, waar dit optreden een onderdeel van is, hoopt Focus ook de harten van het Nederlandse publiek te verover en. Het concert begint om 20.00 uur, kaarten verkrijgbaar via 0900-3300033. Deze show vertelt alles over de achtergronden van de musical. Aan de hand van wereldberoem de fragmenten uit grote voor stellingen als The Sound of Music en West Side Story wordt een humoristische en muzikale reis gemaakt door de musicalge schiedenis. Verder is er een ant woord op vragen als wal er zo leuk en raar is aan een musical en hoe de schrijver het heeft bedoeld. De cursus begint om 20.15 uur, reserveren via VVV Vlissingen. de Drvkkerij in Middelburg, www.uitinvlissin- gcn.nl of OH 8-416662. In zijn liedjes veegt Pouderoyen de vloer aan met moderne nor men en waarden. Het gaat onder andere over de lust die steeds vaker een last wordt, taboes die beter een taboe kunnen blijven en zwervers die te lui zijn een uitkering aan te vragen. Zelf zegt de zanger: "Ik ben nu asek sueel, ik werd gewoon een keer teveel 's ochtends wakker naast zo'n blond zwaargewicht die ook nog heel erg lelijk was. Maar ja, dat merkje later pas. In de kroe gen is gewoon te weinig licht." De voorstelling begint om 20.30 uur. kaarten reserveren via: 0118-602741. J.Kroon uit Vlissingen, H.Melis uit Vrouwenpolder, C v/d Vorst uit Helmond, A. Francke uit Westkapelle, J. de Visser uit Aagtekerke, S. Van Rossum uit Vlissingen, H. Verstraate uit Westkapelle, J.BIokpoel-Louws uit Middelburg, W. Janse uil Westkapelle en J. Blaas uit Oostkapelle. De kinderen (de Guzen) zingen samen met Suzanne de Bruin en Suus Lichtendahl (de Suzen) in deze sprookjesachti ge griezelige musical over twee kinderen Luuk en Irene. Tijdens een zwempartij komen ze plotseling terecht in het ver vloekte land Whaan-Water. De inwoners zijn somber en doodsbang voor de heksen en de Grote Tovenaar die het land in hun macht hebben. De kinderen worden maatjes met de bewoners die dolgraag willen dat het land weer wordt zoals vroeger. Toen heette het nog Whel-Water. Om dat te bereiken moeten Luuk en Irene een gevaarlijke tocht ondernemen naar het rijk van de tovenaar waarin ze reu zen en draken tegenkomen. Uiteindelijk komen ze bij het rijk aan. maar de man is erg ziek. Hebben ze die tocht dan helemaal voor niets gemaakt? De voorstelling begint om 15.00 uur en kaarten zijn te bestellen via www.theaterver- koopzeeland.nl of 0900- 3300033. MIDDELBURG - Stichting Kamermuziek Zeeland houdt op dinsdag 25 november een najaarsconcert in de Concertzaal in Middelbura. De blazers van het Hexagon Ensemble spelen werk van Mozart, Reicha, Milhaud en Klughardt. Start: 20.15 uur. kaarten bestellen via: 0118-635506 of 0118-636316. Voor dit concert is Rhoda Kosten uitgenodigd. Zij zingt een paar solonummers met begeleiding van pianist Bart Orye. Daarnaast doet de soliste een duet met Rob van der Meule en zingt samen met het koor. Kosten komt speciaal uit Hamburg waar ze al enige tijd schittert in de Abba-musical Mama Mia. Het is de eerste keer dat de zangeres in Zeeland optreedt. Het koor A 58 bestaat uit tachtig leden uit Zeeland en West-Brabant. Ze zingen her kenbare musicalmelodieën en popsongs. De