Vergadering Provinciale Staten boodschappen? Konmar Elke dag markt Monumentenzorg Provincie Zeeland 3e GRATIS Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 45/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Cultuurbeleid Dinsdag 11 november is de begrotingszitting van Provinciale Staten. De vergadering wordt zoals gebruikelijk gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg en begint om 10.00 uur. Wie wil horen hoe het provinciebestuur het komende jaar haar geld wil besteden is welkom. dr-accö Omo wasmiddel hoofdwas of color zak 1,35 kilo, color liquigel flacon 1,35 liter, tabiets 30 stuks of capsules 28 stuks Konmar Superstore Middelburg: Pottenbakkerssingel 2 Abdij Met de aanstelling per 1 novem ber van de heer drs. D. (David) H.P. Koren als coördinator monu mentenzorg bij de SCEZ is het Steunpunt Monumentenzorg Zeeland officieel van start gegaan. Het steunpunt heeft als taak om de Zeeuwse gemeenten praktisch te ondersteunen bij de uitvoering van wettelijke taken op .het gebied van monumentenzorg en biedt een platformfunctie voor bij de monumentenzorg betrok ken partijen. Op Flevoland na is nu in iedere provincie een steunpunt geves tigd. Daarmee is sprake van een landelijk dekkend netwerk. De steunpunten zijn opgericht op ini tiatief van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Vooral kleinere gemeenten hadden problemen bij de uitvoering van de taken die als gevolg van de decentralisatie van de gebouwde monumentenzorg in 1988 op hen afkwamen. Volgens een rijksnota worden de steunpunten beschouwd als 'onaf hankelijke organisaties die een integrale aanpak van de ruimtelij ke kwaliteit, inclusief archeologie en historische geografie, alsme de preventie voorstaan'. In Zeeland hebben Rijk en Provin cie ervoor gekozen het Steun punt bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland onder te bren gen die al beschikt over kennis en deskundigheid op het gebied van de archeologische monumen tenzorg. De ondersteuningsfunctie van het Steunpunt voorziet in het beant woorden van vragen over de wet en regelgeving en het bieden van inzicht in subsidieregelingen. De platformfunctie krijgt onder ande re gestalte in de het organiseren van een bouwplanoverleg (be spreken bouwplannen gemeen ten) en een ruimtelijk planoverleg (bespreken ruimtelijke ordenings plannen van gemeenten en pro vincie). Alle Zeeuwse gemeenten zullen door het Steunpunt worden bena derd om bijzondere wensen ten aanzien van de ondersteunings- en de platformfunctie kenbaar te maken. Tot en met 2004 is de nota "De kracht van cultuur; uitgangspun ten provinciaal cultuurbeleid 2001-2004" van kracht. De voorbereidingen tot het opstellen van de nieuwe cultuur nota voor de periode 2005 tot en met 2008 zijn in volle gang. De provincie Zeeland wil deze nota op een interactieve manier tot stand brengen. Alle inwoners van Zeeland wordt daardoor de mogelijkheid geboden mee te denken en te praten over het toe komstige cultuurbeleid. Op 15 oktober vond het startde bat plaats in de Grote Kerk te Goes. Vervolgens zijn er drie ver volgdebatten gepland: op 5 november "het cultuurbeleid 2005-2008 en amateurkunst", 11 november "het cultuurbeleid 2005-2008 en toerisme". Het vervolgdebat over "het cul tuurbeleid 2005-2008 en cultu reel erfgoed" van woensdag 29 oktober is verzet naar 13 no vember a.s. Niet alleen via deze debatten kan worden meegepraat over het toekomstig provinciaal cultuurbeleid, maar ook via de website www.zeeland.nl/ nieuwecultuurnota. Alle debatten vinden plaats in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10, Middelburg. De debat ten beginnen om 19.30 uur en eindigen om 21.30 uur. Op 16 december 2003 staat de vaststelling van het advies door de Raad voor de Cultuur Zeeland over de startnotitie Provinciaal cultuurbeleid 2005-2008 gepland en op 13 februari 2004 staat de behandeling van de notitie op de agenda voor de vergadering van Provinciale Staten. Nieuws Algemene beschouwingen De Statenvergadering van 11 november staat voor een groot deel in het teken van algemene beschouwingen over de program mabegroting 2004 en de najaars nota. De vragensessie zal ook in deze vergadering niet ontbreken. Omdat vragen tot een half uur voor het begin van de vergade ring kunnen worden ingediend, kan op dit moment nog geen overzicht worden gepubliceerd. Na de vragensessie is de begro ting aan de beurt. Alle fracties krijgen de gelegenheid hun mening te geven over de beste ding van het provinciale geld en het daarmee samenhangende beleid. Iedere gedeputeerde krijgt spreektijd om te antwoor den op reacties en opmerkingen van de diverse woordvoerders. De volgorde