leeftijd varieert van twintig tot vijfenzestig jaar. Het concert begint om 20.00 uur, kaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis van Kruiningen, www.podiumrei- merswaal.nl. VVV Yerseke of via 0113-395326, 0113-571864 en 0113-551552. Van 20 tot en met 26 november DONDERDAG Middelburg, calÈ Schuttershof, Powerplay, 17.00 uur. Vlissingen, Arsenaal theater, Kommil Foo. cabaret, 20.15 uur. VRIJDAG Middelburg, Concertzaal, Het Zeeuws Orkest, 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Zeeuwse Accordeon Vereniging Concertina. 20.00 uur. Vlissingen. St. Jacobskerk, Romanian National Radio Orchestra, 20.15 uur. Vlissingen, Vestzak '99, Dc Zeeuwse Komedie, 'Los Zand', 20.15 uur. ZATERDAG Goes, Grote Kerk, Het Zeeuws Orkest. 20.00 uur. Middelburg. Stadsschouwburg, Stichting Dansz, 20.00 uur. Vlissingen, Dc Piek. Nuff Said support, 22.00 uur. Nieuw en Sint Joosland. theater De Wegwijzer, Molenweg 25, Herman Pouderoyen en Onno Kuipers, 20.30 uur. Goes, podium 't Beest, Club Alibi, 23.00 uur. Oost-Souburg, De Zwaan, Kromwegesingel la, toneelvereniging STEC'. 'De Moordkamer', 20.00 uur. Middelburg, Minitheater, 'Ja Zuster, Nee Zuster', Middelburgs Theater, 20.30 uur.* Vissingen, Vestzak 99, De Zeeuwse Komedie, 'Los Zand', 20.15 uur. 's-Heerenhoek, Jeugdhoeve, Fles Out, relipop, 20.30 uur. ZONDAG Goe§, Dc Mythe, Suzen en de Guzen Zeeuws Kinderkoor, musical, 15.00 uur.* Vlissingen, theatercafE, Simoenszusjes, 11.30 uur.* Kamperland, cafÈ Havenzicht. Westhavendijk 1, Big Chief Sugar, 16.30 uur. Middelburg, Minitheater, 'Ja Zuster, Nee Zuster', Middelburgs Theater, 14.30 uur. Ritthem, N.H. Kerk. OND.Aen VES, 15.30 uur. Grijpskerke, De Osseberg, Vereniging Vrienden van het Lied. 15.00 uur. DINSDAG Middelburg, Stadsschouwburg, Fire of Dance. The New York Musical Theatre, 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal, Singelstraat 13. Hexagon Ensemble, 20.15 uur. Middelburg, Dc Mug, Vlasmarkt, Scaldis Jazz Band, 21.30 uur. WOENSDAG Vlissingen, CalÈ Popeye,22.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Chris Hinze Combination, 20.00 uur. Middelburg, Desafinado, Spencer Bohrcn, blues, roots special, 21.00 uur. Vlissingen. Arsenaaltheater, Holm, sinter- klaasvoorstelling, 15.00 uur. GOES - In 't Beest in Goes is op zaterdag 22 november Club Alibi Saturday Night Fever. Het beste uit meer dan een halve eeuw popmuziek is te horen. Start: 23.00 uur, meer informatie www.tbeest.nl. WESTKAPELLE Muziekvereniging OKK uit Westkapelle bestaat vijfennegen tigjaar en viert dit op vrijdag 28 en zaterdag 29 november in het dorpshuis in Westkapelle. In de zaal Westkapelle Herrijst in het dorp kunnen woensdag 19 november van 19.00 tot 20.00 uur kaarten gereserveerd worden en na deze datum via 0118- 570522 na 19.00 uur. MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest speelt op vrijdag 21 november hel stuk Air van Bach in de Concertzaal in Middelburg. Verder is Lachrymae van Britten te horen, een symfonie van Bruckner en altvioolsolistc Ester Apitulay treedt op. Het concert begint om 20.00 uur en is ook op zaterdag 22 november om 20.00 uur in de Grote kerk in Goes.

de Faam | 2003 | | pagina 15