van de sprekers (spreektijd 10 minuten) is als volgt vastgesteld: D66, PvZ, GL, PvdA, SGP, CDA, CU, Zeeuws Belang!, SP, WD. Als alles volgens de planning ver loopt wordt de vergadering rond 12.30 uur geschorst. Het is afhankelijk van de interrupties (vragen en opmerkingen tussen door) of alle gedeputeerden dan al aan het woord zijn geweest. Om 14.00 uur gaat de vergade ring weer verder en komen de gedeputeerden aan bod die voor de schorsing die kans nog niet hadden. Daarna krijgen alle frac ties weer de gelegenheid te reageren op de standpunten van de gedeputeerden welke op hun beurt ook weer een aantal minu ten spreektijd krijgen. Programmabegroting In verband met de dualisering van het provinciebestuur is er geko zen voor een andere opzet van de begroting. Dat is van belang voor de ondersteuning van PS in zijn kaderstellende en controle rende taak. In de begroting zijn achttien programma's opgeno men en zeven paragrafen. De programmabegroting kent een beleidsmatig en een finan cieel deel. De programma's en paragrafen zijn vooral gericht op beleid en in het financiële deel staat de vertaling van dat beleid, uitgedrukt in euro's. Elk program ma kent een vaste opzet die bestaat uit een inleiding en de vragen: wat willen we bereiken, waar kunnen we zien of alles bereikt is, wat doen we daarvoor, wat mag het kosten. Uitgaven In totaal gaat er volgens de prog noses volgend jaar 179 miljoen euro om bij de provincie Zeeland. Ten opzichte van 2003 is dat een vermindering van 15 miljoen, voornamelijk als gevolg van het opheffen van de PSD. Het mees te geld wordt uitgegeven in de sector infrastructuur (25 miljoen) en vervoer (23,1 miljoen). Het programma cultuur staat op de begroting voor 17,1 miljoen, voor zorgvoorzieningen is 18,5 miljoen begroot. Inkomsten Aan de inkomstenkant staan bedragen van rijksuitkeringen, zoals die uit het provinciefonds en een uitkering voor specifieke doelen. Samen zijn deze goed voor 120 miljoen euro en vormen min of meer de basis van de begroting. Via de opcenten op de motorrijtuigenbelasting komt 23 miljoen euro binnen. Het gebrui ken van de reserves zorgt voor een bestedingsmogelijkheid van 19 miljoen en samen met het geld dat beschikbaar komt uit diverse andere inkomstenbronnen (17 miljoen) vormen deze bedra gen de basis voor 2004. Al deze gegevens staan vermeld in de programmabegroting 2004. Overige zaken Als alles over de begroting is besproken komen de overige voorstellen aan bod. Veel van deze voorstellen hangen samen met de behandeling van de be groting en worden als regel al in de discussie rond de programma begroting betrokken. Het gaat om: vaststelling tarief motorrijtuigenbelasting 2004; Investeringsplan 2004 en Meer jarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2004 - 2008; 2' be- stuursrapportage 2003; financië le verordening en financiële con troleverordening provincie Zee land 2004; ophoging cofinancie ringbudget Interreg IIIA; fusie Deltawaterbedrijf; IP en 12' wij ziging begroting provincie 2003, oefenen in "virtual reality"; meer jarenbegroting 2004 - 2007 pro gramma economie. Onderdeel toerisme en recreatie; versterken functioneren arbeidsmarkt; eco nomisch gebiedenbeleid; aanvul lende financiering Zeeuws partici patiefonds; voortzetting Imago campagne; dekking kosten i.v.m. sociaal economisch beleidsplan 2004 - 2007; brandveiligheid accommodaties jeugdhulpverle ning; voorstel IPO-delegatie van vergadering 18 december 2003. Informatie Wie wil weten hoe de provincie aan geld komt en waaraan het besteed wordt volgend jaar kan natuurlijk het beste naar de Statenvergadering komen. Wie het allemaal wil nalezen kan de programmabegroting opvragen bij het informatiecentrum van de provincie. De programmabegro ting kost 9,-. De agenda en bijbehorende stuk ken van de Statenvergadering lig gen ter inzage bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Aanbiedingen alleen geldig van 03 t/m 09 november 2003 in Konmar Superstores "Waarom zou ik meer betalen voor nrTn SUPER STORES Erhmann Almighurt assortidoos aardbei/stracciatella of perzik/maracuja/kers tray 10 bekers a 150 gram Verkade chocoladeletter melk, puur of melk/hazelnoot per stuk 135 gram 1.65 Lay's multipack diverse soorten multipack (15 uitdeelzakjes) Runderhamburgers per 100 gram Zeeuws spek vers voor u gegrild gesneden of aan een stukje per 100 gram l Palm speciale of Dobbel Palm krat (24 flesjes a 30 cl) T2r§9/13rf9 Uien* Holland, klasse 1 net 5 kilo Chaudfontaine* lemon, orange of bosvruchten koolzuurvrij fles 1.5 liter Voor informatie of vragen: www.konmar.nl of bel gratis Konmar Consumentenservice 0800-0809,

de Faam | 2003 | | pagina 7